PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie z siatki z podmurówką - jak wykonać



Fumfol
14-09-2006, 08:38
Witam!

Zamierzam zabrać się za ogrodzenie działki: siatka z podmurówką. Podmórówka ma być szalowana i lana, beton z betoniarki. Siatka wysoka na 150 cm + podmórówka. Taką mam przynajmniej koncepcję i chciałbym ja skonfrontować z mądrzejszymi ode mnie. No i mam takie pytania:

1) Czy wystarczy jak pod słupki (2 m)wykopie na głębokość 80 cm, osadzając słupki na 30 cm w betonie? Zostanie mi wtedy 20 cm na podmórówke i 1,5 m na siatkę. Nie bedzie za płytko słupek osadzony w betonie?

2) Na jaką głebokość kopać pod podmurówkę? Wg. zasad budowlanych powinienem na 80 cm, ale myślałem, że może by trochę płyciej skoro to tylko podmurówka? Może na 30 starczy w ziemi i 20 nad ziemią?

3) Czy podmurówka musi mieć jakieś zbrojenie? Słupki będą rozstawione pewnie co 2-2,5 m.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

rammzes1
14-09-2006, 09:00
Sugeruję abyś udał się do sąsiada i razem coś wymyślicie ;)

Vax
14-09-2006, 09:02
Ja proponuje abys rozwazyl opcje wykonania sobie ogrodzenia oferowanego przez firme konsport http://www.konsport.com.pl/

U siebie zrobilem ogordzenie z siatki od str. sasiadow i jestem bardzo zadowolny. Zreszta jestem duzym przeciwnikiem wielkich/szerokich podmurowek. Wole takie ukladane jak klocki lego :wink:

Fumfol
14-09-2006, 09:06
No własnie z sąsiadem wymyslam :)

Vax: rozważałem różne opcje i doszedłem do wniosku, że chcę się wykazać i zrobić to samemu.

rammzes1
14-09-2006, 09:11
przeliczłeś koszty wykonania samemu ??

Fumfol
14-09-2006, 09:17
przeliczłeś koszty wykonania samemu ??
Jak wykonuje sam, to nie mam kosztów. Materiał tak czy tak muszę kupić. Odpadają koszty robocizny. Muszę tylko kilka weekendów poświęcić. Zaczynam w najbliższy.

retrofood
14-09-2006, 09:22
Witam!


1) Czy wystarczy jak pod słupki (2 m)wykopie na głębokość 80 cm, osadzając słupki na 30 cm w betonie? Zostanie mi wtedy 20 cm na podmórówke i 1,5 m na siatkę. Nie bedzie za płytko słupek osadzony w betonie?
2) Na jaką głebokość kopać pod podmurówkę? Wg. zasad budowlanych powinienem na 80 cm, ale myślałem, że może by trochę płyciej skoro to tylko podmurówka? Może na 30 starczy w ziemi i 20 nad ziemią?
3) Czy podmurówka musi mieć jakieś zbrojenie? Słupki będą rozstawione pewnie co 2-2,5 m.


1. Wystarczy. Nie róbmy płotów przeciwpancernych.
2. Wystarczy 30, może być 20.
3. Zbrojenie wskazane. Powodem zastosowania zbrojenia niech będzie to, że skoro robisz plytkš podmurówkę, powyżej strefy zamarzania gruntu, to będzie ona lekko "pracować", podnoszona przez zamarzniętš ziemię. Przy braku zbrojenia może z czasem popękać.

rammzes1
14-09-2006, 09:27
podmurówkę chcesz lać sam czy gadałeś z Heniem??

Fumfol
14-09-2006, 09:28
Dzięki za konkrety!

3. Zbrojenie wskazane. Powodem zastosowania zbrojenia niech będzie to, że skoro robisz plytkš podmurówkę, powyżej strefy zamarzania gruntu, to będzie ona lekko "pracować", podnoszona przez zamarzniętš ziemię. Przy braku zbrojenia może z czasem popękać.
Myślałem, żeby uniknąć zbrojenia, porobić dyletacje przy każdym słupku. Wtedy podmórówka ze słupkami i stupami w które słupki będą wmurowane, nie będzie twżyła monolitu na całej długości. Dobrze kombinuje?

