PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D88 REPREZENTACYJNY



martynka1
12-09-2006, 12:13
Znalazłam w końcu mój projekt - D88 Reprezentacyjny, po przeszło pół rocznym poszukiwaniu :P.
Ciekawa jestem Waszych opinii :roll: . Jakie wady i jakie zalety dostrzegacie w tym projekcie ?
Prosze o opinie i pozdrawiam :P .

Elewacja frontowa:
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_402_18.jpg

Elewacja ogrodowa:
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_402_19.jpg

Rzut parteru:
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_402_3.jpg

1. przedsionek 4,9 m
2. spiżarnia 2,7 m
3. kuchnia 10,8 m
4. jadalnia 6,4
5. pokój dzienny 25,3
6. gabinet 11,7 m
7. korytarz 9,4 m
8.łazienka 2,4 m;
9. pom.gosp. 7,6 m
Razem: 81,2 m
10. garaż 36,6 m
11. taras 13,4
12. taras 50,0 m

Rzut poddasza:
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_402_4.jpg

13. schody 6,4 m
14. hol 12,4 m
15. garderoba 0,3 m
16. sypialnia 14,7 m
17. łazienka 4,1 m
18. pom. gosp. 1,7 m
19. garderoba 0,2 m
20. sypialnia 11,1 m
21. sypialnia 8,9 m
Razem: 59,8 m
22. schowek nad garażem 16,7 m

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=402&IdKolekcji=

oliwier
12-09-2006, 14:00
Projekt reprezentacyjny jest bardzo podobny do bachusa z mtm styl.
Rozmieszczenie jest dosć funkcjonalne, jedynie łazienka na parterze jest bardzo mała. Ale ogólnie jest bardzo przyjemny domek.

Paweł76
13-09-2006, 09:03
Jak to z nowosciami bywa - mają prawi zawsze kilka wad w tym przypadku np: brak okien w pomieszczeniu nad strychem, bardzo małe garderoby na pietrze.
Ale ogólenie projekt bardzo ładny :P.

martynka1
14-09-2006, 18:19
Dziękuję za opinie n/t tego projektu i czekam na dalsze :roll: :wink:.

Nefer
14-09-2006, 18:27
Poddasze na pewno bym zmieniła. Hall za duży - coś można z garderobami zamieszać ... ale ja w innej branży robie :)

stastny
14-09-2006, 19:40
Witam
-cztery kominy na dachu - w dwóch tylko wentylacje, można je spokojnie zastąpic czymś mniej rzucającym się w oczy :lol:
-poddasze - przez środek rzutu zasuwa ciąg komunikacyjny - przez środek czyli przez powierzchnie najwyższą i najcenniejszą na poddaszu. Konsekwencją jest kichowata 16 i 20 (20 byłaby jeszcze bardziej kichowata gdyby nie próba kamufalrzu kichy w postaci niby garderoby 19)
-balkony od frontu są niepraktyczne - suszące się gacie nad wejściem wyglądaja mało zachęcająco, czytanie lektury na takim balkonie też raczej dyskusyjne, pozostaje funkcja ochrony przed zacinającym deszczem i śniegiem..... tylko po co wtedy ta balustrada :lol:
Pozatym projekt bardzo fajny... :P

adi_
15-09-2006, 12:35
ja bym wywalil garderoby i zamiask wazienki malenkiej tam bym zrobil garderobe jedna ale wieksza bo tamte pod skosami to i tak mniunie beda i zabardzo sie nie zmieszcza wiszace ciuszki a ogolnie popieram pomysl z likwidacja tak ogromnej ilosci kominow nozna pomyslec nad czyms mniejszym domek nawet ladny tylko szkoda ze nad garazem nie zabadzo bedzie na pokoik cos za ciemno i slup na srodku

martynka1
18-09-2006, 09:51
Dziękuję za wszystkie komentarze :P i prosze o spostrzezenia n/t tego projektu :roll:. Rzeczywiście ilosć kominów - jest mocno przesadzona w projekcie :cry:.

TS147
18-09-2006, 12:10
Z nowych projektów Muratora ciekawy wydaje się być ten http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=386&IdKolekcji= . Jest stosunkowo duży, ale sam układ pomieszczeń jest całkiem sensownie przemyślany.

Pzdr,
TS

Sekuska
19-09-2006, 10:53
Bardzo ładny projekt, mi sie bardzo podoba. Jedynie na poddaszu garderoby są rzeczywiście malutkie i pokój nad garażem :roll:, napewno trzeba dołożyć tam okna. Ale ogólnie ok :P

martynka1
20-09-2006, 11:43
A tutaj kilka zmian do projektu :roll: :P http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1391497#1391497

martynka1
22-09-2006, 09:17
Jakie zmiany można zastosować do tego projektu, żeby był bardziej funkcjonalny ?

oliwier
23-09-2006, 09:16
Martynko wydaje mi się, że projekt jest dośc funkcjonalny, ja napewno kombinował bym coś z łazienkami, żeby powiększyć ich. Holl na piętrze jest dość duzy, może dało by się - zmnijszyć hol a powiekszyć pokoje.

A może zmienisz elewacje ogrodową na taką (maja2)
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/images/maja_wid2.jpg

tylko niewiem czy taki balkon zmieści się w twoim projekcie.

Sekuska
27-09-2006, 08:50
Projekt bardzo fajny, jednak z takim balkonikiem wygladał by super :P

martynka1
29-09-2006, 11:00
Oliwier, Sekuśka dzięki za pomysły na zmiany w projekcie. Narazie myślę jak powiększyć łazienkę na parterze :wink: :roll:.

Merka_23
04-02-2007, 11:47
Witam,

Szukam ludzi którzy budują ww domek

Tuszka
04-02-2007, 12:10
przymierzalismy sie do niego, ale zrezygnowalismy.

Merka_23
04-02-2007, 12:14
przymierzalismy sie do niego, ale zrezygnowalismy.

a moge wiedzieć dlaczego ?

Tuszka
04-02-2007, 12:24
Duza powierzchnia zabudowy w stosunku do pow. uzytkowej, male pomieszczenia na poddaszu -dodatkowo niska sciana kolankowa.
Poza tym uznalisny, ze bedziemy musieli wykonac wiele zmian kosmetycznych (kominy, kolumny przy wejsciu itp.) i ze nam sie to nie oplaca.
Moim zdaniem mozna taniej lub w tej samej cenie wybudowac podobny dom o wiekszej pow. uzytkowej.

Monka81
13-02-2007, 14:35
My bedziemy budować :lol: Tzn wzorowaliśmy się na tym projekcie. Posiadamy już na działce garaż więc zrezygnowaliśmy z garażu w projekcie. Zmieniliśmy dach od strony ogrodu tzn. zamieniliśmy lukarny na okna dachowe (będzie taniej), po dwa okna w pokoju, Pokoje na górze podzieliliśmy tak aby były identyczne (te od strony ogrodu) łazienkę na górze przenieśliśmy na drugą stronę, aby była w pionie (będzie taniej ), pomieszczenie gospodarcze na górze powiększyliśmy i zrobiliśmy z niego garderobę. Na dole zrobiliśmy drzwi do sypialni od strony holu, zmieniliśmy układ łazienki i pomieszczenia gospodarczego tzn powiększyliśmy łazienkę i zmniejszyliśmy pom. gospodarcze. Jeszcze zmieniliśmy układ schodów.
Pokażę zdjęcia jak będę miała rpjekt w garści, a tak jeszcze walczy z nim mój architekt :lol:

a i jeszcze wysunęliśmy sypialnię trochę do ogrodu żeby powstał taki naturalny daszek nad tarasem.

Monka81
13-02-2007, 14:40
no i jeszcze podnieśliśmy nieco ściankę kolankową bo rzeczywiście za nisko jest :-? zmniejszyliśmy też pow. tarasu spokojnie starczy ok 30m2 a może będzie mniejszy juz sama niewiem. Dopiero jak będę miała projekt to wszystko będę wiedziała :lol: co i jak
a ty gdzię dokładnie bedziesz się budować? Masz już kupiony projekt?? I kiedy ruszasz z budową??

martynka1
13-02-2007, 14:40
Ja zamierzam rozpocząć budowę domu wg projektu D88 w lipcu. Ciekawa jestem jakie zmiany zamierzacie wprowadzić do tego projektu :roll: :wink:.

Dla zainteresowanych projektem D88

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=80348&highlight=d88

ZAMIERZAM WPROWADZIĆ TAKIE ZMIANY DO PROJEKTU :roll: :wink:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=81065&highlight=d88

martynka1
13-02-2007, 14:46
Monka81 napisała:

My bedziemy budować Tzn wzorowaliśmy się na tym projekcie. Posiadamy już na działce garaż więc zrezygnowaliśmy z garażu w projekcie. Zmieniliśmy dach od strony ogrodu tzn. zamieniliśmy lukarny na okna dachowe (będzie taniej), po dwa okna w pokoju, Pokoje na górze podzieliliśmy tak aby były identyczne (te od strony ogrodu) łazienkę na górze przenieśliśmy na drugą stronę, aby była w pionie (będzie taniej ), pomieszczenie gospodarcze na górze powiększyliśmy i zrobiliśmy z niego garderobę. Na dole zrobiliśmy drzwi do sypialni od strony holu, zmieniliśmy układ łazienki i pomieszczenia gospodarczego tzn powiększyliśmy łazienkę i zmniejszyliśmy pom. gospodarcze. Jeszcze zmieniliśmy układ schodów. Pokażę zdjęcia jak będę miała rpjekt w garści, a tak jeszcze walczy z nim mój architekt

a i jeszcze wysunęliśmy sypialnię trochę do ogrodu żeby powstał taki naturalny daszek nad tarasem.

Monka 81 jeśli masz rzut parteru, bardzo chętnie zobaczyłabym, ponieważ martwi mnie malutka łazienka na parterze :roll: :-?

