PDA

Zobacz pełną wersję : Czy są projekty budowane metodą tradycyjno-drewnianą?



JerzyBw
04-09-2006, 10:16
Witam i tak jak w temacie, czy coś takiego jest: dół domu murowany a góra drewniana (lub szkieletowa). Czy to będzie jakaś alternaywa do ździepko tańszego budowania? Podobają mi się stropy drewniane, ;). Może linki projektów 8)
Pozdrawiam

Krisker
04-09-2006, 11:52
Witam i tak jak w temacie, czy coś takiego jest: dół domu murowany a góra drewniana (lub szkieletowy). Czy to będzie jakaś alternaywa do ździepko tańszego budowania? Podobają mi się stropy drewniane, ;). Może linki projektów 8)
Pozdrawiam

Cyrkon z Muratora. (http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=275&IdKolekcji=) IMO śliczny, klasyczny, sympatyczny domek o nieco niższych kosztach budowy niż inne projekty (bardzo prosta bryła, fundamenty w prostokącie + kominy, dwuspadowy dach bez wynalazków, strop drewniany). Właśnie dlatego go buduję :) Co do stropu to zaplanowałem wystawić nieco belki na wierzch (od spodu). W chwili obecnej belki dopiero leżą chaotycznie na wieńcu, a już wyglądają cudnie :o :P

P.S. Belki stropowe ułożone są parami.

JerzyBw
04-09-2006, 12:56
Witam i tak jak w temacie, czy coś takiego jest: dół domu murowany a góra drewniana (lub szkieletowy). Czy to będzie jakaś alternaywa do ździepko tańszego budowania? Podobają mi się stropy drewniane, ;). Może linki projektów 8)
Pozdrawiam

Cyrkon z Muratora. (http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=275&IdKolekcji=) IMO śliczny, klasyczny, sympatyczny domek o nieco niższych kosztach budowy niż inne projekty (bardzo prosta bryła, fundamenty w prostokącie + kominy, dwuspadowy dach bez wynalazków, strop drewniany). Właśnie dlatego go buduję :) Co do stropu to zaplanowałem wystawić nieco belki na wierzch (od spodu). W chwili obecnej belki dopiero leżą chaotycznie na wieńcu, a już wyglądają cudnie :o :P


P.S. Belki stropowe ułożone są parami.

Ładny, skromny domek. 100m3 jest i dla mnie optymalne dla 4 osobowej rodziny. Patrząc na rzuty tak, żeby wejście od pokoju dziennego było na zachód to sypialnia będzie na pólnocy, trochę smutne. Ja mam piękny widok na góry i chciałbym mieć dodatkowo balkonik na zachód. No ale zawsze można zrobić zmiany.
Można wiedzieć, co już zrobiłeś? sam? z "fachowcami" :wink: ? i jak Ci wyszło finasowo?
Pozdrawiam

Fidelis
04-09-2006, 18:14
Cyrkon z Muratora. (http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=275&IdKolekcji=) IMO śliczny, klasyczny, sympatyczny domek o nieco niższych kosztach budowy niż inne projekty (bardzo prosta bryła, fundamenty w prostokącie + kominy, dwuspadowy dach bez wynalazków, strop drewniany). Właśnie dlatego go buduję :) Co do stropu to zaplanowałem wystawić nieco belki na wierzch (od spodu). W chwili obecnej belki dopiero leżą chaotycznie na wieńcu, a już wyglądają cudnie :o :P

P.S. Belki stropowe ułożone są parami.

Jak będzie wyglądał przekrój takiego stropu? Mam na myśli izolację, w szczególności akustyczną...

Jak jest procentowa oszczędność (na m2) w porównaniu ze stropem monolitycznym?

Krisker
05-09-2006, 06:45
Jak będzie wyglądał przekrój takiego stropu? Mam na myśli izolację, w szczególności akustyczną...


Od dołu (u mnie):
belki (jakieś 5cm na wierzchu)
przestrzeń pomiędzy belkami - albo regips albo deski boazeryjne
folia zabezpieczająca przed przedostawaniem się pyłu z wełny do pomieszczenia
wełna (15cm)
na belkach od góry filc albo korek
na to płyty OSB 25mm
wykończenie - płyty pod panele 5mm (zielone - wyrównująco-wygłuszające)
pianka pod panele
panele

Wygłuszenie nie będzie na pewno tak skuteczne jak w przypadku stropów betonowych, zwłaszcza jeśli chodzi o tupanie, czy bieganie, ale coś za coś.



Jak jest procentowa oszczędność (na m2) w porównaniu ze stropem monolitycznym?

Na samym stropie spora, jednak doliczając wszelkie wygłuszenia, to może wyjść nawet drożej. Za belki stropowe zapłaciłem jakieś 1500zł + łączniki za 200zł. Do tego wełna 15cm i płyty OSB (niestety drogie), które jednak można zastąpić od razu deskami podłogowymi. Żeby dokładnie oszacować należałoby przeliczyć materiały. Zaletą stropu drewnianego jest szybkość i łatwość jego montażu no i oczywiście wygląd i co za tym idzie niepowtarzalny klimacik ;) W moim przypadku wysokość pomieszczenia będzie wynosiła docelowo ok. 2,75cm co bardzo mi odpowiada, bo domek nie jest za duży a taka przestrzeń nad głową sprawi, że będzie optycznie więcej miesca. Poza tym nie lubię mieć sufitu zaraz nad głową ;)