PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku- bele 20/32, lub krokwie



acca5
05-09-2006, 19:39
Potrzebuje takich 19,5mb skąd toto wziąć na terenie zachodnim za w miarę rozsądne pieniądze. Miałam propozycje 2100 za kubik ale koszt transportu to300 euro!!
potrzebuję do utrzymania częsci dachu nad tarasem- maja podtrzymywać normalna więźbę i dach ceram.

remx
05-09-2006, 21:14
O żesz. To dopiero bele.
U mnie najgrubsze to 18X22 - krawężnice główne długości 10m pod dachówkę zarówno ceramiczną jak i cementową.
Jestem jak najdalszy od kwestionowania obliczeń konstruktorów ale ...

Nie wiem gdzie to kupić.

acca5
05-09-2006, 21:49
No nic zapytam kierownika czy mogą byc te mniejsze ( kier. jest konstruktorem) do podparcia tarasu .
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/2942/zd0_me.jpg
http://nowydom.onet.pl/_i/projekty/2942/medium.jpg
dodam,że kąt dachu jest podniesiony do 30st z 22, i krokwie o przekroju 8x14, dachówka ceram.

Geno
05-09-2006, 21:51
Potrzebuje takich 19,5mb skąd toto wziąć na terenie zachodnim za w miarę rozsądne pieniądze. Miałam propozycje 2100 za kubik ale koszt transportu to300 euro!!
potrzebuję do utrzymania częsci dachu nad tarasem- maja podtrzymywać normalna więźbę i dach ceram.
Nie mozna zamienić na stal?

st_x
05-09-2006, 21:53
Niezły kawałek drewna, chociaż jak do konstrukcji na słupach z "avtaru" i (chyba - bo słupy betonowe) bez odkosów to tam "na oko" jest z 5 m rozpietości pomiędzy punktami podparcia i " bo to drewno i może się ugiąć"

Może 20x16 - jedna na (lub obok - choć mniej prawdopodobne) drugiej (belka złożona z dwóch o sumarycznym przekroju odpowiadającym obliczonemu), "przewiązana" śrubami w okreslonych odstępach (można to tak zrobić zeby nie kłuło w oczy :wink: ).

Mniejsze przekroje powinny być dostępne w bardziej rozsądnych cenach i w wiekszej ilości (okolicznych) tartaków. Niech "artysta" od projektu "się wypowie".

P.S> (joke) zawsze mógł "wymyslić" dookólny wieniec/belki żelbetonowe (o odpowiednio "lekkim" 8) przekroju -w normalnym deskowaniu) oparte na tych wylwanych słupach (o ile mówiemy o konstrukcji ze zdjęcia) i związne z wieńcem ścian, jako bezpieczne podparcie murłaty np: 20x20. !! :D

st_x
05-09-2006, 21:59
Uzupełniam - bo podczas edycji poprzedniego postu - pojawiły się rysunki:

1. Dachu nie jest dużo (nad tarasem)
2. Krokwie 8x14 mają sie nie bardzo do belki 20x32 (chociaż nie wiem jak są (za) gęsto i jednak jest to znaczna rozpiętość)
3. Minimalne odkosy (do rozwiązania mocowanie w słupach betnowych) - znacznie poprawiają sytuację - wygląd dla mnie też. (osobiście słupy byłby u mnie drweniane(ok. 20x20) - a nie jak pokazano - betonowe, i konstrukcja nad zadaszenia tarasu bazowałby na rozwiązaniach (cisielskich) z budownictwa drewnianego.

Pozdrawiam

acca5
05-09-2006, 22:17
Najdłuższa belka pozioma miedzy dwoma slupami 5,45 i 4,95 reszta krotkie, belki chcę drewniane bo cały taras ma nadbitkę -krokwie rzźbione i aby zachowac klimat takiego drewnianego tarasu to chciałam drewno- o hebach i żelbecie też mysleliśmy ale zrezygnowaliśmy ze względu na drewniany charakter tarasu. Wersja musi by drewniana- miałoby to by przedłużenie murłaty , sa do tego specjanie wmurowane kotwy do umocowania tych belek.
może faktycznie podwojne belki, przedyskutuje jutro.
Oczywiście myślicie o drewnie suszonym bo chyba nieświeżo przetartym, myslę ,że co najmniej suszone komorowo.http://images1.fotosik.pl/162/96d71573ac267ea6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96d71573ac267ea6.html)
http://images2.fotosik.pl/153/53b783d073c39199m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53b783d073c39199.html)

acca5
05-09-2006, 22:19
W projekcie orginalnym jest lekka więźba pod blachodachówkę i tam jest żelbetowy podciąg.

acca5
05-09-2006, 23:11
POMOCY WYMYŚLCIE COŚ< BŁAGAM

06-09-2006, 07:17
skreć po dwie 20 x 16
powierzchnie styku ostrugaj i posmaruj klejem

pzdr

st_x
06-09-2006, 08:32
Najdłuższa belka pozioma miedzy dwoma slupami 5,45 i 4,95 reszta krotkie, belki chcę drewniane bo cały taras ma nadbitkę -krokwie rzźbione i aby zachowac klimat takiego drewnianego tarasu to chciałam drewno- o hebach i żelbecie też mysleliśmy ale zrezygnowaliśmy ze względu na drewniany charakter tarasu. Wersja musi by drewniana- miałoby to by przedłużenie murłaty , sa do tego specjanie wmurowane kotwy do umocowania tych belek.

