PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie w bloku - rury w łazience



imat
14-09-2006, 12:08
Witam, robię remont łazienki w mieszkaniu w bloku z lat 70-tych. Zostanie przełożona umywalka, prysznic zamiast wanny - czyli remont generalny. Pytanie czy przy tej okazji wymienić rury instalacji wodnej (pewnie rury stalowe), która ma juz 30 lat. Jaki materiał zastosować - plastik, miedz? Cała instalacja oczywiście biegnie ukryta w ścianach - jeśli ma to znaczenie dla wyboru materiału.

Pozdrawiam,
JM

Krashan2
15-09-2006, 07:32
Pytanie czy przy tej okazji wymienić rury instalacji wodnej (pewnie rury stalowe),
Ja miałem rury na wierzchu, wszystkie stalowe wywaliłem i zrobiłem instalację z C-PVC (plastik), głównie ze względu na koszty, na miedź mnie nie stać...

figa24
14-11-2006, 18:30
Zrobiłam remont własnie w takiej łazience w blokach. Wymieniłam wszystkie możliwe rury stalowe (tez stare) na plastikowe, lepsze nie są konieczne, instalacja jest krótka a więc mniej wadliwa. Zreszta łączenie rur stalowych jest pracochłonne a plastiki łącza się łatwo i przyjemnie, co liczy sie w raze ewentualnych usterek. Oczywiście miedziane sa najlepsze ale przydadzą się w miejscach szczególnie wrazliwych, np. jesli odprowadzaja gorącą woę z pieca 9to juz w domkach jednorodzinnnych) albo służą do instalacji c.o.
Pozdrawiam