PDA

Zobacz pełną wersję : IZOLACJA WYLEWEK,,,



dodi
04-09-2006, 09:43
Hey

Szukałem w archiwum ale nie znalazłem raczej nic konkretnego. Jestem na etapie wylewek, chce zrobic izolacje poziomą z papy termozgrzewalnej. Wykonawca poleca mi przed ułożeniem papy zagruntować chudziaka 2x dysperbitem dopiero na to papa i folia, polozyc jedna warstwe styripoanu 5 i na to rozprowadzic rury c.o a nastepnie przykryc je nastepna warstwa 5cm styropianu. Na to siatka i wylewka.

Prosze doradzcie czy dawac ten dysperbit i rury c.o miedzy styropian?

za każdą pomocną odpowiedź z góry dziękuje

dod

Pietrov
04-09-2006, 09:55
Dysperbit i papa są po to, żeby wylewka posadzki nie podciagała wilgoci z chudziaka (jeśli dostanie się tam woda).
Rozprowadzenie c.o. prowadzi się w warstwie styropianu, pod posadzką, bo tam najłatwiej to schować. W warstwach posadzki chowa się także kable, rozpowadzenie wody i kanalizacje (małe przekroje).

04-09-2006, 09:56
Czy styropian nie wejdzie w reakcję z tym lepikiem?

Geno
04-09-2006, 09:57
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.

mundzia
04-09-2006, 09:57
mysle ze papa termozgrzewalna i na to folia wystarcza, a dawanie rurek miedzy styropian jest dobrym rozwiazaniem. U mnie własnie tak zrobiono :)

pozdrawiam

dodi
04-09-2006, 09:58
thx pietrov za odpwiedz. Czyli dobrze mi radzi czy nie? nalezy dawać ten dysperbit czy moża pape odrazu na chudziaka, oraz czy pomysł rurek c.o miedzy warstwami styropianu to dobry pomysł

pozdrawiam

dodi

dodi
04-09-2006, 10:05
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.

dlaczego?

dodi

irtad
04-09-2006, 19:59
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.


No właśnie dlaczego?? Nie zgrzewasz papy do chudziaka ale papę ze sobą na zakładkę.

Geno
04-09-2006, 20:01
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.


No właśnie dlaczego?? Nie zgrzewasz papy do chudziaka ale papę ze sobą na zakładkę.
To po jaką cholere wtedy termozgrzewalna?

mira it
04-09-2006, 20:09
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.

dlaczego?

dodi
szkoda kasy

irtad
04-09-2006, 20:12
chyba zapomniałeś o czym mówisz. napisałeś że będzie przeszkodą, jaką?

irtad
04-09-2006, 20:12
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.

dlaczego?

dodi
szkoda kasy


jak tobie szkoda , to nie dawaj

Geno
04-09-2006, 20:24
chyba zapomniałeś o czym mówisz. napisałeś że będzie przeszkodą, jaką?
Nie przypominam sobie aby dysperbit miał atest na podkłąd gruntujący pod papę termozgrzewalną natomiast stosowanie papy termozgrzewalnej tylko po to aby łączyć przy zakładach jest nieco bez sensu.

mira it
04-09-2006, 20:25
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.

dlaczego?

dodi
szkoda kasy


jak tobie szkoda , to nie dawaj

jak się nie znasz to się nie wtrącaj
po kij ci dysperbit jak dajesz papę termozgrzewalną

mira it
04-09-2006, 20:27
Przy papie termogrzewalnej dysperbit będzie przeszkodą.


No właśnie dlaczego?? Nie zgrzewasz papy do chudziaka ale papę ze sobą na zakładkę.
ty chyba nie masz pojęcia o czym gadasz
czy ty już zgrzewałeś kiedyś papę???

irtad
04-09-2006, 20:30
to chyba ty nie masz pojęcia o czym mówisz. A papę się zgrzewa? myślałem że lutuje rotfl

mira it
04-09-2006, 20:32
to chyba ty nie masz pojęcia o czym mówisz. A papę się zgrzewa? myślałem że lutuje rotfl
bierzesz palnik i se ja... opalasz

irtad
04-09-2006, 20:34
Już dalej się nie zniżę do twojego pozoimu. biedaczysko

dodi
04-09-2006, 20:41
dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)

mira it
04-09-2006, 20:42
Już dalej się nie zniżę do twojego pozoimu. biedaczysko
słuchaj, jak nie masz pojęcia jak sę kładzie papę termozgrzewalną i jak się posługuje palnikiem i jak nie wiesz co na wskutek podgrzania papy palnikiem powstaje
to sie nie .............wp

