PDA

Zobacz pełną wersję : Jeden duży ogrzewacz wody na cały dom?



sylvo
08-09-2006, 07:47
Czy warto montować jeden duży przepływowy ogrzewacz wody na obie łazienki czy dawać dwa mniejsze?
Planuję zamontować go w kotłowni.

smutna lidka
08-09-2006, 08:01
2 mniejsze
inaczej będziesz musiał czekać aż ciepła woda dopłynie :)

a z doświadczenia wiem, że ona płynie BAAAAARDZO wolno

adam_mk
08-09-2006, 08:02
Tak ze 20m dalej licząc "po rurach?" :o
Adam M.

retrofood
08-09-2006, 08:16
Witam.

2 mniejsze
inaczej będziesz musiał czekać aż ciepła woda dopłynie :)

a z doświadczenia wiem, że ona płynie BAAAAARDZO wolno

Zdecydowanie: TAK!

smutna lidka
08-09-2006, 08:17
poza tym przy jednym marnujesz wodę [ czekając na ciepłą] i prąd [ogrzewając wodę, która zostanie w rurach, kiedy zakręcisz kurek]

retrofood
08-09-2006, 08:23
Witam.

Dodam jeszcze, że przepisy zabraniajš montowania urzšdzeń elektrycznych w strefie I (do 60 cm od wanny) i II (do 2m od wanny) czynišc wyjštek właœnie dla podgrzewaczy wody.

sylvo
08-09-2006, 08:45
Akurat w moim przypadku rur jest bardzo mało bo łazienki od kotłowni jedna przez ścianę, druga przez strop. Ogrzewacz zasilałby jedynie kabinę na dole i wannę na górze. Przy umywalkach małe ogrzewacze Daffi.

Jacek K.
08-09-2006, 19:08
Akurat w moim przypadku rur jest bardzo mało bo łazienki od kotłowni jedna przez ścianę, druga przez strop. Ogrzewacz zasilałby jedynie kabinę na dole i wannę na górze. Przy umywalkach małe ogrzewacze Daffi.
Ja tak zrobię, tzn. dam jeden przepływowy centralny + małe termy lub ogrzewacze do kranów. Tez mam blisko łazienki i "kotłownię".

a-k-a
08-09-2006, 20:03
witam. mam i użytkuję przepływowy ogrzewacz wody Simensa 24k od 11 lat . teraz nie zamontowałabym już takiego tylko punktowe. straty są spore jeszcze przy wielu osobach . nie polecam zdecydowanie . pozd. ana

Jacek K.
08-09-2006, 23:30
witam. mam i użytkuję przepływowy ogrzewacz wody Simensa 24k od 11 lat . teraz nie zamontowałabym już takiego tylko punktowe. straty są spore jeszcze przy wielu osobach . nie polecam zdecydowanie . pozd. ana
Straty wody czy straty energii?

sylvo
09-09-2006, 20:01
Jak odkręcę wodę pod prysznicem to leci i leci, to nie to samo co np przy umywalce, tam widomo, bywa że tylko na chwilkę się odkręci - to i straty będą (wody i energii - czas na nagrzanie się rury).

a-k-a
10-09-2006, 06:37
witam. mam i użytkuję przepływowy ogrzewacz wody Simensa 24k od 11 lat . teraz nie zamontowałabym już takiego tylko punktowe. straty są spore jeszcze przy wielu osobach . nie polecam zdecydowanie . pozd. ana
Straty wody czy straty energii?
witam. straty wody i energii; proste umycie rąk dziecka , które odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia odkręcenie kranu - woda leci żeby się nagrzała . po umyciu woda ciepła zostaje w rurach i studzi się . przy kłopotach z ciśnieniem w rurach (niestyety taka jest nasza polska prowinncjonalna rzeczywistość) nie załączy się podgrzewacz. odradzam ana

Jacek K.
10-09-2006, 14:04
witam. straty wody i energii; proste umycie rąk dziecka , które odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia odkręcenie kranu - woda leci żeby się nagrzała . po umyciu woda ciepła zostaje w rurach i studzi się . przy kłopotach z ciśnieniem w rurach (niestyety taka jest nasza polska prowinncjonalna rzeczywistość) nie załączy się podgrzewacz. odradzam ana
OK, dzięki. Czyli jak rozumiem: masz tylko i wyłącznie dobrze dobrane podgrzewacze przepływowe przy punktach odbioru wody?

Poprawka: MIAŁABYŚ tylko punktowe

a-k-a
11-09-2006, 09:43
witam. my mamy przepływowy jeden na cały dom - i ze swojego doświadczenia nie polecam właśnie takiego . teraz zainstalowałabym pojedyńcze do każdego ujęcia . chyba że się odezwją użytkownicy właśnie takich i opiszą swoje doświadczenia pozd. ana