PDA

Zobacz pełną wersję : czy płyta indukcyjna jest ok???



marice
05-09-2006, 23:04
buduje sie mieszkanie, bez instalacji gazowej w wyposażeniu. Prosze o sugestie, ostrzeżenia (!!!) porady na temat płyty grzejnej indukcyjnej, sporo czytałam że choc droższa to koszty się zwracają (zagotowanie wody trwa o połowe krócej niz na płycie zasilanej elektrycznie) jednak jest zabójcza dla mośników magnetycznych (tylko w jakim promieniu??)

czy opłaca się "ryzykować" ewentualna utratą danych, czy jednak "bezpiecznie" bulić za gotowanie na "tradycyjnej" elektrycznej ???

retrofood
05-09-2006, 23:15
Skorzystaj z opcji "szukaj"

ar2
18-09-2006, 20:50
Ja też jestem zainteresowany tym tematem, ale po przeszukaniu forum, nie ma aktualnych informacji. wszystkie są dość nie na czasie i nie ma tam interesujących mnie informacji.

Ceny zaczynają się od już 2 tyś...

Czy są użytkownicy takich sprzętów?

Mam pytanie odnośnie pola, które rzekomo ma rozmagnesowywać karty płatnicze, dyski twarde itp, mianowicie jak to jest w praktyce?

Pozdrawiam

sharoon
19-09-2006, 08:01
Koleżanka ma indukcyjną i nigdy nie straciła żadnych danych (choć prawdą jest, że ich w kuchni nie przechowuje), a szybkość gotowania mnie powala. U siebie w domu na pewno będę miała indukcję. Poza tym jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości, co dla mnie też ma znaczenie.

krzysztofh
19-09-2006, 08:11
Może trzeba by sprawdzić, czy osoby z rozrusznikami serca mogą z nich korzystać.

mynia_pynia
19-09-2006, 08:33
Ponoć ;) !!!
- i tak się nagrzewa, bo np garnek oddaje ciepło.
- "buczy" ???

Też się zastanawiam, a te rewelacje powiedział mi kolega, który jest fanem elektrotechniki i wie bardzo dużo ciekawych rzeczy, ogólnie zawsze mi pomaga przy parametrach elekrtonicznych od głupiej cyfrówki przez laptop, po pralkę ;) i jak do tej pory jestem bardzo zadowolona z kupionych rzeczy.

ar2
19-09-2006, 09:14
No właśnie, jeszcze dochodzi buczenie...

Czy jest ktoś na forum kto korzysta z takiego sprzętu? Jak na razie to każdy słyszał o tym ale nikt konkretnie nie mówi :roll:. Ja też słyszałem to i owo ale lepiej by było wiedzieć.

mack
19-09-2006, 09:27
mnie się nie podoba silne pole elektromagnetyczne i jego wpływ na zdrowie,

marice
19-09-2006, 13:37
nie jestem jeszcze użytkownikiem takiej płyty ale telefony komórkowe też podobno szkodziły (szkodzą) a buczenie... przecież nie śpi się w kuchni, a zresztą tam zwykle jest hałas...

ar2
20-09-2006, 12:29
Czyli nikt nie używa takiej płyty??