PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa ulicy,pomóżcie



Damro
05-09-2006, 22:57
Nazwa ulicy,pomóżcie mi wybrać bo będę musiała jakoś nazwać może Kasztanowa albo Różana?
Pzdrawiam
Damro

Tedii
06-09-2006, 00:04
Takie oklepane nazwy? Ja nazwałbym ulicę tak,aby kojarzyła się z moim nazwiskiem lub imieniem.Tak na pamiątkę.Ale żeby obcy nie wiedzieli o co chodzi.Bo ciągle zmienialiby nazwę. N.p. Pstrowski-ul.Pstra albo Skowroński-ul.Skowronków.

Damro
06-09-2006, 00:26
Dzięki,przemyślę to :D

agnieszkakusi
06-09-2006, 07:53
a ja będę mieszkać przy alei dębów...ładnie brzmi, nie?

zielonooka
06-09-2006, 09:13
A mi sie wlasnie podobaja nazwy odroslinne :)
Co z tego ze oklepana jak ladne?:)

Od nazwiska swojego? :o Ohhh coz za megalomania :lol: :roll:
Pozatym... Pan Pstrowski z ulicy Pstrej, Pani Skowronska z ulicy Skowronka ? :-? eee...glupio brzmi :-? Jak bohaterowie elementarza :D

Ja dalabym ulice zwiazana z flora (lub fauna np. Skowronka, Slowicza, itp. niekoniecznie "Szczurza" lub "Gasienicowa" :wink: :D ) najlepiej bez zadnych "ą""ę"ż" "ś"ć" (czasem na wydrukach elektronicznych czy mailach te literki maja postac kwadracikow lub robaczkow)
Albo niektorzy nie maja polskiej klawiatury (jak ja :wink: :D )

Ew. ladne sa te zwiazane z np. muzyka typu "Melodii" "Pieciolini" (na Ursynowie sa takie wlasnie muzyczne ulice)
Jesli nazwiska znanych osob to tylko artystow (malarzy muzykow itp.)

ddoommiinniikk
06-09-2006, 09:15
A może ulica Jarosława i Lecha Kaczyńskich? :roll:

zielonooka
06-09-2006, 09:26
A może ulica Jarosława i Lecha Kaczyńskich? :roll:
:lol: :lol: :lol: tiaaa... Posła Wierzejskiego :roll: :lol: :lol:

michal_m
06-09-2006, 09:28
My będziemy mieszkać na Bajecznej, yuż przy Przyjaznej.
Sąsiedzi wymyślili nazwy zanim kupiliśmy działkę.

zielonooka
06-09-2006, 09:29
My będziemy mieszkać na Bajecznej, yuż przy Przyjaznej.
Sąsiedzi wymyślili nazwy zanim kupiliśmy działkę.


Bardzo ładnie !!! :D

mundzia
06-09-2006, 09:36
a my dojeżdzamy do naszej ulicy ulicą Jagodową, i potem skręcamy w poziomkową. Bedziemy mieszkać przy poziomkowej 4 :D sąsiedzi mieszkaja przy ul malinowej :)
Podobaja mi sie tez nazwy ulic od drzew, np. ul. dębowa, lub ul. klonowa, albo lipowa :)

pozdrawiam :)

mundzia :)

Maggie
06-09-2006, 09:49
Fajnie jak na jednym osiedlu konsekwentnie nadaje się nazwy ulicom np. owocowe (jak w poście powyżej), kwiatowe itp. Znam osiedle "pszczelarskie", gdzie jest ulica Miodowa, Spadziowa a ostatnio - Nektarowa i osiedle "ziołowe" z ul. Miętową, Tymiankową i Bukszpanową (choć to niezupełnie zioło :wink: ).

Nasze osiedle powstało w czasach peerelowskich, więc mamy - niestety - ulice Wojska Polskiego, Zwycięstwa, XXXlecia PRL :roll: . Dobrze, że choć mój dom będzie stał przy Jeziornej :wink: .

ANIAILIS
06-09-2006, 09:57
A mój znajomy mieszka przy ulicy Sezamkowej :)

ulenka71
06-09-2006, 10:12
A ja będę mieszkać przy ul.żabiej-chętnie bym tę nazwę zmieniła.

daggulka
06-09-2006, 10:22
Sezamkowa jest świetna :D , ja w Zebrzydowicach przy Jutrzenki.Pozdrawiam.

M@riusz_Radom
06-09-2006, 10:25
Jestem oburzony, że nie padła jeszcze propozycja JP II !!! :lol:

KAS01
06-09-2006, 11:03
Jestem oburzony, że nie padła jeszcze propozycja JP II !!! :lol:
Ja przy takiej bede mieszkal. Nazwe zaproponowala moja bacia. Dla ulicy przy ktorej sama mieszka wybrala "Bogurodzicy". Nastepna ulica to "Popieluszki". Chyba w bardzo religijnej wiosce przyjdzie mi mieszkac.
pozdrawiam
Konrad

M@riusz_Radom
06-09-2006, 11:05
No cóż. Ale przynajmniej domek masz fajny ;)

slawwoj
06-09-2006, 11:07
Również jestem w trakcie wybierania nazwy ulicy - będzie Słonecznikowa.

ania
06-09-2006, 11:21
Zaproponuj jakąś typowo polską nazwę np. ul. Chrząszczy albo ul. Szeleszcząca.

Damro
06-09-2006, 11:53
Ciekawe propozycje,najbardziej spodobała mi się Słonecznikowa ale wolałbym krótszą :wink:
Pozdrawiam
Damro

M@riusz_Radom
06-09-2006, 12:00
No to :SŁO" :) Bo chyba krótszej niż 3 literki urzędnicy nie zaakceptują ;)

Damro
06-09-2006, 12:05
A co sądzicie o Leśnej?

wbrat
06-09-2006, 12:11
Moi rodzice mieszkali przy wiosennej, ale potem przemianowali ją na... jesienną :-?. Obok jest jeszcze letnia i zimowa. Wiosenna też jest, ale w innym miejscu niż poprzednio.

wbrat
06-09-2006, 12:12
A firma mojego ojca jest przy ul. Chorągwi Pancernej :D :D :D.

ESKIMOS
06-09-2006, 12:25
Ja bym dał nazwę - Alternatywy, albo współcześniej - Dylematu.

Damro
06-09-2006, 12:37
O Alternatywy już myślałam lecz będę miała nr 1 a nie 4 a to już nie to samo :cry:

agnieszkakusi
06-09-2006, 12:39
Damro, moi rodzice mieszkają na Leśnej...piekna okolica

Jerzysio
06-09-2006, 12:49
Damro

... musisz pamiętać, że jeśli w miejscowości ( gminie !!! ) takowa nazwa funkcjonuje, to nie masz szans na wybraną nazwę.
Nazwa musi uzyskać akceptacje Rady Gminy ( Miasta ).
pozdro
J

akacja
06-09-2006, 12:50
Obok nas większość ulic była już "roślinna", więc naszą nazwaliśmy Jaśminowa. A jaśminy na działce i tak miały być 8)

rafal9
06-09-2006, 13:15
Proponuję ulicę, która najbardziej pasuje do obecnych czasów:
"Dzikiej kaczki".

pontypendy
06-09-2006, 13:41
Czytałam kiedyś, że ludzie dali nazwę swojej uliczce - Cudne Manowce.

imwbudowa
06-09-2006, 13:42
w Poznaniu jest osiedla Różany Potok, bardzo ładna nazwa,
ja będę mieszkała przy osiedlu Literackim, i też czekam na nazwę ulicy, pewnie dadzą kolejne "literackie" :( , niestety, bo ja też lubię kwiatowe

areq
06-09-2006, 13:59
w Poznaniu jest osiedla Różany Potok, bardzo ładna nazwa,
ja będę mieszkała przy osiedlu Literackim, i też czekam na nazwę ulicy, pewnie dadzą kolejne "literackie" :( , niestety, bo ja też lubię kwiatowe

Różany Potok bo nieopodal przepływa Potok Różany.Nota bene według mnie tam jest chyba najlepsza lokalizacja na budowe domu na obrzeżach miasta Poznania...dlatego działki osiągają zawrotne ceny...
A może? by zmusić gminę do utwardzania dróg nazwać ulice np.:
ul.Zachlapanego Buta ,ul.Błota po kostki, ul.Bez utwardzenia itp...???

imwbudowa
06-09-2006, 14:12
o to by pasowało do mojej ulicy :D , to prawda na umultowie ceny są zawrotne, chociaż na Strzeszynie jeszcze gorsze. Chyba kupiłam tam działkę w ostatniej chwili, bo teraz (po roku), już by mnie nie było wogóle na nią stać (czasami za metr wystawiają 350 zł!) i działek na razie nie ma za dużo.

