PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie gazem z butli czy pompa ciepla???



kazber
05-09-2006, 05:11
Moze ktos z Laskawcow podzieli sie wiedza na temat roznicy kosztow takich instalacji.
Planujac budowe myslalem o pc. Odciagnieto mnie prawie sila od tego pomyslu ale kiedy juz mamy rrozpoczynac on znowu mi chodzi po glowie.
W domu beda mieszkac emerytowani tesciowie i moze po powrocie do Polski my ale juz rowniez jako emeryci.

Prosze nie odsylajcie mnie do szperania po forum poniewaz koncze remont domu a jutro rano dzieciaki koncza wakacje i wracaja do szkoly.
Dojdzie dowoz na basen, pianino i hiszpanski. Oboje z zona pracujemy i nie mamy tutaj babc, dziadkow i cioc.

Bede wdzieczny za pomoc w podjeciu decyzji.

Pozdrawiam,
Kazik

Projekt Kornelia z Archipelagu z uzytkowym poddaszem. Bedzie went. mech z rekuperatorem i czerpnia. Na dzialce nie ma gazu i nie wiedza kiedy bedzie. I co nam pozostaje???

jprzedworski
05-09-2006, 10:03
Moim zdaniem pompa cieplna jest jeszcze zdecydowanie za droga. Instalacja kosztuje rzędu 50 000, albo i więcej, a prąd też pobiera. Sprężarka ma pewnie ze 2-3 kW.
Ja mam niewielki dom (170 m^2), gaz z dużych butli 33kg (nie zbiornik, bo działka za mała). Podsumowałem zeszły rok. Na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie wydałem ok. 4000 zł. Czyli pompa kosztuje tyle, co 15 lat używania takiego gazu.

Wojty
05-09-2006, 10:18
Moim zdaniem pompa cieplna jest jeszcze zdecydowanie za droga. Instalacja kosztuje rzędu 50 000, albo i więcej, a prąd też pobiera. Sprężarka ma pewnie ze 2-3 kW.
Ja mam niewielki dom (170 m^2), gaz z dużych butli 33kg (nie zbiornik, bo działka za mała). Podsumowałem zeszły rok. Na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie wydałem ok. 4000 zł. Czyli pompa kosztuje tyle, co 15 lat używania takiego gazu.

tia, tyle ze pewnie w pierwszym roku dostales ceny promocyjne na gaz...
Ostanio mioi sasiedzi po roku dostali nowe stawki na gaz - cena wzrosla z 5zl na 8zl/m3....

jprzedworski
05-09-2006, 21:16
Nie mam żadnej promocji. Butla mieszanki to ok. 100 zł, propan - ponad 130. W tym roku pewnie będzie więcej, ale to wynika z rchu cen, a nie promocji.

kazber
06-09-2006, 04:48
Tesc ostro obstaje przy butli. Czytalem watek o taniej energii elektrycznej. Potem rozmawialem z nim i powiedzialem , ze facet pisze z lubelskiego zakladu energetycznego. Wysmial mnie i przeczytal stawki dla odbiorcow indywidualnych. Zeby bylo ciekawiej od kilku miesiecy jest emerytem , ktory przepracowal kilkadziesiat lat dla tego zakladu.,

...I badz tu madry...
Czy zna ktos namiary na konsultanta???
Pozdrawiam i dziekuje,

Kazik

Wojty
06-09-2006, 14:58
Nie mam żadnej promocji. Butla mieszanki to ok. 100 zł, propan - ponad 130. W tym roku pewnie będzie więcej, ale to wynika z rchu cen, a nie promocji.

no to znaczy, ze za nadchodzacy sezon nie zaplacisz juz "tylko" 4 000..., nie mowic co sie stanie, jak wprowadza akcyze :-?