PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa pytania: dotyczą folii w płynie i zabudowy k-g



Patrycja
04-09-2006, 11:12
Przeszukałam archiwum, ale niestety nic nie znalazłam.
Pierwsze pytanie dotyczące folii w płynie: Planujemy położenie w łazience maty elektrycznej na podłodze (w warstwie kleju). Czy najpierw należy dać folię w płynie, a na to klej i w to mata? :-? Czy powinno to zostać rozwiązane w jakiś inny sposób?
Drugie pytanie dotyczy zabudowy k-g. W kącie łazienki biegnie rura kanalizacyjna, którą chcielibyśmy zabudować k-g. Zabudowa miałaby zostać wykonana pod kątem 45 stopni. Czy do takiej zabudowy są jakieś specjalne profile? W Castoramie powiedzieli krótko, że nie, ale nie chcieli mi pomóc jak to zrobić. :(
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Patrycja

Tedii
05-09-2006, 00:15
Folię na beton.Klej na folię i mata w kleju.Na to kafle.Folię tą nieprzepuszczalną "W".Też mam rurę odpływową i chciałem zabudować.Ale kuzyn poradził mi nie GK ,tylko styropianem twardym (setka starczy) na klej do styropianu.Potem tak jak przy ociepleniu,czyli siatka na kleju.Na to klej do glazury i płytki.

Patrycja
05-09-2006, 08:26
A jeżeli dam ten styropian, na to siatka i klej, to na to jeszcze folia w płynie i dopiero klej i płytki? Czy jeszcze ktoś zastosował takie rozwiązanie? Czy jeśli dam styropian, nie muszę już dawać wygłuszenia tej rury?

Tedii
05-09-2006, 22:49
Na styropian nie dawać folii w płynie bo rozpuści styropian i będą dziury.Jak jest zasiatkowane, to na to glazure. Wytłumienia nie robie bo rura nie jest duża i nie przewiduję jakichś odgłosów.Poza tym styropian wystarczająco tłumi.

Patrycja
07-09-2006, 14:32
Podciągam. Może jeszcze jakieś opinie? Nie wierzę, że nikt nie obudowywał pionu k-g. Pomóżcie.

Staszek budowniczy
07-09-2006, 18:44
Może ja Ci pomogę .
Pracowałem 10 lat jako doradca techniczny w firmie produkujšcej między innymi tzw.folie w płynie .
Generalnie powiem tak - folia folii nierówna , klej klejowi nierówny .
602 459 249 - to numer mojego kolegi w tej firmie . Powołaj się na Staszka...... :wink: - na milion % pmoże .

Ja mimo iż pracuję teraz w konkurencji :D będę stosował niektóre materiały z poprzedniej firmy .

mira it
07-09-2006, 19:00
Przeszukałam archiwum, ale niestety nic nie znalazłam.
Pierwsze pytanie dotyczące folii w płynie: Planujemy położenie w łazience maty elektrycznej na podłodze (w warstwie kleju). Czy najpierw należy dać folię w płynie, a na to klej i w to mata? :-? Czy powinno to zostać rozwiązane w jakiś inny sposób?
Drugie pytanie dotyczy zabudowy k-g. W kącie łazienki biegnie rura kanalizacyjna, którą chcielibyśmy zabudować k-g. Zabudowa miałaby zostać wykonana pod kątem 45 stopni. Czy do takiej zabudowy są jakieś specjalne profile? W Castoramie powiedzieli krótko, że nie, ale nie chcieli mi pomóc jak to zrobić. :(



jasne ,że są w każdej dobrej hurtowni


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Patrycja