PDA

Zobacz pełną wersję : Ile wysunąć ścianę parteru w stosunku do ściany fundamentu?



bleon
11-09-2006, 12:59
Witajcie
Mam dylemat, na ile cm można wysunąć ścianę parteru (jednowarstwowy porotherm 50 cm) w stosunku do ściany fundamentu (38 cm bloczek) tak, aby mieć wystarczający kapinos? W którymś starym Muratorze znalazłem max wielkość 7 cm max wysunięcia ściany jednowarstwowej w stosunku do ściany fundamentu i minimum 2-3 centymetrowy kapinos. Ja chciałbym ocieplić ścianę fundamentową 5-centymetrowym styropianem. Jeśli to dodamy - 3 cm kapinos + 1 cm na cokół np. z cegły klinkierowej + 5 cm styropian, to daje to razem wysunięcie 9 cm. Chyba się nie zawali? Jak sądzicie? Dawanie styropianu od wewnątrz ściany fundamentowej moim zdaniem mija się z celem. W projekcie nie mam ocieplenia, ale moim zdaniem warto dołożyć tych parę złociszy.

Duży Boban
11-09-2006, 13:14
O ile pamiętam to wysunięcie nie może przekraczać 1/3 wysokości pustaka.

retrofood
11-09-2006, 13:35
Witam.
Myœlę, ze przez wysunięty styropian chata chyba się nie zawali ...

retrofood
11-09-2006, 13:36
O ile pamiętam to wysunięcie nie może przekraczać 1/3 wysokości pustaka.

A dlaczego wysokoœci? Może Jego Wysokoœci?

Duży Boban
11-09-2006, 13:51
A dlaczego wysoko�ci? Może Jego Wysoko�ci?

Nie wiem dlaczego. Podskórnie czuję, ze ma to związek z jakąś statyką czy inną wytrzymałością. Zapisz się na budownictwo na jakiejś polibudzie to się dowiesz szczegółów :D

toomas
11-09-2006, 13:55
ja mam 6 cm na surowej scianie..

retrofood
11-09-2006, 14:29
A dlaczego wysoko�ci? Może Jego Wysoko�ci?

Nie wiem dlaczego. Podskórnie czuję, ze ma to związek z jakąś statyką czy inną wytrzymałością. Zapisz się na budownictwo na jakiejś polibudzie to się dowiesz szczegółów :D
Chyba się zapiszę. Może powiedzš coœ o szerokoœci albo i długoœci...