PDA

Zobacz pełną wersję : co pod wieniec w ścianach z betonu komórkowego??



neo6969
09-09-2006, 20:06
czy dajemy pod wieniec cegły w ścianie z pustaków lub z bloczków betonowych??
nie jestem pewny czy sie daje to jako wzmocnienie czy nie :wink:

I.W.
09-09-2006, 20:48
Raczej nie. Na stronie betonkomorkowy.pl jest w pdf szczegolowa instrukcja murowania i rozne rozwiazania konstrukcyjne.

RaStro
09-09-2006, 20:57
Raczej nie. Na stronie betonkomorkowy.pl jest w pdf szczegolowa instrukcja murowania i rozne rozwiazania konstrukcyjne.

Z tego co ja się orientuje, to na Betonie Komórkowym nie można położyć bespośrednio belek, gdyż jest to materiał dość kruchy, więc wieniec robi się opuszczony w stosunku do stropu o ok. 4 cm. Ale w takim przypadku, szczególnie gdy się nie zawibruje betonu, istnieje ryzyko że beton nie dostanie się pod belki i będzie też źle. Z tego co widzę szkoły są dwie, albo daje się warstwę zaprawy betonowej i na niej opiera belki alebo właśnie można zrobić taką obwódkę z cegły.

beton44
10-09-2006, 11:57
alebo właśnie można zrobić taką obwódkę z cegły.



a co jeśli ściana jest jednowarstwowa Ytong 36 cm :P


jak tam z jej przewodnictwem cieplnym będzie po tej operacji???

mcseb
10-09-2006, 14:04
Wylewasz wieniec w U-kształtakch (też bloczki z betonu kom.). Od strony zewnętrznej muru w U-kształtce (w środku między ścianką a zbrojeniem) dajesz styropian np. 5 cm i po sprawie. W każdym razie ja mam tak zrobione.



Pozdrawiam:
mcseb

Zavadcoff
10-09-2006, 19:27
Jeżeli pod belkami stropowymi ma się pięknie znaleźć wylewany beton należy uważać, żeby nie były zbyt długie i za bardzo nie zachodziły na ścianę, gdyż to utrudnia dostanie się betonu pod belki.
Pozdrawiam

RaStro
10-09-2006, 21:13
alebo właśnie można zrobić taką obwódkę z cegły.



a co jeśli ściana jest jednowarstwowa Ytong 36 cm :P


jak tam z jej przewodnictwem cieplnym będzie po tej operacji???

W takich ścianach wieniecprzeważniie ma i tak 25 cm i się go dociepla, cegła ułożona tzw. wozówką ma (nie pamiętam dokładnie) 25 lub 27 cm. W takim wypadku dał bym jedną cegłę ocieplił ją razem z wieńcem.

geguś
10-09-2006, 21:19
Witam :)

Mam dwie warstwy cegły na BK 24.

I.W.
10-09-2006, 21:52
Z tego co ja się orientuje, to na Betonie Komórkowym nie można położyć bespośrednio belek, gdyż jest to materiał dość kruchy, więc wieniec robi się opuszczony w stosunku do stropu o ok. 4 cm. Ale w takim przypadku, szczególnie gdy się nie zawibruje betonu, istnieje ryzyko że beton nie dostanie się pod belki i będzie też źle. Z tego co widzę szkoły są dwie, albo daje się warstwę zaprawy betonowej i na niej opiera belki alebo właśnie można zrobić taką obwódkę z cegły.
Owszem żeby nie było skupionego nacisku daję się taką poduszkę (beton zaprawa), ale w pytaniu nic o belkach nie znalazłem :o . Wieniec sam z siebie może chyba być wylany bezpośrednio na BK. Tak przy okazji widziałem w składzie bud. takie kształtki do Terivy chyba z keramzytu takie "U" z jednym dużo krótszym bokiem na którym opiera się belke a pod spód wpływa beton, tak że dużo łatwiej zrobić wieniec opuszczony(nie trzeba desek).

am00
11-09-2006, 09:53
To co widział I.W. (specjalne kształtki wieńcowe z keramzytu) sprawdza się znakomicie. Bez kłopotliwego szalunku z desek masz wieniec opuszczony.