PDA

Zobacz pełną wersję : Nasz malutki domek.



Ywone
04-09-2006, 11:14
Decyzja o budowie domu zapadła dość nagle. Pan wynajmujący nam mieszkanie ogłosił albo kupimy te "jego" mieszkanie albo się pożegnamy. Nasza decyzja była oczywista, w dodatku ta jego wygórowana cena za M-3...
Taka decyzja ma swoje skutki, nie mamy odłożonej gotówki i będziemy się budować za kredycik, no i na czas budowy będziemy mieszkać u rodziców :roll: przeprowadzka już za 2 tygodnie...mam taką cichą nadzieję, że do zimy 2007 skończymy budowę :wink:
A co do budowy to mamy już upatrzoną działeczkę, tak się nam poszczęściło, bo akurat właścicielka chciała ją sprzedać. Mamy już spisaną umowę przedwstępną ( zaliczka 300zł) i jeszcze musimy załatwić kilka dokumentów niezbędnych dla banku co potrwa jeszcze gdzieś ze 2 tygodnie.
Na razie nie mamy jeszcze wybranego projektu, choć już prawie miesiąc przeglądamy katalogi i strony internetowe, właściwie to szukamy parterówki bez poddasza użytkowego i bez piwnic bądź w części podpiwniczonej, metraż do 100m2 - nasze możliwości finansowe na większy metraż nie pozwalają :roll:
Postaram się często robić wpisy do dziennika aby być na bieżąco. Dzisiaj odebrałam od geodety mapkę orientacyjną i tu się pojawiają pierwsze koszty 90zł. Jutro z tą mapką muszę iść do gminy aby na jej podstawie zrobili wypis z planu zagospodarowania przestrzennego (czemu jutro? bo jutro wraca ten urzędnik z urlopu :) )
******************************
Dotychczasowe wydatki to: 390zł

Ywone
05-09-2006, 11:43
Dzisiaj byłam w gminie, za złożenie wniosku pobrano opłatę 5,50zł :D i na upragniony dokumencik muszę poczekać do piątku, ...żeby wszystkie sprawy szło załatwiać w takim tempie to może w tym roku zdążymy postawić fundamenty? :P heh chyba się rozmarzyłam...
No to w piąteczek będziemy mieli komplecik dokumetów i wio do banku, a tam na pewno czekają nas niespodzianki :wink:
*****************************
Dotychczasowe wydatki to: 395,50zł nie licząc benzyny :D

Ywone
09-09-2006, 10:50
Wczoraj z samego rana odebrałam oczekiwane dokumenty z gminy, opłata tylko 31zł + 25zł :lol: takie kwoty to ja mogę płacić :wink:
Zaraz też pognaliśmy do banku, okazało się, że wszystkie dokumenty są w porządku :D , teraz tylko czekać na decyzję banku.
Pani sprzedająca nam działkę bardzo się spieszy ze wszystkim, bo w piątek wyjeżdża za granicę. Mamy już zamówioną wizytę u notariusza na środę a co jeśli do tego czasu bank nie podejmie decyzji :-? , ponoć dla notariusza to nie problem, bo on to umie załatwić po swojemu pilnując później przelewu. Pożyjemy..., zobaczymy :D
******************************
Dotychczasowe wydatki to: 451,50zł

Ywone
14-09-2006, 16:29
Taaak, nareszcie działeczka jest nasza :P , jesteśmy posiadaczami ziemskimi 8) .Taka impreza kosztowała nas u notariusza 1 808,50zł + wartość działki 16 000zł + 500zł Chętnie pokazałabym zdjęcie działki ale przede mną długa nauka wklejania zdjęć :-?

Teraz przed nami dużo dreptania i papierologii w związku z załatwianiem pozwolenia na budowę... Zaczynamy od poniedziałku bo na razie nasza mała dwuletnia pociecha się rozchorowała.
W końcu doszło także do spotkania z firmą budowlaną, facet zrobił dobre wrażenie, był bardzo miły, potrafił doradzić...chyba skorzystamy z usług jego firmy...a ha jeszcze tylko musimy obejrzeć domy, które wybudował :D
A co do projektu to bez zmian, nadal szukamy tego jedynego, oj ciężko będzie...
*****************************
Dotychczasowe wydatki to: 18 760 zł

Ywone
26-06-2007, 09:41
Dawno mnie już tu nie było, ale wreszcie mam dostęp do internetu i zaraz nadrobię zaległości... :roll: oczywiście w skrócie.
Zdecydowaliśmy się na projekt JOANNA (parterówka z garażem z możliwością adaptacji strychu, bez piwnic, pow. uzyt.127m2 - wiem miał być mniejszy ale jakoś tak wyszło :D ). Pozwolenie na budowę już się uprawomocniło :D a jutro ma przyjść geodeta, który wytyczy nasz domek.
Została nam kwestia podłączenia mediów... Energetyka spóźnia się z terminem już 2 tygodnie :-? a wodociągi i kanalizacja dopiero są u projektanta (odwlekaliśmy tak długo bo mamy daleko do wody i czekaliśmy aż sąsiad pozałatwia swoje sprawy i będziemy budować przyłącze wspólnie, w ten sposób zaoszczędzimy ok.4000zł). Teraz zostało nam tylko załatwić kredycik i można brać się za budowę :wink:

Ywone
26-06-2007, 16:47
Troszkę ponarzekałam, że energetyka się nie wywiązuje z terminu a tu jaka niespodzianka...idę na działeczkę a tam praca wre :D :D :D

Ywone
29-06-2007, 15:44
Poniżej zdjęcie działki w trakcie koszenia - w dali widać bociana na działce, ponoć to przynosi szczęście (zdięcie nie za dobre bo zrobione telefonem)
http://images26.fotosik.pl/10/215090adf7228d06.jpg (www.fotosik.pl)