PDA

Zobacz pełną wersję : Co na to "fani" kotłowni olejowych?



Grzegorz63
02-04-2003, 15:11
Przeczytane w Super Expressie dnia 02.04.2003r:

"...Równa akcyza na oleje.
Ministerstwo Finansów zamierza podnieść i ujednolicić stawki akcyzy na oleje napędowe i oleje opałowe. Przepisy rozporządzenia mają zapobiec sprzedaży oleju opałowego jako napędowego. Akcyza na oleje napędowe wynosi obecnie 1129 zł za 1000 litrów, a na oleje opałowe tylko 195 zł za 1000 litrów..."

A jeszcze miesiąc temu byłem krytykowany przez pseudo-ekologów i nie tylko, że chcę mieć kotłownię z kotłem na miał węglowy (ewentualnie węgiel- groszek) z nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym kotłem z podajnikiem tłokowym (lub ślimakowym) i z paleniskiem retortowym. Dodam, że kocioł taki spełnia wszystkie obowiązujące obecnie normy ekologiczne.
Tylko czekam, kiedy się "zabiorą" za użytkowników kotłowni gazowych :grin::grin::grin: (wiadomo- spartaczone kontrakty z Rosjanami na dostawę gazu, wcześniej czy później odbiją się rykoszetem na zwykłym Kowalskim...)
A węgiel jest nasz- polski i tak jak gdy przyjdzie bieda, to zawsze można będzie za parę groszy kupić trochę jajek, mleka i kurę od polskiego chłopa żeby przeżyć, tak będzie można również tanio kupić trochę węgla od polskiego górnika, albo w ostateczności z biedaszybu w Wałbrzychu.
Daję to pod rozwagę entuzjastom energii z importowanych surowców (ekologom...).
P.S. Rafi27- jak tam twoja projektowana kotłownia olejowa? :wink:

Majka
02-04-2003, 15:17
A dlaczego mi tak źle życzysz :eek:
Posiadacz kotłowni na gaz ziemny

krispl
02-04-2003, 15:24
Róznica w cenie będzie zwracana jak udowodnisz że zużyłeś olej do opalania domu a nie do jazdy. Więc nie ma obawy. Tak słyszałem w radio.

02-04-2003, 15:30
Jasne, VAT też miał być zwracany (22-7) po wejściu do UE.....

Grzegorz63
02-04-2003, 15:30
Majka
Gdybyśmy mieli, my Polacy własne, duże złoża gazu, to myślisz, że chciałbym się użerać z węglem i popiołem? Ja do sprawy podchodzę realnie. Nie wierzę w żadne obietnice rządowe dotyczące ulg, dofinansowania itd. dla użytkowników tzw. "ekologicznych" źródeł energii. Moim zdaniem zarówno gaz jak i olej opałowy będzie drożał znacznie szybciej, niż węgiel. Dlatego będę się grzał węglem.

krispl
Obyś się nie zdziwił...
Pewnie będzie tak zwracana, jak podwyżki dla pielęgniarek i nauczycieli :grin:

Grzegorz63
02-04-2003, 15:55
Zwróćcie uwagę na komunikat w Gazecie Wyborczej:

"...Ministerstwo Finansów zamierza ujednolicić stawki akcyzy na paliwo, oleje napędowe i oleje opałowe.
- Kierownictwo Ministerstwa Finansów przyjęło wczoraj i skierowało do uzgodnień międzyresortowych projekt rozporządzenia o ujednoliceniu stawek akcyzy na paliwo, oleje napędowe, oleje opałowe z możliwością zwrotów różnic akcyzy do olejów opałowych używanych do celów grzewczych - powiedział wiceminister finansów Wiesław Ciesielski. Przepisy rozporządzenia mają uszczelnić obrót olejem opałowym.
Akcyza na paliwa silnikowe benzynowe wynosi obecnie 1,672 tys. zł za tysiąc litrów, na oleje napędowe - 1,129 tys. zł za tysiąc litrów, a na oleje opałowe - 195 zł za tysiąc litrów..."

