PDA

Zobacz pełną wersję : Mam cykora......



AgnesK
05-04-2003, 23:30
Jesteśmy na etapie finalizacji zakupu działki. Planujemy budowe za dwa lata. I gdy tak sprawa zaczyna nabierać realnych kształtów (bo działka), zaczynam sie bać. Koniec ulgi, Vat w góre a my planujemy budowę.... W takich chwilach myślę sobie, że szkoda że nie jestem kilka lat starsza, chociaż na ulgę była bym się załapała.... :-(

agamon
05-04-2003, 23:52
Skad ja to znam :smile:)

Churchill
06-04-2003, 00:44
On 2003-04-05 23:30, AgnesK wrote:
zaczynam sie bać. Koniec ulgi, Vat w góre a my planujemy budowę....


dołóż
- ciągłe zmiany Prawa Budowlanego na bardziej restrykcyjne
( plan BHP czyli apteczka, gaśnica, zatrudniania do obsługi sprzętu elektrycznego osób z uprawnieniami energetycznymi itd.)
- obiór budowy płatny 1000 PLN plus możliwa wysoka kara( lub łapówka ) za istotne zmiany w projekcie (co jest istotne wie tylko urzędnik dokonujący odbioru - i zależy to często od jego "widzimisie" )
- prawdopodobne surowsze egzekwowanie przepisów dotyczączych np. tablicy budowy, ogrodzenia placu budowy, ubezpieczania robotników itd., itp.
- podwyższenie gaży nadzoru budowlanego, który teraz musi "urobić" na na Izby (kolejna "czapa" do dojenia inwestora)
- należy spodziewać się kolejnych, bo
1. kryzys
2. Unia
3. podatek katastralny po wybudowaniu

budowanie w takich warunkach to bardzo duże ryzyko
i trzeba na to patrzeć z dużym sceptycyzmem


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Churchill dnia 2003-04-06 00:46 ]</font>

AgnesK
06-04-2003, 13:48
Jezu........

mc
06-04-2003, 13:55
Mimo wszystko ciesz się,jesteś przecież kilka lat młodsza.

AgnesK
06-04-2003, 14:05
No fakt, jest to jakieś pocieszenie. Ale jak przyjdzie mi harować na te wszystkie Vaty, podatki itp to za kilka lat żaden lifting nie pomoże.... :-( Ale i tak myślę pozytywnie (staram się przynajmniej)(choć brzmi to paradoksalnie po tym co wyżej napisałam). Największym motorem napędzającym mnie do działania jest wizja własnego domu, widik na całe Karkonosze (działka 5 km od Karpacza) i cisza wokół.... :roll: O kasie staram się narazie przynajmniej nie myśleć...

Churchill
06-04-2003, 17:03
no chyba, że koło Karpacza - trzeba było tak od razu
na turystach odbijesz sobie Agnes :wink:

Teska
06-04-2003, 18:01
Agnes...dokładnie...hihi na skołatanych forumowiczach po zakonczeniu budowy:smile:

AgnesK
06-04-2003, 18:43
Hahahahaha filozofię "krojenia" rozpoczęłam już jakieś pół roku temu a ponieważ jestem germanistką to narazie, cóż, biedni maturzyści i wszyscy pragnący poznać język sąsiadów... Ale o turystach w dalszej perspektywie nie pomyślałam. Hm, warte rozważenia... :)

Churchill
06-04-2003, 20:04
oglądnąłem L- 24, projekt ekonomiczny bardzo, schody zabiegowe fatalne, słabo doświetlone mogą być pomieszczenia ze względu na dość wypuszczone okapy dachu, na poddaszu dołożyłbym okna dachowe
Co do stropów - najdroży i najlepszy Fert
jezeli chcesz zejść z kosztami, Agnes - alternatywa najtańsza strop Ackerman
zelżyj tym maturzystom, też im nielekko przecież :smile:

