PDA

Zobacz pełną wersję : ile eko groszku spale na sezon



mk3
12-09-2006, 21:50
witam , ile eko groszku spalacie na sezon, ja mam do ogrzania 200m2 , sciany jednowarstwowe 44 porotherm, na dole podłogówka, u góry grzejniki, cwu ma podgrzewac kociol piec 29 kW Ling kombi żeliwny {mokry} ile eko groszku kupić na caly sezon ?????????????????

arluka
13-09-2006, 06:53
Mnie również bardzo interesuje odpowiedź na to pytanie, ale chyba niewielu jest chętnych do odpowiedzi. Jest to niestety uzależnione od wielu, wielu czynników. Mimo wszystko czekamy na głosy w naszej sprawie!!

arluka
13-09-2006, 06:55
i jeszcze jedno, dlaczego masz kocioł aż 29 kw??? Ja mam podobne parametry ale zamierzam kupić max 25.

niciacia
13-09-2006, 06:59
dom 155 m2, cały rok palenia w piecu, trochę ponad 4 tony - tak na oko. Zimą jeden zasyp na tydzień, latem raz na 30-40 dni

Marcin_Łódź
13-09-2006, 07:02
pisałem juz to 100 razy,a le napisze raz jeszcze :wink: :

piec HEF 20 KW
dom: kostka PRL-owska
powierzchnia około 130 m2 plus piwnice około 55 m2, z założenia nieogrzewana
ocieplenie - brak jakiegokolwiek
okna - plastiki - parter 6-cio letnie, piętro roczne, jedno okno niewymienione, dosyć duże, bardzo stare
zasobnik cwu - 140 l. płaszczowy

zużycie groszku na cały sezon (lato i zima) - 5,5 tony
cena groszku 400 zł z transportem/tona

temp w doomu - około 20 stopni cały czas

częstotliwość zasypywania zasobnika- lato- raz na 3 - 4 tygodnie
zima raz na 3-7 dni
częstotliwość wybierania popiołu - lato - raz na tydzień, zima co 2 dni.

konieczność czyszczenia pieca - raz na 6 tygodni

agnieszkakusi
13-09-2006, 07:02
niciacia, a gdzie mieszkasz? Gdzieś koło Torunia?

AldonkaS
13-09-2006, 07:12
niciacia - podaj może w jakiej technologii masz wybudowany dom, ile osób go zamieszkuje, ile razy dziennie korzystacie z CWU, jaką temperaturę trzymasz w domu w zimie - bo muszę przyznać że wynik masz rewelacyjny.
Ja przy podobnej wielkości (około 160m2 pow. po podłodze - razem z piwnicą), temp. w zimie 22-23 stopnie C, 2 osoby dorosłe + dziecko (obecnie 13 miesięcy) spaliłam przez rok około 6 ton eko-groszku. Zasobnik (120kg węgla) starcza mi w lecie na 16-19 dni - i jest to całkiem dobry wynik w porównaniu z wynikami znajomych (przy podobnych parametrach użytkowych).

agnieszkakusi
13-09-2006, 07:14
no ja mieszkając w tej chwili w Toruniu (już niedługo!), chętnie bym ten rewelacyjny piec zobaczyła (oczywiście jeśli będzie taka możliwość)

Polimet
13-09-2006, 21:47
pisałem juz to 100 razy,a le napisze raz jeszcze :wink: :

piec HEF 20 KW
dom: kostka PRL-owska
powierzchnia około 130 m2 plus piwnice około 55 m2, z założenia nieogrzewana
ocieplenie - brak jakiegokolwiek
okna - plastiki - parter 6-cio letnie, piętro roczne, jedno okno niewymienione, dosyć duże, bardzo stare
zasobnik cwu - 140 l. płaszczowy

zużycie groszku na cały sezon (lato i zima) - 5,5 tony
cena groszku 400 zł z transportem/tona

temp w doomu - około 20 stopni cały czas

częstotliwość zasypywania zasobnika- lato- raz na 3 - 4 tygodnie
zima raz na 3-7 dni
częstotliwość wybierania popiołu - lato - raz na tydzień, zima co 2 dni.

