PDA

Zobacz pełną wersję : projekt IRYS pracownia HORYZONT



lysymurator
02-04-2003, 16:42
Mam na oku dzialke 2000m2 (40x50), krotszym bokiem do
drogi. Wjazd na dzialke od strony wschodniej z malym
akcentem na polnocny wschod. Z roznych projektow domow,
ktore ogladalem, na razie najbardziej przypadl mi do
gustu projekt:

http://www.domnahoryzoncie.pl/2/index.php?page=projekty&sub=irys

Chcialbym go jeszcze nieco zmodyfikowac powiekszajac
garaz do wersji na dwa stanowiska i podnoszac dach
garazu do normalnej wysokosci domu.

Ustawic bym go chcial na dzialce mniej wiecej tak:

poludnie
....+-----------------------------------------------+
....|............................................. .................|
....|............................................. .................|
D.|............................................... ...............|
R.|......+-------------------------+....................|
O.|......|.................................|...... ...............| zachod
G.|......|.................................|...... ...............|
G.|......+--------W--------GG-+....................|
A.|.................................//...........................|
...===============............................|
...+-----------------------------------------------+

polnoc

Gdzie W to wejscie do domu, a GG to wjazd do garazu. "===" to droga dojazdowa.
Dom bylby usytulowany na lini wschod zachod. Do
pokojow 4 i 6 trzeba by zamienic okna zewnatrzne na
okna na scianie wschodniej.

Co myslicie o tym projekcie i usytulowaniu na dzialce.

Czy koszty realizacji beda porownywalne do innych
domow o zwartej budowie i podobnym metrazu P.U.
(118m2 bez garazu). Innych w rozumieniu z poddaszem
uzytkowym.

Budowac chce metoda gospodacza i wydaje mi sie, ze
dom niski, bedzie wykonac prosciej niz dom wyzszy?


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:44 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:45 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:46 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:47 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:47 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:48 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:48 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:49 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:49 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:50 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:50 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:51 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:51 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:53 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:55 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:56 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:58 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:59 ]</font>

Bartt
03-04-2003, 18:59
Domek zgrabny, o zwartej bryle zabudowy, prostym dwuspadowym dachu, nie powinien być drogi. Garaż pojemny - da się w nim wstawić jakieś szafki na "graty". Dodałbym ew. małe okno w ścianie garażu, a usunął te drzwi na taras. Nie wiem jakie jest nachylenie dachu - przy mniejszym niż 30* nie wszystkie pokrycia dachowe wchodzą w rachubę.

Darth_Maul
04-04-2003, 07:10
Heloł. Co do domku... ładny, zgrabny. A co do Horyzontu. Ja na początku przymierzałem sie do Klona. Poprosiłem o przysłanie mi pełnego kosztorysu ze szczególowym wykazem materiałów. W fazie wyboru domu to wazne, bo wiesz ile mnie wiecej kasy cie bedzie on kosztował. O ile inne pracownie nie chciały tego robić za darmo i podawały jedynie oriętacyjny koszt m2 to Horyzont bez gadania przysłał mi wszystko co chciałem. Mam bardzo dokładna specyfikacie materiałów, łącznie z ilością m3 betonu, ile gwozdzi, i jaki jest oriętacyjny koszt robocizny, itd. Pełem wypas. Jeśli nawet nie zdecydujesz sie na ten dom, to bedziesz miał jakąś oriętacje i przyrównanie cenowe które bedziesz mógł porównac z innym domem który sobie wybierzesz.
Pozdrawiam

magmi
04-04-2003, 14:11
Rozważane przez Ciebie ustawienie TEGO donku na TEJ działce jest optymalne, ale ma dwie wady:
1.od ulicy będzie elewacja boczna (w zamyśle autora projektu), która ma tylko jedno okno i nie jest specjalnie ciekawa (oczywiście możesz dodać okna w sypialniach po tej stronie).
2. dojazd do garażu jest długi (koszty wykonanie podjzdu! no i szkoda miejsca na to!)

A może jednak pogrzebac za innym projektem?:smile: Pozdrawiam i życzę powodzenia na tym pełnym dylematów etapie!:smile:


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmi dnia 2003-04-04 15:12 ]</font>

GGroszek
11-05-2003, 09:23
Witam. Też myślę o budowie Irysa Horyzontu z podwójnym garażem. Najprawdopodobniej w systemie Praefa. Dostałem od nich wycenę - wykonanie ścian - 59 000 +vat 7% (prosiłem o wycenę z garażem ale nie jestem pewien czy taką dostałem i czekam na uściślenie.

grzes_m
02-12-2003, 09:39
Prawie wszystko mi w nim odpowiada poza dachem ( konstrukcja ) .
W pracowni mnie uspokajają ale mam obiekcje , duża rozpiętość , konstrukcja drewniana klecona na budowie , może ktoś mi coś podpowie ?

elw
03-12-2003, 08:16
Hej,
Zaraz ktoś Cię zacznie pouczać, że nie wstawiłeś linku itd. Jest tu parę "aktywnych" osób, które to robią. Mnie się kiedyś dostało za to ;)
Tak więc w Twoim imieniu, z całą sympatią (a bez natrętnego pouczania) wstawiam link:

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=12&id_autora=1&spacer=2&proj=IRYS

beano2
10-08-2004, 15:07
Czy ktoś buduje lub wybudował: IRYS-a wersję z garażem WRD1082 Horyzontu z Wrocławia?
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=12&id_autora=1&spacer=2&proj=IRYS
Podoba nam się ten domek ale nie możemy" namierzyć dowodu namacalnego" realizacji. Biuro projektowe twierdzi,że nie zna adresów.
Co sądzicie o tym domku?
Ma to być dom dla 4 osób, parterowy(nie chcemy ogrzewać klatki schodowej, a na stare lata "biegać" po schodach), tani w budowie i eksploatacji!
:oops:
PROSZĘ O INNE SUGESTIE PROJEKTOWE

gosi
30-12-2004, 11:57

gosi
30-12-2004, 17:59
czy nikt nie buduje tego domku? tak bardzo mi zalezy na każdej wiadomości na jego temat.

gosi
30-12-2004, 18:04
czy nikt nie buduje tego domku? tak bardzo mi zalezy na każdej wiadomości na jego temat.

jajmar
31-12-2004, 10:11
Skoro Ci zalezy na jakies wiadomościach to może zacznij od wklejenia linku do tego projektu. Bez tego bedziesz sobie sama dalej tu pytała.
Tylko tak własciwie o co pytasz? Może troszke sprecyzuj czego oczekujesz, czy szukasz kontaktu z tymi co buduja czy chcesz aby projekt zostal poddany osądowi przez forumowiczow czy jeszcze inny problem Cie dreczy

gosi
01-01-2005, 19:13
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=12&id_autora=1&spacer=2&proj=IRYS

Dzieki bardzo za odzew, nie wiem czy mi sie udało zrobić link domku, ale sie okarze.

