PDA

Zobacz pełną wersję : wybrzuszenie deski barlineckiej - BOORG HELP



hollly
04-09-2006, 21:13
Witam
trochę mi głupio (szczególnie w stosunku do Boorga) bo ostatnio wychwalałem deskę (1,10 m) a tu nagle niespodzianka. W czwartek poszła nam do góry jedna z desek. Dziś juz była tragedia. Trzy rzędy w sumie jakieś 1,5 metra, szerokośc 1,5 metra. Dodam, że podłoga ma około 120 m2. przyznam, że mało mam dylatacji. Nie ma wogóle między pokojami. W miejscu gdzie nastapiły zmiany, ciąg desek ma może 2 m natomiast szerokość około 8-10 m.
Jak dotąd sprawdziłem dylatacje przy jednej ze scian i jest ok - około 1,5 cm. Jeszcze sprawdzę resztę, roboty z tym sporo,przede wszystkim odkręcania listew. Zastanawiam się nad przyczyną, na jednej ze ścian zamontowali mi meble kuchenne z lodówka i etc a to chyba trochę waży... a dylatacją został właśnie za tą zabudową. Wylewki były robione w marcu, deska podłożona w czerwcu na foli i matach z barlinka.
Dziś przyłożyłem w te miejsce cięzki kuchenny stół i podłoga uległa. Zastanawiam się tylko czy coś to da i ewentualnie co zrobić pierwsze.
A może macie jakieś rady dla mnie ???

hollly
04-09-2006, 22:06
dodam jeszcze zdjęcie, tam gdzie stoi ten stół tam właśnie pojawiło się wybrzuszenie



http://img505.imageshack.us/img505/1056/2208062220xq8.jpg

boorg
05-09-2006, 22:30
Widać drzwi. Czy podłoga kończy się w progu czy jest również za drzwiami? :o

Wiesław Gac
05-09-2006, 23:15
Witam
Jakiś czss temu zajmowałem się kładzeniem podłóg szwedzkich oraz desek barlineckich .
Powodem wybrzuszenia będzie zaparcie się podłogi o scianę,futrynę itp.
Najcześciej podłoga zapiera się w futrynach drzwiowych , przy drzwiach balkonowych itp
Poważnym błędem jest także brak dylatacji między pokojami .
Zeby usunąć usterkę trzeba usunąć przyczynę czyli musisz koniecznie poszukać miejsca gdzie podłoga się zaparła oraz polecałbym zrobienie dylatacji między pokojami i przykrycie ich listwami maskującymi.
pozdrawiam

hollly
06-09-2006, 00:10
podłoga nie konczy sie za drzwiami....w tym pokuju jest dalczy jej ciąg oraz na zdjęciu w prawo leci jeszcze jakieś 7 m. Nie mam progów między pokojami i to chyba jest błąd. Jutro rozkręce wszystkie listwy przypodłogowe i zobaczę czy gdzieś się styka ze ścianą.
Dzięki za odpowiedz.