PDA

Zobacz pełną wersję : termokominek



BARBARA MAZUREK
05-09-2006, 10:30
CZY KTOŚ ZAINSTALOWAŁ W DOMU KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM?CZY WARTO?JAKIEJ FIRMY?BASIA

pawelurb
05-09-2006, 11:22
poszukaj na forum , było sporo, ale moge powiedzieć, mimo że sam nie mam, że warto , jedyne sensowne uzupełnienie instalacji z kotłem na gaz czy olej opałowy znacząco obniżające koszty ogrzewania , choć koszty inwestycji są wyższe , ale jak się w tym naprawdę pali, ma się zgromadzony spory zapas drewna to mozna tanio ogrzać dom.
A jak planujesz zasadnicze ogrzewanie np. na wegiel czy drewno, to kominek z plaszczem jest bez sensu. w innych przypadkach jak najbardziej trzeba to zrobić żeby nie bulić za gaz czy olej jakiś kosmicznych pieniędzy.

miwol
05-09-2006, 11:36
Witamy Barbaro na forum :)

Jest tu cały klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym, zapraszam do niego, lektury tam na 2 tygodnie :wink: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=36551

Ja grzeję takim właśnie kominkiem, bardzo polecam. Oszczędnie, przyjemnie, efektownie. Ale są i minusy, jak każdej technologii (problem dużej ilości drewna przewalającej się przez salon np.).

Pozdrawiam!

mocny8
05-09-2006, 12:55
WITAM
MAM DO SPRZEDANIA ZA 1/2 CENY KOMINEK DOVRE 550
KONTAKT 0607729022 ALBO [email protected] STAROGARD GD.
POZDRAWIAM

BARBARA MAZUREK
05-09-2006, 16:27
Jestesmy tuz przed decyzją,więc bardzo nam zależy na opiniach-wielkie dzięki Mimowol za pomoc

mWini
06-09-2006, 12:56
Montując kominek z plaszczem wodnym musisz zdac sobie sprawę z tego iż w salonie będziesz miała kotlownie. Codziennie bedziesz dowozic taczkę drewna aby w nim palić. :D
Musisz tez wiedzieć i wkład taki jest dużo większy od zwykłego wkładu kominkowego, co powoduje iż wielka robi sie także obudowa kominkowa. Obudowy takie w moim odczuciu są brzydkie i niezgrabne, ale to już kwestia gustu.
Paląc w kominku z plaszczem wodnym powinnaś wiedzieć iż jak braknie prądu to klapa. Nie daj boże kilkudniowego braku prądu zimą...
Jeśli mogę coś doradzić to proponuje zamontować dobry wkład kominkowy a jak zależy Ci na wykorzystaniu ciepła uciekającego przez komin, polecam grzewczy łącznik kominkowy.
http://www.tapis.pl/kominkowy/grzewczy-lacznik-kominkowy.htm
Dzieki temu zyskujesz:
- dobry wkład kominkowy
- ładną obudowę kominkową
- w salonie masz kominek a nie kotłownie
- i nie jesteś uzależniona od braku prądu

miwol
07-09-2006, 14:21
Wybór rodzaju kominka to jeden z wiecznie wałkowanych na forum dylematów, podobny do "styropian czy wełna", "porotherm czy silka" itd. Każdy kominek będzie ok, jeśli go dobierzesz go do swych oczekiwań.

Z założenia kominek powinien być uzupełnieniem dla innego źródła ciepła - kotła na COŚ. Przy takiej instalacji palisz w kominku kiedy chcesz, resztę ciepła zapewnia Ci autamatyka kotła. Od podejścia właśnie zależy czy warto inwestować w płaszcz (kominki z płaszczem są droższe) czy nie. Od tego zależy też moc kominka, jeśli kominek ma być umileniem co drugiej niedzieli to jego moc może być niewielka.

Wersja hardcore jest taka, że kominek stawiasz jako jedyne żródło ciepła. Ja właśnie jestem takim hardkorowcem, na forum mam paru mi podobnych :wink: Przyczyną często jest dorabianie się innego, głównego kotła albo po prostu zamiłowanie do hardkoru :D

Kotłownię w salonie mają tacy jak ja - gdy dużo drewna musi przez salon przejść. Palenie niedzielne to 10 polanek, które możesz sobie nawet umyć pod kranem (zdąży obeschnąć), jak nie lubisz brudnej kory w salonie :roll: Nie ma to żadnego związku z płaszczem (kolego mWini :wink: ) Ja muszę po prostu częsciej zamiatać przy kominku i drewnie, da się żyć.

Cechą i wadą kominka z płaszczem jest za to rzeczywiście uzależnienie od prądu. Kominek taki bez prądu działać nie może (brak cyrkulacji wody, groźba jej zagotowania). Stąd opowieści o wyrzucaniu płonących polan przez okno - trochę przesadzone ale radzić sobie jakoś trzeba 8) Ale nie mówmy o kilkudniowych przerwach w dostawie prądu - to odeszło z generałem Jaruzelskim. Najdłuższą przerwę miałem zimą, 3 godziny, kominek sam wygasł a nagrzany dom tego nawet nie odczuł. Dla nerwowych jest jeszcze opcja dobrego (acz nietaniego) UPS i kłopot znika. Ja i hardcore i "no UPS" :wink:

Czy obudowy brzydkie. Kwestia dyskusyjna. Ja obudowę zrobię sobie sam i zapewniam Was że będzie ładna :o :wink:

Podsumowując nie namawiam na płaszcz. Jeśli zamierzasz dużo palić i to palenie Cię kręci - warto. Ciepło dotrze nawet do najodleglejszego pomieszczenia w domu, będzie to relatywnie tanie ciepło! Jeśli kominek ma być niedzielny to szkoda zachodu, zabawy i plątaniny rurek. Dobry wkład konwekcyjny i będzie ok.