Przeczytajcie uważnie: "...z możliwością zwrotów..." :grin::grin::grin:
Czym się różni "możliwość zwrotu" od "gwarancji zwrotu" chyba nie trzeba tłumaczyć!

jprzedworski
02-04-2003, 16:02
.. A nawet jeśli zwrócą, to będą to dodatkowe papierki, dodatkowi urzędnicy i strata czasu. Z PITa też zwracają :wink:

Sergey
02-04-2003, 16:07
Grzegorz
Podaj mi, bardzo prosze,
- jaki masz kocioł i dzie kupiłeś
- ile kosztuje ten kocioł
- ile miejsca zajmuje
- ile kosztuje kWh.
- co z obsługą
Dzięki

Bartt
02-04-2003, 20:02
Grzesiu, bez przesady z tą satysfakcją.
Też doceniam co polskie, ale tequili, whiski i jeszcze kilku innych dóbr sobie nie odmówię tylko dla tego, że w kraju ich nie produkują :grin:

Gajka
02-04-2003, 20:40
On 2003-04-02 21:02, Bartt wrote:
ale tequili,


Bartt,jak zrobic dobrą tequilę?
Nie jestem w tym dobra :razz:

02-04-2003, 20:46
Łomatko,
to ja będę musiała do biedaszybu po węgiel się targać??Jak bieda to pewno furmanką z kuniem.Dobrze,że jaja kury niesom wszędzie.
Chyba zaadoptuję trochę drobiu na zaś.A i wieprzka się zaszlachtuje.Paru to mam na oku nawet.

U nas,na wsi,to się tekile z solom pije.Ponoć najlepsza.A i wygląda cudacznie,jakbyśta się czym sztachali mocniejszym.

Grzegorz63
02-04-2003, 22:15
On 2003-04-02 17:07, Sergey wrote:
Grzegorz
Podaj mi, bardzo prosze,
- jaki masz kocioł i dzie kupiłeś
- ile kosztuje ten kocioł
- ile miejsca zajmuje
- ile kosztuje kWh.
- co z obsługą
Dzięki





Sergey
Czuję, że chcesz mnie sprowokować, żeby mi
potem "dołożyć" :cool::cool::cool:

Bartt
02-04-2003, 22:21
Gajka jest wiele kuszących opcji. Jeden z nich przytaczam niechcący w wątku ring... . Bardzo na miejscu jest też saute z solą na dłoni i zagryziona cytrynką :smile:

Grzegorz63
02-04-2003, 22:24
Bartt
chuchnij no bracie :grin::grin::grin:

Bartt
02-04-2003, 22:33
Noooo... przeeecieżż wyyygraliśśśmyy właśnie 5-0 :grin:
Ale chyba zaciemniłem trochę wątek ogrzewania (a nie grzania :grin:)więc zmykam stąd :wink:

Sergey
03-04-2003, 08:57
Grzegorz,
pytałem na serjo. Przysięgam!

Raczej i tak będę grzał na prąd, jednak muszę sprawdzić wszystkie inne możliwości( poza gazem ziemnym).
Patrzyłem na pellets-y, jednak zbyt drogi kocioł 17000 zł i potrzebuje dużego zasobnika z pelletsami 6-10 m3.

jprzedworski
03-04-2003, 09:24
Sergey - jeśli interesują cię kotły, znalazłem coś takiego:
http://www.zapr-patrzyk.pl/handel.html

Dave
03-04-2003, 09:27
Ogrzewanie weglem nie jest takie tanie a i sam kociol z podajnikiem to duzy koszt (min. 5-6tys). Najtaszym zrodlem ciepla jest drewno (i jest go pod dostatkiem :smile: ) wiec najtaniej byloby miec kociol na drewno z podajnikiem albo kominek (zwykly lub z plaszczem wodnym). Tylko drewno nie gwarantuje ze mozna wyjechac na 2 tygodnie i wrocic do cieplego domu... Wegiel zreszta tez tego nie gwarantuje...