AgnesK
06-04-2003, 22:04
Nie no nie jestem taka, z maturzystów ściągam średnio, najwięcej z managerów z jednej z firm niemieckich, która otworzyła u nas filię. A tam to i 100% narzutu... (Niemcy część pokrywają):)
Dzięki wielkie za wskazówki odnośnie projektu. I tak myśleliśmy o doświetleniu poddasza, sypialni, łazienki i koniecznie schodów. A właśnie, dlaczego schody fatalne? A to chyba kurka nie na tym wątku... Bedę też sprawdzała w "Projektach". Najwyżej tam mi coś napisz

Churchill
06-04-2003, 22:29
To schody zabiegowe, źle się wchodzi ale zejście gdzie masz miejsce na postawienie tylko pięty może skończyć się skręceniem nogi lub upadkiem.
Projektować 14 stopni bez spocznika to wybacz nieprofesjonalne
- w połowie schodów zastosowałbym spocznik
Wyobraź też sobie wniesienie wersalki do sypialni tymi schodami gdy już będzie balustrada
Nie chcę pisac w projektach - tam temat jest zmydlony - tu dałaś chwytliwy tytuł :wink:
Masz u mnie bonusa za maturzystów :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Churchill dnia 2003-04-06 22:34 ]</font>

magmi
07-04-2003, 09:38
Agnes,
popieram Churchilla odnośnie schodów: zabiegowe sa niebezpieczne. Zwłaszcza dla dzieciaków, ale i moja dorosła siostra z takich spadła niedawno...

AgnesK
07-04-2003, 18:47
Dzięki wielkie za schody. A sądzicie że ma szansę wybudować ten dom (nie licząc już oczywiście przyłączy) za, hm, 120 tys...? (ten dom jest na http://www.moj-dom.pl/projekt.php?id=L-24).

Churchill
08-04-2003, 07:05
ten link poprawie:
http://www.moj-dom.pl/projekt.php?id=L-24
Tak - jest taka szansa - Agnes. Wszystko zależy czy zechcesz wykonać w najwyższym standardzie i technologi czy zadowolisz się wymaganiami minimalnymi, lecz wystarczającymi
Począwszy od fundamentów, które możesz wykonać tak aby przetrwały 500 lat - lub wystarczy Ci okres 200 - 300 lat :smile:
a skończywszy na wyposażeniu typu czy kibelek może stać na posadzce czy musi wisieć na ścianie :smile:
Zdaję sobie sprawę, że przymując rozwiązania standardowe odbiera się to co kobieta lubi najbardziej czyli
te słodkie dywagacje - machoń czy orzech, alarm czy pies, lazur czy pozłacany itd.
zdaje sobie sprawe, że to bardzo przykre jest

ale

Gdy się nie ma co sie lubi ... :lol:

jakoś to wypośrodkujesz Agnes, prawda ? :wink:

AgnesK
08-04-2003, 17:51
Churchil na psychologa!!!!!!!!! :) Specjalizacja - pocieszanie strapionych budowlanek i budowlańców.
Wielkie dzięki. Przejechałąm się na przysypaną śniegiem działeczkę - miodzio. Będzie gut, co? Choć nie wątpię, że jeszcze ni raz cykor mnie dopadnie.
Jasne , że wszystko zależy od tego, czy będę chciała mieć wanne z hydromasarzem, czy wystarczy mi taka za 500 zł. Ale już po projekcie domu chyba widać, że nie jestem megalomanką. Rany, mam takie góry i doliny nastrojowe (jak to u nas w terenie), panie doktorze, ale pewnie wszyscy budujący tak mają, co? Macie tak?

Olinka
10-04-2003, 12:42
Agnes! Jesteśmy w podobnej sytuacji.
Na pocieszkę dodam jeszcze, że w przyszłości w blokach będą slumsy, dlatego warto się budować mimo tak niesprzyjającej koniunktury.

