PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja fundamentów po raz setny...



moniqa_1977
04-09-2006, 10:34
Szukam, szukam, szukam - i nie potrafie znaleźć rozwiązania mojej zagwozdki fundamentowej :(

Dom buduje na terenie raczej mokrym - woda gruntowa jest juz ok 30-40 cm pod poziomem działki.
W zwiazku z tym na dzisiaj fundamet wygląda tak: najpierw ława z B-25 40 cm głęboka.
Na to folia izolacyjna i 7 warstw bloczków.
Bloczki od wewnatrz i od zewnatrz pomazane 3 x Izolbetem (czy czymś w tym stylu: czarne, rozcienczalne wodą).

I teraz jest problem - bo te 7 warstw bloczków radośnie wystaje ponad ziemię - trzeba izolować i częściowo zasypać.
Wiem juz że na "czarne" bloczki na placki mam dać styrodur albo styropian (musze jescze porównac ceny).
Pytanie co dalej?

Zasypać mam zamiar 4 warstwy - na 3ech będzie "podmurówka" w postaci płytek klinkierowych.
Dalej leci ściasna: porotherm 24 PW + 15 cm styro + tynk.

No i jak to wszystko pogodzić ?
Na 4 warstwy dać styrodur albo stryro 20 - co na kolejne 3 warstwy? To samo?
Tylko, że styropian 20 bedzie na tych 3 widocznych warstwach idiotycznie wystawał poza mur...
Dać styrodur na dół - a na 3 górne warstwy cieńszy styropian?

Na całość izolacji fundamentów dawać siatke + klej?
Na ta dolną warstwę do zasypanie też?
Styropian na tych zasypywanych bloczkach jeszcze mazać Izolbetem?
Jesli zdecyduje się na styrodur to jego już chyba niczym malowac nie muszę???

Nie wiem, normalnie nic już nie wiem :x

emen
04-09-2006, 11:54
U mnie było podobnie. Tylko ława do poziomu gruntu, a powyżej bloczki betonowe. Bloczki zostały na całej wysokości ocieplone styropianem, zaciągnięte siatką i klejem. Na to poszedł dysperbit, z tym, że najwyższy "pasek" został nie zaizolowany - bo tam będzie cokół. Ponieważ styropian na fundamencie jest dużo cieńszy niż wełna minaralna na budynku, nic durnowato nie wystaje.
W twoim przypadku powinno być podobnie. Skoro budynek ocieplasz 15 styro, to na fundament daj 5 lub 10 (spytaj fachowców) i powinno być OK.

GL35
04-09-2006, 16:59
Szukam, szukam, szukam - i nie potrafie znaleźć rozwiązania mojej zagwozdki fundamentowej :(

Dom buduje na terenie raczej mokrym - woda gruntowa jest juz ok 30-40 cm pod poziomem działki.
W zwiazku z tym na dzisiaj fundamet wygląda tak: najpierw ława z B-25 40 cm głęboka.
Na to folia izolacyjna i 7 warstw bloczków.
Bloczki od wewnatrz i od zewnatrz pomazane 3 x Izolbetem (czy czymś w tym stylu: czarne, rozcienczalne wodą).

I teraz jest problem - bo te 7 warstw bloczków radośnie wystaje ponad ziemię - trzeba izolować i częściowo zasypać.
Wiem juz że na "czarne" bloczki na placki mam dać styrodur albo styropian (musze jescze porównac ceny).
Pytanie co dalej?

Zasypać mam zamiar 4 warstwy - na 3ech będzie "podmurówka" w postaci płytek klinkierowych.
Dalej leci ściasna: porotherm 24 PW + 15 cm styro + tynk.

No i jak to wszystko pogodzić ?
Na 4 warstwy dać styrodur albo stryro 20 - co na kolejne 3 warstwy? To samo?
Tylko, że styropian 20 bedzie na tych 3 widocznych warstwach idiotycznie wystawał poza mur...
Dać styrodur na dół - a na 3 górne warstwy cieńszy styropian?

Na całość izolacji fundamentów dawać siatke + klej?
Na ta dolną warstwę do zasypanie też?
Styropian na tych zasypywanych bloczkach jeszcze mazać Izolbetem?
Jesli zdecyduje się na styrodur to jego już chyba niczym malowac nie muszę???

Nie wiem, normalnie nic już nie wiem :x


Tak jak wyżej. Siatkę i klej daj na całość nawet przy styrodurze, aby gryzonie się do niego nie dostały. Ale zastanawia mnie głębokość posadowienia Twego budynku. Jeśli bloczki miały 12cm. wysokości, to z fugą 4 warstwy dały ok 52-54cm. dodając wysokość ławy 40cm. to masz trochę ponad 90cm. Nie za płytko?
pozdr.

moniqa_1977
04-09-2006, 20:01
Tak jak wyżej. Siatkę i klej daj na całość nawet przy styrodurze, aby gryzonie się do niego nie dostały. Ale zastanawia mnie głębokość posadowienia Twego budynku. Jeśli bloczki miały 12cm. wysokości, to z fugą 4 warstwy dały ok 52-54cm. dodając wysokość ławy 40cm. to masz trochę ponad 90cm. Nie za płytko?
pozdr.


A ile byłoby dobrze?
Zasypać 5 warst a 2 zostawić?