Chodzi mi o jakiekolwiek informacje i opinie na temat Irysa z garażem. Moze na początek opinia o samym projekcie. Chetnie chciałabym też wymienić informacje z kimś kto dom zbudował lub buduje.

tomeczek
08-05-2005, 21:13
Proszę o opinie dotyczące tego domku. Konkretnie chodzi o łatwość budowy, koszty i ewentualne trudności, a najlepiej szacunkowe koszty domu.
Dzięki

mariusz/szczecin
09-05-2005, 14:03
Ale gdzie go szukać?????????

tomeczek
09-05-2005, 14:24
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=12&id_autora=1&spacer=2&proj=IRYS to jest dokładnie ten domek

mariusz/szczecin
09-05-2005, 15:41
Czołem!

Przypuszczam, że koszty w przypadku tego domu będą bardzo duże.
Powierzchnia użytkowa to tylko 116m2, a powierzchnia zabudowy aż 218m2!!! Więc wielkie fundamenty i olbrzymia powierzchnia dachu. Za te pieniądze można wybudować naprawdę okazały dom piętrowy lub z użytkowym poddaszem. Zastanów się!!!

Pozdrawiam!

tomeczek
09-05-2005, 16:31
Ale czy prosota tego domku nie wynagrodzi dużej powierzchni zabudowy?

tomeczek
11-05-2005, 19:08
czy nik więcej się nie interesuje tym domkiem i czy możecie mi wyjaśnić - co to jest powierzchnia zabudowy

Wciornastek
12-05-2005, 10:05
Czołem!

Przypuszczam, że koszty w przypadku tego domu będą bardzo duże.
Powierzchnia użytkowa to tylko 116m2, a powierzchnia zabudowy aż 218m2!!! Więc wielkie fundamenty i olbrzymia powierzchnia dachu. Za te pieniądze można wybudować naprawdę okazały dom piętrowy lub z użytkowym poddaszem. Zastanów się!!!

Pozdrawiam!
Rzeczywiście proporcje powierzchni zabudowy do powierzchni użytkowej trochę marne. W prostocie wyglądu, mam podobny projekt (indywidualny), jednak te proporcje mimo 2-stanowiskowego garzażu wyglądają inaczej.

mackre
03-08-2005, 12:34
:lol: Kto buduje Irysa z horyzontu. Prosze o info ,czy trzeba na coś uważać, itp

Pzdr
Mackre :wink:

maciejaszek
11-08-2005, 10:43
Własnie jestem w trakcie budowy (wersja bez garażu). W miarę możliwości służę pomocą) :D

beano2
11-08-2005, 18:13
dziękuję bardzo, zdecydowaliśmy się na inny projekt - między innymi dlatego,że nikt nie budował .... :)
życzę powodzenia :D

Sebulba
23-10-2005, 22:30
Zaciekawił mnie ten domek ,ale jeszcze bardziej zaciekawił mnie brak stropu. jak zamontować wentylacje mechaniczną , jaka jest temperatura w upalne dni jednak izolacja chyba mniej skuteczna niż przy stropie. Patrzyłem na wcześniejsze posty niestety odpowiedzi tam na moje pytania nie znalazłem. No i malowanie sufitów , brak możliwości oświetlenia sufitowego :( http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5
Co sadzicie o tym projekcie?

magic68
09-11-2005, 20:27
Witam. Działkę mam, właśnie kupiłem projekt IRYS Z GARAŻEM www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5
Poszukuję wszelkich informacji od forumowiczów, którzy realizują budowę tego projektu gdyż na wiosnę mam zamiar ruszyć z budową.
Z góry dziękuje za pomoc. Mieszkam w kujawsko - pomorskim i chętnie zobaczyłbym taki dom "live" jeśli jest gdzieś w pobliżu (w promieniu 200 km)
Pozdrawiam

magpie101
27-11-2005, 18:54
podoba mi sie ten projekt w wersji z garazem, bede wdzieczna jesli odezwie sie ktos kto buduje ten domek. znajomy mnie straszy, iz mimo ze jest to dom parterowy i o nieduzej powierzchni uzytkowej 116m to bedzie drogi w budowie, poniewaz powierzchnia zabudowy wynosi 218m. jestem tu nowa i kompletnie sie na tym nie znam. pozdrawiam!

andrzejka
29-11-2005, 17:04
Bardzo mi sie też ten dom podoba :P
A tam drogi , normalnie :P
Ciekawa też jestem czy ktoś na fotki tego domu zbudowanego :roll:

magpie101
29-11-2005, 22:17
Dzieki ze sie odezwalas, od razu mi milej bo jestem tu nowa. Forum przegladam od 2 msc i Twoj dziennik zaczelam czytac jako pierwszy i sledze etapy Twojej budowy na biezaco! Podoba mi sie jak piszesz! Tez bym chciala zobaczyc zdjecia tego domku juz gotowego. Jestem juz na niego zdecydowana w 99%. Teraz jestem na etapie poszukiwania dzialki ale ciagle sa jakies przeszkody: albo za mala, albo ktos mnie przebil na przetargu, albo okazuje sie ze dzialka ktora ktos chce sprzedac jako budowlana jast polem, a przeksztalcenie jej zajmie duzo czasu (tak mi sie wydaje). Moze ktos moglby mi napisac jak dlugo trwa przeksztalcenie gruntow rolnych na dzialke budowlana. Pozdrawiam!

andrzejka
30-11-2005, 20:25
Specjalnie dla ciebie 8) :wink:
http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/photos/133.jpg
http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/photos/134.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/photos/135.jpg

andrzejka
30-11-2005, 20:26
Zdjęcia ze strony Horyzontu 8)
Bardzo fajny domek moim zdaniem 8)
Pozdrawiam :wink:

POLA50
06-12-2005, 19:24
Witam, jestem tu nowa :oops: , szukalam ludzi budujacych Irysa , niestety naliczylam tylko 3 no i ja . Domek ten widzialam w trakcie budowy w Marcelinie k. Szczecinka i wierzcie mi bardzo fajny i dlatego rowniez wybralismy ten projekt. w Lutym zaczynamy ostro zeby w pazdzierniku zamieszkac - mysle ze nam sie uda. Koszty nie sa az tak duze ( chyba , po wstepnych rozmowach i kalkulacji nie wyglada tak zle ) Zyczcie nam powodzenia bo bedzie nam potrzebne :wink:

POLA50
06-12-2005, 19:33
witaj magic , wlasnie ja tez mam Irysa i rowniez zamierzam budowac na wiosne , a zamiar ten nosilam juz od 2 lat. Widzialam ten projekt w budowie w Marcelinie k. Szczecinka Podoba mi sie . Ja wybralam odbicie lustrzane , lepiej pasuje nam do stron na dzialce . Moze badzmy w kontakcie , razem zawsze razniej ... nie.A i moze sie czegos nauczymy nawzajem? Tak czy siak zycze powodzenia i wytrwalosci.

andrzejka
06-12-2005, 20:24
Pola powodzenia :P :P :P :wink:

magpie101
06-12-2005, 22:26
andrzejko! bardzo, bardzo dziekuje za zdjecia! dzieki tobie dotarlam na strone horyzontu. pola! mam nadzieje, ze zalozysz swoj dziennik budowy i bedziesz w nim na biezaco umieszczac zdjecia i opisy z kolejnych etapow. bardzo mi na tym zalezy. pozdrawiam was!