Monka81
13-02-2007, 14:53
No właśnie nie mam ale jak tylko będę miała to wrzuce tutaj to zobaczysz sobie co my wymodziliśmy. pozamienialiśmy tam trochę na dole i to sporo. Napiszę później więcej a teraz spadam do domu :lol:

Monka81
14-02-2007, 07:13
Monka 81 jeśli masz rzut parteru, bardzo chętnie zobaczyłabym, ponieważ martwi mnie malutka łazienka na parterze

Martynko wszystko zależy jakie będziecie mieli ogrzewanie. Jeżeli gazowe to pom. gospodarcze nie będzie potrzebne takie duże, zresztą macie jeszcze duży garaż, który też może służyć jako pom. gospodarcze. Na twoim miejscu powiększyłabym łazienkę kosztem pom. gospodarczego. My tak właśnie zrobiliśmy :lol:

Monka81
14-02-2007, 07:19
Chyba coś pomyliłam z tymi cytatami :oops:

martynka1
14-02-2007, 09:38
Chyba coś pomyliłam z tymi cytatami

:P :P


Monka 81 co sądzisz o moich zmianach w projekcie d88 :roll: :oops: :oops:. Mogę jeszcze zmienić co nieco :roll: i zastanawiam się co jeszcze ..... :D zmienić.

Monka81
14-02-2007, 10:16
Twoje zmiany są fajne i praktyczne jak okna balkonowe na poddaszu, wykusz w salonie na dole, ale jak dla mnie podwyższają znacznie koszt budowy :-? . Dlatego ja zrezygnowałam z lukarn na górze od strony ogrodu i zastąpiłam je oknami połaciowymi. Chciałam też zrezygnować z balkonu od frontu, ale w ostatecznie został, bo jednak ma też swój urok i chyba zmienił by się wygląd całego domu, który mi się bardzo podoba i nie chciałam go zmieniać zbytnio. Ja bym zrobiła coś z tą łazienką na dole bo jest strasznie mała, można pokombinować z pom. gospodarczym, a czym bedziesz ogrzewać?? Może nie jest ci potrzebne takiej wielkości pom. gospodarcze?

Monka81
14-02-2007, 10:22
może wydłużyć łazienkę do końca sciany, poporostu wydłużyć ją, tylko czy jest taka możliwość (czy nie ma tam przypadkiem kominu??) i można wtedy zrobic nawet małe okienko :lol:

Merka_23
14-02-2007, 13:02
Witam :) Jezu ktoś wreszcie go buduje :) ja bedę budowac koło Warszawy, projekt już zakupiony w sobote odbieram od architektki i ruszam o pozwolenie na budowe. Zaczynam (tak mam ustawioną ekipe) 30.06. Ze zmian które wprowadziłam to: zmniejszyłam otwór wejsciowy w kuchni, zlikwidowałam drzwi od strony holu do kuchni (w miejscu spizarni bedzie garderoba), zlikwidowałam kominek (wiem nie krzyczeć :) poprostu nie lubie i tyle) w salonie zamiast dwóch okien balkonowych bedzie 1, na górze:powiększyłam sypialnie (nr 15), połączyłam łazienki i powiekszyłam je jeszcze kosztem holu, dodałam na strychu 3 okna pałaciowe, wydłużyłam daszek nad balkonem i powiekszyłam garderobę w pokoju (nr 11)

kurcze zapomniałąm o sciance kolankowej ale trudno niech zostanie jak jest .....

Jak tylko bede miała projekt i ktoś mnie nauczy jak go umieszczać to pokaże :))

Merka_23
14-02-2007, 13:06
a i jeszcze zamiast okna balkonowego z łukiem na górze zamieniłam go na zwykłe tej samej wielkosci ale prostokątne

Monka81
14-02-2007, 13:41
a i jeszcze zamiast okna balkonowego z łukiem na górze zamieniłam go na zwykłe tej samej wielkosci ale prostokątne


w salonie zamiast dwóch okien balkonowych bedzie 1

Ja też się cieszę że w końcu ktoś będzie go budował, chociaż ja w mocno zmienionej formie ale efekt podobny ..... :lol:
Merka_23 a gdzie dokładnie będziesz się budować bo ja w okolicach W-wa Rembertów
Masz już warunki przyłączy?? bo ja jestm tym najbardziej załamana podobno strasznie długo się czeka na gazownię :cry: a ja jeszcze nie mam projektu zrobionego, jeszcze architekt nad nim ślęczy :-? A ty już masz ekipę to juz też sukces. Jeju ile jeszcze formalności przede mną :o
Napisz proszę jeszcze z czego bedziecie budować i ile płacicie ekipie ?? (jeżeli można wiedzieć :oops: ) I ogólnie informację waszego domku.

Monka81
14-02-2007, 13:44
o jeju ale jestem zakręcona :lol: zacytowałam i nic :o
ja tez tak robię w salonie jedno okno ale za to potrójne i tez zmienie okno na górze na prostokątne (bedzie taniej :lol: )

Merka_23
14-02-2007, 13:49
my bedziemy budować w Osowcu gmina Żabia Wola. Wykownaca za stan surowy otwarty bez wieźby chce 32.000 + wieźba 5.000 pln, Budować ma zamiar 3 miesiace. Prad mamy mieć w maju, woda to niestety studnia i szambo na gaz mam czekac do przyszłego roku (ku... płace za niego 18.000 pln) Budować mamy zamiar z cegły maxa. na dach zastanawiamy się miedzy dachówką a blachodachówką .... blachodachówka tańsza (w sumie z dodatkami) i też bardzo ładnie wygląda. do poźniej jesieni chcemy zamknąc dom z oknami i dachem aby w zime mógł wejsc facet od instalacji i tynków - a potem do wiosny niech stoi. Ile przewidujecie kasy ???? - ze tak zapytam

Monka81
14-02-2007, 14:10
O to sporo sobie krzyknęli za wybudowanie :o ja licze że mniej zapłace :-? . Mam poleconą ekipe, ale jeszcze się z nimi nie kontaktowałam. Pewnie w tym roku to tylko fundamenty postawimy :cry: , w ogóle to jeszcze czeka nas rozbiórka starego domu który stoi u nas na działce więc to też zajmie jeszcze jakiś czas.
Bedziemy budować też z maxa, a macie już zamówione cegły ? jeśli tak to napisz w jakiej cenie i gdzie zamawiałaś
Na dach będziemy kłaść dachówkę cementową, cenowo jest bardzo porównywalnie, a jednak wolę dachówkę niż blachę, ale to jest tylko moje skromne zdanie :oops:
Ogólnie tak liczę żeby zamknąć się w ok 300 tyś ale czy to jest realne to pokaże życie :-? sama wiesz jak ceny idą w górę. Zależy jakich materiałów wykończeniowych będziesz używała. My mamy zamiar na dole położyć parkiet w salonie i terakotę na reszcie podłogi (oprócz sypialni :lol: )a na górze panele, a i jeszcze ogrzewanie podłogowe w kuchni, witrołapie i łazienkach. Na razie mamy zamiar wyszykować sam dół, jeszcze nie mamy dzieci wieć nic nas nie goni :lol:
a może wszystko zrobimy :roll: sama niewiem. Zobacze jak będzie z kasą, niewiem czy będziemy brać kredyt, pomagają nam rodzice, więc może wspólnymi siłami coś zdziałamy.
Słyszałaś o tym kredycie w którym budżet państwa pokrywa połowę wysokości odsetek?? Czy my się na ten kredyt łapiemy?? tzn ja bo ja bedę miała mniejszą pow. użytkową . Ciekawe ??

Merka_23
14-02-2007, 14:48
i tak ekipę która wybrałam jest najtańsza .... gadałam chyba z 10 - cioma i było 50.000, 60.000, 40.000 za ten sam stan. Jeszcze cegły nie zamawiłam bo czekam na wyliczneie ile czego ...ale z tego co wiem to podbno czeka się na cegłe 6 miesięcy !!! :o jakiś obłed !!!
jeśli chodzi o materiały to na górze zamierzam połozyć w naszej sypialni zwykły panel, najtańsze drzwi ale zrobić lepszą łazienkę no i w pokoju synka Tymonka wykładzinę dwa pokoje narazie zostawie (tzn 3 pokój + strych). Na dole parkiet, tarakota .... wszystko w ramach rozsądku
jeśłi chodzi o kredyt to hmmm powiem ze nie wiem.... :-? ten kredyt chyba (ale nie jestem pewna) obowiązywał do końća zeszłego roku i to nie połowa odsetek tylko chyba 19% z zapłaconych odsetek - ale nie chce wprowadzać w błąd -w maju ruszam po kredyt wiec bede więcej wiedziała na ten temat :)

martynka1
14-02-2007, 15:40
o jeju ale jestem zakręcona zacytowałam i nic
ja tez tak robię w salonie jedno okno ale za to potrójne i tez zmienie okno na górze na prostokątne (bedzie taniej )

Ja też planuję zamianę 2 par drzwi balkonowych na 3 -skrzydłowe ... tylko zastanawiam sie czy nie będzie cimno :roll: :-?


http://images11.fotosik.pl/27/3ad6b3c33762a573med.jpg

Monka81
14-02-2007, 16:47
Merka Tak myślałam że pomyliłam coś z tym kredytem, a co do ceny budowy to ja liczę na tańszą bo ja mam nieco okrojoną wersję d 88 :wink: odszchodzi mi duży garaż i ten daszek nad tarasem

eszcze cegły nie zamawiłam bo czekam na wyliczneie ile czego ...ale z tego co wiem to podbno czeka się na cegłe 6 miesięcy !!! jakiś obłed !!! :o :o :o :o :o :cry: jestem załamana

Martynka

Ja też planuję zamianę 2 par drzwi balkonowych na 3 -skrzydłowe ... tylko zastanawiam sie czy nie będzie cimno
Też o tym myślałam, ale chyba nie będzie tak źle, może dam okno w jadalni 3-skrzydłowe :roll: to wtedy będzie jaśniej :D

Merka_23
20-02-2007, 07:37
od architekta plany odebrane :) teraz tylko okazało się ze jest nowy przepis aby odrolnić działke geodeta musi napisać ile ziemi i jakiej kategorii zabierane jest na dom, szambo .... (bo przez moją działke przechodza 3 rodzaje ziemi) mam nadzieje ze wszystko dzisiaj odbiore i jutro składam o pozwolenie :):):). jak ktoś chetny to moge plany przesłac na maila bo niestety :( ale nie umiem umieszczać je w internecie ....

