PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze gazowe - ile się płaci?



Kali
04-09-2006, 17:37
Witam, dzisiaj dostałem warunki przyłączenia z gazowni i..nie wiem w końcu ile mnie skasują. Napisane jest, że ryczłtowy koszt wykonania podłączenia wynosi 3.989 zł i że jest to wstępny koszt spoczywający na Przedsiębiorstwie Gazowniczym. Jednocześnie poniżej napisane jest, że w przyszłej umowie zostanie określona wysokość opłaty za przyłączenie, którą wstępnie określają na 1.932 zł. Czy ktoś może mi na podstawie tego powiedzieć, ile będę musiał zapłacić za przyłącze : tę wyższą kwotę, czy tę niższą o połowę , czy może broń Panie Boże sumę? Są jakieś przepisy, ale nie pamiętam co tam aktualnie piszą....

ja budowniczy
04-09-2006, 19:25
hm,...
u mnie w warunkach napisali że projektowany koszt przyłacza to 5200 zł ale oczywiscie to może się zmienić,
natomiast jak już przyszło co do czego to pomnożyli metry przyłącza przez kwotę za metr, inną pod chodnikiem, inną pod asfaltem, inną pod terenem nieutwardzonym, odjęli mi bonus za zrobienie projektu we własnym zakresie i wyszło im jakies 2300 z jakąś końcówką.

Kali
04-09-2006, 19:36
hm,...
u mnie w warunkach napisali że projektowany koszt przyłacza to 5200 zł ale oczywiscie to może się zmienić,
natomiast jak już przyszło co do czego to pomnożyli metry przyłącza przez kwotę za metr, inną pod chodnikiem, inną pod asfaltem, inną pod terenem nieutwardzonym, odjęli mi bonus za zrobienie projektu we własnym zakresie i wyszło im jakies 2300 z jakąś końcówką.

No właśnie zastanawiam się, czy z tego wszystkiego nie wynika, że płaci się połowę kosztów które wylicza sobie gazownia..

ja budowniczy
04-09-2006, 19:39
no tak wychodzi, ale niestety nie jest to mało :(