Fumfol
14-09-2006, 09:29
podmurówkę chcesz lać sam czy gadałeś z Heniem??
A kto pyta :)
Z Heniem nie gadałem, oskubie mnie z ostatnich pieniedzy :)

lackyluk
14-09-2006, 09:30
Słupek na 90 cm podmurówka na 30 cm oczywiście zazbrojona.

Fumfol
14-09-2006, 09:33
Słupek na 90 cm podmurówka na 30 cm oczywiście zazbrojona.
Ale na samej głębokości ławy (80 czy 90 cm) musi być słupek, czy wystarczy go zamurować na 30 cm w betonie? To dość istotne, bo w pierwszym przypadku słupki muszą być wyższe.

retrofood
14-09-2006, 09:45
Ale na samej głębokości ławy (80 czy 90 cm) musi być słupek, czy wystarczy go zamurować na 30 cm w betonie? To dość istotne, bo w pierwszym przypadku słupki muszą być wyższe.

Zrób tak, jak pisałeœ na poczštku.
jeœli dajesz dylatację, to może nie popęka i bez zbrojenia.
Słupki im dłuższe, tym lepiej się je ustawia, daj w betonie te 30 cm w ziemi i 20 cm nad (czy odwrotnie) i wystarczy.
Mnie nie chciało się niektórych ucinać (miałem z odpadów), to dolne końce wbijałem w piasek. I tak mnie przetrzymajš. No i lepiej się je ustawiało "pod sznurek".

Fumfol
14-09-2006, 13:21
Słupki im dłuższe, tym lepiej się je ustawia,
A o tym nie pomyślałem. Jak je ustawić? Bo wypoziomowac to wypoziomuje, ale na czym maja sie trzymać, jak nie będą wbite w ziemie?

zbiho
14-09-2006, 21:14
dosztukować cokolwiek,jakiś pręt zbrojeniowy do takiej długości,żeby wbiś w ziemię pod wykopem na jakieś 10 cm.

retrofood
14-09-2006, 21:29
Witam.

Tak jest. Ja dla pewnoœci jescze stosowałem podparcie listwami drewnianymi z 4 stron. Zresztš sposobów można wymyœlić wiele. Wszystko zależy od tego do czego w słupku można takš podpórkę "zamocować" chwilowo. Czy to sš otwory na drut, czy tak jak było u mnie, płaskowniczki do mocowania żerdzi.

Fumfol
15-09-2006, 08:30
Witam!

Dzięki wszystkim za cenne rady. Czuję sie uświadomiony. Pogadałem jeszcze z jednym wykonawcą, radzi, żeby pod podmurówkę kopać na 40, że niby bezpiecznie. I faktycznie dyletacje wskazane, kiedy nie będzie zbrojenia. Zakładam, że prawdopodobnie i tak coś popęka :) Ważne żeby słupki były pożądnie umocowane w betonie, tak jak koledzy mówili na 30 do betonu, 20 w podmurówce. Beton oczywiście na 80 cm w ziemi.

Wymyśliłem taki plan, że najpierw wykopie doły pod słupki, pozalewam je a dopiero wtedy pokopie pod podmurówke. No i mam jeszcze jedną wątpliwość: jak wykopać te doły, żeby były w miarę wąskie. Kopiąc długi rów to nie ma problemu, ale kopiąc pod sam słupek, to trudno będzie wykopać dolek w ziemi o otworze np. 40 x 40 cm :) Jakieś pomysły?

damiang
15-09-2006, 09:13
może nie 40x40 ale fi 30 to zrobisz tzw. dołownikiem (rodzaj świdra z rączką do kręcenia). Szukaj w marketach.

Fumfol
15-09-2006, 09:19
może nie 40x40 ale fi 30 to zrobisz tzw. dołownikiem (rodzaj świdra z rączką do kręcenia). Szukaj w marketach.
Jaki to koszt?

lackyluk
15-09-2006, 09:21
Użyj kartonowych szalunków do okrągłych filarów. Wtedy nie ważny dół.