POLA50
09-12-2005, 23:35
dzieki wam za wsparcie i obiecuje ze na bierzaco wkleje zdjecia , w lutym ruszamy z budowa. powodzenia :oops:

POLA50
09-12-2005, 23:36
zapomnialam dodac ze dzis odebralam WZ i czekam na przesylke z projektem

magpie101
10-12-2005, 20:15
bede ci kibicowac i sledzic etapy twojej budowy! ja caly czs szukam dzialki, wiem natomiast ze jestem juz zdecydowana na iryska. zycze ci powodzenia i szybkiej realizacji budowy domku! jestem ciekawa czy bedziesz wprowadzac jakies zmiany w projekcie? ja zamierzam zlikwidowac okna dachowe, szalenie podobaja mi sie belki na suficie w salonie! na scianie laczacej salon z kuchnia nie chce barku i wysokich krzesel tylko chce miec wybite przejscie szerokosci okolo 1 metra (barek i hokery mam w obecnym mieszkaniu i nikt z tego nie korzysta) . trzecia zmiana dotyczy szafy, ktora znajduje sie na wprost wejscia z wiatrolapu-nie chce jej czyli szafy miec w holu tylko mam zamiar przesunac scianke i umiescic szafe w pokoju oznaczonym w projekcie numerem 3. pozdrawiam i czekam na nowe wpisy!

POLA50
14-12-2005, 23:03
hm.... mamy podobny gust, pozdro

andrzejka
15-12-2005, 14:45
zapomnialam dodac ze dzis odebralam WZ i czekam na przesylke z projektem
Czyli prezent na święta całkiem sympatyczny bedzie :P :P :P

kachna1
21-12-2005, 21:04
no ja jestem zainetresowana wszelkimi informacjami nt Irysa z Horyzontu! wszystko tzn zdjecia, uwagi co do budowy itd itp!
dziekuje z góry
[email protected]

kachna1
21-12-2005, 21:21
mam taki sam gust z tymi zmianami jak ty :)

mackre
19-01-2006, 15:18
Buduje Irysa z garażem pod poznaniem. Ładny domek ale trzeba uważac na kilka rzeczy. Jak będziesz chciała wiedziec coś więcej to pytaj :wink:

magpie101
19-01-2006, 19:43
Dzieki, ze odezwal sie ktos kto buduje irysa - czyli Ty! Pisales, ze nalezy uwazac na kilka rzeczy przy bydowie tego domu; a mozesz napisac cos wiecej, bo ja w kwesti budownictwa jestem zielona. Moge Cie jednak zapewnic, ze z tego projektu na pewno nie zrezygnuje, bo strasznie podoba mi sie uklad srodka domu. Z zewnatr chce podniesc tylko minimalnie dach aby moc polozyc dachowke. Bede wdzieczna za twoje rady. Jesli masz jakies zdjecia z realizacji budowy to bardzo bym chciala zobaczyc. Czy moze prowadzisz dziennik budowy? Szukalam ale nie moge znalesc, byc moze zle szukam! Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

POLA50
21-01-2006, 21:20
witaj, pisz nam na jakie rzeczy mamy zwrocic uwage?

SYLKA
07-02-2006, 12:35
WITAM!
Zamierzam rozpoczac budowe na wiosne , jestem na etapie szukania projektu .Bardzo zainteresował mnie IRYS myslę że koszt budowy nie bedzie taki wysoki . Prosze o rady . Kto juz buduje , kto juz mieszka prosze o kontakt. :D

POLA50
15-02-2006, 17:59
Witam. Nareszcie papierzyska sa w komplecie w starostwie , teraz jeszcze tylko 7dni na wszczecie postepowania ( jesli nie bedzie zastrzezen to zaczynac juz mozna) i koparka wchodzi. I to bedzie pierwsze zdjecie z naszej budowy jakie wkleje tu. pozdro;

magpie101
15-02-2006, 20:12
czekam niecierpliwie na pierwsze zdjecia i relacje z budowy! pozdrawiam!

SYLKA
16-02-2006, 06:44
życze powodzenia :wink:

przemas744
25-02-2006, 16:05
Witam wszystkich którzy budują lub podejmują wyzwanie budowy IRYSKA z Horyzontu.
Przede mną także to zadanie.
Mam nadzieję że wywiążę się z założeń.
To fajny projekt. Wśród setek które oglądaliśmy z żoną ten najbardziej nam się spodobał.
Inwestorzy IRYSA - głowy do góry, serca pełne najlepszych nadzieji, łopatę w dłoń i na budowę !!! :P

POLA50
28-02-2006, 13:15
witaj w gronie Iryskowym i powodzenia

Coobah
01-03-2006, 23:32
witam wszystkich...
Ja także przymierzam sie do tego projektu.. Mam działkę 1800 m2 i wydaje mi sie, że Irys bedzie sie super na niej komponowal. Bardzo nam pasuje jego rozkład pomieszczeń.. Tylko chyba łazienke troszke powiekszymy kosztem jednego z pokojów.
A posiada ktoś kosztorys budowy tego Irysa ??

mackre
03-03-2006, 12:39
Dzieki, ze odezwal sie ktos kto buduje irysa - czyli Ty! Pisales, ze nalezy uwazac na kilka rzeczy przy bydowie tego domu; a mozesz napisac cos wiecej, bo ja w kwesti budownictwa jestem zielona. Moge Cie jednak zapewnic, ze z tego projektu na pewno nie zrezygnuje, bo strasznie podoba mi sie uklad srodka domu. Z zewnatr chce podniesc tylko minimalnie dach aby moc polozyc dachowke. Bede wdzieczna za twoje rady. Jesli masz jakies zdjecia z realizacji budowy to bardzo bym chciala zobaczyc. Czy moze prowadzisz dziennik budowy? Szukalam ale nie moge znalesc, byc moze zle szukam! Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.


Uwaga!!!! Dachówka oznacza sporo wyzszy koszt dachu. Grubsza więźba i albo deskowanie albo folia i droga dachówka ( kąt nachylenia!!!)

Pisałem o tym kiedyś.

Pzdr i życze powodzenia

eelfish
09-03-2006, 14:48
Witam,
Jak Wszyscy noszę się z zamiarem rozpoczęcia budowy domu i właśnie padło na Irysa. Rozmawiałem z pracownią architektoniczną na temat kosztu w jakim zamknie się budowa ale oczywiście nie otrzymałem nawet przybliżonej informacji. Czy jest ktoś, kto posiada takąinformacje? Będę budował "systemem gospodarczym" tzn. szukanie wykonawców na poszczególne etapy budowy.
Pozdrawiam i czekam na informacje :D

POLA50
15-03-2006, 10:43
witaj eelfish , ja dostałam kosztorys razem z projektem , oczywiscie jest on usredniony - 237 tys. pod klucz. Wydaje mi sie ze to jest na wyrost , a systemem gospodarczym napewno mniej. pozdro.