Monka81
20-02-2007, 12:32
ja w niedzielę dostałam wstępny projekt parteru, trochę tam pozmienialiśmy :lol: . Wyszło bardzo fajnie, trochę nasz projektant zaszalał z metrami, zapomniał o okniei cofnięciu salonu, ale jeszcze można to zmienić :lol: . W domu to zeskanuje i postaram się wkleić :roll:
jak mi się uda :lol:

Monka81
20-02-2007, 12:43
jestem bardzo ciekawa jakich zmian dokonałaś w projekcie? podam ci maila na priv to mi prześlij bo juz zżera mnie ciekawość :wink:

Monka81
20-02-2007, 16:30
Niewiem jak się wkleja zdjęcia, może jakiś instrukcje :oops:

Monka81
21-02-2007, 10:44
Merka czy ty masz d88 w lustrzanym odbiciu? Patrze a to inny domek dopiero później się zorientowałam :lol: Zmiany które wprowadziłaś są ok ale trudno mi je zobaczyć na tych zdjęciach, ale myslę ze powiekszenie łazienki na górze to dobre posunięcie. A co sądzisz o moim parterze?? Jak ci się podoba?? zaznaczam ze nie jest to wersja ostateczna, bo architekt zapomniał o paru szcegółach np. oknach :roll: w jadalni :lol:

Merka_23
21-02-2007, 18:53
Tak mam domek D88L. Twoj parter jest super :D ... teraz tak z mezem patrzymy ze równiez mogliśmy powiekszyć łazienke na dole .... no ale trudno :( ...... dziś złożyliśmy o pozwolenie ... no i kupiliśmy cegłe, bloczki betonowe..... najbardziej zaskoczeni jesteśmy wielkością dachu .... :roll: - dopiero teraz zobaczyliśmy ile on ma metrów kwadratowych :o

Paweł76
22-02-2007, 08:25
Martynka mam prośbę o przesłanie na priva rzutów projektu po zmianach. Z góry dziękuję

Monka81
22-02-2007, 09:42
Twoj parter jest super

dzięki :lol: Też mi się podoba :oops: mój architekt się postarał :D prześle ci wersję ostateczną jak będę już ją posiadała, będzie jeszcze lepsza


najbardziej zaskoczeni jesteśmy wielkością dachu .... - dopiero teraz zobaczyliśmy ile on ma metrów kwadratowych

ile?? :-? co prawda ja będę miała mniejszy, bo bez garażu i dachu nad tarasem, ale i tak ten dach nie należy do najtańszych :cry:
Ale wiesz co pomimo to postanowiłam że będzie kopertowy bo nam się taki podoba, nie powinnam tego pisać ale nie chcę domu stodoły, bo mi się taki nie podoba. Dla nas ważny jest też wygląd domu z zewnątrz :oops:

Monka81
28-02-2007, 07:15
postaram się wkleić zdjęcia może mi się uda :roll:



http://images22.fotosik.pl/6/edeec7bafae3461fmed.jpg

Monka81
28-02-2007, 07:17
nio udało się :lol: , tylko czy cos widać ?

Tuszka
28-02-2007, 07:59
Monka81 a jakie zmiany wprowadziliście na górze?

Monka81
28-02-2007, 10:06
Tuszka
zmiany na górze są niewielkie tzn. łazienkę przesunęliśmy na drugą stronę tak aby była w pionie, zlikwidowalismy pom gospodarcze i zrobiliśmy z niego wiekszą garderobę, dzieki czemu mogliśmy zllikwidować te smieszne garderoby w pokojach od strony ogrodu. Zmieniliśmy okna w tych pokojach na połaciowe, ale jeszcze się zastanawiam czy to aby dobry pomysł :roll: , tańsze na pewno ale czy praktyczniejsze? :roll: Nie mam jeszcze projektu góry (jeszcze pracuje nad nimi nasz projektant) ale jak tylko bede go miała to wkleje na forum. Na dole też będą zmiany bo projektant zapomniał o oknie w jadali i zapomniał cofnąć nieco ścianę salonu w głąb domu, tak aby powstał taki naturalny daszek nad tarasem :lol: , ale to można zmienić, także ostateczną wersję tez jeszcze postaram się pokazać.

Monka81
28-02-2007, 10:10
Tuszka niewiem czy zauwazyłaś ale projekt został nieco powiększony aby właśnie uzyskać nieco miejsca na większą łazienkę i pom. gospodarcze. zmieniliśmy nieco też układ schodów. Do pom gospodarczego wchodzi się tak jak by pod schodami i pom. gospodarcze jest trochę niżej od reszty domu. Jak chcesz prześlę ci na priva jego wizualizcję ?

Merka_23
28-02-2007, 19:33
Witam :D

dawno mnie nie było ..... co do wielkości dachu to jest prawie 320 mkw. (powiem ze sporo) ...mam do was pytanie ? jaki kolor dachowki bedziecie kładli (bo w konu decyzja padla na dachowke a nie na blachodachowke) ... ja zastanawiam się nad dachowką Roben czarno-brązowa ??? (bo odcienie czerwieni mi jakos tak nie pasuja) tylko teraz jakie okna, drzwi, podbitka, brama garazowa rynny no i elewacja do tego ????
mam juz swoje dwa typy zestawien ciemnego dachu (moge przeslac mailem jak ktos chce) ale czekam na Wasze opinie......

Monka81
01-03-2007, 07:17
Jestem już prawie w 100% zdecydowana na dachówkę cementową w kolorze ceglastym, podwójne s. do tego okna w okleinie drewnopodobnej. Elewacja w kolorze żółto-ecru z elementami klinkieru, lub kamienia,

Monka81
01-03-2007, 09:49
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_kalina_1.jpg
o coś takiego

Monka81
01-03-2007, 09:50
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/elewacje/el_koral_front.gif

Monka81
01-03-2007, 10:34
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_opal_1.jpg

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/opalek_536.jpg

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_perla_1.jpg

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/rumianek_2_547.jpg

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_storczykb_1.jpg

MałgośkaW
28-05-2007, 21:23
Jestem zainteresowana projektem D088. Może ktoś wybudował lub buduje taki dom i podzieli się ze mną swoimi uwagami. Chodzi mi o zmiany wewnątrz domu na dole i na górze i o niewielkie zmiany na zewnątrz i czego one dotyczą. :wink:

Merka_23
29-05-2007, 08:28
Wi6tam,

ja buduje ww domek w okolicach warszawy tzn mam juz pozwolenie na budowe a firma wchodzi za 5 dni :))) zmiany robilam jak cos to napisz na maila [email protected] - odpowiem z checia na kazde pytanie :)

Merka_23
08-06-2007, 21:21
Witam :) po długiej przerwie, jestesmy wlasnie po zalaniu fundamentów :), oplacie za dach, stropu, cegły, okien i ku...a innych pośrednich oplatach typu geodeta do wytyczenia, studnia, wywiezienie gliny, piach do wsypania, suchy beton do szalunkow, garazu budowalnego ..... wiec jak sa jakies pytania to prosze dajcie o info ..... zdjecia tez mam ale tylko wykopów.... bo reszty jeszcze nie zrobiłam .....

Bartwik
10-06-2007, 18:23
Witam,

Szukam ludzi którzy budują ww domek

Witam,
ja buduję ten dom.Mam zalane stropy za tydzień prawdopodobnie zaczną układać dach

Merka_23
10-06-2007, 22:37
Witam :)

jesli dobrze widze to budujesz w Raszynie ......a ja niedaleko w Żabiej Woli :)) czy zgodziłbys sie abym obejrzała twój domek ???? bo jestem ciekawa jak moj bedzie wyglądał za 2 tyg ???

Bartwik
11-06-2007, 17:34
Pewnie, zapraszam!!

Bartwik
11-06-2007, 17:34
[quote]Pewnie, zapraszam

szymek2424
16-06-2007, 14:29
witam! tez zastanawiamy sie nad tym projektem i juz prawie jestesmy co do niego przekonani ale oczywiscie po pewnych zmianach. poroton juz kupiony ale budowe planujemy zaczac na wiosne. w zwiazku z tym mamy pytanko czy dysponuje juz ktos zdjeciami tego domu? pozdrawiam!!!

Merka_23
24-07-2007, 06:11
ja jestem obecnie na etapie zalewania stropu nad mieszkaniem (bo garaz musi być wczesniej zalany) ... tzn. dzisiaj zalewaja :) jak interesują Cię te zdjecia to napisz na [email protected] wtedy wyśle linka do wszystkich zdjeć od początku jak powstawał ....

Merka_23
29-08-2007, 12:32
Witam,

jestem obecnie na etapie scianek działowych i powiem Wam ze powoli ten dom mnie wykańcza aż jestem prawie załamana ! zbrojenie stropu jest prawie jak w schronie bombowym ze aż sie śmieje ze nie będziemy mieć zasięgu :) , przekroje drewna sa przesadzone a co za tym idzie że drogie jest drewno na ten dach jak chol....! uważam ze mozna było ten dom zaprojektowac troche "tanej" !! Kierwoniczka budowy, wykonawca, ciesla są w szoku ze pierwszy raz widzą aby taki dom było zaprojektowany z takich materiałow ... szczególnie jesłi chodzi o zbrojenie ...... i grubości prętów metalowych, belek zbrojeniowych ...itp.

P.S. jak porównuje dom siostry który jest jeszcze wiekszy, dach hmmm podobny .... to zurzyła o 1/4 mniej betonu, zbrojenia, drewna...

Merka_23
29-08-2007, 12:33
nie 1/4 tylko 1/2 - sorki bład mi sie wkradł

padula
25-11-2007, 11:45
Przymierzam się do tego projektu byłbym bardzo wdzięczny za rady i opinie za i
i przeciw , ciekaw jestem czy ktoś sie już na niego zdecydował
mój adres e-mailowy [email protected] :D

padula
01-12-2007, 17:45
czy ktoś wybudował d 88 reprezentacyjny-proszę o opinie-pozdr
padula

padula
05-12-2007, 18:53
prosze o opinie !!!!!!!!!!!!!

Karola777
05-12-2007, 22:17
Witam,ze względu na dach nie będzie to projekt zbyt tani w budowie,nie do końca odpowiada mi taż układ wnętrz.Jednym słowem,jest wiele projektów o podobnej powierzchni tańszych w budowie i bardziej funkcjonalnych.Pozdrawiam.

padula
09-12-2007, 14:13
czy ktoś buduje \budował reprezentacyjny d88 z muratora czekam na sygnały [email protected]

mike01
04-01-2008, 08:06
Witam,

Czy ktos z Was zastanawial sie nad tym projektem?
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=512&IdKolekcji=

Niby fajny ale wydaje mi sie ze pokoje u gory beda strasznie male i klitkowate?