Fumfol
15-09-2006, 09:28
Użyj kartonowych szalunków do okrągłych filarów. Wtedy nie ważny dół.
Też o tym myślałem. Ale wykopać i tak trzeba i to dużo za dużo. Pomysł z dołownikiem jest ciekawy, pytanie tylko jak to wygląda i czy na 80 cm tym "wydłubie"?
Może ktos ma jakis link do zdjęcia z opisem?

PaaBaa
15-09-2006, 09:45
może nie 40x40 ale fi 30 to zrobisz tzw. dołownikiem (rodzaj świdra z rączką do kręcenia). Szukaj w marketach.
Jaki to koszt?

Około 40zł.

Ja w przyszłym tygodniu też stawiam ogrodzenie.
U mnie słupki 2m, profil kwadratowy. Dołki wykopane 30x30 głębokie na 40cm. Słupki muszą mi wystawać ponad podmurówkę 155cm, ponieważ chcę siatkę 150cm.

Fumfol
15-09-2006, 10:03
U mnie słupki 2m, profil kwadratowy. Dołki wykopane 30x30 głębokie na 40cm. Słupki muszą mi wystawać ponad podmurówkę 155cm, ponieważ chcę siatkę 150cm.

Czym kopałeś? Masz jakieś foty?
Czmu tylko na 40 wykopane? Trochę mało.

Aieksandra
15-09-2006, 10:03
Chcieliśmy tez takie ogrodzenie,ale zawołali 50 zł za metr :evil: - sama robocizna.
Wyszło na to że mąż wział się w garść :lol: i sam zaczął kopać. Już jest 40m :D , podmurówka wystaje na 20 cm, w dół 60 cm, pod słupki tyle samo.
Niestety nie dał dylatacji :( . Ale jest dobrze, zobaczymy co po zimie. U sąsiada 2 rok stoi, podobny 40cm w ziemi i nic nie popękało. Niestety pozostałe 80m :-? będzie czekało na urlop kolejny lub jakiś dłuższy weekend

Fumfol
15-09-2006, 10:09
Chcieliśmy tez takie ogrodzenie,ale zawołali 50 zł za metr :evil: - sama robocizna.
W mojej okolicy wołają koło 57 z mb z materiałem.

damiang
15-09-2006, 10:23
Pomysł z dołownikiem jest ciekawy, pytanie tylko jak to wygląda i czy na 80 cm tym "wydłubie"?
Wygląd od dołu:
-świderek (ślimak kilka zwojów) o odpowiedniej średnicy.
-rurka prosta o odpowiedniej długości
-krótka rurka poprzeczna - rączka

cena 30-40 zł w zależności od średnicy i marketu

wydłubana głebokość zależy od:
-długości rurki dołownika - bo pod koniec kopania rączka jest tuż nad gruntem
-gruntu - jak ciężki do kopania, czy sama ziemia czy kamienie korzenie
-średnicy - fi20 idzie łatwiej niż fi30


Osobiście wykopałem w krótkim czasie około 20 dołków pod słupki (stemple) na głębokość 70-80 cm, średnicy ok. 20 cm.
Wg mnie do stabilnego mocowania ważniejsza jest głebokość niż średnica otworu.

Fumfol
15-09-2006, 10:37
-gruntu - jak ciężki do kopania, czy sama ziemia czy kamienie korzenie

Grunt to piasek na szczęście. Nawet łopatą kopie sie nieźle, ale chyba ten świderek to dobry pomysł.


Osobiście wykopałem w krótkim czasie około 20 dołków pod słupki (stemple) na głębokość 70-80 cm, średnicy ok. 20 cm.
Ile czasu to kopałeś/wierciłeś?


Wg mnie do stabilnego mocowania ważniejsza jest głebokość niż średnica otworu.
Też mi sie tak wydaje :)

damiang
15-09-2006, 12:10
Osobiście wykopałem w krótkim czasie około 20 dołków pod słupki (stemple) na głębokość 70-80 cm, średnicy ok. 20 cm.
Ile czasu to kopałeś/wierciłeś?