konieczność czyszczenia pieca - raz na 6 tygodni


A świstak siedzi i zawija w sreberka..........
A ja znam gościa co mu worek 50kg węgla starcza na całą zimę... mieszka razem z zona w domu 150m2....i oszczędza bardzo prosto:
jak jest zimno to bierze ten worek węgla i na zmiane z żoną biega z nim wokół domu
:lol: :lol: :lol: :lol: [/url]

Polimet
13-09-2006, 21:51
witam , ile eko groszku spalacie na sezon, ja mam do ogrzania 200m2 , sciany jednowarstwowe 44 porotherm, na dole podłogówka, u góry grzejniki, cwu ma podgrzewac kociol piec 29 kW Ling kombi żeliwny {mokry} ile eko groszku kupić na caly sezon ?????????????????


Powinno wystarczyć 4T lekko ale pod warunkiem ze piec będzie o mocy nominalnej 15KW!!!!
Kto Ci piec dobierał???!!! :evil:

mk3
13-09-2006, 22:22
witam
piec dobrałem sam , jest dlatego taki wielki bo myslałem o ogrzewaniu całej piwnicy dom calkowicie jest podpiwniczony i robi sie wtedy około 250m2 do ogrzania , a po drugie to chciałem miec piec żeliwny " na lata" a viadrus nie robi z podajnikiem mniejszych niz 29 kW jest 28kW ale bez płaszcza wodnego, mam nadzieje że ten też dużo nie spali

Marcin_Łódź
14-09-2006, 06:54
pisałem juz to 100 razy,a le napisze raz jeszcze :wink: :

piec HEF 20 KW
dom: kostka PRL-owska
powierzchnia około 130 m2 plus piwnice około 55 m2, z założenia nieogrzewana
ocieplenie - brak jakiegokolwiek
okna - plastiki - parter 6-cio letnie, piętro roczne, jedno okno niewymienione, dosyć duże, bardzo stare
zasobnik cwu - 140 l. płaszczowy

zużycie groszku na cały sezon (lato i zima) - 5,5 tony
cena groszku 400 zł z transportem/tona

temp w doomu - około 20 stopni cały czas

częstotliwość zasypywania zasobnika- lato- raz na 3 - 4 tygodnie
zima raz na 3-7 dni
częstotliwość wybierania popiołu - lato - raz na tydzień, zima co 2 dni.

konieczność czyszczenia pieca - raz na 6 tygodni


A świstak siedzi i zawija w sreberka..........
A ja znam gościa co mu worek 50kg węgla starcza na całą zimę... mieszka razem z zona w domu 150m2....i oszczędza bardzo prosto:
jak jest zimno to bierze ten worek węgla i na zmiane z żoną biega z nim wokół domu
:lol: :lol: :lol: :lol: [/url]

nie rozumiem o co Ci chodzi. Piec kupiłem w kwietniu 2005r. Wtedy też kupiłem 6 ton groszku. W maju 2006 kupiłem kolejne 6 na następny sezon. Jak kupowałem nowy zapas w piwnicy trochę mi jeszcze zostało z poprzedniego roku. Dlatego napisałem 5,5 tony. Nie chcesz - nie musuisz mi wierzyć. Temp jest około 20 stopni. Wyjątkiem był pokój w którym okno jest niewymienione - tam temp rzeczywiście była kilka stopni niższa, drzwi praktycznie całą zimę były tam zamknięte.

jeszcze jedno: napisałem temp OKOŁO 20 stopni i żeby uniknąć komentarzy, że około 20 to też 15 i pewnie tyle jest u mnie, wyjaśniam:
napisałem "około" ponieważ nie mam sterownika pokojowego. tak więć jak zmienia się temp na dworze to również trochę zmienia się temp w domu. Dopóki tego ręcznie nie zmienię. Przy czym ten przedział na pewno nie jest inny niż min. 18-19, max 21 (z wyjątkiem pokoju ze starym oknem).

