PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z tą drogą dojazdową ????



woki
05-09-2006, 08:11
Witam !

Mam takie pytanie i problem zarazem , gmina podzieliła rolę na działki budowlane prawie wszystkie są już sprzedane , co druga działka jest juz zabudowana lub budowy są w trakcie , ale problem mamy z drogą dojazdową - jest to droga polna ( gruntowa ) , po opadach deszczu dojazd do domów jest baaaaardzo utrudniony błoto , doły , dziury .
Najlepiej na te warunki to tylko amfimbia :) , i stąd też moje pytanie czy gmina przekształcając rolę na działki ma obowiązek utwardzenia ( utrzymania) dróg gruntowych , czy za szkody np.auta odpowiada gmina ??
No i jeszcze jedna sprawa to oświetlenie , w nocy w naszej okolicy nie ma żadnego oświetlenia + błoto + koleiny i dziury no cóż więcej powiedzieć :cry:

Pozdrawiam .

oskar0259
05-09-2006, 20:17
Gmina powinna, ale nie musi, tzn. nie ma prawnej (i na 100 proc. skutecznej) drogi wyegzekwowania urządzenia drogi gminnej.
Jeśli to jest to tylko droga wewnętrzna (prywatna), to takich możliwości (urzadzenia) nie ma w ogóle.

magda.b
13-09-2006, 18:15
Gmina MA obowiązek utrzymywania dróg, ale nie musi utwardzać.

Ja z moją Gminą walczyłam rok. Obiecywali, pierdu - pierdu i ... nic.
W końcu zaczęłam wysyłać im oficjalne pisma z informacjami np o zakopaniu się na drodze GMINNEJ i koniecznosci wzywania pomocy drogowej z informacją, że nast razem bede brała faktury za wszelkie usługi na gminę.
Zaproponowałam im także w jednym piśmie, że ja (za moje pieniądze) utwardzę drogę gminną i prosiłam o wyznczeniu terminu spotkania mojego prawnika z ich przedstawicielem w celu ustalenia, w jakiej formie i w jakim czasie Gmina zwroci mi poniesione nakłady.

Poskutkowało! Mogę dojechać do swojego domu.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to dam wzory pism, ktore im wysmarowalam.

pozdrawiam,
magda b

casandra75
14-09-2006, 06:58
Witam mam ten sam problem -proszę na meila [email protected]
Dzięki