Damro
06-09-2006, 14:22
w Poznaniu jest osiedla Różany Potok, bardzo ładna nazwa,
ja będę mieszkała przy osiedlu Literackim, i też czekam na nazwę ulicy, pewnie dadzą kolejne "literackie" :( , niestety, bo ja też lubię kwiatowe

Różany Potok bo nieopodal przepływa Potok Różany.Nota bene według mnie tam jest chyba najlepsza lokalizacja na budowe domu na obrzeżach miasta Poznania...dlatego działki osiągają zawrotne ceny...
A może? by zmusić gminę do utwardzania dróg nazwać ulice np.:
ul.Zachlapanego Buta ,ul.Błota po kostki, ul.Bez utwardzenia itp...???

HEHE,dobre,ul.Błota po kostki ale się uśmiałam :D

Damro
06-09-2006, 14:23
o to by pasowało do mojej ulicy :D , to prawda na umultowie ceny są zawrotne, chociaż na Strzeszynie jeszcze gorsze. Chyba kupiłam tam działkę w ostatniej chwili, bo teraz (po roku), już by mnie nie było wogóle na nią stać (czasami za metr wystawiają 350 zł!) i działek na razie nie ma za dużo.

O matko,to gdzie sątakie ceny za metr?

KAS01
06-09-2006, 14:45
o to by pasowało do mojej ulicy :D , to prawda na umultowie ceny są zawrotne, chociaż na Strzeszynie jeszcze gorsze. Chyba kupiłam tam działkę w ostatniej chwili, bo teraz (po roku), już by mnie nie było wogóle na nią stać (czasami za metr wystawiają 350 zł!) i działek na razie nie ma za dużo.

O matko,to gdzie sątakie ceny za metr?

W mojej miejscowosci niektore dzialki nad brzegiem jeziora juz osiagaja prawie takie ceny za 1m2. Na razie dochodza do 250zl. Ale jest to niewielka miejscowosc na trasie Szczecin-Stargard :o
A jeszcze 4 lata temu mozna bylo kupic tam ziemie na przetargarch za 65zl/m2. Mysle ze osiagniecie 350zl nastapi niebawem :roll:

Amor
06-09-2006, 14:46
Na osiedlu gdzie mieszkam jest ul. Szczęśliwa, Żyzna, Zielona, Al. Róż, Jałowcowa, Morelowa, Urodzajna, Urocza :D (ładnie), Wrzosowa, Zajęcza, Nadziei :D (też ładnie).

Mamy jeszcze inne ciekawe nazwy: Bukietowa, Chabrowa, Cisowa, Czereśniowa, Diamentowa, Bursztynowa, Gajowa, Kacza :D , Leśna, Lazurowa, Łąkowa, Piękna, Piaskowa, Paryska, Potokowa, Radosna, Różana, Słoneczna, Szmaragdowa, Śnieżna, Tęczowa, Wesoła, Wiosenna, Wolność, Zacisze, Zgodna.

Ale jest też os. 'królewskie': ul. Sobieskiego, Piastowska, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Królewska.

W Krakowie jest ul. Kupa. A w radio przed chwilą usłyszałam o ul. Ciołka :D :D :D

Coś może wybierzesz.

Pzdr
Amor

imwbudowa
06-09-2006, 14:59
o to by pasowało do mojej ulicy :D , to prawda na umultowie ceny są zawrotne, chociaż na Strzeszynie jeszcze gorsze. Chyba kupiłam tam działkę w ostatniej chwili, bo teraz (po roku), już by mnie nie było wogóle na nią stać (czasami za metr wystawiają 350 zł!) i działek na razie nie ma za dużo.

O matko,to gdzie sątakie ceny za metr?
Poznań, ale to są praktycznie działki miejskie, chociaż na uboczach mista, no ale do centrum jest tylko 7 km, po dobrych drogach (tzn. bezkorkowych prawie), w leśnych okolicach. Strzeszyn, na którym ja będę mieszkała, leży przy trzech jeziorach, oczywiście nie bezpośrednio. Jest autobus miejski (i nocny :D ), osiedle zupełnie nowe budowane w polu, ale są i bloki i dużo szeregowców, no i domów wolnostojacych. Jest to cudowna alternatywa dla osiedli blokowych, bo żyjesz na kupie trochę, blisko ludzi, ale u siebie. Ja jeszcze płaciłam 200 zł za metr, teraz można kupić w podobnej cenie (220-250), ale tylko duże działki powyżej 1000 m2.

tynia
06-09-2006, 15:01
Ja też zastanawiam się nad nazwą ulicy.
Cudne Manowce są suuuper! Ale pewnie inni mieszkańcy by się nie zgodzili... Podobnie z Sezamkową.
Natomiast jaśminowa myślę że bez problemu by przeszła, poza tym obok też są ulice "roślinne". A jaśminy uwielbiam i mam zamiar je zasadzic na naszej działce.
A może jeszcze takie propozycje: radosna, wesoła, przyjazna?

Wojty
06-09-2006, 15:29
My będziemy mieszkać na Bajecznej, yuż przy Przyjaznej.
Sąsiedzi wymyślili nazwy zanim kupiliśmy działkę.
A my bedziemy mieszkać na ul. Jasia i Małgosi :D
(w hurtowniach to nie chcą wierzyć jak podajemy gdzie mają wieźć towar)
a obok jest juz uliczka "Siedmiu Krasnoludków" - to bedzie dopiero bajkowe osiedle

Wojty

zielonooka
06-09-2006, 16:00
.

W Krakowie jest ul. Kupa. A w radio przed chwilą usłyszałam o ul. Ciołka :D :D :D




a co w tym niezwyklego czy smiesznego? :o :-?
To bardzo znana historyczna postac....- Erazm Ciołek - biskup płocki i dyplomata, wcześniej sekretarz Aleksandra Jagiellończyka, poseł i mecenas sztuki i literatury .
A nazwisko - jedno z najznakomitszych szlacheckich i jedno z najstarszych w Polsce...
:wink:

michal_m
06-09-2006, 16:21
My będziemy mieszkać na Bajecznej, yuż przy Przyjaznej.
Sąsiedzi wymyślili nazwy zanim kupiliśmy działkę.
A my bedziemy mieszkać na ul. Jasia i Małgosi :D
(w hurtowniach to nie chcą wierzyć jak podajemy gdzie mają wieźć towar)
a obok jest juz uliczka "Siedmiu Krasnoludków" - to bedzie dopiero bajkowe osiedle

Wojty

W centrum Wrszawy jest Kubusia Puchatka

Zbigniew Rudnicki
06-09-2006, 17:38
Nazwa ulicy, jeśli mamy możliwość jej zaproponowania moim zdaniem powinna :
1. Być krótka, najlepiej jednowyrazowa
2. Nie zawierać polskich znaków diakrytycznych (ż, ó, ł ...)
3. Być łatwa do wymówienia przez obcokrajowców w sposób fonetyczne zbliżony. Nie zawierać także rz, cz, sz, ch
4. Nie mieć smutnych skojarzeń, ale i niezbyt wesoła
5. Nie występować w tej samej gminie/mieście
6. Jeśli mieszkamy pod dużym miastem, także w tym mieście nie występować. Bo jak naszą gminę włączą do dużego miasta - nazwa będzie zmieniona. A to pociąga wyrobienie nowych dokumentów (prawo jazdy, dow. osob.)

Agduś
06-09-2006, 17:58
Cudne Manowce sa cudne! A nam kazali wybierać spośród kwiatów (mało odkrywcze, ale i tak lepsze niż gdybyśmy musieli szukać polityka godnego uczczenia). Po naradach rodzinnych były dwie propozycje - Bławatkowa i Stokrotkowa. Rzut monetą zadecydoawał - Bławatkowa. Zobaczymy, co na to Rada Miasta. Ja miałam pomysł, żeby tak np. od bohaterów Trylogii Sienkiewicza.
Te "baśniowe" nazwy też mi się podobają.