POLA50
15-03-2006, 10:45
aaa .... zapomnialam dopisac ze w piatek kopia lawy :lol: i szopka juz stoi , fotki wkrotce :D

eelfish
15-03-2006, 12:30
Witaj Pola,
Dziękuję za informacje! Czy podany przez Ciebie koszt to netto czy z VAT? Przypuszczam, że netto. Ciekawi mnie w jakiej faktycznie kwocie się zmieścisz? Ja czekam na WZ. Jak otrzymam odezwę się.

POLA50
29-03-2006, 12:32
Witajcie. Mam juz pozwolenie i w piatek kopiapod lawy, kosztorys o ktory pytales pewnie netto, zobaczymy ile wyniesie stan zero. pozdro :)

alfilo
29-03-2006, 15:27
Witam, mi również bardzo podobał się Irysek ale zwycięży chyba EMILIA Archipelagu. http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=242

Na stronie internetowej Horyzontu podano:
Irys:
Wersja A → stan surowy netto 121.9 tys. zł netto
koszt budowy z wykończeniem 165.5 tys. zł netto
Wersja B → stan surowy netto 140.9 tys. zł netto
koszt budowy z wykończeniem 192.5 tys. zł netto

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie i możliwie MAŁYCH kosztów!

POLA50
09-04-2006, 13:55
Witam, wiecie co? jestem troche zdolowana ze tyle kasy idzie w ziemie. Fundamenty juz prawie na ukonczeniu , zeby nie ta pogoda to w poniedzialek by juz byl koniec stanu zero a tak to wydluzy sie do czwartku. Koszty , no coz az sie boje podliczyc, w srode bede liczyc , musze nabrac odwagi i stawicz czola okrotnej matematyce. Mimo wszystko ciesze sie jak powstaje dom i wiecie co? tryskam optymizmem.
Pozdrawiam , zajrze za kilka dni........ :P

przemas744
15-04-2006, 18:56
Witam.
Jak tam sprawy IRYSKA.
13 kwietnia odebrałem pozwolenie na budowę.
Po Świętach lecę do Banku złożyć wniosek o kredyt i jak tylko ( i jeśli ) przyznają to zaczynam budowę.
POLA dawaj foty bo jestem ciekaw jak wyglądają fundamenty.
Chcemy zostawić koniec fundamentów 40 cm wyżej niż poziom gruntu.
Jetsem ciekaw jak to wygląda u ciebie.
Jak tylko zacznę budowę to będę systematycznie wrzucał fotki.
A propos to u mnie "buda" też już stoi.
Teraz z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie.
Pozdrawiam wszystkich.

Robert i Aga
15-04-2006, 20:10
Witamy w Fanklubie IRYSA :wink: :D!
SUPER PROJEKT !!!
Od początku byliśmy zakochani w Irysku ale niestety narzucone nam warunki zabudowy nie pozwoliły na wybranie właśnie tego projektu :cry:
Zdecydował zbyt niski kąt nachylenia dachu 12/18 stopni. Wg warunków nam pozwolono na 30-35 stopniowy kąt nachylenia dachu.
IRYS ma fajne rozmieszczenie pomieszczeń, ładnie wygląda z zewnątrz i co najważniejsze koszty jego budowy są stosunkowo tanie.
Wielka szkoda .... ale cóż zrobić :(
My ostatecznie wybraliśmy SASZĘ z pracowni Dom na 5-tkę. Uważamy że ten projekt jest też godny uwagi. Z resztą sami oceńcie :wink: 8)
Pozdrawiamy

POLA50
21-04-2006, 16:04
Robert i Aga :))) witajcie , fajny domek ale dla nas ciut za maly. Pisaliscie ze w warunkach mieliscie wiekszy spad dachu , u nas tez tak bylo, ale mamy cudownego architekta i uzyskal zgode od autora projektu na zwiekszenie kata nachylenia do uzgodnien w warunkach zabudowy. Powodzenia w budowie :))) pozdro

POLA50
21-04-2006, 16:08
przemas744 :) sorki ale nie umiem wrzucac fotek na forum i pozwolilam sobie wyslac je na poczte Twoja , mysle ze nie zloscisz sie o to :oops: reszte fotek za kilka dni , pozdrawiam

i28
26-05-2006, 14:30
Temat widzę martwy a też bym chętnie się czegoś na ten temat dowiedział :)

ave!
26-05-2006, 19:29
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58881&highlight=irys+horyzontu
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59779&highlight=irys+horyzontu

więcej też by pewnie było :lol: :lol: :lol:

i28
28-05-2006, 18:00
ave! otóż nie :)
Pierwszy link który podałes jest nie na temat :) a w drugim poza tym że wszyscy się witają i wklejają dane ze strony horyzontu to nic nie ma. Zero jakiś fotografi albo konktrtnych rad, spostrzeżeń.
Prowadzę dwa fora i wiem do czego służy zakładka "Szukaj" :-)

ave!
28-05-2006, 18:55
Prowadzę dwa fora i wiem do czego służy zakładka "Szukaj" :o
:wink: (ale: kto szuka ten znajduje)
ja próbowałam na prywatną wiadomość - skuteczne - (nie w sprawie irysa!) - nie wszyscy budujący mogą i lubią "siedzieć" w internecie :)

ankiel2
28-05-2006, 19:35
Buduję Irysa (luztrzanego) od marca. Świetny projekt, podatny na zmiany, jednakże sama dokumentacja projektowa do du..y. Tak przynajmniej twierdzi mój wykonawca. Nieczytelna i dużo drobnych blędów, np przy oznaczeniu okien, nie wspomnę o dachu... Dzięki dużej fachowości wykonawcy udało się uniknąć kilku "dzongów". Mimo wszystko polecam ten domek. Wraz z żoną udało nam się wygospodarować miejsce na garderobę i powiększyć łazienkę. Ponadto powiększyliśmy wyjście na taras i otworzyliśmy kuchnię na salon. 200 m od mojej budowy stoi już taki sam domek mojego przyjaciela zbudowany niemal w 100% wg projektu i jest z niego bardzo zadowolony. UWAGA na koszty dachu (pow. ok 214 m kw.). Wbrew pozorom gonty dają mocno po kieszeni - głównie poprzez konieczne deskowanie (u mnie miała być płyta OSB). Właśnie dzisiaj z wykonawcą ustaliliśmy, że na dachu będzie blachodachówka.
Jestem na etapie skończonej więźby. Zamówionych okien i drzwi i bramy. UWAGA na bramę garażową - w projekcie jest zdecydowanie za wąska (u mnie będzie 2500x2200 szerxwys).

magpie101
28-05-2006, 21:52
bardzo fajnie, ze cos drgnelo w sprawie iryska! ja prawdopodobnie rusze z budowa na jesien dopiero. pola 50 - prosze wstaw obiecane zdjecia i napisz jak u ciebie posowaja sie prace, a moze prowadzisz dziennik budowy?
przemas 744 - przyznali ci kredyt? jesli tak to jak u ciebie wygladaja prace?
ankiel2 - mozesz napisac kosztem czego zrobiles miejsce na garderobe i powiekszenie lazienki? bardzo prosze o zdjecia z realizacji. piszesz, ze bedziesz kladl blachodachowke, a przeliczales jaka bylaby roznica w cenie calego dach gdybys kladl dachowke?
jeszcze raz prosz wszystkich jesli to mozliwe o zdjecia z realizacji.
pozdrawiam wszystkich fanow iryska!

