PDA

Zobacz pełną wersję : Ale CENY



NorbertZ
05-09-2006, 21:20
biegam sobie po hurtowniach zbieram cenniki na materiały na stan surowy i wszędzie słyzę tylko że ceny szaleją - nie ma dostawy żeby nie było drożej w ciągu dwóch miesięcy ceny poszły od 30 - 60 % nikt juz nad tym nie panuje, suporex zdrożał tyle że w porównaniu z bloczkami keramzytobetonowymi jest niewielka różnica rzędu kilkunastu % może ktoś z was to obserwuje jak to jest ??

SNCF
05-09-2006, 21:23
tak jest prawie w kazdej dziedzinie w naszym chorym kraju
zobacz ceny paliw , wody , gazu, zywnosci! itd

a urzedasy powiedza ci ze inflacja jest ponizej! 1% w calym roku

i ogol w to wierzy :)

jabko
05-09-2006, 21:25
Miedź staniała :lol:


...ale za granicą :cry:

NorbertZ
05-09-2006, 21:37
a nieruchomości masakra, ale państwo słyszałem że od nowego roku wprowadza podatek od sprzedaży nieruchomości po 19% od sprzedającegi i tyle samo od kupującego co wy na to...

NorbertZ
05-09-2006, 21:40
A ja sobie ze swoim mieszkankiem czekam bo ceny sobie rosną a tu panika co robić szybko sprzedawać czy wbijać w to i poczekać ale 19% mieć a nie mieć dużo pieniędzy jak dla mnie, co za lipa z tym podatkiem

jabko
05-09-2006, 21:43
Ja bym dał 81% od sprzedającego.
W końcu i tak sprzedaje to kasy ma jak lodu.
I do tego podział stawek na 6 różnych grup zależnych od wieku sprzedającego i pwierzchni działki mierzonej w łokciach po przekątnej.
Do obsługi systemu 1tyś nowych urzędników
Zyski dla państwa gwarantowane i już można rozdawać ludowi kaskę.
I do tego bezrobocie zmniejszę.

Kur... ale plan wysnułem.
Do Samoobrony albo LPR wzięli by mnie z otwartymi ramionami :lol:

gosciu01
05-09-2006, 22:50
Ja bym dał 81% od sprzedającego.
W końcu i tak sprzedaje to kasy ma jak lodu.
I do tego podział stawek na 6 różnych grup zależnych od wieku sprzedającego i pwierzchni działki mierzonej w łokciach po przekątnej.
Do obsługi systemu 1tyś nowych urzędników
Zyski dla państwa gwarantowane i już można rozdawać ludowi kaskę.
I do tego bezrobocie zmniejszę.

Kur... ale plan wysnułem.
Do Samoobrony albo LPR wzięli by mnie z otwartymi ramionami :lol:

Ty Jabko, to zbyt pomysłami z rękawa sypiesz :x
Jeszcze jakiś nieopatrznie zaadaptują na potrzeby kampanii wyborczej i nóż wprowadzą :evil: , a słuchajac wiadomości ostatnimi czasy wszystko wydaje się możliwe ...
Ostrożnie, przecież ci z żontu, toż już prawie czytać umieją i o komputer czasem się oprą :D :D :D

A wracając do pytania wątku,
gorączka jak co roku sięga szczytu.
Nie przejmowałbym się tym nadmiernie, pierwsze mrozy skutecznie obniżają gorączkę branży budowlanej.
Nie znaczy, że ceny systematycznie jednak z roku na rok nie rosną.
Niestety.

Heath
06-09-2006, 07:06
Racja, w zimie to ty będziesz dyktował warunki. Z tego co pamietam pierwsze podwyzki były w kwietniu. Inna sprawa że producenci też widzą że ten rok był rekordowy i że pęd do budowania raczej nie spadnie, więc zimowe "promocje" mogą nie być tak dobre jak kiedyś. Tak czy innaczej najlepiej zamawiać najważniejsze (pustaki, dachówkę, styro, wełnę)towary zimą i odbierać podczas budowy.

jabko - masz boski avatar :D :D :D

NorbertZ
06-09-2006, 19:56
Tak właśnie myśle o zimowych promocjach i powiem Wam że jak patrze na te zamówienia dla usług na dwa lata do przodu to sobie tak myślę że promo to będzie... ale na dodatki przeciw zamarzaniu betonu, zapraw i na piecyki typu "koza" bo przy tych zamówieniach przecież nie bedą przerywać pracy tylko z powodu jakies tam zimy :) jak sądzicie?

NorbertZ
06-09-2006, 19:57
A tak przy okazji wyborów: IDZIE TRZECH POSŁÓW, KAŻDY W PŁASZCZU ... JEDEN TO POSEŁ SAMOOBRONY...
PO CZYM TO POZNAĆ....

NorbertZ
06-09-2006, 19:58
BO MA PŁASZCZ WPUSZCZONY W SPODNIE

SAVAGE7
07-09-2006, 07:05
co tam podwyżka paliw i gazów. najgorsze że jachty podrożały :( hehe