Mały
06-09-2006, 18:02
Moja łajw dostała za zadanie wymyślenie nazw dla 4 ulic.
I mimo sugesti JP2, itp (na wsiach normalka) wybrała rycerska tematykę np kasztelańska itp. Tak troszkę inaczej.

Damro
06-09-2006, 18:26
Ja pracuję przy ul.Na Ostatnim Groszu,jak tankuję paliwo w innym mieście to też nieżle "polewają" :lol:

areq
06-09-2006, 18:34
o to by pasowało do mojej ulicy :D , to prawda na umultowie ceny są zawrotne, chociaż na Strzeszynie jeszcze gorsze. Chyba kupiłam tam działkę w ostatniej chwili, bo teraz (po roku), już by mnie nie było wogóle na nią stać (czasami za metr wystawiają 350 zł!) i działek na razie nie ma za dużo.

O matko,to gdzie sątakie ceny za metr?
Poznań, ale to są praktycznie działki miejskie, chociaż na uboczach mista, no ale do centrum jest tylko 7 km, po dobrych drogach (tzn. bezkorkowych prawie), w leśnych okolicach. Strzeszyn, na którym ja będę mieszkała, leży przy trzech jeziorach, oczywiście nie bezpośrednio. Jest autobus miejski (i nocny :D ), osiedle zupełnie nowe budowane w polu, ale są i bloki i dużo szeregowców, no i domów wolnostojacych. Jest to cudowna alternatywa dla osiedli blokowych, bo żyjesz na kupie trochę, blisko ludzi, ale u siebie. Ja jeszcze płaciłam 200 zł za metr, teraz można kupić w podobnej cenie (220-250), ale tylko duże działki powyżej 1000 m2.

Na Różanym Potoku od 70euro za metr,tylko podaży nie ma,bo się działki skończyły:) Na Strzeszynie tak drogo? Te pod szeregowce to są po 300-350zł a nawet i więcej ale działka ma bodajże 200-250m2.
Ale wracając do głównego wątku.Moja ulica zwie się Krańcowa,pewno dlatego ,ze ostatnia we wsi:):)A numer domu będe miał taki sam jak teraz numer mieszkania.
Podobają mi się proste nazwy łatwe do zapamiętania np. odzwierzęce ( Lisia,Borsucza,Kuniasta:):) ) oraz odroślinne (Chabrowa,Rumiankowa,Słomy Makowej :):) )
Na razie Cudne Manowce jak dla mnie rządzą.!!!

Goni_Mnie_Peleton
06-09-2006, 20:26
ul. K0niec Swiata
lub
ul. P0czatek K0nca

(jedna literka mi nie wch0dzi :( )

Sielski Zakatek
Milych Sasiad0w
Spacer0wa
Fajna
Ur0ki Przedmiescia

Żelka
06-09-2006, 20:39
Cos co szybko i latwo sie pisze.
Dobra, no chyba, ze Miła
Dluga, no chyba, ze Krotka
Polna, no chyba, ze Lesna
Prosta, no chyba, ze Na zakręcie
Brzozowa, no chyba, ze Dębowa... :D

Goni_Mnie_Peleton
06-09-2006, 21:17
ul Dr0ga
ul D0znania
ul Znana
ul Slawna
ul Cud0wnych D0znan
ul 0dl0t0wa
ul Zakrec0na
ul Milych Sk0jarzen
ul Sukces0w
ul Przyjemna
ul 0ptymist0w
ul Wiejskie Ur0ki
ul D0brych Wyb0r0w
ul Szczesliwych Przypadk0w
ul Szer0kich H0ryz0nt0w
ul Przemyslen
ul Cieplych Dni
ul Szczesliwe Lata
ul P0g0dnych P0rank0w
ul Bezpieczna
ul Wes0lych Swiat
ul Zg0dna
ul Nasza
ul Czysta
ul Ur0kliwa
ul Z Klimatem
ul P0dmiejskie Klimaty
ul P0ezja Wertep0w
u

ddoommiinniikk
06-09-2006, 21:38
ul Dr0ga
ul D0znania
ul Znana
ul Slawna
ul Cud0wnych D0znan
ul 0dl0t0wa
ul Zakrec0na
ul Milych Sk0jarzen
ul Sukces0w
ul Przyjemna
ul 0ptymist0w
ul Wiejskie Ur0ki
ul D0brych Wyb0r0w
ul Szczesliwych Przypadk0w
ul Szer0kich H0ryz0nt0w
ul Przemyslen
ul Cieplych Dni
ul Szczesliwe Lata
ul P0g0dnych P0rank0w
ul Bezpieczna
ul Wes0lych Swiat
ul Zg0dna
ul. Goni Mnie Peleton :o

akacja
06-09-2006, 22:15
ul Dr0ga
ul D0znania
ul Znana
ul Slawna
ul Cud0wnych D0znan
ul 0dl0t0wa
ul Zakrec0na
ul Milych Sk0jarzen
ul Sukces0w
ul Przyjemna
ul 0ptymist0w
ul Wiejskie Ur0ki
ul D0brych Wyb0r0w
ul Szczesliwych Przypadk0w
ul Szer0kich H0ryz0nt0w
ul Przemyslen
ul Cieplych Dni
ul Szczesliwe Lata
ul P0g0dnych P0rank0w
ul Bezpieczna
ul Wes0lych Swiat
ul Zg0dna
ul Nasza
ul Czysta
ul Ur0kliwa
ul Z Klimatem
ul P0dmiejskie Klimaty
ul P0ezja Wertep0w
u


Jakby tak zebrać to wszystko "do kupy", to wyjdzie ulica Wszystkiego Najlepszego :D :D

Goni_Mnie_Peleton
06-09-2006, 22:27
ul Beztr0ski
ul Zadumania
ul Wyp0czynku
ul Dumania
ul Imprez0wa
ul D0brych Wsp0mnien
ul Na Skraju Miasta
ul Przed Miastem
ul Dalek0 0d Miasta
ul Dalek 0d Zgielku
ul Dalek0 0d Zmartwien
ul D0br0tliwa
ul Ucieczki Przed Miastem
Ulica Ktora Uciekla z Miasta
ul Spelninych Marzen
ul Blisk0 D0 Raju
ul P0mysl0w
ul Szczescia
ul Szczesliwy Kacik
ul Wes0la Dziura
ul Latwy D0jazd
ul Zawsze z G0rki
ul Wzm0z0nej Uwagi
ul P0d 0kiem
ul P0czucia Hum0ru
ul D0brych Kawal0w
ul D0brych Ludzi
ul Url0p0wa
ul Na Ziemi
ul K0smiczna
ul Ksiezyc0wa
ul Zasypanych Krater0w
ul Jedyna Taka
ul Inna Niz Wszystkie
ul Wyjatk0wa
ul W Chmurach
ul Sl0nca
ul 0bl0k0w
ul Tutaj
ul Tam Dalej
ul Bez 0graniczen
ul Wy0brazni
ul Smiechu/Usmiechu
ul Petli Czasu
ul W0lnych Dni
ul Wieczneg0 Szczescia
ul Wiecznych Wakacji
ul Siedmiu Niedziel W Tyg0dniu
ul 24 Radosnych Godzin
ul Nie Byle Jaka
ul Pocalunkow
ul Aniolow
ul Kulturalna



...

prosciu
06-09-2006, 23:26
to nazwy ulic proponują mieszkańcy ?
niestety u mnie w gminie nadano nam numer tymczasowy mówiąc ze stały dostaniemy jak bedzie nazwa ulicy, ale żebysmy na to nie liczyli .....
szkoda miłoby było mieszkać przy jakiejś ładnej ulicy
ps w Lodzi jest takie osiedle na którym są ulice :
Kubusia Puchatka, Jasia i Małgosi,
zawsze jak byłem dzieckiem chciałem przy takiej ulicy mieszkać

sloneczny_slonecznik
07-09-2006, 09:44
Czytałam kiedyś, że ludzie dali nazwę swojej uliczce - Cudne Manowce.

widocznie to wielbiciele Starego Dobrego Małżeństwa

ja będę mieszkać przy Willowej :lol: chociaż żadnej tam willi nie widziałam, a nasz domek na pewno willš nie będzie :D

burgundczyk
07-09-2006, 09:50
A ja bede mieszkal przy Ogrodowej. Miala byc Parkowa, ale okazalo sie, ze w malej wiosce juz taka istnieje. Nazwe wybieral sasiad, ktory byl wczesniej wlascicielem polowy dzialek przy tej nowej ulicy. Jego argumenty to prostota i brak polskich liter :) mysle ze to rozsadne podejscie

lemon
07-09-2006, 10:34
witam
a ja będę ulicą Jana Pawła II dojeżdżał do poziomkowej przy której będę mieszkał

