PDA

Zobacz pełną wersję : Widoczny ślad kabla pod tynkiem gipsowym



Radek-10
08-09-2006, 09:20
Witam
Kilku znajomych ostrzega mnie przed położeniem tynku gipsowego na ściany w związku z widocznymi śladami przewodów elektrycznych,ułożonych pod tynkiem.Kable widać tylko na ścianach malowanych kolorowymi farbami.Tam gdzie jest kolor biały ,kabli nie widać.Jaka może być tego przyczyna ?
pozdrawiam
Radek :o

krispodkarpacie
08-09-2006, 09:30
Wystarczy pogruntować ściany przed malowaniem

jaro'71
08-09-2006, 09:51
Mam to samo - na kolorowej ścianie tynku gipsowego jasna smuga od gniazda do puszki. Ponoć to wina składu chemicznego przewodów użytych w instalacji elektrycznej (było gdzieś na forum). I na pewno nie jest to wina braku gruntowania (zagruntowałem ściany dość dobrze)

aru
08-09-2006, 09:55
mam podobne problemy
spekulowano, że:
- przewód za płytko
- nagrzewa się
- łapie kurz

ale co naprawdę to do dziś nie wiem jednoznacznie

retrofood
08-09-2006, 15:20
Witam.

Ponoć to wina składu chemicznego przewodów użytych w instalacji elektrycznej (było gdzieś na forum). I na pewno nie jest to wina braku gruntowania (zagruntowałem ściany dość dobrze)
To nie wina składu chemicznego przewodów, a składu chemicznego roztworu, którym zostały zaszpachlowane.

bwojtek
08-09-2006, 15:27
A ja mam przeróżne kolory ścian i przewodów nie widać. Tynki gipsowe, na tym jednokrotne szpachlowanie franspolem, grunt i farby dekoral.

demol
08-09-2006, 19:43
A może tak pole elektromagnetyczne wzdłóż przewodu ? Reguła prawej dłoni mówi nawet o kierunku biegunów magnetycznych :). Ale to pikuś, ważniejsze chyba jest to, że zawsze widać różne miejsca gdy podłoże jest inne. Ma np. Inną rozszeżalność, inaczej wchłania wilgoć, ma zmienną temperaturę lub jest naładowane elektrostatycznie.
Moja sugestia - zbyt płytko połozona instalacja, rura peszla + tynk daje min 1,5 do 2 cm zagłebienia.

mira it
08-09-2006, 20:56
Witam
Kilku znajomych ostrzega mnie przed położeniem tynku gipsowego na ściany w związku z widocznymi śladami przewodów elektrycznych,ułożonych pod tynkiem.Kable widać tylko na ścianach malowanych kolorowymi farbami.Tam gdzie jest kolor biały ,kabli nie widać.Jaka może być tego przyczyna ?
pozdrawiam
Radek :o
to czemu sobie nie zastrzeszesz ze kable maja byc położone w murze a nie na ,
my zawsze mowimy inwestorowi zeby elektryk kładł kable w mur,
nie musisz ladowac tyle tynku, i lepiej sie tynkuje , jak nie ma kabli , widzialem jak elektryk pokładł kable na suficie( strop ferta) na gipsie na plackach min 2,5cm tynku do narzucenia, komedia,

skrol
08-09-2006, 22:09
To jest efekt przyklejania kabla klej z pistoletu... tzw glutem.
Zawsze wyjdzie .... jedyne lekarstwo - wymina kabli razem z tynkiem, lub oskroanie.
Moja ekipa od gipsów jak zobaczy coś takiego to nawet nie zaczyna roboty.... nie ma na to lekarstwa.