POLA50
30-05-2006, 13:54
magpie 101 :) witam :))) otoz u mnie juz po tynkach wewnetrznych , wlasnie dzis przyjechala blachodachowka ( zielona) , okna i dzwi juz sa, parapety wew. na dniach wstawia i wchodzi hydraulik. Dach mnie troszke zmartwil 10tys blacha i dodatki. W sumie wyszlo 250m kw. dachu bo musial byc podniesiony zgodnie z w-z. Fotek mam sporo tylko cholipcia nie moge sobie poradzic z wrzuceniem do kompa a corka wlasnie wyjechala. A my z mezem ciagle na budowie. Ciekawa jestem jak bedzie pasowal grafit orynnowania do zielonego dachu i grafitowy komin z klinkieru ( to wymysl mojego meza) na razie cicho siedze ... jakby cos nie tak to bedzie wejscie smoka :wink: ) Dziennika nie prowadze bo nie potrafie tak pisac jak forumowicze a i czasu u mnie notoryczny brak a wieczorem to marze o poduszeczce ( chyba wypalam sie a i wiek nie ten :wink: ) Odezwe sie za kilka dni - pozdro dla wszystkich i glowy do gory nie jest tak zle gorzej bedzie juz tylko przy wykonczeniu :)))

POLA50
30-05-2006, 14:06
ave! otóż nie :)
Pierwszy link który podałes jest nie na temat :) a w drugim poza tym że wszyscy się witają i wklejają dane ze strony horyzontu to nic nie ma. Zero jakiś fotografi albo konktrtnych rad, spostrzeżeń.
Prowadzę dwa fora i wiem do czego służy zakładka "Szukaj" :-)


Witaj , jestem na etapie wykanczania mam sporo fotek ale niestety nie umiem ich tu zamiescic, same prace szly nawet szybko i nie bylo zadnych uwag, moze dlatego ze kierownik budowy pilnowal zeby roboty szly bez poprawek ja sie nalezy. Budowa zabiera caly nasz czas stad nie mam kiedy zaglebiac sie w szczegoly techniczne , ale moze zadawaj pytania postaram sie odpowiadac w miare mozliwosci i wiedzy. pozdro

ankiel2
31-05-2006, 21:11
U mnie stanęlo na więźbie, ale lada dzień zaczną się ścianki działowe i dach.
Garderobę wykroiłem kosztem sypialni (... taaaak, a teraz wytłumacz która to sypialnia;). Wiatrołap został przesunięty ok 50 cm w kier kuchni, skutkuje to również przesunięciem drzwi wejściowych do domu, ale to w niczym nie przeszkadza. Pierwotne wejście do juchni zostaje zamurowane, a kuchnię lączy się z salonem. Natomiast wejście do sypialni znajduję sie na przeciwko "pierwotnego" wejścia do kuchni. TRZEBA PATRZEĆ NA PROJEKT. Czyli wchodząc do domu pierwsze drzwi jakie napotkamy po prawej (mam lustrzany) lub lewej stronie będą do sypialni. A garderoba będzie pomiędzy wiatrołapem a sypialnią - wejście z sypialni. Co prawda na wstawienie łożka i szafek zostanie nie więcej niż 10 m kw, ale chyba warto. JAK KTOŚ TO ROZUMIE TO PROSZĘ O POTWIERDZENIE. Poztaram się w pracy zeskanować rzut.
Dzięki przeniesieniu wejścia do sypialni możemy teraz wydłużyć łazienkę. Oczywiście pozostanie jeszcze rozsądne rozplanowanie wejść do pokoi, ale to już mały pikuś. Z sypialni będziemy sobie robić drzwi bezpośrednio do łazienki.... I to tyle. Przepraszam za zamotanie. Starałem się.

ankiel2
31-05-2006, 21:14
i jeszcze jedno, dachówki nie można położyć - zbyt małe skosy dachu. Nawet blachodachówka jest kładziona "na styk".

Robert i Aga
01-06-2006, 20:37
Czekamy na jakieś zdjątka z realizacji projektu IRYS 8) :) Czy ktoś w końcu się pochwali swoim Iryskiem? :wink:

POLA50
02-06-2006, 14:56
obiecuje ze juz niedlugo wkleje fotki , dzis koniec z blachodachowka i wiecie co ? wyglada swietnie. Dzieki temu ze podniesiony mam dach , strychu mam 120 m kw. ( na balange w sam raz hihihiih ) i tam zamierzam zrobic sobie garderobe , oczywiscie schody planuje zrobic z pom. gospodarczego , takie wsuwane z klapka a za rok robimy poddasze.

Foty wkleje , poprosze o troszke cierpliwosci :) pozdro;

i28
06-06-2006, 14:48
No cieszę się że coś w temacie się ruszyło :)
Pytania na początek:
Czy budowałaś strikte według projektu (ytong, gont na dach itp).
Jak to wygląda z kosztami i z czasem :)
W zależności od odpowiedzi pytań mam mnóstwo :)
Zdjęcia możesz mi posłać na maila jak nie wiesz jak tu wkleić.
Z góry dzięki
(mail: [email protected])


ave - rozesłałem kilka privów ale co wchodze na forum to widzę: " Nie masz nowych wiadomości" :(

POLA50
09-06-2006, 08:52
Witaj i28, mury są z suporexu , dach kryty blachodachówką. Projekt troszke przerobiony ; nachylenie dachu jest spore bo takie mamy warunki zabudowy i tym sposobem mamy potezny strych a w przyszlosci wcale duze pokoje. Zlikwidowalam zalamanie w salonie zyskujac ladny salon , powiekszylam lazienke kosztem pokoju i zrobilam wiatrolap bo kuchnia z salonem nie ma drzwi.Zrobilismy dodatkowe wejscie od pom. gospodarczego na zewnatrz , na razie nie mamy garazu. KOszty ; stan 0 - 20 tys z robota , dach strasznie drogi nam wyszedl 10 tys blachodacowka z orynnowaniem + 8tys konstrukcja +10 tys robocizna. Tynki wew. 350m 7tys, centralne calosc ze wszystkim 35 tys :o gazowe . i mam 2 lata gwarancji .Posadzki sam maz bedzie lal bo powiedzialam mu ze za duzo juz wydalismy. Jeszcze potrzeba wydac na ocieplenie stropu 3 tys. plyte podlog. 3 tys i sufity podwieszane 3 tys . Calosc moze zamkne w 250 tys. Mimo wszystko warto bylo. Trzymam kciuki za twoja budowe, nie bedzie zle :P pozdro