Oldswan
07-09-2006, 10:52
A mysmy w małym sasiedzkim referendum wybrali ul Pogodną :)
Nazwa Krótka, ładna, nieskomplikowana dla cudzoziemców, po prostu super!!!
I nieskromnie powiem - to była moja propozycja :oops: :D :) :wink:

Renatka
07-09-2006, 13:11
Mieszkańcy prywatnej uliczki, czyli też ja, wysłaliśmy do gminy nasze propozycje nazw, głównie baśniowe np. Leśnych elfów, Krasnoludków , ale też i inne np. ul. Poziomkowa, ul. Pod lasem
Radni wybrali dla nas nazwę ul. Baśniowa Tys piknie!
Niedaleko nas jest ul. Wypoczynkowa

B.M.
07-09-2006, 21:09
Ja mieszkam na osiedlu gdzie nazwy ulic pochodzą od nazw kwiatów polnych są: Kaczeńców, Jaśminowa ja mieszkam na Niezapominajki :)

ablonski
07-09-2006, 21:16
ja bede mieszkal na letniskowej, ale obok tez sa fajne np wczasowa, wypoczynkowa:)
pzdr

arkadiod
07-09-2006, 22:27
u nas są ulice Zielona ,Wiśniowa i Malinowa(przy której bedziemy mieszkać :) )i jest tez ulica Słoneczna :lol:
Pozdrawiam wszystkich ciepło :D

ddoommiinniikk
08-09-2006, 09:00
W pewnym miasteczku w województwie łódzkim od wielu lat (a może i wieków?) istnieją ulice o nazwach:
Błonie,
Podole,
Przydzałki,
Kopalnia Dolna,
Kopalnia Górna,
Góra Strzelecka,
Plac Straży,
Dobra Woda.
Nazwy te funkcjonowały zwyczajowo z dziada pradziada i kiedy zaczęto nadawać urzedowo nazwy tak pozostało. W przypadku rozwoju nowej osady warto iść tym tropem i nadawać ulicom nazwy takie, jak ten teren nazywali miejscowi. I kolejna uwaga: dróżkom o szerokości 4 m, przy której jest wjazd do 4 czy 6 domów, nie ma co nadawać nazwy ulicy; lepiej podpiąć je na jednym numerze z indeksem literowym do głównej drogi.

Evva
08-09-2006, 11:11
A moja koleżanka mieszka na Szumiących Traw - też ładnie.

Z postów wcześniejszych podobają mi się owocowe: Poziomkowa, Malinowa, itd. no i Sielski Zakątek też jest fajny.

Annja
09-09-2006, 08:31
Ja przez 10 lat mieszkałam na ul. Księżycowej - jak podawałam adres to nie raz ludzie myśleli, że jaja sobię robie :lol:
Teraz tez będziemy musieli wymyślić jakąś nazwę dla naszej ulicy ale na razie nie wymyśliliśmy nic mądrego. Nie będę raczej oryginalna bo podobają mi się nazwy roślinne - kwiatowe, owocowe, ale i tak trzeba będzie dobrze pogłówkować bo w naszym mieście jest już osiedle i kwiatowe i owocowe a nie można się powtarzać. Jak nic sami nie wymyślimy to "podciągną" nas pod już istniejącą po sąsiedzku ul. Archimedesa a to mi się nie podoba :-?

Grzegorz Saczek
10-09-2006, 12:22
U mnie padło na Piwną :D
A czemu taka? - zapytał sołtys
Bo żona ma piwne oczy.
I tak została Piwna.

Jerzysio
10-09-2006, 20:28
Kolego to ja zapraszam :D :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56034&start=540
J

stander
11-09-2006, 00:16
Nazwa ulicy, jeśli mamy możliwość jej zaproponowania moim zdaniem powinna :
1. Być krótka, najlepiej jednowyrazowa
2. Nie zawierać polskich znaków diakrytycznych (ż, ó, ł ...)
3. Być łatwa do wymówienia przez obcokrajowców w sposób fonetyczne zbliżony. Nie zawierać także rz, cz, sz, ch
4. Nie mieć smutnych skojarzeń, ale i niezbyt wesoła
5. Nie występować w tej samej gminie/mieście
6. Jeśli mieszkamy pod dużym miastem, także w tym mieście nie występować. Bo jak naszą gminę włączą do dużego miasta - nazwa będzie zmieniona. A to pociąga wyrobienie nowych dokumentów (prawo jazdy, dow. osob.)

Jeśli chodzi o skojarzenia, to byłam kiedyś na pogrzebie w Łodzi. Ulica prowadząca na cmentarz miała nazwę Ostatnia. :o
............................

Też jestem za tym, żeby nazwy były nieskomplikowane, nigdy nie wiadomo, na kogo padnie zapisywanie Twojej ulicy. Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie :o :o :o

Ja mam domek przy Sosnowej i baaardzo się cieszę. Jeśli nazwy roślinne, które są chyba najwdzięczniejsze, wyczerpią się, można sięgnąć np. do nazw minerałów:
Bursztynowa, Malachitowa itp.

A swoją drogą, ciekawe, ile jest w naszych miastach takich ulic, co by się nadawały prosto do komedii Barei...
W Kielcach na Białogonie jest np. ulica Dyrekcji Głównej.

Nefer
11-09-2006, 00:19
Też jestem za tym, żeby nazwy były nieskomplikowane, nigdy nie wiadomo, na kogo padnie zapisywanie Twojej ulicy. Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie :o :o :o

Ja mam domek przy Sosnowej i baaardzo się cieszę. Jeśli nazwy roślinne, które są chyba najwdzięczniejsze, wyczerpią się, można sięgnąć np. do nazw minerałów:
Bursztynowa, Malachitowa itp.

A swoją drogą, ciekawe, ile jest w naszych miastach takich ulic, co by się nadawały prosto do komedii Barei...
W Kielcach na Białogonie jest np. ulica Dyrekcji Głównej.


Generała Grota - Roweckiego :)

W czerwcu 1939 zorganizował i dowodził Warszawską Brygadą Pancerno-Motorową. Dowodził nią również w czasie trwania kampanii wrześniowej. W październiku 1939 został jednym z przywódców SZP, w 1940 komendantem ZWZ, a 14 lutego 1942 komendantem głównym Armii Krajowej.

Pod koniec 1941 utworzył organizację "Wachlarz". Został wydany Niemcom przez agentów Gestapo ulokowanych w wywiadzie AK (Blanka Kaczorowska, Ludwik Kalkstein, Eugeniusz Świerczewski). 30 czerwca 1943 został zdekonspirowany i aresztowany w warszawskim mieszkaniu przy ul. Spiskiej 14 m. 10 przez ekipę Gestapo dowodzoną przez Ericha Mertena. Został zamordowany prawdopodobnie w sierpniu 1944 w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen.

Odznaczony m.in. Orderem Orła Białego (pośmiertnie, 1995)

zielonooka
11-09-2006, 00:25
Nefer - dokladnie tak samo zwatpilam jak przeczytalam zdziwienie kogos ulica Ciołka :o
Ale Gen. Grot -Rowecki - przebił nawet i to :lol: :lol:

Nefer
11-09-2006, 00:26
Fajnie jak nazwa ulicy oddaje jej charakter.
Mokra, Urocza, Ciasna, Krótka ale najbardziej mi sie podoba Zachodzącego Słońca ( wejścia wszystkich segmentów sa na zachód - i na otwartą przestrzeń - choć pewnie niedługo) czy Zorzy Porannej.

Szkoda, że na Suchej w W-wie woda jest na 1,1 metra :(

Nefer
11-09-2006, 00:27
Nefer - dokladnie tak samo zwatpilam jak przeczytalam zdziwienie kogos ulica Ciołka :o
Ale Gen. Grot -Rowecki - przebił nawet i to :lol: :lol:
Taaaaak Ciołek mnie zastanowił a Grot Rowecki dobił...
jak u Bareji :):)

Nefer
11-09-2006, 00:41
Miałam firmę przy Jamesa Joyce'a - niby nic, ale spróbujcie zamówić taksówkę albo wziąć fakturę :roll: :roll: :roll:

Kiedyś w korporacji taksówkowej :
Zamówiłam taksówkę i nauczona doświadczeniem zaczęłam literować nazwę ulicy. Pani do mnie:
- NO wie Pani? Przecież ja wiem, że Joyce to ten od "Cienkiej czerwonej linii" - z oburzeniem w głosie ....