ja tez b.lubie drewno - podciągi betonowe pod lekkie pokrycie świadcza o niezłej "finezji" architekta/konstruktora.
Tak jak pisałem - dałbym jescze drewniane słupy- "naturalnie" okragłe z ich srukturą okorowanego pnia, niezaduże (proporcjonalne) zastrzały (odkosy) i klimacik byłby gwarantowany


może faktycznie podwojne belki, przedyskutuje jutro.

Nie jestem osamotniony w proponowaniu takiego rozwiązania (patrz: brzoza)
Moim zdaniem - Rozwiązanie najszybciej, najtaniej i mozna mimo wszystki ładnie (bez wksponowania śrub)


Oczywiście myślicie o drewnie suszonym bo chyba nieświeżo przetartym,
Oczywiście że tak :D :wink: - ALE NIE ZNACZY ŻE KONIECZNIE 8) - za suszone, impregnowane, ostrugane w takiej "rozmiarówce" płacisz jak "za zboże".
Można dać "świerzyznę" - będzie co najwyzej cięższa i może popękac (bez utraty własciwości mechanicznych - jak bez wad) w sposób niezupełnie do przewidzanie (naturalne szczeliny, jak dla mnie, dodające jeszcze "smaczku")

P.S> Gość od adaptacji lub kierownik budowy powinni to poprzeliczać "bez dodatkowych fochów" - proponowanie dowolnie drogich/nierealnych rozwiazań świadczy o nieliczniu się z inwestorem "który i tak zapłaci".

Pozdrawiam

Geno
06-09-2006, 08:45
P.S> Gość od adaptacji lub kierownik budowy powinni to poprzeliczać "bez dodatkowych fochów" - proponowanie dowolnie drogich/nierealnych rozwiazań świadczy o nieliczniu się z inwestorem "który i tak zapłaci".

Pozdrawiam
Dlaczego kierownik powinien to przeliczyć?

acca5
06-09-2006, 09:05
W odpowiedzi kierownik to przelicza bo jest konstruktorem i do tego dobrym człowiekiem, który pomaga. Poza tym płacę za kierownikowanie niemałe pieniadze.( znam go z jednej ulicy z dzieciństwa.)Woli przeliczy i by pewnym ,że jest dobrze i dobrze mi podpowiedzial.
Drzewo znalazłam w Szczecinie Bracia Ludwińscy- polecam- nie ma problemu , czas realizacji do 3 tyg. max. czekam obecnie na ścisła ofertę.

acca5
06-09-2006, 09:06
Pomysł jest mój bo lubię drewno i on sie do tego pomysłu ustosunkował zgodnie ze swoja wiedzą konstruktora, ktorą ma.

st_x
06-09-2006, 09:07
P.S> Gość od adaptacji lub kierownik budowy powinni to poprzeliczać "bez dodatkowych fochów" - proponowanie dowolnie drogich/nierealnych rozwiazań świadczy o nieliczniu się z inwestorem "który i tak zapłaci".

Pozdrawiam
Dlaczego kierownik powinien to przeliczyć?

Bo inwestor go poprosił o opinię i może mu za to zapłacić. 8) (zakładam że KB posiada wystarczajca widze i uprawniwenia 8) :wink: )
- oczywiście gość od adaptacji (zmiany pokrycia i rezygnacji z podciągów żelbetonowych) jest lepszym "adresem".

Geno
06-09-2006, 09:08
Pomysł jest mój bo lubię drewno i on sie do tego pomysłu ustosunkował zgodnie ze swoja wiedzą konstruktora, ktorą ma.
Ok , rozumiem teraz , sytuacja zgoła inna kiedy kierownik może przeliczyc bo chce a nie powinien bo musi a nic nie musi. :wink:

acca5
06-09-2006, 10:43
Znalazłam :-? cena.... zabojcza ale nie mam wyjścia 4284 zł plus moj transport bo bedzie taniej oczywiscie niż gdyby oni jechali. Inna opcja 3400 plus 300euro za transport w innej firmie. I bądź tu mądry i podejmij właściwa decyzję. :o

st_x
06-09-2006, 11:19
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale podana cena jest za te 19,5 mb??

Przekrój 0,2x0,32 x 20 m (długość "zaokrąglona") = 1,28 m3 (no zaokrąglmy "po inżyniersku" do 1,5m3 ZA PRAWIE 5000 PLN + TRANSPORT 8) 8) czyli pobad 3000 za metr szescienny (sic) :o :o :o (prawopodobnie) sosny

- sadzę las na działce - dzieci dzieci będa bogate :))

Pozdrawiam

acca5
06-09-2006, 13:50
Sadź las! :wink: