PDA

Zobacz pełną wersję : Czym malowa? ?ciany gipsowe?



michalp
03-04-2003, 08:11
...bo dowiedziałem się, że można je pomalować Uni-gruntem (być może mylę nazwę). W każdym razie ma to sprawić, że gips nie będzie pił wody z farby, w efekcie - podczas kolejnego malowania farba będzie wydajniejsza.

Mam jednak obawy, że przy takim rozwiązaniu coś w przyszłości może się dziać z gipsem. Jakie rozwiązanie zastosować? A może - po prostu raz pomalować białą farbą, a potem - już właściwą?

michalp

Klaudia
03-04-2003, 12:57
Jak najbardziej możesz, a nawet powinieneś je zagruntować - powyschnięciu. Ściany gipsowe schną dosyć długo - u nas ok. 1 miesiąca (latem). Zrobiliśmy tak - zagruntowaliśmy raz Uni - gruntem, potem białą farbą i dwa razy kolor - akrylowo - lateksowa Tikurilla. Wyszło super.
pozdrawiam

arcious
03-04-2003, 14:10
Ja moge poradzic farby akrylowe CanadaHouse. Sa o tyle "przyjazne dla uzytkownika", ze jak sobie zazyczysz wybrany kolor ze schematu kolorystycznego ("kolornika"), to farba, ktora otrzymasz z mieszalnika bedzie miala dokladnie taki sam kolor, jaki sobie wybrales (w przeciwienstwie do Beckersa :sad: ).
Sciany gipsowe oczywiscie trzeba najpierw zagruntowac, ale to nie wymaga zadnej wiekszej filozofii i praktycznie wszystkie dostepne na rynku preparaty przeznaczone do tego celu sa skuteczne.

Pozdrawiam,
arcious

04-04-2003, 10:46
A co z tradycyjnymi tynkami pokrytymi gładzią szpachlową, czy tez powinno się je gruntować??
Krzysztof

GrzegorzS
04-04-2003, 11:09
Jak najbardziej trzeba zagruntować. W przeciwnym razie będziesz miał problemy z kryciem koloru (gips może przebijać).

04-04-2003, 16:10
A czy grunt nie utworzy powiłoki, którą ciężko będzie pomalować farbą emulsyjną? Jaki preparat do gruntowania polecasz?