Goni_Mnie_Peleton
11-09-2006, 00:58
Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie :o :o :o


Chodzi ci o to , ze zapluty karzel reakcji zostal patronem ulicy?

ddoommiinniikk
11-09-2006, 12:09
Też jestem za tym, żeby nazwy były nieskomplikowane, nigdy nie wiadomo, na kogo padnie zapisywanie Twojej ulicy. Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie :o :o :o

Ja mam domek przy Sosnowej i baaardzo się cieszę. Jeśli nazwy roślinne, które są chyba najwdzięczniejsze, wyczerpią się, można sięgnąć np. do nazw minerałów:
Bursztynowa, Malachitowa itp.

A swoją drogą, ciekawe, ile jest w naszych miastach takich ulic, co by się nadawały prosto do komedii Barei...
W Kielcach na Białogonie jest np. ulica Dyrekcji Głównej.

Generała Grota - Roweckiego :)

W czerwcu 1939 zorganizował i dowodził Warszawską Brygadą Pancerno-Motorową. Dowodził nią również w czasie trwania kampanii wrześniowej. W październiku 1939 został jednym z przywódców SZP, w 1940 komendantem ZWZ, a 14 lutego 1942 komendantem głównym Armii Krajowej.

Pod koniec 1941 utworzył organizację "Wachlarz". Został wydany Niemcom przez agentów Gestapo ulokowanych w wywiadzie AK (Blanka Kaczorowska, Ludwik Kalkstein, Eugeniusz Świerczewski). 30 czerwca 1943 został zdekonspirowany i aresztowany w warszawskim mieszkaniu przy ul. Spiskiej 14 m. 10 przez ekipę Gestapo dowodzoną przez Ericha Mertena. Został zamordowany prawdopodobnie w sierpniu 1944 w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen.

Odznaczony m.in. Orderem Orła Białego (pośmiertnie, 1995)
W Łodzi, na początku lat 90-tych zmieniano sporo nazw ulic. Bohaterów jedynie słusznego ustroju zamieniano na bohaterów min. Polski podziemnej. W ramach tej zamiany często honorowano dowódców wojskowych, nazwisko razem z pseudonimem. Jak wiadomo, pseudonimy te miały znamionować siłe, dostojność, itp wyraziste cechy. Najbardziej utkwiła mi nazwa: ul. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".
W tej samej Łodzi zamieniono ulicę S. Przybyszewskiego na ulicę... S. Przybyszewskiego. Pierwszy patron - Stefan, jakiś działacz komunistyczny; drugi patron - Stanisław, powszechnie znany ze szkoły średniej twórca okresu Młodej Polski.

wilma
11-09-2006, 16:33
ja mieszkam przy ul. Perłowej a moja siostra przy ul. Magnoli

obie ładne, ale moja ładniejsza :)

Grzegorz Saczek
11-09-2006, 16:35
ja mieszkam przy ul. Perłowej a moja siostra przy ul. Magnoli

obie ładne, ale moja ładniejsza :)
siostry znaczy?
:wink:

Nefer
11-09-2006, 16:47
W Łodzi, na początku lat 90-tych zmieniano sporo nazw ulic. Bohaterów jedynie słusznego ustroju zamieniano na bohaterów min. Polski podziemnej. W ramach tej zamiany często honorowano dowódców wojskowych, nazwisko razem z pseudonimem. Jak wiadomo, pseudonimy te miały znamionować siłe, dostojność, itp wyraziste cechy. Najbardziej utkwiła mi nazwa: ul. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".
W tej samej Łodzi zamieniono ulicę S. Przybyszewskiego na ulicę... S. Przybyszewskiego. Pierwszy patron - Stefan, jakiś działacz komunistyczny; drugi patron - Stanisław, powszechnie znany ze szkoły średniej twórca okresu Młodej Polski.

Mieszkam kilka przecznic od S.Przybyszewskiego w W-wie- ale to ten od książek :):)

wilma
11-09-2006, 16:48
ja mieszkam przy ul. Perłowej a moja siostra przy ul. Magnoli

obie ładne, ale moja ładniejsza :)
siostry znaczy?
:wink:

hihi

wilma
11-09-2006, 16:52
i kilka fajnych pomysłów z moich okolic

ul. Rumiana, Błękitna, Echo Leśne, Kwiatów Polnych...
ul. Przekrętów :P ,

kadra
11-09-2006, 17:57
Nasza wieś, co w niej mieszkam teraz, niedawno nazwała swoje ulice (hihi - znaczy się te drogi piaszczyste co przez pola wiodą) i ja ni mniej ni więcej mieszkam na Księżycowej co - zgodnie z tym co napisała bodaj Nefer - oddaje charakter "ulicy" : kratery i ciemne plamy, piach i nic więcej. Ale mogło być gorzej - zaraz obok jest Wylotowa :lol:
buzia K

stander
11-09-2006, 20:07
Nefer - dokladnie tak samo zwatpilam jak przeczytalam zdziwienie kogos ulica Ciołka :o
Ale Gen. Grot -Rowecki - przebił nawet i to :lol: :lol:

Ludzie!!! Czytajcie uważniej!
Nie zdziwiłabym się, gdyby to była ulica Grota-Roweckiego, edukowałam się w tych samych czasach, co Wy.
Ale to były jakieś idiotyczne Grota Roweckie!!!

stander
11-09-2006, 20:13
Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie :o :o :o


Chodzi ci o to , ze zapluty karzel reakcji zostal patronem ulicy?

Nie, chodzi mi o to, że ten zapluty karzeł nazywał się Grot-Rowecki.
Patrz wyżej, bo nie chcę się powtarzać.

stander
11-09-2006, 20:22
Nefer - dokladnie tak samo zwatpilam jak przeczytalam zdziwienie kogos ulica Ciołka :o
Ale Gen. Grot -Rowecki - przebił nawet i to :lol: :lol:
Taaaaak Ciołek mnie zastanowił a Grot Rowecki dobił...
jak u Bareji :):)

Jednak Barei, z całą odpowiedzialnością.

stander
11-09-2006, 20:31
No to jednak opowiem Wam ciąg dalszy, bo rozumiem, że osobom cokolwiek "pospiesznym" uciekł właściwy kontekst.
Zadzwoniłam do biura ogłoszeń w Radomiu i zapytałam dziewczynkę, co to za Grota Roweckie w dziale ogłoszeń o nieruchomościach, a ona mi na to: - No, jakieś Grota Roweckie... Nie ma takich?
Byłam oburzona i dlatego rozumiem wszystkich, którzy rzucili się do tłumaczenia mi, kim był generał Rowecki. Dziękuję!

ddoommiinniikk
11-09-2006, 21:19
[quote=stander] zapluty karzel reakcji
Tak mówiłem z miłością do moich dzieci, gdy były w okresie intensywnego ślinienia się, związanego z wyrzynaniem się zębów... :wink: :roll:

stander
11-09-2006, 21:21
:lol:

zielonooka
11-09-2006, 22:24
stander ok ok :D juz łapie :wink: - ja to zroumialam ze sie szokujesz "dziwna" nazwa i jeszcze ja przekreciłas...
sorry - tak to "wygladało" :wink:

Nefer
11-09-2006, 22:50
A mnie stander jakoś nie przekonała ....no, ale ja to suka jestem :)

Goni_Mnie_Peleton
11-09-2006, 23:02
Ale to były jakieś idiotyczne Grota Roweckie!!!

W Roweckich Grotach rosna ponoc smigle rydze :wink:

Goni_Mnie_Peleton
11-09-2006, 23:07
Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie :o :o

Moze bylo napisane drobnym maczkiem i zjadlas koncowke :wink:

stander
11-09-2006, 23:17
Ale to były jakieś idiotyczne Grota Roweckie!!!

W Roweckich Grotach rosna ponoc smigle rydze :wink:

:lol: :lol: :lol:

stander
11-09-2006, 23:25
Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie :o :o

Moze bylo napisane drobnym maczkiem i zjadlas koncowke :wink:

Nie, nie drobnym maczkiem, tylko tłustym drukiem, o coś mniej więcej tak:

Żeromskiego, IV p., parkiet, loggia
Grenadierów, 1500 m kw., pod usługi
Grota Roweckie, 3000 m kw., ogrodzona, garaż

Prawdę mówiąc, to ja zawodowo doklejam zgubione końcówki.