Robert i Aga
11-06-2006, 11:36
A fotek dlaej nie ma :( :-? Pola czekamy :wink:

i28
11-06-2006, 11:43
Dzięki za info :)
My robimy odbicie lustrzane i garaż przenosimy na prawą stronę.
Garaż powiększamy tak żeby na długość wjechały dwa samochody a z nim stawiamy jeszcze pomieszczenie gospodarcze.
Jak masz jakieś foto to podeślij :) ten adres który podałem wczesniej coś szwankuje więc podeślij [email protected]
Dzięki

asiaf1
27-06-2006, 09:19
U mnie stanęlo na więźbie, ale lada dzień zaczną się ścianki działowe i dach.

Witaj
Nam równiez bardzo podoba sie ten projekt, ale jest jeden problem (a moze i nie :wink: , nie chcemy takiego kształtu kuchni, czy mozna "bezkarnie"ja wyprostowac, czyli uciąć troche dachu? Czy powiększenie sypialni kosztem salonu w tym projekcie jest możliwe?
Będę wdzięczna za odpowiedź. AAAA i jeszcze jdeno ile trwają przeróbki projektu i ile to kosztuje dodatkowo.
Pozdrawiam fanów Iryska

POLA50
16-07-2006, 21:05
Asiaf1 witajcie:))) niestety beskarnie nie mozesz kuchni obciac , zadzwon do autora projektu i popros o pisemna zgode na przerobki a jak juz dostaniesz to dobry architekt to zrobi zeby nie bylo problemu z uzyskaniem pozwolenia . Pytasz ile to bedzie kosztowac , nie mam pojecia , ja placilam za przerobienie projektu 2.500zł. podnosilam nachylenie dachu , zlikwidowalam uskok w salonie, przesunelam troszke slupy miedzy pokojami tak zeby je powiekszyc a i tak salon ma 40 m kw. Tak wiec polecam te przerobki i domek jak marzenie.Fotki domu naszego przesylam do przemasa i roberta oni wrzuca na forum bo ja jestem ciemna w te klocki. Pozdrawiam i szybko budujcie bo naprawde warto. :)))

POLA50
16-07-2006, 22:03
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5060bad9a1617053.html

uff... udalo mi sie , a oto i moj IRYSEK , teraz juz umiem i postaram sie wiecej wam wkleic, :))) pozdrawiam

POLA50
16-07-2006, 22:07
http://www.fotosihttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2127e94a3185214f.


i jeszcze

POLA50
16-07-2006, 22:09
uuuuu nie udalo mi sie , ale moze dlatego ze chcialam kilka na raz , za kilka dni wrzuce nastepne

POLA50
16-07-2006, 22:10
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f0a574c1527c890.html

teraz ok wyszlo , ciekawe czy podoba sie wam

POLA50
16-07-2006, 22:12
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6c996bf32204929.html

sory ... juz nie bede was zanudzac :))) powodzenia i pozdro;

POLA50
30-07-2006, 16:52
widze ze wszyscy zapracowani budowa iryska , zadnych postow i totalna cisza, moze to i dobrze przynajmniej domki beda dobrze zrobione i na swieta wprowadzka :P u mnie wykonczeniowka ... pozdrawiam :P

i28
01-08-2006, 10:09
Witaj Pola :)
Widzę że kilka zmian jest. Poddasze tez widzę sie pojawiło przy okazji podniesienia dachu. U nas w śrdoku trochę zmian kilka okien przenisionych na inne ściany no i dwa garaże :) plus dwa pomieszczenia gospodarcze na razie wszystko na papierze. Czekam na pozwolenie na budowę.
Jak możesz napisz ile cie wyniosł ten domek :) znaczy zamknięty z dachem :)
Dzięki z góry :) Fajnie Ci że juz masz :) Pozdrawiam

magpie101
02-08-2006, 21:22
Witam wszystkich!
Bardzo sie ciesze, ze wstawiliscie zdjecia. Ja jak dobrze bedzie to zaczne budowac iryska za dwa miesiace, kata nachylenia dachu nie musze zmieniac, bo w planach gminy okreslone jest, ze dach musi byc spadzisty, a kakretny kat nachylenia nie jest podany, wiec moj pan architekt zalatwi mi pozwolenie na taki dom, bo definicje dotyczaca dachu roznie mozna sobie tlumaczyc :lol:
Bede zdawac wan systematycznie relacje. Pozdrawiam.

magpie101
06-08-2006, 19:47
Cos ucichlo w sprawie iryska http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5

POLA50
17-08-2006, 13:16
witam po dluzszej przerwie :) jestem na etapie glazury w lazience i malowania pokoi, nawet nie kloce sie z mezem o kolory , jest mi juz wszystko jedno ( jestem wykonczona i fizycznie i finansowo) nie mniej jednak ciesze sie ze prawie koniec. Do tej pory na wybudowanie domu poszlo mi 230tys do tego jeszcze elewacja i ogrodzenie dzialki 25 arow. Wszystkim wam zycze rozlozenia sil do budowy bo przy koncowce rece wydluzaja sie do piet :wink: a nogi jak z olowiu. jutro wkleje pare zdjec to ocenicie nasze poczynania. Pozdrawiam i czekam na wasze relacje z placow budowy :P

POLA50
13-09-2006, 10:29
ale cisza...... pokażcie swoje Iryski ciekawa jestem jak u was wygląda. Narazie nie wkleje fotek bo aparat mi padł ( cos z pamiecia) pozdrawiam

magpie101
13-10-2006, 23:06
DO BUDUJACYCH IRYSKA!
Co tam u Was slychac na placach budowy? Odezwijcie sie.
Pola 50, Ty pewnie juz mieszkasz w swoim irysku. Prosze o fotki i napisz czym grodzilas dzialke, bo ja mam wielkosciowo podobna do Twojej (28 arow) i caly czas zastanawiam sie czym grodzic. Podoba mi sie ogrodzenie panelowe ale kosztuje dwa razy tyle co siatka.

bagusia
17-01-2010, 15:14
Witam!
Bardzo podoba mi się poszerzona wersja (większe pokoje i łazienka) projektu Irys

http://img706.imageshack.us/img706/4779/przdirys.jpg (http://img706.imageshack.us/i/przdirys.jpg/)

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68
Jednakże mam problem, gdyż wjazd na działkę jest od południa, co zupełnie nie pasuje do tego projektu. Na pewno musiałabym kupić odbicie lustrzane (żeby chociaż troszkę słońca od zachodu wchodziło na taras). Pytanie do osób, które już mieszkają lub są w trakcie budowy tego domku- myślicie, że te okna połaciowe wystarczająco doświetlą mi salon? Dodam jeszcze, ze na ściance między kuchnią a salonem nie będzie tego okienka barowego tylko chce zrobić normalne przejście- może dzięki temu wpadnie więcej słońca do salonu :lol:
Chcę wersję z garażem i na jego końcu planuję zrobić kotłownie.
Pomóżcie mi podjąć decyzje, projekt bardzo mi się podoba, nie chciałabym innego ale boje się o ten salon od północy.
Co o tym myślicie? Czy ktoś z Was stawiał dom nie uwzględniając położenia względem słońca, jak użytkuje się taki dom?

