PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania?



kulistkiewicz
06-09-2006, 12:42
mam dwa pytanka
1. ość , który ma mi rozprowadzić kanały z DGP proponuje takie oto rozwiązanie: kanał na łazienkę (czy aby na pewno sie daje?) i kanał na sypialnie przed wentylatorem tak aby te dwa pomieszczenia działały grawitacyjnie , jednak wentylator byłby umieszczony własnie w sypialni (obawiam sie o jego głośnosc), wolałbym jednak aby wentylator był na strychu ale to sie wiąze z rezygnacji grawitacji w tych pomieszczeniach.
2. Ile płaciliście za kregi betonowe: ja mam wycene taką: 8 kregów o wymiarach 1200X1000 za 140 pln za kreg oraz dwa dekle po 70pln sztuka i 90pln za wyciecie otworów (3szt) transport z wyładunkiem ok. 25km 350pln to dużo czy moze być?

Krzysiek_3miasto
06-09-2006, 12:47
tylko do 2:
kregi takie jak Twoje kosztowaly mnie tydzien temu po 150PLN...przykrywy juz z gotowym otworem ok 170 PLN...czyli podobnie....transport ok 10km gratis...kregi i plyty zbrojone

kulistkiewicz
06-09-2006, 12:55
no właśnie ten transport mnie dobija, gościu wpierw podał cenę nic nie wspominając o transporcie , a tewraz jak ma przyjechać auto wypluł cene 350

ESKIMOS
06-09-2006, 13:23
1. ość , który ma mi rozprowadzić kanały z DGP proponuje takie oto rozwiązanie: kanał na łazienkę (czy aby na pewno sie daje?) i kanał na sypialnie przed wentylatorem tak aby te dwa pomieszczenia działały grawitacyjnie , jednak wentylator byłby umieszczony własnie w sypialni (obawiam sie o jego głośnosc), wolałbym jednak aby wentylator był na strychu ale to sie wiąze z rezygnacji grawitacji w tych pomieszczeniach.

Opis jest nieczytelny (przynajmniej dla mnie), ale pomysł z wentylatorem w sypialni, to juz wogóle nie do przyjecia.
Mam DGP wymuszoną, wiec wiem jak to działa w praktyce.
Jesli opiszesz jasniej, to wyrażę swoja opinie.
A z łazienki to sie powietrze zuzyte raczej wyciaga.

Pozdrawiam.

kulistkiewicz
06-09-2006, 13:58
facet chce mi poprowadzić jeden wylot do łazienki i sypialni jako niezalezne od wentylatora , ale to włśnie siewiąże z tym , że wentyaltor musibyc umiejscowiony w sypialni, co mi sie nie bardzo podoba ze wzg. na chałas
pozatym nie wiem czy dobrym pomysłem jest ogrzewanie łazienki własnie poprzez DGP?

ESKIMOS
06-09-2006, 14:40
facet chce mi poprowadzić jeden wylot do łazienki i sypialni jako niezalezne od wentylatora , ale to włśnie siewiąże z tym , że wentyaltor musibyc umiejscowiony w sypialni, co mi sie nie bardzo podoba ze wzg. na chałas
pozatym nie wiem czy dobrym pomysłem jest ogrzewanie łazienki własnie poprzez DGP?
Czy to znaczy że chce połączyć dustrybucję wymuszona z grawitacyjną? :o
To sie nie uda.
Odnosnie wentylatora (turbiny) to mam ja 20 m od sypialni a i tak huczy.
Łazienka jest zwykle pomieszczeniem małym w którym doskonale sie sprawdzaja maty grzejne w podłodze, anie nawiew spieczonego powietrza.
DGP jest generalnie rozwiazaniem nie za zdrowym, a już wymuszona uszcześliwia dodatkowo szumem do którego nie sposób sie przyzwyczaić.

Kominek to jest dobry do celów romantyczno-rekreacyjnych.
A jak sie chce ogrzewać drewnem - to są nowoczesne piece na taki opał.

Ogrzewanie kominkiem to zawsze kotłownia w salonie.
Nawet jeśli jest to kominek z płaszczem wodnym.
Osobiscie nie polecam.

Pozdrawiam.

kulistkiewicz
07-09-2006, 08:48
podbijam i 3 pytanko jaksądzicie czy szambo z kręgów głębokie na 4m to to za głęboko, mili fachowcy radza mi 2Xpo dwa kręgi (1m wysokie, 1,2 średnicy) ja chciałem dać 2X po 4 kregi