Goni_Mnie_Peleton
11-09-2006, 23:42
Grota Roweckie, 3000 m kw., ogrodzona, garaż



Czyli po prostu nieprezyjna informacja nie warta nawet zlamanego szylinga :wink:

sylvia1
12-09-2006, 16:36
to ja sie zastanawiam czy ejlsi od ulicy Żródlanej biegnie 50 m ślepa droga dojazdowa do 7 działek to ta ślepa uliczka będzie miała nazwę czy numery polecą od Żródlanej? jak myslicie? :roll: :wink:

kadra
13-09-2006, 08:10
to zależy, czy ta ślepa bedzie gminna, czy to jest własność prywatna. Jeśli gminna - bedzie nazwa, jeśli prywatna i gmina tego nigdy przenigdy nie weźmie - będzie Źródlana coś tam (tu numeracja moze zależeć od fantazji urzędników)...
buzia K

ddoommiinniikk
13-09-2006, 14:25
Co do "Grota Roweckie" - w Piotrkowie Trybunalskim patrronuje on ulicy od dziesięcioleci, takża za czasów minionego ustroju. Mimo, iz był niepoprawny politycznie, to miał ulice, bo stąd pochodził.

MateuszCCS
13-09-2006, 20:39
U nas niestety nazwy ulicy nie bedzie :( Tylko numery domow.

A z racji tego, ze tam "delikatnie" wieje, juz chcielismy nazywac ulice "Wietrzna" , lub po prostu "Kielecka" :lol: :wink:

Kowalik
14-09-2006, 15:27
Ja bedę mieszkać na Płaczącej Wierzby , znajomi mieszkają na Tujowej nie polecam tej nazwy :wink:

Grzegorz Saczek
14-09-2006, 15:33
, znajomi mieszkają na Tujowej nie polecam tej nazwy :wink:
Super nazwa. Taka przyrodnicza...
:wink:

ESKIMOS
15-09-2006, 11:06
, znajomi mieszkają na Tujowej nie polecam tej nazwy :wink:
Super nazwa. Taka przyrodnicza...
:wink:
Jeżeli się komuś litery nie pomylą :D

NUTKA
15-09-2006, 15:27
A mnie podoba sie Urzad Miejski w Łodzi, ktory juz od kilku lat tworzy tematyczne osiedla i tak np.:
- Bajkowe (ul. Kubusia Puchatka, Jasia i Malgosi,...)
- Faunowe (ul. Motylowa, Łososiowa,...)
- Owocowe (ul. Brzoskwiniowa, Ananasowa,...)
- Sportowe (ul. Pilkarska, Gimnastyczna,...)
...wymianiac mozna by bez konca, mam czasem wrazenie ze brakuje w tym kraju wielich bohaterow, ktorych nazwiskami moznaby bylo mianowac ulice. Zachecam do przestudiowania spisu tresci mpy lodzkich ulic :lol:

Marzek
02-10-2006, 13:30
U nas gmina niedawno postanowiła nazwać wszystkie ulice, nawet w wioskach, co by nie było tylko numeracji. Nam przypadła Purpurowa, co też nam sie bardzo podoba. W okolicy jest jeszcze Malarska, Pastelowa, Akwarelowa, Kolorowa, ...

marlena
11-11-2006, 17:28
moja ulica nazywa się......ul.9 Pułku Artylerii Ciężkiej, :D : dom nr1, jak mówię znajomym jak się ulica nazywa to szłyszę............o Boże :D :D

Damro
11-11-2006, 19:29
moja ulica nazywa się......ul.9 Pułku Artylerii Ciężkiej, :D : dom nr1, jak mówię znajomym jak się ulica nazywa to szłyszę............o Boże :D :D
:o nie dziwię się,taka naprawdę ciężka :lol:

Renatka
12-11-2006, 17:14
ul.9 Pułku Artylerii Ciężkiej
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kiedyś mieszkałam przy ul. Artyleryjskiej i ludzie łamali sobie języki, ale widzę, że to był mały pikuś :wink: :wink: :wink:

ESKIMOS
12-11-2006, 17:42
Kiedyś mieszkałam przy ul. Artyleryjskiej i ludzie łamali sobie języki, ale widzę, że to był mały pikuś :wink: :wink: :wink:
Zawsze jeszcze możesz zamieszkać przy Gibraltarskiej. :D

Duży Boban
15-11-2006, 15:38
Ja mieszkam na obecnie na osiedlu, gdzie są same nazwy greckie. Jest to szalenie trudne do zapamiętania gdzie są które ulice. Ulica Hezjoda myli mi się z Homera i Horacego, Wergiliusza z Lukrecjusza. Dodatkowo dochodzą ulice np. Lukrecjusza, Safony, Owidiusza, Plauta, Ajschylosa, Arystofanesa czy Juwenalisa. Ciągle sie w tym nie wyznaję :D

Zakrzewianka
15-11-2006, 22:42
My będziemy mieszkać na ulicy WSPÓLNEJ :lol:

A moi Rodzice mieszkają właśnie na osiedlu Bajkowym, gdzie są same takie nazwy:
Makowej Panienki
Kopciuszka
Smoka Wawelskiego
Krasnoludków


ja myślę, że są bardzo ładne :D

Goni_Mnie_Peleton
16-11-2006, 00:07
Ja mieszkam na obecnie na osiedlu, gdzie są same nazwy greckie. Jest to szalenie trudne do zapamiętania gdzie są które ulice. Ulica Hezjoda myli mi się z Homera i Horacego, Wergiliusza z Lukrecjusza. Dodatkowo dochodzą ulice np. Lukrecjusza, Safony, Owidiusza, Plauta, Ajschylosa, Arystofanesa czy Juwenalisa. Ciągle sie w tym nie wyznaję :D

Rzymskie tez :wink:

Masz wiec pretekst aby zaglebic sie w starozytnosc. No chyba , ze chcesz dalej bladzic po swym osiedlu jak po labiryncie krola Minosa. Moze klebek Ariadny bylby pomocny? :wink:

Pablito69
24-11-2006, 21:26
Witajcie !!!
Mieszkam w miejscowości gdzie "niedoczytani" radni nazwali ulice

Misia Puchatka (zamiast Kubusia Puchatka)
Księcia Maciusia (zamiast Króla Maciusia)

Najbardzie jednak zainspirowała mnie nazwa ulicy (choć długa) w miejscowości pod Warszawą (Wólka Kozodawska - czy jakoś tak) która nosi nazwę GRUSZEK I JABŁUSZEK.
To dopiero nazwa.
Pozdrawiam

dorcha
25-11-2006, 18:57
W pewnej miejscowości niedaleko od Warszawy nazwy ulic sa bajkowe np.

Zaczrowanej róży
Szmaragdowych żuków
Grających świerszczy
Calineczki
Szumiącej jodły
Wiekowej sosny
Porannej zorzy
Słonecznego lata
Leśnych boginek
Przebudzenia wiosny
Kwiatu paproci
Złotej jesieni
i nazwa, która najbardziej mi się podoba:
Za siedmioma górami

Jest z czego wybierać

ania i grześ
29-01-2007, 12:44
nasze osiedle nazywa sie zielonego wzgórza :D
a ulice to:
bajkowa
kubusia puchatka
calineczki
koziołka matołka
(dobrze że nie przypadla dla nas ta ostatnia nazwa :wink:)

Ola i Krzysiek
31-01-2007, 10:38
A my bedziemy mieszkać na Cytrynowej i podoba nam się. Lepsza niż Niesiołowskiego na której teraz mieszkamy ;)

Goni_Mnie_Peleton
16-02-2007, 02:20
Mozna i tak : :wink:



Chcąc podreperować swój budżet wieś Ivad na Węgrzech postanowiła sprzedawać prawa do nazw swoich ośmiu ulic. W ten sposób mogą się uwiecznić wszyscy chętni - wystarczy tylko, że zapłacą 100 tys. forintów (511 dolarów) za każdy metr "swojej" ulicy - podała w czwartek agencja Reutera.

Mieszkańcy położonego w północno-wschodniej części kraju Ivad mają nadzieję, że z oferty skorzystają także światowe znakomitości. "Jeśli na przykład Barbra Streisand, którą bardzo lubię, jeszcze nie ma ulicy nazwanej swoim imieniem, może się na nią zdecydować w naszej miejscowości" - wyjaśnił Gabor Ivady z władz Ivad, gdzie wszystkich 400 mieszkańców jest ze sobą spokrewnionych.

