PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy ostatnie koszenie trawy i ciecie ligustra?



Afgan
04-09-2006, 08:50
Czesc,
Jak w temacie.
Dzieki z gory,
Pawel

Inka1
04-09-2006, 09:07
łojej, pamiętam, ze 2 lata temu to ja trawę kosiłąm w styczniu !!!! nie było śniegu i ciepło było ;)

tak naprawdę to sie nie da powiedzieć kiedy - od pogody zależy i szybkości rośniecia trawy... ma być max któtko na zimę i najlepiej wyaerowana ;)

a liguster??? no cóż, ja tnę o róznych porach roku a on rośnie i rośnie i rośnie i zupełnie przycinania nie zauważa ;)

krzysztofh
04-09-2006, 09:51
OK, a w takim razie kiedy należy potraktować trawnik areatorem?
Tuz przed zima czy tak aby zdążyła jeszcze odbić po rujnacji trawnika?

Inka1
04-09-2006, 10:40
hm... tego nie wiem... my areujemy przed pierwszymi zapowiadanymi przymrozkami ;) średnio odrasta po ruinacji, ale na wiosnę znowu ją "rujnujemy", więc nam nie zależy ;) za to potem jest piękna i gęsta :D

Afgan
04-09-2006, 13:53
Dzieki za podpowiedzi, a czy nikt mi nie powie : Tak ,tniemy ostatni raz w pazdzierniku,a ligustra np w listopadzie?
Pawel

BobTrebor
04-09-2006, 14:36
na ligustrze się nie znam a jeśli chodzi o trawę - zależy od temperatury jesienią (czy nawet jak pisała Inka - też wtedy zimą kosiłem ;) )

Inka1
04-09-2006, 14:54
Dzieki za podpowiedzi, a czy nikt mi nie powie : Tak ,tniemy ostatni raz w pazdzierniku,a ligustra np w listopadzie?
Pawel


nie, nikt tak Ci nie odpowie, chyba, że przedstawisz tu prognoze pogody na te miesiące.... ;)
przecież nikt nie jest wróżką i nie odpowie kiedy będzie jaka temperatura i kiedy w związku z tym trawa Ci będzie rosła...

Pinus
04-09-2006, 15:36
@Afgan

Dzieki za podpowiedzi, a czy nikt mi nie powie : Tak ,tniemy ostatni raz w pazdzierniku,a ligustra np w listopadzie?
Trawę kosimy wtedy jak urośnie a z cięciem ligustru można już wstrzymać się do lutego/marca (w zależności od pogody).
..

Afgan
05-09-2006, 07:01
J.W.
Pawel