Trudno powiedzieć bo wierciłem i na bieżąco wsadzałem stemple i zasypywałem. Poza tym w kilku miejscach miałem korzenie...
W dobrych warunkach pojedynczy otwór to jakieś parę minut...

sylvo
16-09-2006, 08:00
Na podmurówkę proponuję zastosować betonowe 50x200 cm płyty stosowane na ogrodzenia po 16 zł szt. Wychodzi zdecydowanie taniej niż fundament i roboty dużo mniej.

PaaBaa
16-09-2006, 08:35
Czym kopałeś? Masz jakieś foty?
Czmu tylko na 40 wykopane? Trochę mało.

Kopałem szpadlem. Fotek na razie nie mam.
Wykopałem na 40cm, ponieważ wymyśliłem to sobie tak, że słupek musi wystawać ponad podmurówkę 155cm, a słupki mam równe 2m ponieważ tnę je z profili 6m (dostępne są tylko 6m i 12m) a nie chcę mieć odpadów. Jeśli miałbym wyjście zastosowałbym dłuższe słupki. Mam nadzieję, że dobrze rozumuję :).

andk
16-09-2006, 10:25
Nie ma problemu z wykopaniem dziury pod słupek - kopało się dziury głębokości do 1,5 m pod słupy telefoniczne, wystarczy długi trzonek łopaty i talent w rękach.
Ja robiłem tak: najpierw słupki - słupek mocowany w dołku gruzem albo kawałkami cegły, na górze kawałek deski z wbitym gwoździem (słupek z rury). I betonowanie. Później wykop pomiędzy słupkami - zabetonowanie. Następnie szalunki i również beton. Głębokość wykopu pod podmurówkę zależy od rodzaju gruntu. Jeżeli glina, to albo bardzo głęboko albo zbrojenie bo zimą wysadzi.
Jest problem, który zauważyłem po roku - i nie mam pomysłu na zapobiegnięcie. Słupek metalowy rozszerzając się w lecie rozsadza podmurówkę. Niby nie rozpadnie się ale są brzydkie pęknięcia.

zbiho
17-09-2006, 13:36
jeżeli zastosowałeś słupki z profila zimnowalcowanego,a zamknięty profil to tylko na zimno to znaczy,że wyprodukowane w Bochni,to powodem pękania nie jest rozszerzalność stali tylko jej gatunek :-? jeżeli zabetonowanej części nie zabezpieczyłeś antykorozyjnie to beton rozsadza rdza a same słupki jak mówi jeden znajomy,u samej du... ulecą za dwa lata,taka to jest stal,jak mają 5mm to cztery lata.

Fumfol
17-09-2006, 18:39
Witam!

Wykopałem, a raczej wywierciłem wszystkie otwory (32 szt.) pod słupki. Świder sprawdził się doskonale (koło 40 zł w LM). Wiercenie trwało jakieś 4-5 godzin, z przerwą na śniadanie.

Teraz zakupie słupki i w przyszłym tygodniu je zabetonuje. Słupki kupuje 2,3 m, a nie jak zamierzałem 2,0 m. Działka nie jest idealnie równa i nie chce potem mocować słupka w betonie tylko na 20 albo 15 cm. Niech będzie zrobione pożądnie. Dobrze kombinuje, czy może koledzy mają jakieś uwagi?

Podmórówkę będę kopał na 30-40 cm. Może mi ktoś podsunąć jakąś koncepcję na szalowanie podmurówki? Mam Całe sterty desek na budowie więc na pewno je wykożystam, pytanie tylko jak to zrobić, żeby było dobrze i w miarę sprawnie.

18-09-2006, 13:46
jeżeli zastosowałeś słupki z profila zimnowalcowanego,a zamknięty profil to tylko na zimno to znaczy,że wyprodukowane w Bochni,to powodem pękania nie jest rozszerzalność stali tylko jej gatunek :-? jeżeli zabetonowanej części nie zabezpieczyłeś antykorozyjnie to beton rozsadza rdza a same słupki jak mówi jeden znajomy,u samej du... ulecą za dwa lata,taka to jest stal,jak mają 5mm to cztery lata.