AgnesK
10-04-2003, 20:45
Nie wiem czy też to przechodziliście, ale my mieliśmy kilka etapów - raz budujemy, potem kupujemy coś gotowego. Ale gdy poglądałam kilka domów poniemieckich w okolicy to mi się odechciało. Ceny ok 150, do tego na wstępie z 30 w remont a za 10 lat... kto wie. Dlatego też doszliśmy do wniosku , że jeśli za 10-20 lat nie chcemy się martwić walącą się więźbą i wilgocią to trzeba wziąć się do roboty i zacząć budowę. Wkurza mnie tylko że nie wiem co będzie za te 2-3 lata i że tak naprawde to strasznie trudno mi oszacować na co się porywam. jak jest kasa to nie ma problemu. Gorzej jak o domu marzą tacy ludzie jak my - bez jakis super dochodów. Ale na tle szarej polskiej rzeczywistości to chyba i tak wszyscy budowniczowe są szczęściarzami, bo mogą budować mniejsze czy większe ale własne (hm często przynajmnie do czasu pozostające własnością banków) domy. :)

jolana
10-04-2003, 22:24
jak ja cię Agnes rozumię, my też wahalismy się, ale teraz się budujemy!! Precz z remontami staarych domów. Pozdrawiam

Darth_Maul
11-04-2003, 08:47
Agnes... ognia i do przodu. Ja tez mam budzet ograniczony i zastanawiam sie czy podołam, ale co tam. Jak za kilka lat mam sobie pluc w brode, ze nie zaczałem budować i nadal tkwie w tym cholernym bloku, to już mnie skrenca. Powiedziałem sobie. STOP DOSYĆ BLOKU. Czas na dom i po mału zaczynam. Głowa do góry. Ja nie wierze, ze na dom mogą pozwokic sobie tylko bogaći ludzie. Ja jestem przecietny. I wierze,że bede miał za 2 lata dom.
Pozdrawiam

kgadzina
11-04-2003, 14:50
Budować budować! Teraz przy recesji w budowlance wynegocjujecie więcej niż kiedykolwiek indziej. Tylko bądźcie twardzi!

Jola_
11-04-2003, 19:33
Zdecydowanie, w tej chwili jest najlepszy czas na budowanie domów czy kupowanie mieszkań. Taka dobra koniunktura może się nie powtórzyć! Bdujcie i nie zastanawiajcie się zbyt długo.

AgnesK
11-04-2003, 21:13
Dzięki. Dobrze pomyśleć, że jest jeszcze trochę ludzi, któzy podobnie myślą i dzięki Wam wszystkim. :)

rekmedia
20-07-2003, 21:05
budować i to czym prędzej ;)) ewentualnie znaleźć okazyjny stan surowy ;)) jak my ;) - można kupić za bezcen

tomek1950
25-07-2003, 04:10
Agnes, my remontujemy. Kupilismy chałupę za ... 4.500 zł z hektarem ziemi. Kończymy już działalnośc zawodową i za dwa lata żona idzie na wcześniejszą emeryturę. Oświata. Ale przed Tobą, jestem przekonany, o emeryturze jeszcze nie myślisz. BUDUJ!!!!

tomek1950
26-07-2003, 02:11
Nasza chałupa jest trochę podobna do Twojej kształtem. (8x12 m po zewnętrznej) na górze robimy tylko dwa pokoje, jak młodzi muszą, to niech ganiają na dół. :lol:
W chwili nobecnej wykańczam (się finansowo) z synem górę - GK.

