PDA

Zobacz pełną wersję : spoiny pionowe w ścianie z max'ów



marcin>30
06-09-2006, 21:54
Czy w ścianie z max'ów (2W) spoiny pionowe powinny być "szczelne'?
Moi majstrowie zaciapują zaprawą od zewnątrz i od środka, a w środku zostaje pustka powietrzna.
Mój Teść wpadł w panikę, oni twierdą że przy ociepleniu to nie ma znaczenia, a ja nie wiem.
Co wy na to?

remx
06-09-2006, 23:00
W ścianie dwuwarstwowej ocieplenie stanowi styropian lub wełna. Cegła to warstwa konstrukcyjna i nie jest jej zadaniem uzyskanie ciepłoty.

Nie wiem co masz na myśli pisząc o zaciapywaniu, jeżeli masz w MAXie szczeliny na wylot to to jest to ewidentne niechlujstwo wykonania. Powinni nakładac też zaprawę z boku MAXa.

piejar
07-09-2006, 05:24
remx - zgoda. Ale dzięki temu będzie miał mniejszą ucieczkę ciepła bo przecież powietrze słabiej przewodzi ciepło niż ceramika i zaprawa :D

marcin>30
07-09-2006, 08:20
Dziękuję, za szybką reakcję i przepraszam za małą precyzję (użycie słowa "zaciapują' mogło sugerować jakieś generalne niechlujstwo). Chodzi o to, że spoina pionowa nie jest pełna, tzn. jest szczelna od zewnątrz i od wewnątrz budynku, ale w środku występuje pionowa "pustka". Majstrowie twierdzą, że tak się muruje, a mój Teść - który murował swój dom 20 lat temu (kiedy się nie ocieplało, a i czesto nawet nie tynkowało z zewnątrz) twierdzi, że takie postepwanie wtedy było świadectwo niechlujstwa murarza. A ja nie wiem, stąd prośba o potwierdzenie, czy tak będzie w porzadku, czy też nie - mając na uwadze przedewszystkim trwałość konstrukcji.

07-09-2006, 13:14
marcin>30 - trwałośc konstrukcji na tym niezbyt ucierpi, a zyska izolacyjnośc budynku
powietrze zamkniete miedzy zewnetrzna a wewnetrzna warstwa zaprawy jest lepszym izolatorem niz sama zaprawa

pzdr

aru
07-09-2006, 13:34
j.w.
istotą izolacji term jest uwięzienie powietrza w jakiejś przegrodzie bo to ono jest najlepszym izolatorem

marcin>30
07-09-2006, 14:26
Dzięki. Uspokoję Teścia.
pozdrawiam

piejar
08-09-2006, 05:53
Zgrzewka piwa powinna uspokoić Was obu :D :D :D :D