Jakie sa Wasze odczucia co do tego projektu?
Oczywiscie uwago architektoniczne tez mile widziane patrzac z perspektywy kosztow budowy :D

Pzdr

martka80
04-01-2008, 09:46
Moim zdaniem to przykład domu na pokaz. I te koszty (jeśli o nie pytasz to widocznie są dla ciebie ważne)- ogromna kubatura niewspółmierna do powierzchni, skomplikowany duży dach (317 m) i nietypowe okna, lukarny, balkon . Moim zdaniem przerost formy nad trescią, ale przyznam że może się wizualnie podobać
Poza tym bez podniesienia ściany kolankowej rzeczywiscie na górze nie będzie dużo przestrzeni

skorpionek1975
04-01-2008, 12:44
Witaj,
Wizualnie dom jest bardzo ładny .Powiedziałabym że się elegancko prezentuje.
Parter dość przestronny, i fajnie rozplanowany.
Ale pokoje na pietrze bardzo małe , zwłaszcza ten co ma zaledwie 8,9 m2.
Bez podniesienia ściany kolankowej o jeden lub nawet dwa pustaki tak jak napisała martka80 będzie nie wiele miejsca .

Zapraszam Cię do ocenienia mojego przyszłego domku , też mam projekt dopiero wstępnie wybrany ,
http://forum.muratordom.pl/projekt-gl-430-feniks-studio-atrium,t120213.htm
:)

lusia19
11-03-2008, 16:51
Proszę o kontakt z osobami ,które wybudowły dom z muratora D88 Reprezentacyjny.Jeżeli jest to możliwe chciałabym obejrzeć ten dom w rzeczywistości ,więc byłabym wdzięczna za adres,gdzie mogę obejrzeć.Z góry bardzo dziękuję a adres proszę przesłać na meila [email protected] :D

td792
11-05-2008, 15:54
Witamy wszystkich :)
Szukamy osób które wybudowały lub będą budowały dom wg. projektu z muratora d88 lub ed88 Reprezentacyjny.

annaelte
25-07-2008, 17:30
Witam

mamy zamiar kupić ten projekt.
proszę oceńcie czy jest z nim coś nie tak?
A może ktoś już ma taki projekcik np. D88 nie w wersji energooszczędnej i buduje to proszę o kontakt...
pozdrawiam
anka lt

annaelte
25-07-2008, 17:33
no i linka zapomniałam ;-)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=512&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=reprezentacyjny&symbol=&x=0&y=0&nr=2

pozdrawiam
anna lt

piwona
25-07-2008, 20:26
Nic nie wiem czego oczekujesz od domu, ile osób m w nim mieszkać, czy musisz bardzo liczyć się z kosztami, ale dla mnie super. Jest duży, ale nie za duży, na wszystko jest miejsce, spiżarka, garderoby, pom. gospodarcze. Na pewno wygodnie będzie się w nim mieszkało. W dodatku jest bardzo ładny. Sama bym taki wybudowała gdybym nie budowała innego :wink:

annaelte
26-07-2008, 11:27
Witam,

będziemy mieszkać we czworo, dwoje dorosłych i dwoje dzieci
oczekiwania nasze spełnia w zupełności
rozkład pomieszczeń nam odpowiada
nie jestem pewna co do szczegółów różnych jakieś wejścia wyjścia, okna, ale to można pozmieniać na etapie adaptacji...

jednak każda uwaga będzie cenna,

zawsze cudze świeże spojrzenie jest bardziej obiektywne niż zakochane w domu oczy ...;-)

pozdrawiam
anna lt

annaelte
26-07-2008, 11:33
my szukamy domku już bardzo długo
od przeszło 1,5 roku
byliśmy już zdecydowani na projekt indywidualny
bo nie mogliśmy nic gotowego co nam odpowiadałoby znaleźć
(ale jego koszt 20 000) jednak nas przerósł...

cena tego naszego domku mnie przeraża 473 000 netto!?
do tego VAT jak sądzę (nawet nie wiem, jak to teraz jest z tym Vatem, czy 7%, czy 22%, czy coś zwracają potem, czy nie?)

ale liczę że u nas na Lubelszczyźnie wyjdzie trochę taniej
no i systemem gospodarczym będziemy budowali to już 10-20 % taniej niż cena z kosztorysu

może uda się taniej...

i tak czeka nas kredyt
tylko później spłaty będzie...;(

a jeśli nie tajemnica to jakie domek budujesz ;-)?

nie wiem je

skilll
26-07-2008, 11:52
Bardzo ładny.
Sam bym się ku niemu przychylił gdyby miał jedno pomieszczenie więcej na parterze i pełną łazienkę.
My jesteśmy młodym małżeństwem. Rodzina dopiero będzie się powiększać więc szukamy czegoś co można wybudować na dwa etapy
Chyba najrozsądnieja będzie propozycja studia ARCHECO projekt GAWRON
co Wy o tym sadzicie
http://domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=137&unset=2

annaelte
26-07-2008, 12:59
projekt w porządku, ale jak szukać zła to:
jak dla mnie trochę mała kubatura jak dla takiej powierzchni użytkowej...
brak spiżarki, pralni dyskwalifikuje ten projekt dla mnie...;-)

piwona
26-07-2008, 13:42
Ja buduję taki domek:http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html
Garaż jest powiększony, więc nad garażem znalazło się miejsce na sypialnię i garderoby. Powierzchnia i kubatura też podobne do twojego domku, Szukałam "tylko" pół roku. Nadal lubię pooglądać sobie projekty, ale nie znalazłam dla siebie nic lepszego i wciąż jestem zadowolona z wyboru. U nas będziemy mieszkać w piątkę- rodzice, dwoje dzieci i babcia. Pozdrawiam

annaelte
26-07-2008, 15:59
fajny domek, prosta bryła i dach dwuspadowy
takiego domu my też szukaliśmy
dach dwuspadowy
przez nieskomplikowanie tańsza budowa, mniej materiału, więcej miejsca na poddaszu no i parametry energooszczędności korzystniejsze, ale...
nie mogliśmy trafić w środku z pasującym nam rozmieszczeniem
ja to i tak oprócz gabinetu chciałam na dole jeszcze pokój rekreacyjny, który mógłby (lub gabinet) służyć w razie czego za gościnny...
ale stryszek jest spory, więc jakiś rowerek i matę da radę tam rozłożyć na zimę;-)))

jednak ten ED88 nam pasuje jest w gruncie rzeczy nieskomplikowany
na planie kwadratu + garaż

co do ceny, wasz domek na I kwartał 2007 wychodzi za 303 000, a jak to wygląda teraz?
dużo drożej Wam wychodzi?

pozdrawiam

annaelte
26-07-2008, 16:03
aha i my mamy wjazd na działkę od południa:(
a dom postawimy bokiem (o ile pozwolą...)
bo z kolei w wypisie mamy mieć drogę wewnętrzną od północy i stamtąd dojazd
wolę więc aby dom stał bokiem i wtedy czy z tej czy z drugiej będzie wjazd na działkę nie ma problemu....
akurat nasz projekt nam tak pasuje....

pozdrawiam

piwona
26-07-2008, 20:11
O, widzę, że link do projektu nie działa, ale poszukałaś :). Ja mam 2 pokoje na dole bo kotłownię przeniosłam o garażu a w miejscu kotłowni powstał pokój komputerowy mojego męża. Co do cen nie wiem bo domek jeszcze nie skończony i nie wiem czego dotyczy te 300 tys. Jeżeli stanu surowego zamkniętego to jeszcze zostanie. Pod klucz to zależy od standardu wykończenia, ale skromnie trzeba jeszcze 150 dodać.

annaelte
27-07-2008, 12:01
no właśnie...jeszcze wykończenie domu...;(
przeraża mnie to wszystko
i tylko sobie ciągle tłumaczę, że warto, że własny dom to jest to...
i że dość mieszkania w bloku...:-(

my rozważaliśmy naszą sypialnię na dole...
ale doszłam do wniosku, że za dużo swobody moi synowie mieć nie mogą...;-)
więc wolę mieszkać z nimi na górze i mieć na nich oko ;-)

w naszym projekcie najbardziej się boję, że ten dach będzie nas sporo kosztował...:(
a czym kryjecie?
my rozważaliśmy dachówkę cementową, ponoć tańsza od ceramicznej
a ma lepsze parametry
bo blacho dachówką nie chcę
tylko nie wiem, jak to sie ułożę, bo jak będzie brakować kasy to zejdziemy z tych naszych założonych standardów...:(

piwona
27-07-2008, 19:01
Nasz domek jest przykryty dachówką cementową- jest tańsza od ceramicznej a równie trwała i moim zdaniem ładna. Co do blachy to sprawdź sobie ceny- za dobrą blachę zapłacisz o wiele więcej niż za dachówkę.

Kunat
29-08-2008, 07:51
Cześć Annaelte,

Właśnie też rozpatrujemy zakup projektu Ed88. I już jestesmy przekonani na 99% że to jest właśnie to. Chociaż planujemy drobne zmiany, typu zabudowa drzwi, dodatkowe okno itd. Jednak wydaje mi się że każdy nanosi drobne zmiany jeżeli się decyduje na gotowy projekt. Chodzi o to żeby wybrać taki projekt, żeby tych zmian było jak najmniej.
Chciałabym zapytać, czy już zakupiliście ten projekt?? Czy schowek nad garażem dałoby się zagospodarować pod pokój?? Szkoda żeby taka dodatkowa przestrzeń się marnowała, a zawsze to można by było ładnie urządzić. Ponadto czy planujecie jakieś zmiany na poddaszu?? My rozpatrujemy jeszcze postawienie dodatkowej ściany za garażem - na poziomie filaru. Konstrukcja dachu akurat jest tak przemyślana, że spokojnie można będzie wygospodarować dodatkowy schowek. A zawsze się przyda takie miejsce na postawienie chociażby kosiarki i inn. urządzeń ogrodniczych.

Pozdrawiam

mcze
14-09-2008, 10:51
Czy ktoś z forumowiczów budował tez dom w okolicach Wrocławia /chętnie zobzcyłbym ten dom w realu/?

anna lt
09-01-2009, 14:49
Witam,

nie wiem, czy jesteście nadal zainteresowani projektem ed88

my z mężem kupiliśmy ed88 i jesteśmy na etapie adaptacji

pozdrawiam
anna i daniel tomczyk

anna lt
09-01-2009, 14:57
Witam,

kupilismy ten projekt i jestesmy na etapie adaptacji, jak juz zaadaptujemy to wypisze wszystkie zmiany:-)
czy ktoś kupił projekt ed88?
a może już zbudował lub buduje?