Każdy, kto będzie chciał zostać patronem ulicy, otrzyma gwarancję, że jej nazwa nie zmieni się przez 300 lat.





Przespacerowanie się po swojej ulicy będzie jednak niemożliwe, ponieważ węgierskie prawo nie zezwala na nazywanie ulic od osób żyjących.

Źródło informacji: PAP



http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/sprzedaja-ulice-by-podreperowac-budzet-wsi,871819,2943

kacper69
04-03-2007, 14:02
A ja bardzo się staram, aby moja uliczka miała nazwę: BLIŹNIAKÓW , to od typu bydynków , które przy niej są budowane , ale....
w radzie gminy jest przewaga platformy i nie raczej ta nazwa nie przejdzie , bo się źle kojarzy...

vilemo
29-04-2007, 23:08
my budujemy domek na zalesionej dzialce. jest slicznie, cichutko, wszedzie sosny, puszcza 100 m dalej i co...

i ulica nazywa sie PRĄDZYŃSKIEGO :o :evil: :x

MieszkoM
03-05-2007, 21:22
Mnie irytuje nazewnictwo uliczne w Warszawie, w ktorej obecnie mieszkom. Na przyklad ulica Kasprzaka, ogromna i szeroka. Nasuwa sie tylko pytanie, kim byl Kasprzak? Tymczasem Maria Sklodowska-Curie patronuje malutkiej waziutkiej uliczce, Sienkiewicz takze. Jakies to takie odwrotnie proporcjonalne.

azalka
20-05-2007, 19:00
Mialam duzo radosci czytajac Wasze posty :D
Dla mnie sa najpiekniejsze te z rejonu Szmaragdowych Zukow, Wiekowej Sosny i Za Siedmioma Gorami - cudowne... Przypomniala mi sie Ania, jej Zielone Wzgorze i Szumiace Topole...

W swojej mlodosci durnej mieszkalam przy ulicy Rajskiej (prawda, ze slicznie?) a jak Bozia i finanse pozwola, to za roczek albo dwa zamieszkam przy ulicy Golebia. Cale osiedle w okolicy jest "ptasie" - mamy ulice Bociana, Sowy, Czapli, Zurawia, Labedzia i - chyba wyobrazni komus zabraklo - nieco egzotycznego w tym towarzystwie Kolibra :)
A w tej samej miejscowosci kolejne osiedle moze sie poszczycic ulicami Lisia, Sarnia, Losiowa, Tura, Daniela, Jelenia itp.
Szalenie mi sie te nazwy podobaja i juz nie moge sie doczekac, az przyjdzie mi tam zamieszkac!

madd
31-07-2007, 14:37
A kolo mnie jest ulica Smetna. Ale tam faktycznie Smętnie jest

Newfie
20-11-2007, 20:49
Mnie się podoba ulica gdzie mieszkają nasi przyjaciele - Ptaków Leśnych :D

domosz00
27-11-2007, 15:05
sielankowa :)

Zorka31
08-12-2007, 23:19
Czy ja moge zgłosić propzycję nazwy ulicy? Gdzie? Obok są nazwy leśno-zwierzęce, typu; dzika, niedźwiedzia, wilcza itd. Chcialabym rysią, żbika, kocią albo magicznego kota (mamy takiego)....

lj80
13-12-2007, 22:01
POZYTYWNA 8)

ewuniamiii
22-12-2007, 13:26
:roll:

Damro
23-12-2007, 00:01
7 :D

d5620s
23-01-2008, 15:32
ul Splukanych Forumowiczów 10

ul. Kredytobiorców np 13

Al. Stóp procentowych

ul. Franka Szwajcarskiego

ul. Liborowa

ul. Optymistyczna lub ul. Świętej Naiwności (dla tych co domy za 150 tys pragną wybudować)

.................................................. ..

rybkin
01-02-2008, 01:33
ul.wykaczeniowa :lol:

Damro
01-02-2008, 11:58
ul Splukanych Forumowiczów 10

ul. Kredytobiorców np 13

Al. Stóp procentowych

ul. Franka Szwajcarskiego

ul. Liborowa

ul. Optymistyczna lub ul. Świętej Naiwności (dla tych co domy za 150 tys pragną wybudować)

.................................................. ..
Fajne te nazwy :D

chopinetka
14-02-2008, 11:53
Witam

Też zastanawiam się nad nazwą ulicy i wymyśliłam ul. Pionierów ponieważ nasz dom był przy tej ulicy budowany jako pierwszy a w tej chwili jest ich już kilka.
Chyba może być? Tylko czy inni sie zgodzą...

pozdrawiam

Zbigniew Rudnicki
15-02-2008, 19:24
... wymyśliłam ul. Pionierów ponieważ nasz dom był przy tej ulicy budowany jako pierwszy a w tej chwili jest ich już kilka.
To jest oglądanie się wstecz. Lepiej w przyszłość.

chopinetka
18-02-2008, 20:43
Witam

Jedno i drugie jest ważne :wink: w przyrodzie musi być równowaga.

pozdrawiam

Zielak 1976
22-02-2008, 12:57
A ja mieszkam na ul. Czterech Pancernych
i co?
i bardzo mi się ta nazwa podoba.

chopinetka
27-02-2008, 21:30
Witam

A o psie zapomniałeś :wink: ?

galka
28-03-2008, 20:47
Moja przyjaciółka mieszka na rumiankowej

Damro
28-03-2008, 23:53
Moja przyjaciółka mieszka na rumiankowej
Noo,pikna nazwa,lubię kwiatowe nazwy :P

malka
25-08-2008, 12:42
Nefer - dokladnie tak samo zwatpilam jak przeczytalam zdziwienie kogos ulica Ciołka :o
Ale Gen. Grot -Rowecki - przebił nawet i to :lol: :lol:

Z góry zaznaczam ,że wiem kim był wspomniany bohater :wink: co by nie było .
Jednak niektórzy przeginają, u mnie w mieście jest ulica : majora Henryka "Hubala" Dobrzańskiego - ni cholery nie mieści się w drukach urzędowych - nawet na odcinku przelewu (te do ZUS np muszą być z pełną nazwą ulicy) i
Bohaterów Pierwszego Powstania Śląskiego - też gratuluje pomysłowści.

d5620s
25-08-2008, 13:43
pomysły znajomych i ich sąsiadów-zdecydują się na jedną z nich

ul. Stasia i Nel
ul. Jasia i Małgosi
ul. Bolka i Lolka
ul. Jacka i Agatki
ul. Jacka i Placka:) Najwięcej głosów dostał Bolek i Lolek najmniej "dwóch takich...." teraz tylko do gminy
nie wiem czy mi to pasuje bo w każdym urządzie trzeba będzie udowadniać że z tym Bolkiem i Lolkiem to nie jaja.

gawel
26-08-2008, 14:19
to ja sie zastanawiam czy ejlsi od ulicy Żródlanej biegnie 50 m ślepa droga dojazdowa do 7 działek to ta ślepa uliczka będzie miała nazwę czy numery polecą od Żródlanej? jak myslicie? :roll: :wink:

U ciebie ulica tylko słoneczka :wink:

olga_j
09-01-2009, 17:36
Czereśniowa brzmi swietnie :)

Damro
10-01-2009, 00:33
a Jaśminowa?

Nina.Oporska
24-02-2009, 12:17
Czereśniowa brzmi swietnie :)
hehe :wink: no proszę, proszę ile to zależy od takiej nazwy ulicy!

amalfi
17-03-2009, 08:44
Mieszkam na osiedlu z ulicami górskimi: Tatrzańska, Sudecka, Bieszczadzka. Jest też osiedle mneralne: Kalcytowa, Kryształowa, Gipsowa, Alabastrowa.

Ale to chyba oklepane nazwy. Nigdzie nie spotkałam osiedla z mitologicznymi ulicami. Gdybym miała wybierać, chyba na takie bym się zdecydowała: Ul. Afrodyty, Wenus (no i Marsa), Adonisa, Zeusa itd. :lol:

Afrodyta
30-04-2009, 13:46
Co powiecie na Osiedle Bajkowe i ul. Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Kaczora Donalda , Reksia itp?