D.

Grzegorz63
03-04-2003, 10:48
Sergey
cytat: "...Patrzyłem na pellets-y, jednak zbyt drogi kocioł 17000 zł i potrzebuje dużego zasobnika z pelletsami 6-10 m3..."

Uważam, że jest to niezła rzecz. Główna zaleta to fakt, że masz tanie paliwo, oraz praktycznie ładujesz zasobnik raz na sezon. Potem tylko popiół, ale z drzewa jest go malutko, jest nie toksyczny- można go rozrzucić po działce i nie zaszkodzi ziemi, tylko ją użyźni.
Węgiel jest droższy od drewna, ale ja mieszkam w Dąbrowie Górniczej. Nazwa mówi sama za siebie. Węgiel to może mi dowieźć z kopalni nawet furmanka. Gdybym mieszkał w innym rejonie Polski to pewnie bym myślał o drewnie i o pellets.

Dave
Jeżeli ma się dostęp do taniego drewna, to rzeczywiście jest to ogrzewanie tańsze, niż węglem. Co do tych kotłów węglowych o których piszę, to mają one potwierdzoną badaniami sprawność na poziomie 80-85%. Wtedy ogrzewanie takim kotłem jest minimum 2 razy tańsze niż gazem sieciowym (u mnie na miejscu dobrej jakości węgiel groszek kosztuje 210-230 PLN za tonę). Stare kotły węglowe miały sprawność rzędu 40-50%, dlatego koszty eksploatacji wychodziły podobnie jak gazem sieciowym, poza tym niemiłosiernie kopciły. Te nowe kotły "puszczą" tylko troszkę dymku przy rozpalaniu, ale rozpala się je raz- dwa razy na sezon; poza tym nie widać, żeby z komina coś się kopciło.

Ryszardj
03-04-2003, 16:51
do Sergey i Grzegorz63 Troche poswiecilem czasu na temat pellets bo nie jestem zdecydowany na jaki nosnik ciepla czy pompa ciepla czy kotly na pellets dzwonilem do przedstawicieli i sprzedawcow kotlow na pellets prawda jest ze kociol na pellets ktory posiada firma Cichewicz jest jednym z najlepszych na rynku mowa jest o piecu PMX koszt 16000 tys z podajnikiem hydraulicznym przewodowym . Sa tez tansze piece VIADRUS LING 25-50 ktore kosztuja 1980 eur brutto i 2536 euro brutto z podajnikiem slimakowym tel 033 8168468 [email protected] tak jak te ktore sa na groszek o ktorych pisze Grzegorz63 .Grzegorz dystrybutor pellets jest w Czestochowie tel 34/3658540lub 2626482 to jest blizej Ciebie niz do mnie do Opola mysle ze dostarczali by dla ciebie pellets?Mozesz tez uzyskac info o piecach na pellets i dostawcach w twoim regionie zadzwon do Boguslaw Seredynski e-mail:[email protected] mobil 501 482690 tel /fax 071 3733800 dowiedzialem sie od tego pana ze na poczatku sierpnia bedzie otwarta wytwornia na pellets w okolicach Opola to i moze w twoich okolicach cos beda otwierac? W rozmowie z nim dowiedzialem sie ze obliczali na sezon grzewczy dla domu 150m/2 potrzeba okolo 4 m /3 pellets to jest koszt 1600zl na sezon grzewczy.Sa tez piece jak sie nie myle czeskie o ktorych pisal RINO poszukaj jego wypowiedzi ktore kosztuja w granicach 6000 tys zl Pozdrawiam Ryszardj