irtad
04-09-2006, 20:46
skądy chłopczyno mozesz wiedzieć takie rzeczy, nic tobie do tego. a jak ci szkoda kasy to wogóle gostek po co piane bijesz . jak ktoś będzie chciał dać pape termozgrzewalną to ją da, zresztą po co ta dyskusja zerknij sobie do pierwszego lepszego projektu i zobacz co tam jest wymianione jako izolacja podłogi na gruncie.
Beznadziejny jesteś. jak nie kimisz co to jest forum to wracaj do piaskowinicy

irtad
04-09-2006, 20:49
dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)

daj, tylko dobrze oczyść podłoże, żeby dysperbit miał się czego trzymać a nie piasku i kurzu. a papę zgrzewaj tylko na zakładkach bo i tak ci jej nie podwieje .

Geno
04-09-2006, 20:56
dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)
Sprawdź zalecenia producenta np. ICOPAL zaleca gruntowanie roztworem asfaltowym swojej produkcji

Geno
04-09-2006, 20:58
dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)

daj, tylko dobrze oczyść podłoże, żeby dysperbit miał się czego trzymać a nie piasku i kurzu. a papę zgrzewaj tylko na zakładkach bo i tak ci jej nie podwieje .
irtad wytłumacz mi po co stosować papę termozgzrewalną aby ją zgrzewać tylko na zakładach? Połowę taniej będzie wtedy izolacyjna dobrej jakości.

irtad
04-09-2006, 21:00
dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)

daj, tylko dobrze oczyść podłoże, żeby dysperbit miał się czego trzymać a nie piasku i kurzu. a papę zgrzewaj tylko na zakładkach bo i tak ci jej nie podwieje .
irtad wytłumacz mi po co stosować papę termozgzrewalną aby ją zgrzewać tylko na zakładach? Połowę taniej będzie wtedy izolacyjna dobrej jakości.

to ma być szczelna warstwa, i wystarczy jak tylko ją dobrze połączysz na zakładce , nie ma konieczności palenia tego na całej powierzchni , to nie jest dach gdzie to może odlecieć i trzeba grzać na całości.

Geno
04-09-2006, 21:04
dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)

daj, tylko dobrze oczyść podłoże, żeby dysperbit miał się czego trzymać a nie piasku i kurzu. a papę zgrzewaj tylko na zakładkach bo i tak ci jej nie podwieje .
irtad wytłumacz mi po co stosować papę termozgzrewalną aby ją zgrzewać tylko na zakładach? Połowę taniej będzie wtedy izolacyjna dobrej jakości.

to ma być szczelna warstwa, i wystarczy jak tylko ją dobrze połączysz na zakładce , nie ma konieczności palenia tego na całej powierzchni , to nie jest dach gdzie to może odlecieć i trzeba grzać na całości.
To dlaczego chcesz płacić 2 x więcej za termo?

irtad
04-09-2006, 21:14
Dlaczego?
Tak mam w projekcie. A skoro tak w zamyśle miał człowiek który się tym zajmuje zawodowo to coś w tym musi być. Nie chcę później żałować , że chciałem zaoszczędzić 400zł

mira it
04-09-2006, 21:16
dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)

daj, tylko dobrze oczyść podłoże, żeby dysperbit miał się czego trzymać a nie piasku i kurzu. a papę zgrzewaj tylko na zakładkach bo i tak ci jej nie podwieje .
irtad wytłumacz mi po co stosować papę termozgzrewalną aby ją zgrzewać tylko na zakładach? Połowę taniej będzie wtedy izolacyjna dobrej jakości.
irtad i kto tu nie kuma

mira it
04-09-2006, 21:18
Dlaczego?
Tak mam w projekcie. A skoro tak w zamyśle miał człowiek który się tym zajmuje zawodowo to coś w tym musi być. Nie chcę później żałować , że chciałem zaoszczędzić 400zł
a ja widziałem kilkadziesiąt albo i wiecej projektów i raz jest tak a raz tak i co teraz