Merka_23
22-05-2009, 13:57
jak to komus pomoze ja zbudowałam D88

Anna83
15-06-2009, 18:01
jezeli tak to czy moglby sie podzielic spostrzeniami,jakie koszty,moze zdjecia?moj adres mail:[email protected] dziekuje!!

red.vesper
05-07-2009, 09:15
Witam sredecznie,jesteśmy zainteresowani budową domu ED88. Bardzo cenne byłyby dla nas informacje dotyczące kosztów budowy oraz ewentualnych trudności przy jego realizacji. Wydaje nam sie, iż koszt budowy podany przez Muratora jest zawyżony.Jak to wyglądało u Pana? Czy wprowadzał Pan jakieś zmainy w projekcie? i czy można liczyć na fotki z budowy i koncowego efektu chyba ze buduje pan na terenie mazowieckiego to chetnie zobaczymy dom w realu.
Z niecierpliwością czekamy na odpowiedz.
POZDRAWIAMY :D

Merka_23
08-07-2009, 11:37
ja zbudowałam D88 .... moje koszty budowy wyszły o wiele droższe niż w Muratorze (sam dach 100 tyś) - musze zaznaczyc ze dom stawiałam w tzw. buuumie teraz robocizna i materiały o wiele tańsze. Jak jest dobra ekipa to trudnosci nie ma.... no moze wieźba, strop (boże zbrojenie jak w bunkrze). Robiliśmy pare zmian. Prosze o adres mailowy na priva to wyślę trochę zdjęć

pozdrawiam
Marzena

red.vesper
08-07-2009, 11:52
Witam, dziekuje za odpowiedz-))To w jakiej kwocie zamknęła się Pani w budowie? mój mail [email protected]

nigri
27-07-2009, 17:47
Witam, od września mieszkamy w domu D88. Dach był rzeczywiście dość drogi, ale wygląd i cały kształt domu wynagradza ten koszt. Rozmieszczenie pomieszczeń jest rewelacyjne, a ich wielkość jest większa niż się spodziewałam. Pomieszczenie nad garażem jest bardzo duże, w związku z tym dodaliśmy dwa okna połaciowe i spokojnie można je wykorzystać na dodatkowy pokój. Jedyne co zmieniliśmy w projekcie to zrezygnowaliśmy z drzwi do spiżarki od przedpokoju, umywalke w pom. gosp. przenieśliśmy pod okno oraz zrezygnowaliśmy z grzejnika na ścianie kominka w zamian zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe.Zrezygnowaliśmy również z jednego komina.
My zakochaliśmy się w tym projekcie od pierwszego wejrzenia i ta miłość trwa do dziś :D :oops:

nigri
27-07-2009, 17:57
Witam, od września mieszkamy w domu D88. Dach był rzeczywiście dość drogi, ale wygląd i cały kształt domu wynagradza ten koszt. Rozmieszczenie pomieszczeń jest rewelacyjne, a ich wielkość jest większa niż się spodziewałam. Pomieszczenie nad garażem jest bardzo duże, w związku z tym dodaliśmy dwa okna połaciowe i spokojnie można je wykorzystać na dodatkowy pokój. Jedyne co zmieniliśmy w projekcie to zrezygnowaliśmy z drzwi do spiżarki od przedpokoju, umywalke w pom. gosp. przenieśliśmy pod okno oraz zrezygnowaliśmy z grzejnika na ścianie kominka w zamian zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe. Zrezygnowaliśmy również z jednego komina.
Koszty są o wyższe niż kosztorys w muratorze, kiedy my kupowalismy projekt wycena w muratorze była na ok 260 tyś, trzeba dodać ok 70% do tej sumy (wykończenie wew. ok w 50% za tą kwotę)
My zakochaliśmy się w tym projekcie od pierwszego wejrzenia i ta miłość trwa do dziś :D :oops:

nigri
27-07-2009, 17:59
Witam, od września mieszkamy w domu D88. Dach był rzeczywiście dość drogi, ale wygląd i cały kształt domu wynagradza ten koszt. Rozmieszczenie pomieszczeń jest rewelacyjne, a ich wielkość jest większa niż się spodziewałam. Pomieszczenie nad garażem jest bardzo duże, w związku z tym dodaliśmy dwa okna połaciowe i spokojnie można je wykorzystać na dodatkowy pokój. Jedyne co zmieniliśmy w projekcie to zrezygnowaliśmy z drzwi do spiżarki od przedpokoju, umywalke w pom. gosp. przenieśliśmy pod okno oraz zrezygnowaliśmy z grzejnika na ścianie kominka w zamian zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe. Zrezygnowaliśmy również z jednego komina.
Koszty są o wyższe niż kosztorys w muratorze, kiedy my kupowalismy projekt wycena w muratorze była na ok 260 tyś, trzeba dodać ok 70% do tej sumy (wykończenie wew. ok w 50% za tą kwotę)
My zakochaliśmy się w tym projekcie od pierwszego wejrzenia i ta miłość trwa do dziś :D :oops:

annaelte
30-07-2009, 15:40
Witam, a czy macie gdzies zdjęcia d88? My już prawie złożyliśmy papiery na pozwolenie na budowę, więc jesteśmy tuz tuz od budowy...
Tez zakochani w domku, tylko my tą wersje energooszczędną (+ kilka swoich prawdziwych energooszczędności dodajemy do domku) :D
a może macie dziennik budowy???
mam nadzieję że te koszty (obecnie kosztorys w muratorze opiewa na 450 tys. nie będzie większy o 70%!!!! :o :( :-? :cry:
bo byśmy się załamali chyba...

a jaki dach zrobiliście? kolor i pokrycie?

pozdrawiam

annaelte
30-07-2009, 15:42
My jesteśmy juz prawie na krawędzi budowy... kończymy kompletować materiały do pozwolenia i jak tylko papier w ręku to ruszamy (oby jesien była sucha i długa w tym roku....;D
też zdjęcie bym chciała zobaczyć wybudowanego d88...

annaelte
30-07-2009, 15:48
Merka_23 czy ja też mogę prosic o pare fotek z budowy i efektu końcowego?
juz jesteśmy na krawędzi budowy (kończymy kompletowac materiały do pozwolenia na budowę ED88)

My z 2,5 tony stali (tyle jest w projekcie muratora!) zrobiliśmy (dzirki wspaniałemu architektowi adaptującemu ) 200 kg stali! Faktycznie zbrojenie jest jak dla schronu... :lol:

Poza tym kilka drobniejszych i wiekszych adaptacji mamy na koncie...

Pomimo zmniejszenia pewnych cen wydaje mi sie że kosztorys 450,00 w systemie gospodarczym będzie zawyżony (też w zależności od regionu Polski), ale jak z ekipą jedną co robi wsio "pod klucz" to na pewno nie zawyzony...:(

pozdrawiam

nigri
30-07-2009, 21:17
Cały dom z wykończeniem w środku w ok 50%(nie mamy obudowanego kominka i schodów pokrytych drewnem, narazie jest beton) brak również u nas ogrodzenia działki i polbruku oraz balustrady na balkonie, wyniósł nas ok 450 tyś.
Na dach położyliśmy dachówke cementową ciemny brąz z Euronitu a elewacja jest żółta :D

nigri
30-07-2009, 21:18
podaj maila to wyśle pare fotek :)

nigri
30-07-2009, 21:29
podaj maila to wyślę zdjęcia :)

mamaania
02-08-2009, 07:50
Witam,
my budujemy Reprezentacyjnego D88. Mamy już gotowy stan surowy zamknięty + inst. elektr oraz wodę. Wprowadzaliśmy kilka zmian do oryginału i jesteśmy zachwyceni domkiem :)

mariola.wieslaw
10-09-2009, 17:19
witam
czy ktos buduje lub wybudowal ten piekny domek?
jezeli tak to z czego budowaliscie? jakie wprowadziliscie zmiany? jakie koszty?
no i ostatnie pytanie czy mozna zobaczyc zdjecia z waszych budow? jak i z wykonczenia?
bede wdzieczna :)
pozdrawiam :)

dawid_111_2009
22-10-2009, 18:29
Mam podobny problem co MaGav. jeśli ktoś buduje taki domek to prosił bym o fotki. a tak wogóle to najchetniej bym go obejzał na żywo. mieszkam w woj. łódzkim jesli ktoś moze pomoc podaje maila: [email protected]
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

zodiakryby
29-10-2009, 13:51
Też chciałabym dowiedzieć się coś więcej o tym domku gdyż ja mam projekt indywidualny, ale inspirowałam się właśnie projektem "Reprezentacyjny". Proszę o kontakt kogoś kto buduje.......nie ukrywam, że interesują mnie koszty budowy.
Pozdrawiam
podaje email [email protected]

olakarcz
13-11-2009, 09:26
rowniez jestem zainteresowana zdjeciami i kosztorysem, bardzo prosze o info na maila: [email protected]

dopiero przymierzamy sie do zakupu projektu

agutti24
26-12-2009, 11:53
WITAJCIE MOI DRODZY, MY TAKŻE BUDUJEMY TAKI DOMEK, RÓWNIEŻ WPROWADZILIŚMY KILKA ZMIAN, Z KTÓRYCH JESTEŚMY ZADOWOLENI. W TEJ CHWILI KOŃCZYMY ZAKŁADAĆ DACHÓWKĘ I MAMY STAN SUROWY OTWARTY NA TEN ROK ZAKOŃCZONY :D

anna lt
04-02-2010, 14:17
Witam!!!

Nareszcie ktoś buduje (prawie zbudował) ed 88 :D :D :D
My wreeeeszcie ruszamy na wiosnę po załatwianiu przez rok ubiegły całej papierkologii!

Błagam powiedz ile wydaliście na ten domek do dzisia? Interesuje mnie koszt materiałów i robocizny (bez projektu, nadzoru itp)

Bierzemy właśnie kredyt na budowę i przeraził mnie kosztorysant, który zrobił kosztorys na 512 tys (i to też nie uwzględnił wszystkiego w tym domku...:-(

normalnie skóra mi ścierpła, czy naprawdę Wm też tak drogo wychodzi budowa...?

A macie jakieś zdjęcia?

a skąd jesteście?

