PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję cegły klinkierowej do dachówki Robena kasztanowej



radex
03-04-2003, 20:25
Witam,

rozważam krycie dachu dachówką Robena w kolorze kasztanowym. Mam jednak problem z doborem cegły klinkierowej (na kominy, murki oporowe i ogrodzenie) w podobnym kolorze. Wiem, że na forum jest sporo posiadaczy tej dachówki. Jaką cegłę wybraliście u siebie?

krzysztofh
04-04-2003, 08:00
Ja planuję miedzianego Robena i cegłę Robena 19 (jeżeki dobrze pamiętam. Wydaje mi się, że powinna być kilka tonów ciemniejsza niż dach.

radex
04-04-2003, 08:55
Ja lubię kolory jednolite, a nie plamiaste. Na razie zastnawiałem się nad CRH KLinkier Super lub Cerg. Ale ciężko jest dobrać kolor do kasztana...

radex
04-04-2003, 14:01
Tylu jest posiadaczy kasztanowego Robena i co? Nie macie cegieł klinkierowych?

Ryszardj
04-04-2003, 14:55
Radex mam robena kasztanowego na kominy dalem plytki klinkierowe z patoki ogrodzenie cegla patoka klinkierowa patoka wysylam ci zdjecia na twoj mail pozdrawiam Ryszardj ato adresy sprawdz http://www.ceramco.com.pl/ i drugi http://www.luskar.com.pl/roben.htm

radex
04-04-2003, 14:59
Dzięki Ryszard.

Marbo
04-04-2003, 15:08
Słyszałam, że od niedawna Roben ma cegle klinkierowa w kolorze kasztan - identyczna jak dachówki.
Ja stawialam kominy jak nie bylo jeszcze tego koloru - użyłam cieniowanej "17" +brazowa fuga, brazowe obróbki i rynny - wyszlo bardzo ladnie

Hipcio
06-04-2003, 10:11
Wienerberger dawniej Hanson - cegła kosmo. Wygląda nieźle.Polecam!!!

greg98
06-04-2003, 17:15
Ja mam Robena miedzianą i cegłę Terca (wienenberger) Kosmo. Jak na razie wygląda dosyć ładnie.
Grzegorz

Leszek
10-07-2003, 11:47
radex, jaką cegłę wybrałeś na komin? Ja się też zastanawiam nad CERG-iem lub Kosmo, z tym, że mam dach w tzw. czerwieni miedzianej.

krzysztofh, jak się sprawuje Roben 19 na dachu w kolorze miedzianym? Nie jest za ciemny? Jakie fugi uzyłeś?

greg98, masz miedzianą dachówkę i Kosmo - jakiego koloru dałeś fugi?

Dziękuję za wszelkie informacje.

greg98
10-07-2003, 12:21
>greg98, masz miedzianą dachówkę i Kosmo - jakiego koloru dałeś fugi?

Fugi mam czarne. A w zasadzie nie fugi, a zaprawę kupiłem czarną do klinkieru. Wyglada nawet nawet.
Grzegorz

Leszek
10-07-2003, 12:37
greg98 - dzięki za szybką odpowiedź. Ciągle się zastanawiam pomiędzy kontrastem względem koloru dachu, a cegłą podobną do koloru dachu (z kontrastującą fugą). Kosmo jest pewnie bardziej praktyczna - pewnie mniej będzie widać zanieczyszczenia.

krzysztofh
14-07-2003, 06:08
Zrezygnowałem z miedzianego Robena na rzecz kasztanowego i też miałem sporo kłopotu z doborem cegły na obmurowanie kominów. Ostatecznie zdecydowałem, że będzie to Roben 18 niebiesko-brązowy. Z kolorem niebieskim cegła ta ma niewile współnego, jest raczej brązowa z delikatnym połyskiem, w którym istotnie można się doszukać niebieskiego odcienia.
Jest nieco jaśniejsza niż 19 i mniej cieniowana luib prawie nie cieniowana. Chyba lepiej pasuje do kasztanowej dachówki Robena , ale to kwestia gustu.

bat21
16-07-2003, 06:55
Nie rozumie problemu w w-we w Klinkier-budzie jest dostępna robena cegła klinkierowa kasztan a z informacji przedstawiciela robena wynika że od jesieni dostępne będą jeszcze płytki, daszki i cegła kształtowa.