Ryszardj
03-04-2003, 16:51
do Sergey i Grzegorz63 Troche poswiecilem czasu na temat pellets bo nie jestem zdecydowany na jaki nosnik ciepla czy pompa ciepla czy kotly na pellets dzwonilem do przedstawicieli i sprzedawcow kotlow na pellets prawda jest ze kociol na pellets ktory posiada firma Cichewicz jest jednym z najlepszych na rynku mowa jest o piecu PMX koszt 16000 tys z podajnikiem hydraulicznym przewodowym . Sa tez tansze piece VIADRUS LING 25-50 ktore kosztuja 1980 eur brutto i 2536 euro brutto z podajnikiem slimakowym tel 033 8168468 [email protected] tak jak te ktore sa na groszek o ktorych pisze Grzegorz63 .Grzegorz dystrybutor pellets jest w Czestochowie tel 34/3658540lub 2626482 to jest blizej Ciebie niz do mnie do Opola mysle ze dostarczali by dla ciebie pellets?Mozesz tez uzyskac info o piecach na pellets i dostawcach w twoim regionie zadzwon do Boguslaw Seredynski e-mail:[email protected] mobil 501 482690 tel /fax 071 3733800 dowiedzialem sie od tego pana ze na poczatku sierpnia bedzie otwarta wytwornia na pellets w okolicach Opola to i moze w twoich okolicach cos beda otwierac? W rozmowie z nim dowiedzialem sie ze obliczali na sezon grzewczy dla domu 150m/2 potrzeba okolo 4 m /3 pellets to jest koszt 1600zl na sezon grzewczy.Sa tez piece jak sie nie myle czeskie o ktorych pisal RINO poszukaj jego wypowiedzi ktore kosztuja w granicach 6000 tys zl Pozdrawiam Ryszardj

Grzegorz63
03-04-2003, 22:21
Ryszardj
Dzięki za info. Temat ciekawy, zajmę się nim ale później. Najpierw musi stanąć chałupa :grin::grin::grin:

Sergio
10-04-2003, 10:36
Fani kotłowni olejowych odpowiadają: Jankesi zdobyli Baghdad, za miesiąc podpiją Iran, Syrię, Katar i ropa a co za tym idzie olej opałowy bedzie tani jak barszcz :smile:

10-04-2003, 11:22
Jeżeli"podpiją" to może tak - ale wątpię!!!

10-04-2003, 11:49
Jeżeli"podpiją" to może tak - ale wątpię!!!

tczarek
10-04-2003, 14:10
Z tą niską ceną ropy to bym się tak nie cieszył. Bo nasi spece od podatku zawsze coś pomajstrują, żeby nie było tak różowo.
To chyba nie takie ważne na jakie paliwo masz kotłownię. Jest to niejako wynik kilku uwarunkowań. Jeśli inwestujesz w doprowadzenie gazu do działki, to nie po to aby mieć potem kotłownię olejową lub węglową.
Pozdrawiam,

Sergio
10-04-2003, 14:46
Ale wydaje mi się, że łatwiej o stabilizację cen ropy na świecie niż gazu. Ze względu na to, że producentów tego pierwszego jest wielu na świecie), a gaz czerpiemy wyłącznie od Rosjan z którymi mamy niekorzystne kontrakty.

10-04-2003, 15:02
On 2003-04-02 21:46, opal wrote:
Łomatko,
to ja będę musiała do biedaszybu po węgiel się targać??Jak bieda to pewno furmanką z kuniem.Dobrze,że jaja kury niesom wszędzie.
Chyba zaadoptuję trochę drobiu na zaś.A i wieprzka się zaszlachtuje.Paru to mam na oku nawet.

U nas,na wsi,to się tekile z solom pije.Ponoć najlepsza.A i wygląda cudacznie,jakbyśta się czym sztachali mocniejszym.

Ladna Elita forum-najarana baba. takie paniusie marnie koncza.

10-04-2003, 15:22
Wróciliśta z wczasów? (dużo tego białego było wokół co??)