PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyp grzybow



cisza1
11-09-2006, 06:58
Wrocilem po weekendzie z grzybobrania....
Sluchajcie... takiego wysypu prawdziwkow i kozakow nie wiedzialem od 25 lat!
Weszlismy w 'pewne' miejsce w lasek bukowo brzozowo sosnowy gdzie znalezlismy 4 pelne kosze prawdziwkow i kozakow czerwonych - wszystkie wielkosci 18-22cm szerokosci kapelusza.
Zanim doszlismy do tego miejsca, 200m wczesniej znalezlismy 10 pieknych olbrzymich prawdziwkow, a 200m za tym miejscem znow 8 mniejszych... :)

Na podrzybki brunatne trzeba uwazac zeby nie podeptac, bo tyle ich jest, a maslakow chyba nikt nie zbiera...

CUDOWNIE :)

Oczywiscie obierki zasilily juz odpowienie miejsca w Naszym ogrodzie.
Jak dostane zdjecia to przesle, zeby nie bylo ze zmyslam ;)
Hej

kofi
11-09-2006, 07:10
O co chodzi z tymi obierkami?
U nas pod śliwką rosną kanie, dzisiaj będą na obiad. :wink:

cisza1
11-09-2006, 07:15
jest szansa ze jak bedziesz wysypywal grzybnie (obierki z grzybow, polamane kapelusze itp.) w poblizu korzeni drzew z ktorymi zyja w mikoryzie w warunkach naturalnych to za jakis czas cos moze wyrosnie.

Wciornastek
11-09-2006, 07:26
A wiecie, że panuje poglšd (przesšd) że taki wielki wysyp grzybów wróży biedę i głód w zimie. A coœ w tym jest patrzšc na szum medialny wokół suszy i strat w plonach.

kofi
11-09-2006, 07:36
A wiecie, że panuje poglšd (przesšd) że taki wielki wysyp grzybów wróży biedę i głód w zimie. A coœ w tym jest patrzšc na szum medialny wokół suszy i strat w plonach.
To trzeba nazbierać i ususzyć dużo grzybów.

cisza1
11-09-2006, 07:49
a tak przy okazji.... rozmawialem z wlascicielka domkow kempingowych i w rozmowie wyszlo ze nie maja co zrobic z igliwiem, ktore ze wzgledow bezpieczenstwa zgarniaja z okolic domkow i wywoza.
zapytalem czy nie mozna by po nie przyjechac... powiedziala ze mozna... wiec tak sie zastanawiam czy igiel sosnowych nie mozna by uzyc zamiast kory...

co wy na to?

wyjdzie napewno taniej i praktycznie ilosc nieograniczona.
no i w koncu wygladalo by naturalnie.

TS147
11-09-2006, 09:49
Wrocilem po weekendzie z grzybobrania....
Sluchajcie... takiego wysypu prawdziwkow i kozakow nie wiedzialem od 25 lat!


Powiedz jeszcze jaki to region Polski :wink: .

Pzdr,
TS

cisza1
11-09-2006, 11:31
dawne kieleckie - okolice konskich... dokladnie sielpia wielka, ale cos mi sie wydaje ze wysyp jest wszedzie teraz, w krakowie tez sa... moze ciur mniejsze, bo wiecej ludzi....

kofi
11-09-2006, 21:09
No, były te kanie spod śliwki na obiad. Jak się nie odezwę od jutra na forum, to znaczy, że to nie były kanie. :wink:
Ale były pyszne, trujące grzyby nie są chyba smaczne?

JoShi
11-09-2006, 21:34
To trzeba nazbierać i ususzyć dużo grzybów.
No ja juz mam 14 litrow zawekowanych w sosie wlasnym i troche suszonych, a na tym nie koniec.

kofi
12-09-2006, 08:29
Jak się nie odezwę od jutra na forum, to znaczy, że to nie były kanie. :wink:
Odzywam się. Czuję się świetnie! :)

tynia
12-09-2006, 09:24
U mojej mamy w ogródku od kilku dobrych lat rosną podgrzybki - to żywy dowód na to, że obierki mogą dać plon, tak jak napisał Marek Mazon.
A w tym roku jest ich wyjątkowo dużo i wyjątkowo zdrowe :)