PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie udac sie po mapki



regnaw
06-09-2006, 17:08
Witam

gdzie sie trzeba udac po mapy zasadnicze i ewidencyjne ?

jak te działy w urzedach sie nazywaja.?

a wypis z rejestru gruntów !


prosze o odpowiedz

Judka
07-09-2006, 15:42
Zadzwoń albo najlepiej idź do Urzędu Gminy w swojej miejscowości. Powinien tam być jakiś Referat Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Przestrzennej. Tam udzielą Ci informacji. Wypis z rejestru gruntów dostaniesz w ciągu kliku dni (przynajmniej tak jest u mnie) po złożeniu wniosku i kupieniu znaczka skarbowego za parę zł.

niktspecjalny
07-09-2006, 15:56
Witam

gdzie sie trzeba udac po mapy zasadnicze i ewidencyjne ?

jak te działy w urzedach sie nazywaja.?

a wypis z rejestru gruntów !


prosze o odpowiedz

idź w gminie do geodety jak ma ja....to cie ukierunkuje.Mój miał i wszystko mi powiedzial a nawet mi załatwiał sam niektóre z w/w formalnosci.

pozdro :D

niktspecjalny
07-09-2006, 16:09
to taki fajny link ...poczytaj.


http://www.monter.pl/artykul.php?dzial=1&id_artykulu=835


masz tu odpowiedzi na pytanka.


:D

oskar0259
07-09-2006, 21:27
Mapa zasadnicza - można ją kupić w powiatowym ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Dla laika: to kserokopia przechowywanej tam mapy z odpowiednią pieczątką. Koszt - kilkadziesiąt złotych.
Wypis (i wyrys) z rejestru gruntów można otrzymać w wydziale geodezji starostwa powiatowego. Koszt wypisu - kilkanaście złotych, ponad 100 PLN - wyrysu.
Do wyjatków należą sytuacje, że gminy przejęły wykonywanie tych zadań od powiatu, tak więc nie szukałbym w gminie ani mapy, ani wypisu.

Agula_206
08-09-2006, 07:56
U mnie jest to tak:
- wypis z rejestru gruntów: w gminie w wydz. geodezji, 5zł znaczek skarbowy + kilkanaście zł opłata
- wyrys: w gminie w wydz. geodezji, 120zł

kastor
25-02-2007, 11:52
Witam

gdzie sie trzeba udac po mapy zasadnicze i ewidencyjne ?

jak te działy w urzedach sie nazywaja.?

a wypis z rejestru gruntów !


prosze o odpowiedz

Po pierwsze:
mapa zasadnicza prowadzona jest przez starostę odpowiedniego dla danego terenu;
a wię po mapki (mapa zasadnicza i mapa ewidencyjna) należy udać się do starostwa do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (mogą być w nazwie małe modyfikacje), tam można kupić zarówno mapę zasadniczą (mapa do celów opiniodawczych - ok. 33zł) jak i mapę ewidencyjną - ok. 10zł.
Co do wypisu i wyrysu - to również w PODGiK - koszt ok. 120 zł

mypal
26-03-2007, 21:54
kastor masz racje ze te wszystkie rzeczy tzn. mapy ewidencyjne, zasadnicze, wypisy i wyrysy w PODGiK, a więc w starostwie, ale są w Polsce takie przypadki że z np. braku możliwości lokalowych starostwa do prowadzenia archiwum, jego część jest czasami prowadzona w gminie. Są to sporadyczne przypadki, ale zdarza się.
Więc to co napisała Agula206 jest możliwe. Wydaje mi się że za 33 zł w ośrodku można dostać mapę do celów informacyjnych.