Nie mam potrzeby kłamać żeby się dowartościować.

Pozdrawiam


P.S. Znajomy, który ma dom 130 m2 ale ocieplony mówi, że spala 3 tony na sezon (przy czym nie wiem czy w to też jest woda latem) - przynajmniej tak twierdzi, ale wiadomo świstak siedzi, więc mu nie wierzymy.

Marcin_Łódź
14-09-2006, 07:06
witam , ile eko groszku spalacie na sezon, ja mam do ogrzania 200m2 , sciany jednowarstwowe 44 porotherm, na dole podłogówka, u góry grzejniki, cwu ma podgrzewac kociol piec 29 kW Ling kombi żeliwny {mokry} ile eko groszku kupić na caly sezon ?????????????????


Powinno wystarczyć 4T lekko ale pod warunkiem ze piec będzie o mocy nominalnej 15KW!!!!
Kto Ci piec dobierał???!!! :evil:


200 m2 4 tony lekko, ale 130 m2 nieocieplone, ale za to prawie 6 T to wyssane z palca.

niciacia
14-09-2006, 07:08
niciacia - podaj może w jakiej technologii masz wybudowany dom, ile osób go zamieszkuje, ile razy dziennie korzystacie z CWU, jaką temperaturę trzymasz w domu w zimie - bo muszę przyznać że wynik masz rewelacyjny.
Ja przy podobnej wielkości (około 160m2 pow. po podłodze - razem z piwnicą), temp. w zimie 22-23 stopnie C, 2 osoby dorosłe + dziecko (obecnie 13 miesięcy) spaliłam przez rok około 6 ton eko-groszku. Zasobnik (120kg węgla) starcza mi w lecie na 16-19 dni - i jest to całkiem dobry wynik w porównaniu z wynikami znajomych (przy podobnych parametrach użytkowych).
Mieszkam koło torunia. Mam dom parterowy, z lekkim stropem, na którym leży 3 razy 10 wełna. Ściany suporex plus 12 styropianu plus klej i siatka bez tynku. W domu zamieszkują 4 osoby, w tym 2 dzieci. Temperatura zimą 21-22 st. C, zasobnik cwu 200 litrów, korzystam z cwu zawsze jak mam potrzebę - nie chodzimy brudni :) :wink:
Zapomniałem jeszcze dodać, że w domu jest termostst, któy blokuje piec (zainteresowani wiedzą o co chodzi), kiedy nie ma nas w domu. Ogrzewanie to grzejniki aluminiowe żeberkowe (podobno bardzo wydajne) plus podłogówka tam, gdzie są płytki oczywiście. Pod podłogą leży 10 cm (2 razy 5) FS 20.

niciacia
14-09-2006, 07:14
no ja mieszkając w tej chwili w Toruniu (już niedługo!), chętnie bym ten rewelacyjny piec zobaczyła (oczywiście jeśli będzie taka możliwość)
Nie ma problemu, zapraszam, jesteśmy tu po to, żeby sobie pomagać. Piec można też zobaczyć na stronie producenta: www.ekocentrpphu.com.pl

kuleczka
14-09-2006, 07:48
Ubiegły sezon był pierwszy, dom 250m (beton komórkowy 24+12styropianu) był wtedy w trakcie wykańczania wnętrz. Piec to skamp eko (czy jakoś tak :oops: ). Poszło niecałe 5 ton, a zima była ostra. Wewnątrz temp ok. 18-20 st- większa nie była potrzebna do wykończeniówki. Mam nadzieję, że tej zimy spalimy max 6, zresztą już zakupiliśmy po 390zł tona z pakowaniem w worki i dowozem.

Szymciuch
16-09-2006, 15:20
Cześć!

