PDA

Zobacz pełną wersję : wys.przepustu do POŚ w fundamentach



agnieszkakusi
07-09-2006, 06:22
Wiem, że jestem laikiem więc wybaczcie jeśli moje pytanie nie będzie w pełni składne albo będzie czegoś brakowało. Chciałam sie dowiedzieć na jakiej wysokości musi być zrobiony otwór (przepust) do wyprowadzenia rury z POŚ. Czy juz teraz musimy wiedzieć jaką oczyszczalnię kupimy i pod nią zrobimy otwór czy są to jakieś standardowe wysokości. Proszę o radę.

aru
07-09-2006, 08:00
rozważania zacznij od końca, czyli jak zauważyłeś od typu posia i wysokości wejścia do niego w nawiązaniu do poziomu: grunt - otwór rewizji

agnieszkakusi
07-09-2006, 08:05
chcemy POŚ bezdrenażowy, grunt to piasek. Czyli muszę już teraz wybrać oczyszczalnię, którą później kupię? A oczyszczalnie nie mają tego wyjścia na jednej wysokości? Każda firma robi inaczej?

Geno
07-09-2006, 08:07
chcemy POŚ bezdrenażowy, grunt to piasek. Czyli muszę już teraz wybrać oczyszczalnię, którą później kupię? A oczyszczalnie nie mają tego wyjścia na jednej wysokości? Każda firma robi inaczej?
Sprawdź w ofertach jaki jest optymalny spadek dla POŚ np. pomiędzy 1,5 a 2,5% wtedy znając odległość od budynku do POŚ wyregulujesz sobie już odpływ - kwestia róznicy wpioęcia kilkanaście cm w tym przypadku chyba nie będzie rodzić wielkich trudności.

agnieszkakusi
07-09-2006, 08:15
a czy projektant, który będzie nam robił projekt przyłącza wody i POŚ udzieli nam takich informacji?

sebo8877
07-09-2006, 08:37
Oczywiście że udzieli
Przejscie kanalizacji prześ ściany powinno wykonywąc na głebokości 0,4-0,8 m od poziomu terenu.
Jeżlei chodzi o Poś bezdrenażowe ta wysokośc nie ma zupełnie znaczenia - można wykonac to przejscie tak jak wyjdzie
Zalecam sppadk 3% czy li 3 cm na 1 m.
Ustawowo mamy 4 m od budynku czyli 12 cm głebiej aniżeli wyjście przez fundament.

Sprawa komplikuje się przy drenazówkach tu trzeba wziąc pod uwage producenta (oraz jedo zalecenia montażu drenażu od poziomu terenu (drenaż nie moze by zbyt głęboko) sta trzeba wiedziec na początku na jaki system się zdecydujemy.
Tu na dojściu zalecam spadek 3% na drenażach 2-2,5%

Sebo8877