PDA

Zobacz pełną wersję : dom z siporexu czy nie przeszedl wilgocia ??



decard86
04-09-2006, 20:56
Witam

Mam do Panstwa ogromne zapytanie, zaczne od tego ze w zyciu nie mialem stycznosci z artykulami budowlanymi, teraz mam okazje kupic dom ktory jest w calosci pobudowany z siporexu grobosc 32 cm

Problemem jest to ze ten dom stoi od trzech lat w surowym stanie - zadaszony i wstawione okna..

Moje pytanie jest nastepujace - czy siporex z ktorego pobudowany jest ten dom nie ulegl juz jakiejs korozji ?? czy nie dopadla go wilgoc ?? czy mogly sie z nim stac jakies nieporzadane skutki w wyniku deszczow badz upalow ?? prosze o wasze opinie...

Z gory dziekuje

ESKIMOS
05-09-2006, 09:42
Witam
Mam do Panstwa ogromne zapytanie, zaczne od tego ze w zyciu nie mialem stycznosci z artykulami budowlanymi, teraz mam okazje kupic dom ktory jest w calosci pobudowany z siporexu grobosc 32 cm
Problemem jest to ze ten dom stoi od trzech lat w surowym stanie - zadaszony i wstawione okna..
Moje pytanie jest nastepujace - czy siporex z ktorego pobudowany jest ten dom nie ulegl juz jakiejs korozji ?? czy nie dopadla go wilgoc ?? czy mogly sie z nim stac jakies nieporzadane skutki w wyniku deszczow badz upalow ?? prosze o wasze opinie...
Z gory dziekuje
Całe zycie mieszkam w domach z betonu komórkowego (zwanego kiedys siporeksem) i zbudowałem z niego 3 domy - więc coś na ten temat wiem.
To dobry, ciepły i zdrowy materiał ścienny, a przy tym wdzieczny dla instalatorów.
Fakt - nie lubi wilgoci ale który lubi.
Jeśli ten dom a właściwie jego sciany sa dobrze zaizolowane od fundamentu i nie były narażone na wciekanie wody do nich (nie mówie o opryskiwaniu deszczem z zewnatrz) - nic im nie powinno byc, choć czas najwyższy aby przynajmniej płaszczyzny zewnetrzne scian osłonic.
32 cm gazobetonu na sciane zewnętrzną to stanowczo za mało.
Należałoby ocieplić 12-to, a najlepiej 15-to cm warstwą styropianu.

Pozatym b. łatwo zweryfikować stan nieotynkowanych ścian.
Zapros kogoś kto sie zna - a zna sie prawie kazdy budowlaniec.

Powodzenia.