PDA

Zobacz pełną wersję : wanna akryl - trzaski!!!



przemekk74
04-09-2006, 20:45
Witam
mam wanne asymetryczna (firmy nie pamietam..) - koszt chyba okolo 1000pln
zostala zamontowana teoretyczni lepiej niz minimum wymagan... stoi na nogach co byly z wanna a boki sa podmurowane scianka - problem w tym, ze jak ja (troche ponad 100kilo) staje w niej to slysze takie minitrzaski od spodu... teoretycznie moge dostac sie pod wanne i podeprzec ja czyms dodatkowo + pianka montazowa np.. ale po jaka cholere producent mialby robic zelazna podstawe wanny z jakis plaskownikow itp + nogi jezeli miaoby to byc niewystarczajace?!!!
Cyz pewna elastzcynos wann akrzlowzch * jamies dzwieki podczas uginania to norma
Przemek

sebo8877
05-09-2006, 07:53
Uginac się nie powinno - ja robię tak nogi - wanna pełna wody - podmórówka pod całością wanny (luż z 3-4 cm pomiedzy wanną i podmurówka i na to wszystko niskorozpręzna pianka poliuretanowa.
Gearantuje że wszystko będzie pieknie sie trzymało bez jakiegokolwiek ugięcia.
Te minitrzaski doprowadza kiedyś do trachhh i woda się poleje :o :o

Sebo8877

przemekk74
05-09-2006, 08:51
Uginac się nie powinno - ja robię tak nogi - wanna pełna wody - podmórówka pod całością wanny (luż z 3-4 cm pomiedzy wanną i podmurówka i na to wszystko niskorozpręzna pianka poliuretanowa.
Sebo8877
jak robisz ta podmurowke? u mnie pod wanna na wylewce z niewielkim spadkiem leci rura kanalizy (w poczatkowych planach wanna miala byc odwrotnie zamontowana) wiec podmurowka musialby ja 'okrakiem' wzaic (pod wanna jest gola wylewka)
ale to wku.... producent przygotowal instrukcje montazu... wana zostala nawet lepiej zamontowana i pozniej calosc okazuje sie elastyczna jak sie staje
... a moze to srachy na lachy? wetki sie wyginaja na rybach i od tego nie pekaja
Przemek

ubek
05-09-2006, 12:21
oooo, to jakby tez mój problem (ta wanna moja to zdaje się sycylia chyba) 160x10 cm. Tak samo Jak przemekk74 (74 to rok urodzenia?) rura leci mi pod samą wanną. Pod wanną mam wykafelkowane (aby czasem tam mopem zetrzeć). Jak teraz wymuruje to te kaflki okażą się bez sensu. Sebo8877 - a jak robisz z krawędziami wanny - fabrycznie tam są takie niby haki do ściany. Ja niestety odsunąłem wanne od ściany, wymurowałem ścianki dookoła i teraz mam zamiar włożyć do środka wannę tak, aby jej krawędzie skończyły się 0,5 cm nad tą konstrukcja. Chodziło mi o to, aby dookoła wanny miec półeczki. Aby wannę ustabilizować (aby się nie przesówała bo na tych fabrycznych nogach jeździ jak taboret) w rogach wymurowanej konstrukcji zrobiłem takie betonowe wypustki, które zostaną nakryte przez krawędzie wanny. Jak myślisz, może tak być? I co z tym podmurowaniem dołu - robić?

anpi
05-09-2006, 14:36
oooo, to jakby tez mój problem (ta wanna moja to zdaje się sycylia chyba) 160x10 cm.

Wąska ta wanna strasznie. Jak do niej wchodzisz? :lol: :lol: :lol:

mironmk
05-09-2006, 14:42
oooo, to jakby tez mój problem (ta wanna moja to zdaje się sycylia chyba) 160x10 cm.

Wąska ta wanna strasznie. Jak do niej wchodzisz? :lol: :lol: :lol:

i stąd pewnie trzaski.
pewnie trzeszczy jakaś obudowa (tak jest umnie)

ubek
05-09-2006, 20:49
Wasko, ale się da. Mozna np wchodzic po kawalku. Oczywiscie faktyczny jej rozmiar to 160 x 100 cm :D