Ja też jestem w trakcie wyboru kotła na eko-groszek. Na razie wybor zawęziłem do kilku i proszę o pomoc w wyborze i ewentualne rady.

Oto lista moich "wybranych":

1. Ling 25
2. Fakora 25
3. Eko-Tech 26

A tak na boku to co myślicie o tym wynalazku?? http://kotly.com/sklep/product_info.php?cPath=7&products_id=481

I jeszcze jedno ile może kosztowac kocioł Ling Combi ktory jest wymieniany wśród "mercedesów".

Dzięki za pomoc.
_________________

Alupin
24-09-2006, 22:21
Hejka moi mili

Mam pytanko retoryczne do posiadaczy kociołków z podajnikiem... :

Czy kocioł o mocy 15kW wystarczy do ogrzania domu o pojemności 190 m2 ..?

Ściana 4 warstwy ( 24 suporex, 5 ustka powietrza, 12 suporex, 10 styropian ).. - strop terriva i 25 cm. wełny ..

Z wyliczeń ( 190 m2 * 0,6 km/m2 ) wynika, że 11,5 Kw.

Uwzględniając sprawność kotła ok. 83% powinno spokojnie wystarczyć..

Jak jest w praktyce?

Czy ktoś ćwiczył temat?

Pytam, bo kocioł mogę podłączyć do przewodu spalinowego fi 130 :-(..

Znalazłem coś takiego:

http://kotly.com/sklep/product_info.php?cPath=7&products_id=396

wygląda spoko i firma dobra...

Proszę o poradę ;)

Dzięki

Robert

Piotrek77
25-09-2006, 07:49
Mam kocioł na owies 46Kw.
Dom 340m2+zasobnik 200l c.w.u.
W sezonie zimowym spalanie 1700-1800kg owsa miesięcznie.

root
25-09-2006, 22:38
Alupin - w firmie podanej przez Ciebie w linku kupiłem rok temu piec (chyba Pereko 17kw z podajnikiem).
Cenę mieli najlepszš, dostawa gratis, wszystko sprawnie i bez problemu, więc polecam.

Pozdrawiam

Frater
23-12-2006, 17:45
Ile pali kocioł?
Tyle, ile mu damy.

U mnie Fakora 25kw.
Piec z zapasem na caly dom, obecnie zamieszkane tylko okolo 86-90.

Sciany to 75cm cegly o wieku 120-150 lat.
Czesc domu byla nie ogrzewana przez okolo 7-8b lat, wiec chlonie troszke na dosuszanie.

Kaloryfery plytowe, kuchnia (16m2) i laznia (12m2) to podlogowe.

Strop drewniany i nie docieplony. Ledwie 5cm welny a pozostale 10 lezy i czeka na czas umozliwiajacy ulozenie :-(

Okna nowe,rozszczelnione bo ze scian paruje remont i nieogrzewanie przez lata.

W domu utrzymywane 22*C

Zasobnik CWU 100L z płaszczem i woda ma 55*C

3 do 4 mieszkańców.

Instalacja z zaworem 4droznym.

Na piecu okolo 60*C
Na kaloryfery okolo 40*C

Ekogroszek to min. 25 kilo na dobe.
Maksymalnie dalo rade 25 kilo na 36 godzin.

Komin prowizoryczny, zimny.

Leszko
20-12-2007, 19:30
:wink:

LubMar
21-12-2007, 11:43
" :wink: "
nie ma to jak rzeczowa odpowiedź

pierwek
21-12-2007, 13:59
Ekogroszek to min. 25 kilo na dobe.
Maksymalnie dalo rade 25 kilo na 36 godzin.


czyli minimalnie spali 37kg/36h a maksymalnie 25kg/36h
:P

Leszko
21-12-2007, 14:49
" :wink: "
nie ma to jak rzeczowa odpowiedź

miałem na myśli podciągnięcie tematu,rok czasu zastój w temacie, a temat dobry, warto kontynuować aby przypadkiem ktoś nie rozwiął nowego :wink: :wink: :wink: