PDA

Zobacz pełną wersję : Retopal



Paweł.k
10-09-2006, 10:53
Czy ktoś używa retopalu w swoim domu?? Jeśli tak to prosze podać link do strony z kotłami bo nie umiem znaleźć.

Bredka
10-09-2006, 16:03
ja używam retopalu, ale jest to paliwo do kotłów retortowych a nie kocioł. Kotły na to paliwo produkuje wiele firm zębiec, hef i inni.

lukol-bis
10-09-2006, 16:06
Jak oczeniasz Bredka ten Retopal. Napisz trochę więcej o kaloryczności, spiekach, ilości popiołu itp.
Pozdrawiam

Bredka
10-09-2006, 16:17
Hmm, według mnie ma za dużą zawartosć popiołu (wyższą niż przewiduje nawet mój piec, co skutkuje ogromną ilością popiołu do wyjęcia, skutkiem czego częściej wyjmuję popioł niż dokładam do zasobnika, do do reszty jest ok, nie zacina się w podajniku, z kalorycznością też ok. mam zębca 25 kW

heksa
11-09-2006, 06:40
Zawartość popiołu jest w/g normy poproś dostawcę o certyfikat na dostawę. Spotkałem się z przypadkiem , że sprzedawca dostarczył groszek jako retopal, były kłopoty ze spiekiem i popiołem .
Poradziłem żeby poprosił o kwity i zaczeła się jazda.
Na takim przekręcie można zarobić.

pawelurb
11-09-2006, 11:19
mam workowany oryginalny Retopal , na szczęście tylko 25 worków , ale wg. mnie jest to chyba najgorszy węgiel z eko-groszków bo spala się spiekając się w wielki kawał sklejonej szlaki która oblepia retortę i po 4-5 godzinach pracy kotła trzeba to strącić , wręcz skuwać....wielkie ilości popiołu , ale spala się jakoś poza tym popiołem i szlaką to ok, ale więcej go nie kupię, piec ma być bezobsługowy przez conajmniej parę dni , a paląc Retopalem trzeba zaglądac co kilka godzin i czyścić popiół i szlakę.

heksa
11-09-2006, 16:46
sugerowałem przecie żeby pop-rosić o kwity ja w retopalu nic takiego nie zauważyłem , ale mam kwit :lol:

Wojtek86
11-09-2006, 18:29
sugerowałem przecie żeby pop-rosić o kwity ja w retopalu nic takiego nie zauważyłem , ale mam kwit :lol:


Mam zamiar zakupić Retopal w workach bezpośrednio na KWK PIAST II
BRAĆ CZY NIE BRAĆ? O TO JEST PYTANIE!!! MAM ZAMIAR WZIĄŚĆ OK 6 TON!

slawoj
11-09-2006, 22:05
Palę retopalem od lipca - kupiłem po 390 tona (kujawsko-pomorskie), jeden zasobnik 120 kg wystarcza na podgrzanie wody dla 7 osób przez ponad 3 tygodnie. Z zasobnika zostaje 1 niepełne wiaderko 10l popiołu. Trochę żużluje, ale w zależności od ustawień żużel jest bardzo kruchy i sam spada z retorty.

Bredka
11-09-2006, 22:14
ja kupowalem na kwk piast II, ponad 300 za tonę workowanego (10 workow na rozruch pieca) i jakość jak wcześniej napisałem chyba poszukam innego węgla.....

Szymciuch
16-09-2006, 16:25
Cześć!

Ja też jestem w trakcie wyboru kotła na eko-groszek. Na razie wybor zawęziłem do kilku i proszę o pomoc w wyborze i ewentualne rady.

Oto lista moich "wybranych":

1. Ling 25
2. Fakora 25
3. Eko-Tech 26

A tak na boku to co myślicie o tym wynalazku?? http://kotly.com/sklep/product_info.php?cPath=7&products_id=481

I jeszcze jedno ile może kosztowac kocioł Ling Combi ktory jest wymieniany wśród "mercedesów".

Dzięki za pomoc.
_________________

Szymciuch
18-09-2006, 08:49
Cześć!

Czy węgiel eko-ret i energo-ret to tosamo co słynny RETOPAL?

Pozddrawiam.

Wojtek86
24-10-2006, 21:33
NIE KUPUJCIE EKOGROSZKU RETOPAL

Ja się naciołem, kupiłem 3 tony!!!

- Węgiel pakowany w papierowe worki jest bardzo mokry – trzeba go rozpakowywać, wysypywać i suszyć!

- Szyszkuje, żużluje itp. – jednym słowem tworzą się twarde grudy niedopalonego węgla które dosłownie zapychają palenisko

Oszczędzcie sobie problemów i kupcie cokolwiek innego :)

AldonkaS
24-10-2006, 22:02
eko-ret to co innego niż retopal.

slawturo
24-10-2006, 22:11
A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.

Wojtek86
24-10-2006, 23:42
A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.


Próbowałem już wszystkich ustawaień :(

Kupiłeś luzem czy pakowany?? Ja kupiłem pakowany - mokry jak cholera :(

fabick
04-11-2006, 18:48
A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.


Próbowałem już wszystkich ustawaień :(

Kupiłeś luzem czy pakowany?? Ja kupiłem pakowany - mokry jak cholera :(

Wilgoć akurat nie ma żadnego znaczenia a nawet pomaga bo mniej się kurzy. Żużel jest spowodowany zbyt dużą spiekalnością węgla. Przysłoń wentylator (ja mam na mniej więcej 1/3 odsłonięte) i będzie OK.

fabick
04-11-2006, 18:49
A w moim Zębcu retopal pali się świetnie. Nie zauważyłem żadnego "żużlowania". W instrukcji do kociołka jest napisane, że żużlowanie występuje, gdy jest podawane za dużo powietrza.


Próbowałem już wszystkich ustawaień :(

Kupiłeś luzem czy pakowany?? Ja kupiłem pakowany - mokry jak cholera :(

Wilgoć akurat nie ma żadnego znaczenia a nawet pomaga bo mniej się kurzy. Żużel jest spowodowany zbyt dużą spiekalnością węgla. Przysłoń wentylator (ja mam na mniej więcej 1/3 odsłonięte) i będzie OK.

Sadek
06-11-2006, 20:30
Po pierwsze Retopal to nie jest ekogroszek!!!! Jest to paliwo do kotlów retortowych na bazie miału, zreszta chyba najgorsze dlatego tanie.
Lepiej wydac wiecej za np. ekogroszek Chwałowicki (chyba najlepszy) albo Eko-ret i miec "cos" z tego wegla a nie sam żużel.
Nie dajcie sie nabierac!!!!!!

slawturo
06-11-2006, 20:35
Trudno nazwać to tanie, kiedy u nas za workowany krzyczą po 580 zł/t :cry:

Sadek
06-11-2006, 20:49
Trudno nazwać to tanie, kiedy u nas za workowany krzyczą po 580 zł/t :cry:

Chora cena!!! Wiem że na ślasku gdzie mieszkam jest najtaniej ale bez przesady.... Ja za "Chwałowicki" który jest najlepszy i bardzo drogi płaciłem 510 zł/t. Retopal kosztuje w sezonie 380 zł/t przy czym jego parametry sa slabiutkie.
Kto palił eko z Bytomia podobno cudo prawie niedostepne?

marco_999
17-03-2017, 17:25
Potwierdzam, węgiel bardzo mokry - to największa jego wada, sporo popiołu. Spaliłem 5000 kg, piec postarzał się conajmniej 5 lat. :eek:

karoka65
17-03-2017, 22:37
Ale odgrzałeś "naleśnika" sprzed 11 lat :)