Geno
04-09-2006, 21:20
Dlaczego?
Tak mam w projekcie. A skoro tak w zamyśle miał człowiek który się tym zajmuje zawodowo to coś w tym musi być. Nie chcę później żałować , że chciałem zaoszczędzić 400zł
Cóż ja bym zgrzał termo bez dysperbitu :wink:

mira it
04-09-2006, 21:22
skądy chłopczyno mozesz wiedzieć takie rzeczy, nic tobie do tego. a jak ci szkoda kasy to wogóle gostek po co piane bijesz . jak ktoś będzie chciał dać pape termozgrzewalną to ją da, zresztą po co ta dyskusja zerknij sobie do pierwszego lepszego projektu i zobacz co tam jest wymianione jako izolacja podłogi na gruncie.
Beznadziejny jesteś. jak nie kimisz co to jest forum to wracaj do piaskowinicy
no napewno jest papa termozgrzewalna zgrzewana tylko na zakładce .
i kto tu w koszta wchodzi
po co dawać dysperbit jak się daje papę termozgrzwalną
a po co dawać papę termozgrzwalną jak jest dysperbit , wystarczy zwykła
jak ja się bawiłem w pisakownicy to ty jescze z jajka na jajko przeskakiwałeś

geguś
04-09-2006, 21:23
Witam :)


dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)
Sprawdź zalecenia producenta np. ICOPAL zaleca gruntowanie roztworem asfaltowym swojej produkcji
A czy te mazidło rozpuszcza styro?

mira it
04-09-2006, 21:23
Dlaczego?
Tak mam w projekcie. A skoro tak w zamyśle miał człowiek który się tym zajmuje zawodowo to coś w tym musi być. Nie chcę później żałować , że chciałem zaoszczędzić 400zł
Cóż ja bym zgrzał termo bez dysperbitu :wink:
i tak się to robi
a jak chcesz dysperbit to połóż normalną papę

mira it
04-09-2006, 21:24
Witam :)


dalej nie wiem :) czy dawać ten dysperbit jako dodatkowe zabezpiecznie czy tylko pape termozgrzewalna :)
Sprawdź zalecenia producenta np. ICOPAL zaleca gruntowanie roztworem asfaltowym swojej produkcji
A czy te mazidło rozpuszcza styro?
a co chcesz styropian tym smarować?

geguś
04-09-2006, 21:27
Witam :)

A jaka pewność, że hudraulik albo elektryk lub inny budowlaniec nie uszkodzą folii?

Geno
04-09-2006, 21:31
Witam :)

A jaka pewność, że hudraulik albo elektryk lub inny budowlaniec nie uszkodzą folii?
Nie ma to znaczenia bo grunt jest pod papą, papa jest modyfikowana.

irtad
04-09-2006, 21:32
Dlaczego?
Tak mam w projekcie. A skoro tak w zamyśle miał człowiek który się tym zajmuje zawodowo to coś w tym musi być. Nie chcę później żałować , że chciałem zaoszczędzić 400zł
Cóż ja bym zgrzał termo bez dysperbitu :wink:
i tak się to robi
a jak chcesz dysperbit to połóż normalną papę


Misiek, a kładź sobie co chcesz, możesz nawet teściową. Zrób sobie podłoge na gruncie na legarach i tylko piachu nasyp. Co mnie to obchodzi. Jak ktoś będzie chciał to sobie zrobi tak , a ktoś inny zrobi tak. Jak przez to będzie lepiej spał to jego sprawa.

mira it
04-09-2006, 21:33
Witam :)

A jaka pewność, że hudraulik albo elektryk lub inny budowlaniec nie uszkodzą folii?
no przeciez masz pape
1 dysperbit
2 papa
3folia
4......
albo wykreslasz dysperbit i sajesz pape termozgrzewalna

mundzia
05-09-2006, 06:58
nie każda papa działa na styropian... termozgrzewalna nie dziala "rozpuszczajaco". Zreszta nawet od jakiejs malej dziurki tu czy tam we folii nie zginie Ci zaraz cały styropian... nie ma co przesadzac...
poza tym nasz cieśla powiedział, ze jak sie daje pape termozgrzewalną to nie daje się dysperbitu bo to jest substancja łatwopalna i wtedy utrudnia kładzenie papy termozgrzewalnej.
Poza tym jest to ekonomicznie nieuzasadnione...

Pozdrawiam.

mundzia :)

P.e.t.e.
05-09-2006, 17:25
nie każda papa działa na styropian... termozgrzewalna nie dziala "rozpuszczajaco".
Nie termozgrzewalna, tylko modyfikowana :D

Bezpieczne dla styropianu sa papy modyfikowane (SBS) - i nie ma tu znaczenia czy sa one termozgrzewalne, czy do mocowania mechnicznego...

mundzia
06-09-2006, 06:47
A widzisz.. cos mi dzwoniło ale nie wiedzialam w którym Kościele :) dziekuję P.e.t.e za sprostowanie :)
teraz już wszystko jasne :)

pozdrawiam

mundzia :D