Aga J.G
29-07-2003, 23:18
Dobrze trafiłam - bo ja też mam niezłego cykora czy podołamy finansowo ale jak zobaczylam ceny mieszkań w bloku to już chyba wolę budować , a jak czytam posty to nabieram pewności że to trafna decyzja że za 3 lat będę mieszkać w pięknym domku.Działkę już mam więc 1 krok zrobiny.pozdrawiam wszystkich. :)

AgnesK
30-07-2003, 00:02
Aga - nie dość że to samo imię, to samo miasto, to i jeszcze podobnie myślimy. :D
Jestem zdania, że dziś nie ma co kupować mieszkań w domach poniemieckich (sama w takim mieszkam), ponieważ za 10, może 20 lat to będzie skarbonka bez dna. Nie wspomnę o nowych bądź co bądź, ale i na tym ich zalety się kończą, mieszkaniach budowanych przez TBS-y. Totalna pomyłka.
A i wiecie co, zmieniłąm też projekt. To będzie jednak Praktyczny D07 z Muratora. Więcej będzie kosztował, ale to jest to! :D

pwm
30-07-2003, 12:44
Zapowiadają się "ciekawe" czasy, bloki poggierkowskie zaczną się "sypać", nowe mieszkanka są cenowo dla ogółu niedostępne, np. znajomi kupili 60m2 w nowo wybudowanym domu (2002) za 190000PLN i sami wykańczali a teraz płacą 550PLN czynszu. Ciekawe w jakim kierunku pójdzie "budownictwo". Toż aż się prosi o to aby zrobić go "kołem napędowym" gospodarki tylko czy tak sie stanie? Wszystko a szczególnie podatki i inne "kwiatki" biurokracji wskazują na to że nie.

AgnesK
30-07-2003, 14:25
Sytuacja jest totalnie chora. Dziwię się ludziom, którzy kupują nowe mieszkania. Tak jak napisałeś za ich cenę można wybudować domek. Pewnie , że tak jest wygodniej - wchodzi się praktycznie prawie na gotowe. Z drugiej strony nie wie się jaka jest jakość tego gotowego (patrz post dot. więźby z mokrego drewna w tym dziale (zapomniałam czyj - przepraszam autora :oops: )).

AgnesK
30-07-2003, 14:28
Sprawdziłam, to post Keyto "Drewno na więźbę dachową"

siewonka
30-07-2003, 14:46
Znam osoby które mieszkały w domku i uciekły. AgnesK są tacy co nie wyobrażają sobie życia poza miastem. Dla nich wyznacznikiem komfortu jest to że w sklepie obok mogą kupić gazety zajść po świeże bułki i wszędzie dojechać tramwajem a wracając z przedszkola z córką mogą przejść główną zatłoczoną ulicą oglądać wystawy sklepowe i wejść do MC"Donalda na lody. Możesz mi wierzyć że dla takich dramatem jest odległość od centrum koszenie trawy i dbanie o domek. Mam takich w rodzinie więc wiem pukają się w czoło na widok naszej budowy.

pwm
30-07-2003, 15:07
Siewonka ten sie śmieje na końcu kto się śmieje ostatni, (autor z LWP) zobaczymy jak to z tymi blokami w śrudmieściu będzie. Chociaż muszę szczerze przyznać że mnie "tyż było dobrze w bloku" a domek mamy dzięki optymizmowi uporowi i zaradności mojej kochanej żony, teraz widzę że miała rację, domek to jest to!!!
Pozdrowienia dla wszystkich budujących mieszkających w domkach.

AgnesK
30-07-2003, 20:38
Siewonka - zgadzam się z Tobą, też znam takich. Jestem pewna, że gdy z nimi nie jesteśmy to nie tylko pukają się czoło. Jeden z kolegów mojego męża zareagował wręcz przerażeniem, bo wiesz, dom to trzeba przecież zbudować... :o Bez komentarza.
PWM - jak ja Cię lubię! :D Twe słowa to miód dla uszu mych. :D

Aga J.G
30-07-2003, 21:09
Wiecie to jest tak że wszystkiego są plusy i minusy, myślę że obecnie ludzie którzy decydują sie na budowę robią to z oszczędności na przyszłość ponieważ mieszkania w bloku są drogie aby je kupić a jeszcze droższe w utrzymaniu.A mieszkam w niewielkim mieście. Pozdrawiam wszystkich budujących. :)