Możecie napisać jakie zmiany powprowadzaliście?

pozdrawiam
Ania i Daniel

agutti24
07-02-2010, 17:29
WITAMY WAS DRODZY,JEŻELI CHODZI o KOSZTA TO NA PEWNO NIE SĄ ONE JEDNOZNACZNE Z TYMI PODANYMI W PROJEKCIE. MY OGÓLNIE NIE OSZCZĘDZALIŚMY NA MATERIAŁACH, OCIEPLENIU FUNDAMENTÓW, MURY SĄ TRÓJWARSTWOWE (24 CEGŁA, 2x5 wełna i 11,5 cegła). Dach wyniósł nas również drogo tzn. był deskowany, nałożona papa i dachówka Bogena też jedna z lepszych. Mamy wyrzeźbione krokwie na które przybita jest błazeria. Dzięki czemu nie musimy już robić podbitki. Ogólnie pogoda w zeszłym roku nie dopisała nam. Mieliśmy deszczowo i wilgotno i dlatego nie mamy zrobionych tarasów i schodów wejściowych. Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi z faktu, że budujemy nasz piękny ala dworek. Na stan surowy otwarty wydaliśmy około 270 tyś złotych. W tych kosztach jest już wliczona robocizna ok. 34 tyś murarze i 20 tyś cieśla. Jeśli chodzi o zmiany to wsawilismy z przodu 2 filary do balkonu, który jest teraz półokrągiem a nie prostokątny tak jak w projekcie. Przejscie do garażu zrobiliśmy pod schodami, zamiast pom. gosp. na parterze mamy dużą łazienke. Nad garażem w miejscu ala strychu są wstawione dwa okna na adaptacje pokoju. Za to zrezygnowaliśmy z okien w dachu od frontu. Naszym zdaniem jest ładniej. Zdjęcia domu możecie zobaczyć na stronie Muratora w dziale budowa i remont i szukajcie Reprezentacyjny d88 k. Poznania. Pozdrawiamy i jeżeli macie ochotę zobaczyć nasz domek to zapaszamy. Mieszkamy pod Poznaniem.

anna lt
08-02-2010, 16:08
Jeśli można, to mam jeszcze pytanie czy ścianę trójwarstwową budowaliście od razu, tzn. czy budowane były trzy warstwy jednocześnie? Co to znaczy wełana 2x5? Znam technologie ściany trzywarstwoej pustak (np. 18 cm) + wełna (np. 15 cm) + pustka powietrzna (ok. 4 cm) + cegła elewacyjna (np. 6,5 do 11 cm). Jak to u Was wygląda? A co wpłynęło na decyzję o ścianie trójwarstwowej? Czy wykonawca już wcześniej wykonywał takie ściany?
My mamy już murarza umówionego na 30 tys. (ale za ścianę z silkatów 24 cm, do tego dojdzie osobno styropian + koszt robocizny), chociaż cały czas biję się z myślami, czy ściany trójwarstwowej nie robić jednak.
Dlaczego wybudowaliście dach deskowany?
Trochę ta cena przeraża za stan surowy otwarty... :roll:
Tyle ,że jeśli ściana trójwarstwowa to już praktycznie sprawa załatwiona z ociepleniem od razu, ale i tak jeszcze stolarka okienna i drzwiowa (my planujemy do domów pasywnych lub co najmniej energooszczędnych - koszt minimum 50 tys. nie licząc bramy garażowej i oszklenia ogrodu zimowego - który zrobiliśmy za garażem...), a gdzie instalacje...ło matko... :o
Trochę mało tych zdjęć... nie macie jakiś ze środka, gdybyście mieli zdjęcia to prosiłabym na priv - zawsze jakoś tak lepiej sobie pooglądać pewne rzeczy w realu...ale trochę do Poznania za daleko od nas...

agutti24
10-02-2010, 09:41
Witamy. Jakoś nie mamy przekonania do tych nowych technologi. Mieliśmy takie zamierzenie aby zbudować dom solidnie. Budujemy go dla siebie a nie jako deweloper. dużo ludzi buduje najtańszym kosztem na gotowo o potem sprzedają z odpowiednim zyskiem. Jeżeli chodzi o ściany to mamy Porothem 24 cm 2x5 chodzi o wełne ona jest w kostkach gruba 5cm. daje się ją podwujnie jedna obok drugiej tak żeby nie było szpar na łończeniach . Można dać pojedynczo 10cm jednak fachowiec który ma pojęcie odradzi taki sposób. I od zewnątrz porotherm 11,5 cm. ściany były budowane jednocześnie. Mamy młodą ekipę ale potrafią doradzić i znają się na żeczy. Nie ogłaszają się a roboty mają bardzo dużo. Sami widzieliśmy ich wcześniejsze budowy i mamy ich z polecenia. Każdy kto przyjdzie na budowe jest pod wrażeniem jak równo i czysto zrobione. Z dachem jest podobnie. Tu jednak naprawde trzeba się liczyć z kosztami. Deski wzmacniają ( wiążą cały dach) jest już też dodatkowa izolacja. Na to papa i na ścisłość nie trzeba nic więcej robić. dachówka pełni już wtedy role ozdoby i wykończenia domu. bardzo fajnie wyszły zaokrąglone krokwie i błazeria pod papą. postaramy się o dodatkowe zdjęcia Pozdrawiamy

agutti24
10-02-2010, 10:43
Tylko takie w kompie mamy, na dole brakuje komina na środku do kominka ,a o co chodzi z ogrodem zimowym?

anna lt
10-02-2010, 15:54
Gdzie brakuje komina?:D
Ogród zimowy... za garażem jest takie zadaszenie... my to zadaszenie obudujemy (w zasadzie oszklimy głównie) - to będzie nasz ogród zimowy. Uwielbiamy kwiaty i różne rośliny (czasem takie które tylko w lecie mogą stać na dworze, na zewnątrz) i stąd narodził się pomysł ogrodu, tam na zimę zniesiemy wszystkie rośliny, które w zimie stać na zewnątrz nie mogą...
Szkoda że tylko tyle zdjęć macie...(trzy to niewiele).
Ja chciałabym ścinę trójwarstwową - muszę jeszcze o tym pogadać z wykonawcą, ale obawiam się, że on znacząco podniesie cenę za robociznę i nie będzie mnie stać (jesteśmy ograniczeni kwotą kredytu :( ).
Co do tych nowoczesnych technologii, to wydaje mi się, że ta Wasza wełna 2x5 to jakaś nowość... :lol:
no ale ja tam znawcą nie jestem i może się mylę :oops:
Gdybyście mieli zdjęcia ze środka (nawet nie wykończonego środka) to byłabym chętna - nawet na priv...
zawsze to jak się zobaczy rozkłąd itd to jakoś łatwiej samemu potem coś zmienić czy ustawić pewne elementy...
Czy dużo zmienialiście względem projektu z Muratora?
My wprowadziliśmy troche zmian (do części nie jestem przekonana)...
pozdrawiamy
Ania i Daniel

agutti24
11-02-2010, 18:14
Witamy. brakuje na zdjęciu komina od kominka, teraz już jest. Zmiany? pewne są : dwa filary od frontu, zaokrąglone schody i balkon. Jeden komin zlikwidowany. Przejście do garażu jest pod schodami. Na dole duża łazienka zamiast pomieszczenia gospodarczego. Okna w dachu, od frontu nie ma zamiast wstawione są nad garażem. Takie mamy zmiany a Wy jakie wprowadziliście? POZDRAWIAMY

anna lt
11-02-2010, 18:43
u nas zmian troche więcej...hmmm

1. Zmiana wejścia - nad wejściem jest balkon który ma być drewniany i podparty (aby uniknąć wieńca i mostków termicznych), co pociągnie za sobą słupy drewniane (jako podparcie) na wejściu i inne wykończenie przy schodach (balustradka drewniana);
2. Okna od strony frontowej (w kuchni-02 i w kotłowni-05) zmniejszamy na 120x160 i dodajemy okiennice (do wszystkich okien na parterze), drzwi do garażu będą jedne - likwidacja słupka.
3. Zabudowujemy taras za garażem i zrobimy ogród zimowy + schowek na narzędzia ogrodnicze (kosiarka, łopaty i takie tam) – podmurówka i ściana wschodnia murowe, reszta szklana + słupy drewniane;
4. Na elewacji bocznej (garaż 09) pozostawiamy tylko jedno okno 120 x 120 cm w garażu - u nas to elewacja północna.
5. Na elewacji ogrodowej (u nas to zachodnia) likwidujemy drzwi balkonowe środkowe – w to miejsce zostaje okno 150x160; drzwi balkonowe zmiana wymiaru 150 x 245 – symetria ma być zachowana, stąd drobne przesunięcie okna w gabinecie.
6. Taras będzie drewniany a nie betonowy, tak samo schody do wejścia do budynku!
7. Na elewacji bocznej (salon-01, kuchnia-02) u nas elewacji południowej dokładamy okno w kuchni 120x160, z istniejącego okna w jadalni robimy drzwi balkonowe 150x245, a w salonie jeszcze jedno okno 120x160 – symetria na tej elewacji ma być zachowana.
8. Likwidujemy drzwi z holu do spiżarki (będziemy!) nosić naokoło zakupy, ale zyskamy sporo miejsca w spiżarce na półki.
9. Przeniesienie rekuperatora nad poddaszem użytkowym pod dach - jest tam takie miejsce (obniżymy sufit w holu na poddaszu, przez co zyskamy trochę miejsca na rekuperator i nne rury), przez co łatwiej rozprowadzić kanały i zyskamy miejsca trochę w kotłowni na np. zbiornik 300 l biwalentny na wodę ogrzewana z kolektorów słonecznych;
10. Drzwi do gabinetu przerabiamy na jedno drzwiowe lub przesuwne;
11. Drzwi do kuchni dokładamy przesuwne - 3-4 segmenty składane na lewo. W kuchni będzie wyspa na środku.
12. Drzwi pomiędzy wiatrołapem a kotłownią mają otwierać się na zewnątrz kotłowni.
13. Na elewacji frontowej na poddaszu oba okna połaciowe (w pokoju-15 i w łazience 14) likwidujemy; ponadto w ramach adaptacji schowka 19 + tu dodajemy okna połaciowe dwa od frontu i dwa od elewacji ogrodowej;
14. Na elewacji bocznej północnej poddasze (schowek) nic się nie zmienia.
15. Na elewacji ogrodowej na poddaszu z dwu lukarn małych robimy jedną dużą (taka samą jak od frontu) ale z dwoma oknami;
16. Na elewacji bocznej na poddaszu (południowej) likwidujemy okno połaciowe w garderobie 12 a zmniejszamy okna połaciowe w łazience 14 oraz w zaadaptowanej z pom. gosp. 13 łazience dla dzieci; ponadto na tej elewacji będą kolektory słoneczne do podgrzewania c.w.u. i basenu!
17. Pokoje dzieci (10 i 11) muszą być takie same, stąd przesuwamy ściankę ich łączącą i dodajemy w 10 garderobę (te garderoby u dzieci to raczej szafy takie będą a nie osobne pomieszczenia z drzwiami - po co na drzwi otwierane zabierać przestrzeń); z tego powodu drzwi do pokoju 11 będą „za kominem”;
18. Po prawej komina dajemy szafę dużą aż do drzwi 10, a wejście na strych przerzucamy bliżej ściany 17-15 (nie będzie tam rur wentylacyjnych z powodu rekuperatora na strychu;
19. W naszej sypialni (15) powiększamy garderobę kosztem tego kącika komputerowego;
20. Łazienka przy naszej sypialni (14) będzie miałą wejście z naszej sypialni (15). Pom. gosp. (13) będzie łazienką dla dzieci osobną, tylko ją powiększamy kosztem holu (17);
21. Ponadto z innych zmian to wyciągamy sporo stali, której łącznie w projekcie jest aż 2,5 t!!!! m.in. ze stropu jest stal wyciągnięta, balkon będzie drewniany , więc odpada trochę stali, schody nie będą chyba żelbetowe a adrewniane (tu jesteśmy jeszcze do końca nieprzekonani), więc trochę stali odpada itd….
22. Troszkę więźba dachowa będzie inna, dzięki czemu zostaną usunięte słupki (np. ten na środku schowka (19).
23. Komin w garażu będzie w ścianie a nie obok niej, jak w projekcie.
24. Drobne zmiany w stropie, które pozwolą na „wyciągnięcie” części zbrojenia i zmniejszenie ilości stali.
25. Rozważamy jeszcze podniesienie ścianki kolankowej o jedna cegłę, co zwiększy troszke pomieszczenia na górze... :D