Jak pierwszy raz jechałam do lekarza na to osiedle, to myślałam, że pielęgniarka robi sobie "jaja", podając mi taki adres :o Ale to było ponad 10 lat temu. :wink:

Niedaleko jest oś chyba "Leśne" z nazwami drzew np. Klonowa, Bukowa, Lipowa

Całkiem przyjemnie jest tam szukać adresu, a jak miło adresować koperty.

jimt
07-10-2009, 18:11
Nazwa ulicy powinna miec jeszcze jedna ceche: być łatwa do zapamietania.
Mieszkam w okolicy, gdzie co chwila, ktoś pyta o ulice, ponieważ dwie sasiadujace ze soba są dosć podobne do siebie i zawsze okazuje sie ze chodzi mu o te druga.
A z fajnych ulic:
Bojowników o Wolność i Demokrację
Autentyczna :D

foof_22
31-10-2009, 12:04
A u nas można wymyślać nazwy, ale tylko "roślinną" i na daną literę, bo ja mam "podłużną" miejscowość i wszystkie nazwy są alfabetycznie ułożone i związane z kwiatami, krzewami i owocami

amalfi
31-10-2009, 14:17
A u nas można wymyślać nazwy, ale tylko "roślinną" i na daną literę, bo ja mam "podłużną" miejscowość i wszystkie nazwy są alfabetycznie ułożone i związane z kwiatami, krzewami i owocami

Zaproponuj rododendronową, ostrokrzewową, albo wiciokrzewową :wink: :D albo coś w tym stylu :P

Armidia
31-10-2009, 22:56
niezłe pomysły - Radę pierun trafi jak będą mieli głosować takie propozycje nazw :lol:
a z oryginalnych nazw ulic: w podwarszawskim Rembertowie jest Aleja Generała Antoniego Chruściela "Montera" - tabliczki z nazwą ulicy mają chyba z półtora metra długości
jest tam też ulica Topograficzna, Frontowa, Czerwonych Beretów, Pontonierów, Admiralska, Plutonowych, Ułańska, Aleja Sztandarów...
teraz mieszkam na Zimowej, a jak dobrze pójdzie, to zamieszkam przy ul. Spokojnej 8)

Pozdrawiam,
Armidia

Kefifi
06-12-2009, 15:26
A propos zbyt długich nazw, mieszkałam kiedyś na ul. Generała Felicjana Sławoja Składkowskiego :) na szczęście można się było ograniczyć tylko do nazwiska.

Teraz mieszkam w Krakowie gdzie szybkie pączkowanie miasta wymusza wymyślanie kolejnych niepowtarzających się nazw. Rozśmieszyło mnie m.in zestawienie Alei Waszyngtona prowadzącej na Kopiec Kościuszki. Zabawny tygiel międzynarodowy.

Bardzo smaczne są ulice owocowe :) od razu ślinianki pracują. Malinowa wygrywa !

Achaja
27-02-2010, 18:06
No i my też mamy wybrać nazwę ulicy :)

Chyba padnie na: Za siedmioma górami :D

-justyna
14-03-2010, 15:10
A my na serialowej mieszkać będziemy: Na Wspólnej ;)

Pozdrawiam

el-ka
16-03-2010, 23:13
Mieszkam na osiedlu z ulicami górskimi: Tatrzańska, Sudecka, Bieszczadzka. Jest też osiedle mneralne: Kalcytowa, Kryształowa, Gipsowa, Alabastrowa.

Ale to chyba oklepane nazwy. Nigdzie nie spotkałam osiedla z mitologicznymi ulicami. Gdybym miała wybierać, chyba na takie bym się zdecydowała: Ul. Afrodyty, Wenus (no i Marsa), Adonisa, Zeusa itd. :lol:

Beskidzka - bez cego ????!!! Noo! - bez kicka ....

Claudii
04-02-2011, 22:26
a ja myślałam ze podepną nas pod Romantyczną a tu ci 3maja:(

agalind
08-04-2011, 15:47
W mieście gdzie obecnie mieszkam na są mitologiczne nazwy ulic: Marsa, homera, eurydyki, Antygony,Centaura, Achillesa itp. A obok nazwy pochodzące z astrologii: Koziorożca, Wodnika, Kasjopei, Bliźniąt, Wegi, Jednorożca, Syriusza, Galaktyczna, Międzygwiezdna.
My pewnie nazwy ulicy się nie doczekamy, bo chociaż jako pierwsi budujemy to droga jest prywatna i po prostu nas podepną pod główną. Co z tego że to 3 linia zabudowy?!

dex2000
15-11-2011, 00:04
W mojej miejscowości musimy z sąsiadami wystąpić z wnioskiem o przydzielenie nazwy ulicy. Sąsiadka zaproponowała ul. Wspólna - jak w serialu, ja zaś myślę o ul. Słowiczej lub ul. Dolina Mgieł, ponieważ od nieopodal płynącej rzeki wieczorami rozchodzi się mgła, a nasza wieś leży w dolinie.

Elfir
18-11-2011, 23:53
Cóż, w Toruniu dali nazwę "ul. Obi Wana Kenobiego" i trafili na łamy gazet na całym świecie :)

Sądzę, ze nazwa "Wspólna" stała się oklepana. Serialowo może też być "Na rozlewisku" :>

Może "Dobrosąsiedzka" :D

W podpoznańskiej miejscowości mąż szukał ulicy "Porannej Rosy" na nowo budowanym osiedlu. Podjechał do jakiegoś starszego miejscowego zapytać o drogę i jak facet usłyszał nazwę ulicy skomentował: "Kolejny, kurna, poeta się trafił!"

gosia86
23-11-2011, 18:42
W mieście gdzie obecnie mieszkam na są mitologiczne nazwy ulic: Marsa, homera, eurydyki, Antygony,Centaura, Achillesa itp. A obok nazwy pochodzące z astrologii: Koziorożca, Wodnika, Kasjopei, Bliźniąt, Wegi, Jednorożca, Syriusza, Galaktyczna, Międzygwiezdna.
My pewnie nazwy ulicy się nie doczekamy, bo chociaż jako pierwsi budujemy to droga jest prywatna i po prostu nas podepną pod główną. Co z tego że to 3 linia zabudowy?!

nasza droga też jest prywatna, ale gminny geodeta stwierdził że za dużo było by domów z nuerem X i doklejona liteką więc otrzymaliśmy nazwę ulicy, którą sami mogliśmy zaproponować chcieliśmy różaną ale została kwiatowa, w sumie też może być ważne że nie błotna czy polna
a pozostałe nazwy ulic to Okrzei, lipowa, wiosenna i słoneczna

ludwik_13
12-12-2011, 23:08
A u mnie na wsi nie ma ulic, to niesprawiedliwie. Tylko numerki domów.

chomik77
25-12-2011, 22:26
Tak jak teraz nawet fajnie brzmi http://atrium-czerwienskiego.malopolska.pl :D

Błotna, to niechlujstwo :D Dobrze, że macie tak jak jest.

banas19
11-06-2015, 20:14
Różana

tomekll
19-06-2015, 14:28
U nas jest mały neologizm - kraina szcześliwości

qosek
13-07-2015, 21:55
A mi gmina przydzieliła ul. Jaskółki ;)

vampirjo
08-01-2016, 13:55
ja tam bym chciał mieszkać na ulicy Obi Wana Kenobiego, do zamieszkania gdzieś pod Toruniem :D

autorus
08-01-2016, 13:58
Idzie na całość, ja nazwałem Spełnionych marzeń :)

wg39070
08-01-2016, 14:01
Mój dom stoi przy ulicy Różanej. Podoba mi się ta nazwa.

Elfir
10-01-2016, 18:48
ja tam bym chciał mieszkać na ulicy Obi Wana Kenobiego, do zamieszkania gdzieś pod Toruniem :D

byłam na tej ulicy. Jest po przeciwnej stronie Wisły, co Stare Miasto.

Verso79
03-03-2016, 08:39
Mój dom będzie na ulicy Alternatywy, nr mojego domu obowiązkowo 4
Trzeba być oryginalnym

Monika Mystkowska
17-03-2016, 10:30
Potrzebuję pomocy przy wyborze ulicy obok jest ul. Szczęśliwa i musimy dopasować się do niej ale brak pomysłu (przyjazna, przyjaźni, wesoła, miła, radosna, radośći już są niestety!) pomóżcie plissssss.:)

Elfir
17-03-2016, 11:15
"Pogodna" , "Fortunna", "Błoga", "Uśmiech Losu"