Stal w betonie nie wymaga w normalnych warunkach zabezpieczenia antykorozyjnego - beton wytwarza lekko alkaiczny odczyn, który chroni ją przed korozją... Gdyby tak nie było to niezbędne byłoby zabezpieczenie antykorozyjne prętów zbrojeniowych ław. Wprawdzie ławy zabezpiecza się przeciwwilgociowo właśnie dla zachowania tego alkaicznego odczynu ale tam jest więcej wilgoci niż przy słupkach 30cm od gruntu...
Chociaż może lepiej lać te słupki w folii...

Fumfol
20-09-2006, 08:40
a same słupki jak mówi jeden znajomy,u samej du... ulecą za dwa lata,taka to jest stal,jak mają 5mm to cztery lata.
W przypadku słupków ocynkowanych należy sie też spodziewać takiego czegoś? Kontakt z ziemią im nie zaszkodzi?

ambroma
20-09-2006, 14:11
Gość który ma mi robić ogrodzenie (słupki + siatka bez podmurówki) zaproponował, że zrobi słupki z profili 5 x 5, tzn. kupi takie 6-cio metrowe i je potnie. Z jednego profila ma być 2,5 słupka (te pół to znaczy, że kolejny będzie spawany). Slupek ma być 2,40 wysoki. Srodek slupka ma być zalany betonem i zakryty daszkiem. Oczywiście malowanie antykorozyjne etc. Mam pytanie czy takie słupki będą OK? Nie znam się zupełnie. Facet powiedział że na zabetonowanie 60 slupków potrzeba będzie tonę cementu :o , czy to możliwe :o Grunt mam z jednje strony piaszczysty, ale z drugiej jest niżej i bardziej wilgotno. Ogólnie poziom wody jest wysoki. Co o ty myślicie? Z góry dziękuję za uwagi i rady.

pawlem
21-08-2007, 18:11
Właśnie przymierzam się do zakupu wszystkich materiałów. O ile wyliczenie ilości słupków, siatki, drutów nie stanowi problemu o tyle oszacowanie ilości piasku i cementu nie jest już takie proste. Jak sobie z tym poradziliście? Ile powinienem kupić żwiru (piasku) a ile cementu na 100 mb ogrodzenia? Czy poradzę sobie bez betoniarki ale za to z sipą i taczką? Poradxcie bo ślubna sie piekli i gna do roboty. No i oczywiście jaki powinien być skład mieszanki : cement + piasek

jacekp71
21-08-2007, 23:28
tym ktorzy maja pieski klasy suczka nie polecam plotu tylko na slupkach - zwierzyna bedzie wam sie podkopywac wiec podmurowka konieczna.

ja kopalem lawe na 40-45cm, przed zalaniem wbetonowane byly slupki, na tym poszla podmurowka na 20cm, w szalunku, bez zbrojenia ale z dylatacjami co 7-8m (wypelnienie silikonem).

Webster
22-08-2007, 14:21
a jaka ta siatka ktora instalowales? moze ta siatka zgrzewana Betafence?

KaiM
22-08-2007, 14:53
a jakiś zgrabny sposób na dylatację pomiędzy podmurówką a słupkami? Czym i jak to wykonać podczas betonowania?

sylvo
22-08-2007, 21:02
Samo się zdylatuje, pęknie gdzie będzie mu pasowało.

ekeko
23-08-2007, 12:36
Ja ogrodzilem Betafencem swoj domek letniskowy! A co masz jakies pytania?

Webster
27-08-2007, 15:48
no najwazniejsze sprawy:
jak to sie instaluje?
jak to wyglada?
i jak znosi warunki atmosferyczne?
ten Betafence

jacekp71
27-08-2007, 22:18
no najwazniejsze sprawy:
jak to sie instaluje?
jak to wyglada?
i jak znosi warunki atmosferyczne?
ten Betafence

a ile kosztuje nie pytasz ?;-)