uffff.... to tyle :D

anna lt
01-03-2010, 07:07
To opisuj te zmiany, zawsze może ktoś skorzysta :D

u nas zmiany są dynamiczne i już kilka uległo zmianom :D

zdecydowaliśmy się jednak pozostawić dwie lukarny na elwacji ogrodowej, schody od frontu zostawiamy betnowe, nie wyciągamy tak dużo stali ze stropu jak zaproponował nam architekt, bo po przeliczeniu przez konstruktora okazało się to niebezpieczne dla konstrukcji...

co do Twojej zmiany na blachodachówkę...
to rzecz zasobności portfela i gustu, ja osobiście bym sie nie zdecydowała, bo:
1. Podobno jest głośna (tak mówią znajomi - deszcz jak leje słychac w domu)
2. Dzisiiejsz anomalia pogodowe, np. silne wiatry i huragany, a nawet trąby powietrzne (prtzynajmniej u nas na lubelszczyźnie) przerażają i blachodachówkę zerwałby mi taki wiatr pewnie w całości z dachu...ja wolę dach solidny...ceramika lub cementowa dachówka (ograniczenia finansowe)
3. Zwyczajnie mi sie nie podoba blacha, a te w miarę ładne (jak np. balchodachówka z posypką itp są w cenie dachówki cementowej...)

co do stropu, napisz czym sie kierujesz przy zmianie na zwykły lany?

MaGav
03-03-2010, 20:50
Witam.
Oto moje zmiany w projekcie Reprezentacyjny D88 pokazane na rysunkach:

1. z przodu bez zmian (tylko bez komina)

2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/eea9d6c7e946c023.html

3. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c875942fa0bc6f1f.html

4. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bbf35965a3df3a30.html

Materiały to:
bloczek fundamentowy ALFA, pustaki z betonu komórkowego TERMALICA 24cm, strop TERIVA 4.0, krokwie 20 x 8 cm, dachówka CREATON PREMION, kominy systemowe CJ BLOK i klinkier TERCA.

agutti24
09-03-2010, 17:20
Witamy. gratuluje podjęcia decyzji. Wiemy że nie jest to łatwe zdecydować czym pokryć. Pozostaje wybrać producenta, kolor a to też nie jest łatwe. tak naprawde widać dopiero efekt jak jest założona. Pozdrawiamy

analkofan
16-05-2010, 12:20
Witam mam pytanie dotyczące schodów w tym projekcie. Mamy w planie schody drewniane - nie wylewaliśmy schodów betonowych na etapie budowy. Czy ktoś może przesłać zdjęcia z gotowymi schodami w tym projekcie ([email protected])? Chodzi głównie o rozwiązanie dotyczące pomieszczenia nad garażem które u nas w domu jest o jeden pustak niżej od stropu. Z góry dziękuje

krzysztofixm
14-08-2010, 21:05
witam ja tez z zona wybralismy projekt reprezentacyjny a strop jaki wybralem to oczywiscie teriva jest cichy i nowoczesny,ale chyba kosztowniejszy.koszt w 2008 roku to ok7tys podciagi z pustakami brygada ktora to zrobi oraz pompogruszka z betonem b20 ja zalatwilem za 250 pln za metr.

krzysztofixm
15-08-2010, 19:17
dokladnie mam juz terive 2 komorowa ale pustak betonowy,troche kruche wiec polecilbym zuzlobeton.a ceny rozne jezeli chodzi o koszt pustaka.podobnie z podciagami.tak woogole to projekt silnie zazbrojony podobnie grubosc krokwii.wiec materialu idzie b.duzo.

krzysztofixm
11-11-2010, 20:26
witam.(..)strop teriva jest ok ale nie do tego projektu...hmm.uwazam ze jest prawie do kazdego projektu nawet do D88,z tym ze jest on dosc drogi,i pracochlonny.podobnie jak caly projekt nie nelezy do tanich,poniewaz wyliczenie(mat.sredniej polki) z 2008 roku wynosi bez ogrzewania 550tys na gotowo.material przygotowany przez rzeczoznawce z pn-wsch.regionow polski.wybierajac ten projekt musimy sie liczyc z duuzym wydatkiem.do tego dochodzi wlasnie ta grubo-zalozona ilosc materialow,ktora jak forumowicze pisza mozna oczywiscie odchudzic i zaoszczedzic,nie majac przy tym jakis niedociagniec budowlanych.dla przyszlych mieszkancow polecam zrobienie pompy ciepla.

agutti24
16-12-2010, 17:19
Witajcie. Mam problem z oknami, a dokładnie z balkonowym [ łukowym] . Chciałem zamówić okna z Krakowa ale takiego nie produkują. Czy ktoś już możę ma takie okno? Chętnie poznam wasze opinie, i firmy w których robią takie okno.

krzysztofixm
19-12-2010, 20:22
Witajcie. Mam problem z oknami, a dokładnie z balkonowym [ łukowym] . Chciałem zamówić okna z Krakowa ale takiego nie produkują. Czy ktoś już możę ma takie okno? Chętnie poznam wasze opinie, i firmy w których robią takie okno.

witaj.okna z krakowa pewnie planujecie plastik,z tym pewnie bedzie problem.ja postanowilem doplacic i wziac drewniane meranti 3 szybowe z firmy urzedowski.wiadomo ze jest doplata bo to nie typowe a tak jest zawsze jezeli sa nie wymiarowe to doplata.koszt wyniosl ok 25tys bez montazu,ale za to jak cieplo i elegancko.polecam.

agutti24
20-12-2010, 21:56
Dziękuje. Rzeczywiście myślimy o oknach z Krakowa 2 lub 3 szybowe. Są dosyć popularne i nie ma z nimi większego problemu, a jeśli coś jest nie tak to serwisant przyjeżdża i reguluje lub wymienia. tyle dowiedziałem się od znajomych którzy je montowali u siebie. Drewniane okna ,na pewno jest to prestiż ale czy rzeczywiście wytrzymają tyle lat? producent podaje bodajże 50. Wiąże się to pewnie z konserwacją którą należy przeprowadzać.

krzysztofixm
23-12-2010, 21:38
Dziękuje. Rzeczywiście myślimy o oknach z Krakowa 2 lub 3 szybowe. Są dosyć popularne i nie ma z nimi większego problemu, a jeśli coś jest nie tak to serwisant przyjeżdża i reguluje lub wymienia. tyle dowiedziałem się od znajomych którzy je montowali u siebie. Drewniane okna ,na pewno jest to prestiż ale czy rzeczywiście wytrzymają tyle lat? producent podaje bodajże 50. Wiąże się to pewnie z konserwacją którą należy przeprowadzać.

witam.otoz regulacja okien jest u kazdego producenta,w standardzie,z nia nie ma najmniejszego problemu poniewaz serwisy dbaja o swoich klientow,bo z tego zyja,zywotnosc okien jest zalezna od materialu oraz wykonania i uzytkowania,ale to juz pozostawiam dla bardziej wtajemniczonych,ktorzy chca wiedziec wiecej oraz znac ranking producentow okien.pamietac tez nalezy aby dom byl naprawde remrezentacyjnym nalezy go odpowiednio ubierac.

krzysztofixm
28-12-2010, 18:53
Witam.
Też jestem na etapie wyboru okien. Byłem w kilku firmach i między innymi pytałem o okna z Krakowa gdzie faktycznie jest problem z tym oknem łukowym. Ja prawdopodobnie zdecyduje się na okna z Kobi Plast z nowego profilu, kolor ciemny orzech z obu stron. W tej firmie okna wyceniono mi na 15000 ze szprosami lub 12000 bez. Ważne że nie ma problemu z oknem łukowym, nie będzie poprzeczek itp. Okna z Krakowa wycenili mi na 17500 a inne na 16500 , 16000, 12500 i też 15000 więc myślę że te po środku najlepsze:). Oczywiście podaje z montażem i gwarancją. Moje rady to: 1. wybrać tak kolor aby później dobrać drzwi i bramy garażowe. 2. warto poświęcić 2 dni i być na budowie podczas wstawiania drzwi i okien. 3. wybrać mocny profil czyli gruby i stabilny a do drzwi balkonowych jednak dam poprzeczkę.
Pozdrawiam

