PDA

Zobacz pełną wersję : czas pracy koparki



ablonski
08-09-2006, 12:51
witam
potrzebuje wykopac dziure pod zbiornik (podstawa 2x3m; głębokość 2metry) oraz oczyszczalnie (podstawa 1,5x1,5m; głębokość 2,5metra). Na jakie wydatki na koparke mam sie przygotowac?godzina jej pracy to podobno 65zl.
dziekuje

kasiaR
08-09-2006, 12:58
To zależy gdzie (miejscowoœć)??
I zależy też od operatora. Czasami inwestor skusi się na lepsza cenę za godzinę, a okaże się że operator koparki jest powolny i wykopanie np. dołu zajmie mu 6 godzin.
I innemu który bierze trochę drożej za godzinę - zrobi to w 3 godziny i w przeliczeniu ten droższy (za godzine) wychodzi w taniej.

My tak mieliœmy polecano nam operatora za 80zł/h i powiedział ,że wyrównanie naszej działki zajmie mu 6-7 godzin.

Zamówiliœmy poleconego za 90zł/h i zrobił to w 4 godziny.
Ten droższy wyszedł taniej, a koparkš to jeŸdził jak na tej reklamie snickersa. Szok.

Pozdrawiam :wink: ,
KasiaR

ablonski
08-09-2006, 13:00
no wlasnie na forum niemoge znalezc zadnego polecanego z bydgoszczy (a dokladniej lochowa ):(
pozdrawiam

marpa
08-09-2006, 13:15
ablonski

Przede wszystkim ustal wszystkie szczegóły :
- czy czas pracy to także czas dojazdu i powrotu ( bo też tak kalkulują )
- jaka duża koparka , czasami przyjedzie straszne monstrum , a na działce miejsca nie za wiele i musi sie kręcić i cofać , żeby coś zrobić .
- biorąc pod uwage co masz do zrobienia , chyba lepsza byłaby koparko-spycharka , łyżką wykopiesz pod zbiornik , a powierzchniowo spychaczem pod oczyszczalnie .
- czy operator to sprytny gościu , czy dopiero się uczy , bo tak jak pisał poprzednik , jeden może sie pierniczyć 6 godzin , a drugi zrobi to w 2 ,+ efekty specjalne np: stanie na łyżce :))))
- ja przy zdejmowaniu humusu kalkulowałam 3 godziny , a uwinęliśmy się w 1,5 ale pomagałam koparkowemu , facet reagował na moje machanie rękami i zbierał od miejsca do miejsca gdzie chciałam i na odpowiednią głębokość .

pozdrawiam , powodzenia życzę MARPA

08-09-2006, 13:31
zgadzam sie z kasiaR
szukaj koparki samochodowej z teleskopowym wysiegnikiem o pojemności łyzki 0.5 m3 ... a lepiej wyjdziesz niz na traktorowym dziadostwie - cattepilerach, białoruśkach czy ostrówkach czy mini kopareczkach - zabawkach dla dzieci

pzdr

krisga
08-09-2006, 13:54
mi dziure 15m3 ....catepilerem w 50 min wykopal .....60 zl wziąl i odjechal usmiechniety :lol:

08-09-2006, 14:00
dobry był ! operator znaczy :lol:

emen
08-09-2006, 14:12
Bronię catterpilara. Jak zobaczyłem, ile u mnie gość jest w stanie wykopać, przegarnąć i w jakim tempie, a w dodatku operując łychą i lemieszem z dokładnością do centymetrów (od ściany, tarasu itp.) - byłem pod wielkim wrażeniem :o Kopara samochodowa nie wszędzie wjedzie, a traktorowa - prawie tak.
O ile wcześniej próbowałem pewne prace ziemne wykonywać sam (samotrzeć) szpadlem i łopatą, po pokazie tego "sprzętu" dałem sobie spokój :wink:

octobeer
15-09-2006, 13:30
A może znacie jakiegoś operatora w okolicy Myślenic koło Krakowa?