PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie ściany 3W



___grzesiek
07-09-2006, 20:52
Mam taki problem:
Sciany zewnetrzne 3-warstwowe:beton kom na zwyklej zaprawie 24cm+styropian 5cm+bet. kom 12cm. Ale niestety nadproża (ceglane) i wieńce są nieocieplone i wystepuje przemarzanie= wilgoć na ścianach przy tych elementach. Myslałem o dociepleniu tylko nadproży i wieńca ale wyglądało by to strasznie.
Zastanawiam się czy w związku z tym nie położyć na całym domu styropianu- ale tylko 5cm (ze względu na koszty).
Co o tym myslicie. Czy warto?

___grzesiek
08-09-2006, 12:04
ALe już po dodaniu 5cm styropianu sciana bedzie miala U około 0,3. To jest calkiem nieźle. Tylko czy wystarczy do ocieplenia nadproży? I czy nie bedzie problemu z kondensacja pary w zewnętrznej warstwie styropianu...

richard.r
08-09-2006, 20:06
też mam œcianę 3 warstwowš mam tak samo zamiar docieplić budynek,po rozmowach z doradcami technicznymi od wełny i styropianu doradzono mi docieplenie wełnš lub styropianem ale minimum 8cm dlatego że ta gruboœć eliminuje wystšpienie ryzyka kondensacji pary wodnej w przegrodzie

richard.r
08-09-2006, 20:11
jeœli chodzi o koszt tego docieplenia to sš tylko niewielkie różnice na gruboœci styropianiu pozostałe koszty sš takie same

Jacek K.
09-09-2006, 07:05
Mam taki problem:
Sciany zewnetrzne 3-warstwowe:beton kom na zwyklej zaprawie 24cm+styropian 5cm+bet. kom 12cm. Ale niestety nadproża (ceglane) i wieńce są nieocieplone i wystepuje przemarzanie= wilgoć na ścianach przy tych elementach. Myslałem o dociepleniu tylko nadproży i wieńca ale wyglądało by to strasznie.
Zastanawiam się czy w związku z tym nie położyć na całym domu styropianu- ale tylko 5cm (ze względu na koszty).
Co o tym myslicie. Czy warto?
Moj znajomy ma podobną ścianę co Ty i bardzo żałuje, że przed laty obłożył ja warstwą 12cm. Dziś dałby 15cm. Przy wyborze kierował się estetyką (że parapety są za grube). Jego sąsiedzi dawali w tym czasie 5cm.