Witam ponownie
dzis ogladalem nowa produkcje dla firmy Urzedowski ktora do niedawna specjalizowala sie tylko w oknach drewnianych,otoz posiada od niedawna w swojej ofercie okna pcv w roznych kolorach trzy szybowe.w przekroju konstrukcjia wygladaja naprawde solidnie.moze warto sprawdzic i porownac jakosc oraz cene!:yes:

agutti24
18-01-2011, 10:19
Witamy. Jeśli chodzi o okna sprawa zamknięta. Wybrałem z Krakowa. Teraz pora pomyśleć o ogrzewaniu. Kolejny kłopot co wybrać ogrzewanie tradycyjne czy podłogowe piec gazowy czy jakieś ekogroszki itp. Nasz pomysł to dół ogrzewanie podłogowe góra grzejniki i piec gazowy. Trochę boimy się rachunków za gaz że to nas przerośnie. Myślałem do tego o kominku z płaszczem wodnym ale okazuje się że to nie takie proste połączyć wszystko. Ma ktoś już ten problem za sobą?

krzysztofixm
18-01-2011, 19:57
Witamy. Jeśli chodzi o okna sprawa zamknięta. Wybrałem z Krakowa. Teraz pora pomyśleć o ogrzewaniu. Kolejny kłopot co wybrać ogrzewanie tradycyjne czy podłogowe piec gazowy czy jakieś ekogroszki itp. Nasz pomysł to dół ogrzewanie podłogowe góra grzejniki i piec gazowy. Trochę boimy się rachunków za gaz że to nas przerośnie. Myślałem do tego o kominku z płaszczem wodnym ale okazuje się że to nie takie proste połączyć wszystko. Ma ktoś już ten problem za sobą?

witam.okna wybrane teraz kolejny krok.jezeli chodzi o ogrzewanie to ja przygotowywalem sie okolo 5 lat.czytanie,ogladanie,targi,itp.przerabialem gaz z butla na podworku zakopana lub na ziemna,piec na olej.zdecydowalem sie na pompe ciepla.latem zalozylismy do starego domu ok.100m stara warminska chata,oraz do nowego reprezenatcyjny jak wiadomo.w starym zostala zalozona pompa ciepla o mocy 6kw z dwiema sondami pionowymi,centralne juz bylo wczesniej(mialem piec elektryczny 3 fazowy rachunki roczne ok.8tys i wciaz rosly).koszt pompy 50tys,teraz przy duzych przymrozkach w grudniu rachunek za prad wyniosl 300pln,w tym woda ciepla i ogrzewanie(22-23stopnie).w reprezentacyjnym jest rowniez pompa ciepla o mocy 11kw z trzema sondami pionowymi i podlogowka na calej prawie 200m powierzchni uzytkowej,lacznie z garazem.ogrzewanie od grudnia juz jest wlaczone i naprawde jest cieplo a jeszcze nie mieszkamy tam.pompa sprawuje sie dobrze jak na poczatek,powiem wiecej jak zakoncze sezon grzewczy ale przy ciaglym wzroscie cen za energie elektr,gazowa czy paliwowa to bedzie to duza oszczednosc.:yes:wiec jezeli srodki na taka inwestycje pozwalaja to naprawde polecam.sledze tamat nawet teraz i widze jak na nawet biedym terenie warm-maz jest wielu chetnych do zalozenia takiego urzadzenia.
ps.kominek tez mam ale teraz chyba bedzie tylko ozdoba bo to kolejny obowiazek,a i koszt drzewa wraz z przygotowaniem.z plaszczem dobre rozwiazanie ale ktos musi sie tym zajac w odpowiednich godzinach tak aby bylo cieplo non stop.pamietajmy jednak ze obieg jest wymoszony pompa ktora jest zasilana pradem.prosze spradzic tez ile miejsca zajmie taki kominek w salonie gdzie komin jest na srodku.moze tylko grawitacyjne wymusic ogrzewanie rozprowadzajac je na gore.

agutti24
19-01-2011, 09:44
Witam. My nie mamy tyle czasu wiosną chcemy zamknąć budowę i pilnować a to nas zmusza do przyspieszenia prac i myślenia o ogrzewaniu aby na jesień już działało. Nie wiele wiem na temat tych pomp ciepła chociaż coraz więcej się o nich słyszy. trochę obawiam się że jest to nowość nie do końca sprawdzona, bo nie wiadomo jak to będzie działać za 10 lub 15 lat a jednak koszt montażu jest duży i tyle ta instalacja musi wytrzymać aby się w zruciła i były tak naprawdę korzyści. A jak to wygląda technologicznie? Te sondy są wkopane obok domu? jak głęboko? no i ta cała pompa i wszystko co potrzebne gdzie się znajduje? Czy taka pompa np 11kw wystarczy do ogrzania i bieżącej ciepłej wody w kranie, czy musi być jeszcze jakieś dodatkowa instalacja wspomagająca. Bo jeśli chodzi o kominek to faktycznie to ma być jako ozdoba, i używany w wolnym czasie ,gdzie się jest w domu.

krzysztofixm
19-01-2011, 20:37
Witam. My nie mamy tyle czasu wiosną chcemy zamknąć budowę i pilnować a to nas zmusza do przyspieszenia prac i myślenia o ogrzewaniu aby na jesień już działało. Nie wiele wiem na temat tych pomp ciepła chociaż coraz więcej się o nich słyszy. trochę obawiam się że jest to nowość nie do końca sprawdzona, bo nie wiadomo jak to będzie działać za 10 lub 15 lat a jednak koszt montażu jest duży i tyle ta instalacja musi wytrzymać aby się w zruciła i były tak naprawdę korzyści. A jak to wygląda technologicznie? Te sondy są wkopane obok domu? jak głęboko? no i ta cała pompa i wszystko co potrzebne gdzie się znajduje? Czy taka pompa np 11kw wystarczy do ogrzania i bieżącej ciepłej wody w kranie, czy musi być jeszcze jakieś dodatkowa instalacja wspomagająca. Bo jeśli chodzi o kominek to faktycznie to ma być jako ozdoba, i używany w wolnym czasie ,gdzie się jest w domu.

montaz pompy i wiercenie sad to termin ok.tyg.wraz z podlaczeniem.podlogowka bo to jest najlepsze rozwiazanie przy pompie ciepla okolo 1,5tyg (izolacja,rozprowadzenie rur,dodatkowo rury do wody,oraz na koniec wylanie posadzki.tyle ze koszt calosci to ok.100tys na reprezentacyjny(w sklad kwoty wchodzi wszystko na gotowo)to byla moja oferta nie wiem jakie sa ceny w innych regionach polski.wykonanie moze byc robione nawet zima.otwory wierci wiertnica i wahaja sie wgranicach 3 x 75metrow,mozna zastosowac kolektory poziome ale to wtedy trzeba miec dzialke z miejscem na kolektor poziomy.chyba dobrym rozwiazaniem bedzie udac sie do najblizszego doradcy od pompy ciepla ktory sam przekona panstwa.ewentualnie zapraszam na warmie i mazury.wydajnosc w zupelnosci wystarczy na ciepla wode i na ogrzewanie.ja odwiedzilem wiele gospodarstw ktore maja pompe i jest to naprawde dobre rozwiazanie,ale kosztowne.sondy sa obok budynku i w niczym nie przeszkadzaja.prosze odszukac strony podaje przykl.http://www.google.com/images?hl=pl&q=pompa+ciep%C5%82a&rlz=&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=BEs3TfjNEoiZhQf50dTyAg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=2&ved=0CDwQsAQwAQ&biw=1259&bih=628 tak to wylada w przekroju.ciezko jest przekonac kogos na forum.odsylam do doradcy lub zapraszam.

agutti24
20-01-2011, 11:02
Witajcie
Tak na pewno forum nie jest miejscem do podejmowania decyzji ale zawsze się można czegoś dowiedzieć czasem więcej niż u producentów, czy dilerów, bo wiadomo że będą swoje zachwalać i ewentualnie wytykać wady u konkurencji. Na dzień dzisiejszy przerasta nas ta cena którą podaliście całej instalacji. Ale jest to jeszcze temat do dyskusji.
Dziękujemy za zaproszenie

Chociaż jak byśmy się zdecydowali to przed podjęciem ostatecznej decyzji chętnie byśmy zobaczyli to u was.

MaGav
23-01-2011, 20:44
Witam
Podłącze się pod temat ogrzewania bo też mnie to czeka na wiosnę. Faktycznie dużo słyszy się ostatnio o alternatywnych źródłach ogrzewania domu tj. Pompach ciepła, kolektorach słonecznych, piecach na groszki, oleje itp. Ja popatrzyłem na to inaczej. Np małe porównanie pompy ciepła i zwykłego standardowego gazu jakim teraz ogrzewam mój stary dom: Pompa ciepła kosztuje 50 000 + 300 zł x 5 miesięcy zimy x 10 lat = 65 000 natomiast zwykły dwufunkcyjny piec gazowy średniej klasy 5 000 + 600 zł x 5 miesięcy zimy x 10 lat = 35 000 więc po 10 latach jeszcze się nie zwróci połowa. No więc czekamy nastepnych kilka lat. Oczywiście pominąłem koszty serwisu itp bo obydwie instalacje napewno cos po drodze będą kosztować. Inna sprawa, to że w czasie budowy 50 000 do duży wydatek a płacenie nawet 2 razy wyższych rachunków za gaz przez te lata chyba jest mniej dokuczliwe, takie rozłożenie na raty ogrzewania. To tylko takie moje przemyslenia na gorąco bo sam nie wiem czy mam rację, na szczeście zostało jeszcze troche zimy na te przemyślenia i do czasu podjęcia decyzji. Może ktoś przedstawi to jakoś inaczej.

RY$
10-03-2011, 10:32
Witam
Właśnie stanąłem przed wyborem projektu i bardzo mi się podoba reprezentacyjny ,czy wybraliście ten projekt ? czy wiecie gdzie można go zobaczyć w realu..??
Pozdrawiam cieplutko ewentualnie proszę o odpowiedż na maila [email protected]

RY$
10-03-2011, 10:35
Witam serdecznie czy mógłbym zobaczyć Wasz domek?? interesuje mnie nawet z zewnątrz ewentualnie proszę o kontakt na maila [email protected]
pozdrawiam

MaGav
20-01-2012, 14:15
Witam, ja prawie już wybudowałem Reprezentacyjny w Przemyślu. Mój projek został znacząco zmieniony ale jeśli ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć. Mój mail: [email protected]. Pozdrawiam.

sintesi
27-01-2013, 21:46
agutti24
Czym się w życiu zajmujecie skoro stać Was na taki dom, a z ortografią jesteście na bakier? No chyba, że kredyt...