PDA

Zobacz pełną wersję : Spęcznienie paneli podłogowych



ubek
06-09-2006, 08:03
Witam. Mam pytanko odnośnie problemu z tematu:
Czy komuś wylał się kiedyś płyn do mycia naczyń na podłogę z paneli HDF? Mi tak własnie sie stało, około tygodnia temu trochę się wyloło na spoiny. Starte zostało po ok godzinie, czyli część wsiąknęła w strukturę HDF. Wybrzuszenie zauważyłem następnego dnia - takie niewielkie, na połowę szerokości panela i w innym miejscu wzgłóż panela. Normalnei niezauważalne, tylko jak pod światło się popatrzy. Po tygodniu nie zmieniło to wyglądu. Czy mam jakieś szanse, ze to zniknie? czy lepiej zdemontować te część podłogi.

zbiho
06-09-2006, 08:07
Samo nie zniknie,jak się da to wymień panel zanim wyleci dziura.

przemekk74
06-09-2006, 08:19
Samo nie zniknie,jak się da to wymień panel zanim wyleci dziura.
ja bym to 'olal'... jakies czas temu wylala pralka w lazience i woda wylala sie na panele dochodzace do lazienki... wody wylalo sie sporo. Po jakims czasie panele sie jakby troche pogiely (akurat wybrzuszen nie bylo - jak rozumiem u ciebie oddzielil sie fron od tej plyty w?.)... minal rok.. slad zostal ale wyraznie mniejszy
Jak sie cos stanie to wtedy bedziesz sie martwil.. panel nie zaraza panela:) Dobrze jednka przechomikowac kilka paneli na wrazie czego
Przemek

ubek
06-09-2006, 08:54
Dzięki za rady. Woda zapewne odparowała, ale płyn do naczyń?
kto wie. Ale chyba tak zrobię, zachowam parę paneli i śrób do listew maskujących w progach - zdarzenie miało miejsce właśnie w progu, a listwy maskujące mam takie ze śrubami wbijanymi - na zewnątrz nic nie widać. Aby to zdemontować należy wyciąć panel , usunąć resztki spod tej listwy, uciąć śruby brzeszczotem do stali i na końcu kombinerkami wykrciś pozostałości. Kupa roboty.