Zapomniałam zapytać o dach. Jest ktoś, kto wybrał kąt 17/30 i zrobił w nim okna połaciowe, jak to wygląda w realu, nie jest za wysoko?

Ps mam jeszcze na oku nowy projekt muratora (wkrótce w sprzedażny) http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1804&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=5 Lepiej pasuje na moją działkę, ale Irys bardziej mi się podoba.

MARTINA1
17-01-2010, 15:16
Wg mnie projekt fajny - tutaj ma go Arnika - dziennik założyła jej Dardurdka...

bagusia
17-01-2010, 15:25
Wg mnie projekt fajny - tutaj ma go Arnika - dziennik założyła jej Dardurdka...

Dzięki za info ale to jest inny projekt "GRACJA"

MARTINA1
17-01-2010, 15:28
UPS ... to ktoś ma tu 100 % Iryska ,a ja się pomyliłam .....

bagusia
17-01-2010, 15:33
Znalazłam jeden dziennik Iryska magpie101 :P Zapytałam ją o poradę odnośnie mojego problemu i czekam na odpowiedź.... na razie nie odpisuje dlatego szukam innych osób, które mogą mi coś podpowiedzieć w tej kwestii :P

17-01-2010, 15:53
Zobacz jeszcze dziennik budowy; danonkowy irysek .

bagusia
18-01-2010, 21:45
tak by to miało wyglądać? Co o tym myślicie?


http://img683.imageshack.us/img683/9103/rzutparterulustro.jpg (http://img683.imageshack.us/i/rzutparterulustro.jpg/)

wa_wo
19-01-2010, 19:18
tak by to miało wyglądać? Co o tym myślicie?


http://img683.imageshack.us/img683/9103/rzutparterulustro.jpg (http://img683.imageshack.us/i/rzutparterulustro.jpg/)

tez dumamy nad Irysem (jesli mialaby to byc parterowka), dzialka 31 na 38 wjazd od poludniowego wschodu. Podstawowa zmiana (o ktorej tu myslimy)to podwojny garaz przerobiony na gabinet, pokoj goscinny i moze lazienka (w projekcie tylko jedna lazienka). (Osobiscie sklaniam sie jednak do M02 konkursowego ze zmianami). Wersja z podwojnym garazem stwarza na dzien dobry problem ze zmieszczeniem budynku na dzialce.
Na stronie "domu-na-horyzoncie" czy jakos tak jest masa zdjec z budow i aranzacji (oraz "aranzacji") wnetrz tego przybytku.
IMHO: jest tu duza kuchnia, dobrze umieszczona, duzy salon niestety polaczony z jadalnia (ale "mala" jadalnie da sie zrobic w kuchni)

bagusia
19-01-2010, 19:58
wa_wo przejrzałam tam już wszystkie iryski (domnahoryzoncie.pl) i właśnie te fotki bardziej mnie przekonały do tego projektu :lol: Osobiście mam mały problem czy budować parterówkę czy z poddaszem. Jeśli parterówka to najprawdopodobniej Irys gdyż ten wielki, przestronny salon z oknami w dachu i ta kuchnia w "trójkąt" mnie zauroczyły :oops: Tak jak pisałam wyżej byłaby to ta wersja poszerzona o metr i na zdjęciu w poście powyżej umieściłam WC, bo niestety w projekcie go nie ma.
Cały czas waham się z tym ułożeniem domu względem słońca. Rozmawiałam z osobą, która ma takie ułożenie i się troszkę uspokoiłam. Jednakże w dalszym ciągu czekam na opinie innych osób, które mogą coś na ten temat podpowiedzieć :wink:

anila2005
20-01-2010, 16:40
kiedyś dumałam nad tym projektem, ale mój mąż powiedział mu stanowcze ,,nie" Ja też chciałam wc koniecznie osobno:)i zabrakło gabinetu. Te kierunki względem świata- to problem, zwłaszcza dla tych, co kochają słoneczko, a w tym układzie...ale cała przyjemnośc w dalszym szukaniu:)

bagusia
20-01-2010, 23:49
a w tym układzie...ale cała przyjemność w dalszym szukaniu:)

nie wiem czy to taka przyjemność, gdyż szukam już projektu ponad rok... a ten wyjątkowo mi się spodobał gdyż wydaje się dość tani w budowie i jest świetny przestrzenny i ustawny salon. O kuchni w trójkącie już nie wspomnę:)

Nadal czekam na opinię osób, które mają dom z salonem od północy :wink:

anila2005
21-01-2010, 17:03
a może garaż z drugiej strony domu? wprawdzie nie byłoby przejścia, ale można zrobić okno od salonu w ścianie bocznej domu?

miejski
21-01-2010, 17:27
Projekt ten chodził mi kiedyś "po głowie" (jego wersja podstawowa z garażem czyli wersja B 10/18 ). Nawet był jednym z dwóch projektów branych pod uwagę przy wniosku o WZ.

Na plus dla mnie:
- duży i fajny salon,
- ciekawa kuchnia,
- fajnie wkomponowany klinkier na elewacji,
- relatywnie niski koszt

Na minus dla mnie:
- mała łazienka jak na jedyną w domu.

Potem na stronie pracowni pojawił się projekt poszerzony, który by mi bardziej pasował, tyle że nie mieści się nam już na działkę (tzn. nie spełnia minimów odstępu).
Patrząc po zdjęciach z realizacji, łatwo ten domek można zepsuć, gdy się odstąpi od paru niuansów, które są dla niego charakterystyczne. I według mnie wychodzi wtedy z niego dość nieciekawa "stodoła".

