PDA

Zobacz pełną wersję : Materiały na dom - proszę o ocenę



Bikerus
05-09-2006, 08:54
Witam,
Proszę o ewentualne korekty/zastrzezenia co do wybranych przeze mnie materiałów :

Dom 94 m^2 parterówka ze strychem. Wszystkie mozliwe media juz w działce.

Sciany : Ceramika Porotherm 24 cm + styropian 12 cm + tynk
Dach : ROBEN ceramiczna, model : FLANDERN (dachówka falista) + pełne odeskowanie + 20 cm wełny na poddaszu + 2 małe okna Velux
Instalacje wodociągowe i grzewcze : system Kisan (łazienka i kuchnia podłogówka)
Kominek : Jotul
Ogrzewanie : gazowe - piec dwufunkcyjny Viessman lub Immergas

W zasadzie wszystkie te materiały zostały zasugerowane przez przyszłego wykonawcę-firmę ;)

Proszę o opinie,
Dzieki,
Pozdrawiam

kabietka
05-09-2006, 08:58
Witam,
Proszę o ewentualne korekty/zastrzezenia co do wybranych przeze mnie materiałów :

Dom 94 m^2 parterówka ze strychem. Wszystkie mozliwe media juz w działce.

Sciany : Ceramika Porotherm 24 cm + styropian 12 cm + tynk
Dach : Brass Ceramiczny + pełne odeskowanie + 20 cm wełny na poddaszu + 2 małe okna Velux
Instalacje wodociągowe i grzewcze : system Kisan (łazienka i kuchnia podłogówka)
Kominek : Jotul
Ogrzewanie : gazowe - piec dwufunkcyjny Viessman lub Immergas

W zasadzie wszystkie te materiały zostały zasugerowane przez przyszłego wykonawcę-firmę ;)

Proszę o opinie,
Dzieki,
Pozdrawiam

Witaj!! :D
Podstawowa sprawa to dachówka Braas nie jest ceramiczną a cementową dachówką :D
Nic tylko budować :D
Pozdrawiam
Życzę trafnych wyborów :D

Bikerus
05-09-2006, 09:23
Witaj!! :D
Podstawowa sprawa to dachówka Braas nie jest ceramiczną a cementową dachówką :D


Ups - pomyliłem firmy :wink:

Dachówka to ROBEN ceramiczna, model : FLANDERN - dachówka falista.
pzdr

annanatali
05-09-2006, 10:00
Roben to najtańsza dachówka ceramiczna i na forum jest wiele nagatywnych opini o niej. Są pewnie też osoby które nie narzekały.
Podobno należy do najbardziej krzywych na rynku. Zawsze przy ceramicznej będą dachówki nierówne, bo to glina i różnie może sie wypalić, ale w Robenie jest tych krzywych tak dużo, że mimo wykorzystywania ich na docinanie zostaje jeszcze sporo takich, które niestety trzeba położyć na dach.
Przeszukaj sobie forum było masa takich tematów. Nikt nie narzekał na betonowego Braasa, Euronit. Betonowy IBF już miał jakies reklamacje, bo się rozwarstwiał.
O innej ceramice sie nie wypowiem, bo mnie na nią nie stać.

Bikerus
05-09-2006, 10:08
Roben to najtańsza dachówka ceramiczna i na forum jest wiele nagatywnych opini o niej. Są pewnie też osoby które nie narzekały.
Podobno należy do najbardziej krzywych na rynku. O innej ceramice sie nie wypowiem, bo mnie na nią nie stać.

Niestety na forum nie ma zadnej wzmianki o tej FLANDERN Robena :(
Na stronie Robena jest tylko informacja, ze to dachówka importowana i link do niemieckiej strony Robena...

Betonowej nie chce, bo z lektury forum wynika, ze ceramika jest lepsza, a roznice w cenie jestem w stanie zaakceptować.

Najwyzej zmienię na Roben inny model (bardziej sprawdzony)