PDA

Zobacz pełną wersję : Pwierzchnia utwardzona a kostka ażurowa



pasmal
06-09-2006, 19:05
W WZ mam wpisany warunek, że wskaźnik powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki ma wynosić 25% i że muszę zachować 70% powierzchni bilogicznie czynnej. Działka ma kształt tzw. siekierki więc siłą rzczy część działki (konkretnie 200m) odchodzi na dojazd. Czy jeśli położę tam ażurową kostkę z przerastającą trawą to będzie to liczone do powierzchni utwardzonej czy nie? Czy to zależy od "widzimisię" urzędu czy są jakieś przepisy?

06-09-2006, 22:07
Hello,

Ja mogłem zabudować jedynie 20% działki... :cry: Arch uratował mnie robiąc podjazd z Eko-kratki, którą gmina policzyła za 50%... :D

Pozdrawiam,

przemekk74
07-09-2006, 08:49
....będzie to liczone do powierzchni utwardzonej czy nie? Czy to zależy od "widzimisię" urzędu czy są jakieś przepisy?
jak znam zycie to jest to kwestia 'lokalnych interpretacji' a nie jest uregulowane w konstytucji:)

Przemek

emen
07-09-2006, 12:59
Trochę off-topic, ale... Moja Żona absolutnie nie chce mieć żadnych eko-kratek, bo niszczą paniom obcasy! ;)

ania
07-09-2006, 13:04
Czy to zależy od "widzimisię" urzędu czy są jakieś przepisy?

Nie ma przepisów ogólnych definiujących zakres pow biol cz.
Każdorazowo jest to uściślane w MPZP.
W przypadku jego braku i w przypadku sporu łatwo wyliczyć % powierzchni betonu i zieleni w kratce - np. tak jak u Aussie.
Każde SKO przyjmie odwołanie w razie gdyby urząd policzył inaczej. To masz jak w banku.



Trochę off-topic, ale... Moja Żona absolutnie nie chce mieć żadnych eko-kratek, bo niszczą paniom obcasy! ;)

To się robi środkiem dukt pieszy z pełnych elementów a bokami kratki.