Oceanos
27-08-2007, 23:16
Właśnie zacząłem robić ogrodzenie, siatkę kupiłem już kilka miesięcy wcześniej stalową z elementami ocynku 3 mm grubości wysokość 150 cm. Słupki jak zobaczyłem w hurtowni to dałem sobie spokój. kupiłem rurę 2 cale na podpory i 2,5 cala czarną grubościenną na rogi, 7mb co daje 3 słupki po 2,33m z jednego kawałka. Początkowo myślałem żeby dać tylko słupki i siatkę ale ogrodzenie robisz raz i porządnie.
Nie wiedziałem ile orientacyjnie pójdzie piachu do dziś nie wiem, przywiozłem na razie 7 ton żwiru i 7 ton piachu.
ogrodzenie - fundament po zebraniu opinii fachowców zdecydowałem 40cm fundament w ziemi i 15 cm wysokość podmurówki od poziomu gruntu, na szerokość łopaty 16-18cm, żeby po obu stronach słupka było minimum 4 cm betonu. Zacząłem kopać i teraz zależy jaką kto ma ziemię to różnie się kopie ja np. 30m kopałem 14 godzin.
Bez betoniarki raczej się nie obejdzie, beton musi być minium b15,mieszać 5 minut - potem traci właściwości, jakieś kamienie do obłożenia słupków po wypoziomowaniu., no i szalunek tak chcę zrobić.
Załącze zdjęcie , nie wiem czy robić zbrojenie druciane przy takich parametrach , 40 cm w ziemi i 15 nad gruntem, zastanawiam się nad tym , nie chciałbym żeby popękało.
Skład mieszanki jest podany na worku z cementem, kupiłem dziś w Castoramie po 10zł -25 kg portlandzki CEM II .
Dylatacje nie bardzo wiem o co chodzi,w zasadzie chyba do 80 cm to i tak jest powyżej granicy przemarzania gruntu.
Ja na jednej długości mam 50 m do ogrodzenia.
Moż ktoś z forumowiczów ma jakieś spostrzeżenia, ale ktoś kto fizycznie robi bądź robił ogrodzenie a nie teoretyk.
Pozdrawiam
[/img]

Webster
28-08-2007, 10:31
Cene znam :D

rael_ww
28-08-2007, 11:48
Jaki jest orientacyjny koszt 1mb takiej siatki z podmurówką?
Chodzi o wykonanie w systemie gospodarczym.

Oceanos
28-08-2007, 21:44
1 mb siatki grubość 3mm wysokość 150cm - 9,90zł, słupek w granicach 35zł taki solidny z rury długi na 2,30m,no ale to dajesz słupki co 3 metry,
wiadomo beton, to już zależy jaka podmurówka fundament, czy głeboka czy szeroka?
piasek do betonu 7 ton -150zł, żwir do betonu 7 ton- 200zł, cement portlandzki CEM II - 9,97zł za worek 25 kg,
tyle pamiętam , trzeba przeliczyć ile wyjdzie zaprawy na 1 metr betonu,.
pozdro

seba.dom.
20-06-2009, 15:10
za kilka tygodni ruszam z ogrodzeniem - myslę że gotowe podmurówki będą ok - i mam kilka pytań:
1. czy te gotowe podmurówki kładliście bezpośrednio na gruncie, czy na utwardzonym, czy na chudej wylewce?
2. czy dawaliście folie pod te gotowe podmurówki?
3. czy dawaliście folie w wykop pod słupki?

pozdrawiam.

kkdarch
21-06-2009, 07:57
Witam
Ja robiłem ogrodzenie z siatki ale z podmurówką systemową czyli łączniki na słupkach i płyty zasuwane.Bardzo wygodne i szybkie budowanie a i koszt nie przeraża.90mb ogrodzenia kosztowało mnie 3000 +moja praca.Słupki narożne i końcowe dałem na 80cm natomiast reszta na 50 cm i to wystarcza u mnie akurat bo mam zbitą glinę.Oto kilka fotek.


http://kkdarch.wrzuta.pl/obraz/5iAz2NK2fl7/100_7423
http://kkdarch.wrzuta.pl/obraz/2m1Mmx8P0UN/100_7368

savanna12
21-06-2009, 10:48
Bardzo prosze o informacje jak wykonac ta dylatacje !!!!Będe świdren 28 m średnicy robic otwory w ziemi i potem trzeba kopac recznie pod podmurówke ..to wiem ..ale jak wykonac ta dylatacje?

