PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowiedzialność za zamówienie ?



Kathleenka
07-09-2006, 07:05
Zamówiliśmy kominy systemowe. Wpłacilismy zaliczkę. Poinformowano nas iż zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu 3 max do 4 tygodni.
Kilkakrotnie dowiadywaliśmy sie co z kominami i informowano nas że zamówienie jest w trakcie realizacji...

Minęło 5 tygodni !!! Udaliśmy sie do hurtowni gdzie miła pani poinformowała nas , że nasze zamówienie nie przyszło, że zawieruszyło sie u producenta i miała dzwonic - pytam KIEDY CHCIAŁA NAS ZAWIADOMIĆ ???

Czekaliśmy 5 tygodni, hurtownia dysponowała naszymi pieniędzmi i jak twierdzą oni NIE PONOSZĄ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ?

Co powiinam teraz zrobić i jak tą sprawe załatwić ? poradzcie :(

krzysztofh
07-09-2006, 07:08
Chyba czekać, lub anulować zamówienie zabrać kasę i szukac innej hurtowni.
Walczyć z nimi nie ma sensu. Szkoda czasu i zdrowia, "O kole od roweru nie wspomnę! :D ".

Kathleenka
07-09-2006, 07:15
No tak - czekać kolejne 5 tygodni ... nieciekawa perspektywa tym bardziej , że pieniądze chyba za cos wzięli ?

Chyba jednak nie pozostaje mi nic innego tylko płakac się chce , że w dobie takiej komunikacji dochodzi jeszcze do tego typu problemów. Wystarczyło by przeciez żeby hurtownia upewniła się czy zamówienie jest w trakcie realizacji a nie obecywała nam przysłowiowe gruszki na wierzbie bez potw. informacji

Kathleenka
07-09-2006, 07:21
Polityka jakości producenta tych kominów NIBY OPIERA SIĘ NA ZASADACH:

# stałe rozszerzanie kontaktów z naszymi klientami oraz analizowanie i zaspakajanie ich potrzeb,
# systematyczny rozwój produktów i ciągłe doskonalenie procesów wytwarzania, systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników i rozwój ich świadomości na rzecz jakości,
# kształtowanie przekonania, że każdy pracownik odpowiedzialny jest za jakość wykonywanej pracy,
# planowanie i zapewnienie środków do realizacji zamierzeń,

???

krzysztofh
07-09-2006, 07:23
Gdyby szanowali klienta, to by zadzwonili i ponaglini zamówienie, ale sama wiesz jak jest.
Współczuję.
Może rzeczywiście poszukaj innej hurtowni, a ten komin wyciśnij od nich. Nie masz żadnej pewności że to producent zawalił sprawę. Może pani w hurtowni zawieruszyła zamówienie. Tylko jak to jest z kasą. Nie mając komina już za niego zapłaciłaś, czy tylko zaliczkę?

Kathleenka
07-09-2006, 07:33
Tylko zaliczkę na KP

Teraz zastanawiam się czy nie zadzwonic do producenta i nie zapytac jak oni na to patrzą

krzysztofh
07-09-2006, 08:06
Jak masz kontakt to dzwoń i się nie zastanawiaj.

Kathleenka
07-09-2006, 08:17
Dzwoniłam !

Kierownik działu marketingu i dystrybucji przeprosił za zaistniałą sytuacje i zapewnił, że to rzadkość.

Zobowiązał sie do dostarczenia kominów w ciągu 7 dni .

Nie wie gdzie lezy wina ale oni otrzymali zamówienie 01.09.2006 - było to skserowane zamówienie z 27 lipca tylko czy ono rzeczywiście do nich doszło ? Hurtownia nie potwierdzała do momentu otrzymania transportu kiedy to zauwazyła brak naszy6ch kominów.

Jestem w miarę usatysfakcjonowana. Mam nadzieję , że kominy rzeczywiście dotrą w ciagu tygodnia.

krzysztofh
07-09-2006, 09:50
To by wskazywało na hurtownię.

Kathleenka
07-09-2006, 10:34
Oby tylko wywiązali sie z umowy - mam na tyle dość czekania i szukania winnych, że skłonna jestem puscic ten nieprzyjemny incydent w niepamiec o ile dostarcza mi kominy - i tak chyba nie mam innego wyjścia