Pozdrawiam!

Zdun Darek B
10-09-2006, 07:33
Nareszcie ktoś napisał bardzo ale to bardzo rosądnie o kominku z wkładem wodnym. Mamy w ofercie takie wkłady , klienta tłumaczymy DOKŁADNI TO SAMO . Jak kominek wodny jest jedynym sposobem na ogrzanie domu [ brak gazu ] to jest to dobry patent w nowobudowanych domach bez piwnic . Jak mamy dostep do taniego drewna ... itd itp . Darek B www.kafle-kominki.pl

Zdun Darek B
10-09-2006, 07:41
Jeszce jedno. Mamy w ofercie wkłady kominkowe do DGP [ czyli klasyka z powietrzem dmuchanym po domu] z dodatkowym odzyskiem ciepła do WODY . Czyli 2 w 1 , moc w takim układzie to 11kW do DGP oraz 5 kW do WODY. Z naszych obserwacji wynika że 5kW wodą wystacza na okresy przejściowe [ jesień , wiosna] lub / i do CIEPŁEJ WODY w kranach. Moc 5 kW pozwala na instalowanie w układch ZAMKNIETYCH bez konieczności budowania kosztownej instalacji . Darek B www.kafle-kominki.pl

1950
10-09-2006, 10:44
Jeszce jedno. Mamy w ofercie wkłady kominkowe do DGP [ czyli klasyka z powietrzem dmuchanym po domu] z dodatkowym odzyskiem ciepła do WODY . Czyli 2 w 1 , moc w takim układzie to 11kW do DGP oraz 5 kW do WODY. Z naszych obserwacji wynika że 5kW wodą wystacza na okresy przejściowe [ jesień , wiosna] lub / i do CIEPŁEJ WODY w kranach. Moc 5 kW pozwala na instalowanie w układch ZAMKNIETYCH bez konieczności budowania kosztownej instalacji . Darek B www.kafle-kominki.pl
znowu się zaczyna :evil:


żaden kocioł na paliwa stałe nie może pracować w układzie zamkniętym

Grzesiek13
10-09-2006, 16:02
Moc 5 kW pozwala na instalowanie w układch ZAMKNIETYCH bez konieczności budowania kosztownej instalacji . Darek B www.kafle-kominki.pl


Stary zajmij się lepiej chodowlą dżdżownic kalifornijskich - one nie wybuchają (chyba, że śmiechem).

Swoje kretyńskie rady na temat instalacji zachowaj dla siebie :evil:

Zdun Darek B
10-09-2006, 18:54
Ale KULTURA wypowiedzi jest na TOPIE. Ciekawe jak przez ostatni rok zmieniły sie poglądy wypowiadane na FORUM .Tak całkiem niedawno byłem obśmiewany za usilne namawianie do instalowania kominków wodnych w otwartych układach c.o. z koniecznym zbiornikiem-buforem kilkusetlitrowym i łączeniem przez wyminnik do ukłasdu zamknietego. Jeszcze obecnie wielu klientów - forumowiczów kombinuje jak np Lechme 24 kW połączyć z piecem gazowym w jeden układ zamkniety. POPIERAM PROEKOLOGICZNE zapedy z dżdżownicami kalifornijskimi ale nam zupełnie inne zlecenia na jakieś 3-4 miesiące. Kolego z okolic Krakowa ..... wiadomo KRAKÓW TO KULTURA .... co widać w Twojej wypowiedzi.

Zdun Darek B
10-09-2006, 19:07
Zasadniczo to jestem zdania że budowanie w salonie kotłowni w postaci kominka wodnego to delikatnie mówiąc ...... pomyłka. Jeśli kominek to po pierwsze RELAKS przy ogniu .... powiniem dawać radość , klimat domowego ogniska , ciepło i atmosfere domu. Jeśli ktoś ma w perspektywie zautomatyzowaną i CZYSTĄ KOTŁOWNIE GAZOWĄ to rok czy dwa jakoś przezipie przy kominku c.o. Ale jesli poważnie myśli o kominku wodnym jako ZASADNICZYM sposobie na ogrzewaniu domu to.... za 2-3 lat minie mu ochota na robienie z siebie NIEWOLNIKA - PALACZ z salonu. Wkłady kominkowe wodne to padaczka przy piecach zgazowujacych drewno w sposób optymalny . Piece na gaz drzewny : są ekonomiczniejsze , stoją w kotłowni nie w salonie a funkcje kominka spełnia KOMINEK W SALONIE . W kominku palimy kiedy mamy na to czas i ochote .

Zdun Darek B
11-09-2006, 07:23
A to dopiero ...... rewela. Namawiam do budowania normalnego komina traktowanego jak kominek a nie kotłownia. Dla "leniwych" paleniska kumulacyjne , palisz 1-2 razy na dobe i masz ciepło oraz czas dla siebie.