Wersja 17/30 w ogóle mi się nie podoba.

dana1s
22-01-2010, 02:37
Witam ja mieszkam od poł roku w Irysku ,który ma własnie taras od połnocy co wg mnie ma same zalety szczególnie latem kiedy na tarasie chcesz odpocząć a nie zmęczyć się :wink:
Wedlug mnie ,która dlugo szukała projektu, nie mogłam lepiej trafić ,projekt nie ma wad,prosty ,tani i przestrzenny.Ja nie poszerzałam budynku a wc zrobilismy w miejscu szafy na hollu .Fakt nie mam okien dachowych tylko zrobiliśmy strop nad całością przez co zyskałam powierzchnię strychu nie ukrywam bardzo potrzebną zmieści wszystkie skarby :o
Jeżeli masz jakieś pytania chętnie odpowiem ale muszę powiedzieć ,że po obejrzeniu u sąsiadów również świeżo wybudowanych przeróżnych domków ani jeden nie ma tak ogromnej części dziennej, przy tak w sumie małym domku.Ja jestem zachwycona!!!!!!!Pozdrawiam i zapraszam do mojego dziennika Dana

bagusia
22-01-2010, 21:48
dana1s Dzięki wielkie za opinię. Jest to najbardziej wyczerpująca i satysfakcjonująca mnie odwiedź jaką kiedykolwiek mogłam sobie wyobrazić. Dzięki Tobie jestem przekonana, że Irysek będzie domem, który wybudujemy :wink:
Tak dla pewności zapytam- masz dokładnie takie samo ustawienie jak ja czyli wejście od południa? Po zdjęciach widzę, że również masz odbicie lustrzane. Zauważyłam też, że dodałaś okna w salonie (jeśli masz takie samo ułożenie to wychodzi od zachodu). Pewnie dlatego w domku ładnie i widno. Tak z ciekawości zapytam- jeśli tam masz okna to gdzie zrobiłaś kącik TV? Jeśli masz jakieś fotki to bardzo bym prosiła :wink: ([email protected]). Wprowadziłaś jeszcze jakieś zmiany?? Aha i jeszcze jedno- jak z miejscem na strychu? Nie jest aż tak bardzo nisko?

bagusia
23-01-2010, 00:37
a może garaż z drugiej strony domu? wprawdzie nie byłoby przejścia, ale można zrobić okno od salonu w ścianie bocznej domu?

Myślałam o tym, zakupiłabym wtedy bez garażu i doprojektowała go sama po drugiej stronie, ale wtedy powstaje problem.... brak okna w łazience.... Coś muszę zrobić, wymyśleć.... bo chyba "zakochałam" się w tym projekcie :lol:

dana1s
23-01-2010, 08:22
Hello!!!Mój domek to odbicie lustrzane ,bez garażu .W miejscu sciany gdzie miał być garaż wstawiłam scianę okien balkonowych 5mb co idealnie doświetla salon, i pieknie prezentuje mój ogródek, przez co jest wrazenie ,że salon sie nie kończy tyko przechodzi w ogród.W miejscu okna wychodzącego na taras mam telewizor narazie stoi na komodzie, ale jak sie dorobie to zawisnie jakiś na ścianie i to jest mój kącik tv.
Irys moze być wykończony wedle gustu każdego inwestora ja widziałam bardzo nowoczesne i retro, czyli co kto lubi- ma po prostu ogromy potencjał.
Jezeli chodzi o zmiany to w miejscu szafy mam wc z prysznicem 1,4*1,4 małe, ale jest to druga łazienka przy salonie i goscie nie muszą korzystać z mojej przy sypialni .Zlikwidowałam wejscie do kuchni z wiatrołapu powiększając go tym samym.Wejscie do kuchni mam z salonu jest otwarta na salon co tworzy genialną powierzchnię dzienną ma prawie 60m2 co naprawdę jest imponującym wynikiem ,jak na taki mały domek.
Mój strych jest użytkowy ,ale tylko dla mnie mój mąż musi się schylać ale to jest tylko schowek na całą graciarnię naszej rodziny a jak na pewno wiesz przez lata człowiek gromadzi rózne skarby :roll:
Zrobiłam strop nad całym domem ,bo nie bardzo mi się komponowały do mojego wystroju okna dachowe i lampa po skosie z sufitu do secesyjnych mebli :wink: .Poza tym mam tak jasny salon ,że nie potrzebuję okien dachowych ,które są trudne do utrzymania w czystosci i muszą być dobrze załozone u moich sąsiadów juz 3 razy poprawiali bo coś podcieka a zimą i tak sa przysypane sniegiem i nie daja światła ,ale to wszystko kwestia gustu :D
Jak się uporam dzisiaj to wkleje kilka zdjęć z salonu i wiatrołapu ale nie obiecuję ,bo ide na bal ,możesz pooglądać mój dziennik tam widać niektóre zmiany.Czytajac posty w Twoim temacie ktoś się wypowiedział ,że to stodoła z tym sie nie zgadzam ,bo widziałam na własne oczy 17/30 i sama taki mam i nie uważm ze wygąda jak pomieszczenie gospodarskie a ja chciałam na dach łupek przy nizszym kacie nie wchodził w grę. Magda ma 10/18 i jest super z blachodachówką ja mam 17/30 no moze nie całe bo mozna obnizyć o 5stopni i tak zrobiłam sama stwierdz czy on jest wysoki ma 5.8 m wysokości ,ale ja sie nie wynosiłam z fundamentami wysoko nad ziemię ,bo nie było takiej potrzeby .Kończę moja powieść ,żeby Cię nie zanudzić ale mozesz mi wierzyc na słowo my ten dom wybudowaliśmy i wykończyliśmy a w zasadzie wykanczamy zupełnie sami i robimy to niecałe dwa lata ,mieszkając tu już ponad pół roku.Prosty ,tani ,genialny Dana

bagusia
23-01-2010, 21:33
dana1s czytając o Irysku chyba nigdy mnie nie zanudzisz :lol: Przeglądałam Twojego bloga, masz bardzo piękny domek- wykończenie bardzo rzadko spotykane=>SUPER!! Mojemu mężowi bardzo podoba się barek hehe.... i kuchnia, głównie te mebelki poprzeplatane cegłą:wink: Ja na Iryska jestem już zdecydowana, jak już mówiłam, zakochałam się w nim i teraz tylko kwestia jaki kąt dachu wybrać i co zrobić z tym garażem. Mój mężulek myśli, żeby kupić odbicie lustrzane z garażem- według niego te okna połaciowe powinny ładnie doświetlić salon i powinno być dobrze! Jak będziesz miała chwilkę czasu to poproszę o te fotki gdyż niestety w twoim dzienniku zdjęcia tego nie ujęły.
Co do budowy- my też będziemy budować sami, teściu jest budowlańcem, mężulek z nim trochę pracował, sam jest stolarzem więc wszystko pójdzie własnymi siłami- wiem, że będzie perfekcyjnie!! Przy okazji zapytam- ile Was wyniosły same materiały? Wiem, że budowałaś 2 lata temu ale pytam z czystej ciekawości. Chciałabym aby materiał na budowę nie wyszedł dużo drożej jak 100tyś. Już się nie mogę doczekać aż zaczniemy budowę... Na 10lutego mamy umówionego notariusza i nareszcie kupimy naszą wymarzoną działeczkę :lol: Prawie 3 lata temu kupiliśmy już jedną, ma ona 8arów ale stwierdziliśmy, że chcemy większą więc za kilka dni kupimy drugą:)