Claudii
21-06-2009, 12:14
Miałam taki sam problem,kupiłam słupki na 1,8 czy na 2, niepamiętam ,siatkę na 1,5.Ogrodzenie na ławie lane z betoniarki,teren nierówny.Poprzedłużaliśmy wszystkie słupki,jeździłam po złomach i wyszukiwałam rurki calówki ,które dospawaliśmy hahahah.Teraz jestem pewna ,że ich ani bomba nie ruszy...

DaroR
21-06-2009, 20:27
Witam
Ja robiłem ogrodzenie z siatki ale z podmurówką systemową czyli łączniki na słupkach i płyty zasuwane.Bardzo wygodne i szybkie budowanie a i koszt nie przeraża.90mb ogrodzenia kosztowało mnie 3000 +moja praca.Słupki narożne i końcowe dałem na 80cm natomiast reszta na 50 cm i to wystarcza u mnie akurat bo mam zbitą glinę.Oto kilka fotek.


http://kkdarch.wrzuta.pl/obraz/5iAz2NK2fl7/100_7423
http://kkdarch.wrzuta.pl/obraz/2m1Mmx8P0UN/100_7368


witam,
szczerze powiem że jestem zainteresowany również takim wykonaniem.
Proszę o info jaki był koszt bez wliczania siatki (bo tę już mam), jaki rozstaw słupków, oraz namiary na dystrybutora podmurówki systemowej

kkdarch
21-06-2009, 21:50
Koszt przęsła 256cm (łącznik na słupek i płyta)to koszt około 32-35 zł i do tego słupek -rura fi48x2mm i długa na 2m 14zł , daszek oraz uchwyty do słupka 2,5zł.
Oczywiście trzeba doliczyć piasek, cement,farbę oraz łączniki zastrzałów słupka ale to nie są duże koszty.Wpisz na allegro "podmurówka do siatki" i "akcesoria do słupków "
w dziale ogrodzenia .Ja kupowałem przez hurtownie w Tomaszowie Maz. ale producent jest gdzieś w Wolborzu(Łódzkie).

seba.dom.
22-06-2009, 06:35
czy coś dawaliście pod te gotowe podmurówki? folię, wylewkę, żwir - czy tak kładzione na gołą ziemię?

kkdarch
22-06-2009, 08:07
Goła ziemia .

kamil86
22-09-2009, 22:52
kkdarch- sam robiłeś,czy wyczytałeś czy ktos ci pomagał w sensie jakaś osoba co już robiła tego typu ogrodzenia?
Ja też jestem z woj.łódzkiego i mam zamiar ogrodzić działkę 100 metrów boki i 21 metrów tył bo przód aby był narazie a i tak będzie zmieniony.No i chciałbym wykonać to sam w sensie bez firmy lecz nie teraz tylko za jakiś czas :)

kkdarch
22-09-2009, 23:04
Robiłem to z moim ojcem i chyba źle nie wyszło. :lol:
Przód mam zrobiony prowizorycznie i będzie usunięty po wybudowaniu docelowego.

gianti
13-12-2009, 19:45
a ja "wrzucę kij w mrowisko"

część osób robi płoty, które w miarę "odkucia się" po budowie, chce i tak zamienić na coś bardziej okazałego niż siatka z prefabrykowaną lub betonową podmurówką.
Więc po co robić podmurówkę??

co sądzicie o takim rozwiązaniu (tańszym, czasami szybszym), wytrzyma wiele lat.

a) wykopujemy wąski pas wzdłuż planowanego ogrodzenia (10-15cm szer i 20-25głęb)
b) osadzamy słupki ogrodzeniowe zgodnie z zasadami budowlanymi
c) montujemy siatkę, napinamy drutem górę, dół, może środek - jak kto lubi
d) dół siatki jest naszą podmurówką - tj. znajduje się 20-25cm poniżej docelowego poziomu ziemi
e) zabezpieczamy tą część siatki która będzie w ziemi (oprócz fabrycznej powłoki pcv) np. masą asfaltowo-żywiczną.
f) obsypujemy warstwą przepuszczalną wodę piach-żwir.

i gotowe

a) taniej
b) szybciej
c) na podobnej głębokości jak podmurówka (jak ktoś nie chce kretów przepuścić może głębiej)
d) wytrzyma na pewno z 10-15 lat