PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ANIELKA pracownia ARCHECO (dom dla Ciebie



Coco
17-09-2006, 22:20
Czy ktoś buduje Anielkę?

http://www.domdlaciebie.com.pl/CMS/default/default.html?akcja=szczegoly&id_domku=31&lustro=1

Czy mogę prosić o krytyczne opinie dotyczące tego projektu?

Pozdrawiam!

ESKIMOS
19-09-2006, 12:24
Czy mogę prosić o krytyczne opinie dotyczące tego projektu?

Nie buduje go , ale moim zdaniem jest to domek dla zwolenników parterówek o cokolwiek udziwnionej bryle, co znakomicie podniesie koszt jego budowy. :(
Choćby te wykusze, nawet ładne (jak ktos lubi), ale ani funkcjonalne, ani tanie :(
Podobnie "nadbudowa" wejścia.
Po co w garazu aż 3 okienka?
Do czego ma słuzyć to pomieszczenie techniczne?
Na piec CO ?
Dokąd schody na górę?
Na nieużytkowe poddasze?
W salonie? :o
Drzwi do gabinetu przeniósłbym raczej do wiatrołapu - byłoby niezależne pomieszczenie dla gości których nie chcemy wpuszczać do domu.
Mam tak i to jest b. praktyczne.
To na pierwszy rzut oka.
Reszta walorów do dyskusji.

Pozdrawiam.

zielonooka
19-09-2006, 12:39
Dokąd schody na górę?
Na nieużytkowe poddasze?
W salonie? :o
a czemu nieuzytkowe? tam wg mnie jest duza przestrzen na jakis pokoj hobby lub do wlasnego zagospodarowania (na pewno jest normalny i ciezki strop w projekcie)
Inna rzecz ze schody sa troche niefortunnie umiejscowione


Drzwi do gabinetu przeniósłbym raczej do wiatrołapu - byłoby niezależne pomieszczenie dla gości których nie chcemy wpuszczać do domu.
Mam tak i to jest b. praktyczne.


nie wiem jak praktyka u Ciebie ale... robiac cos takiego tracimy miejsce na szfe w wiatrolapie (dla mnie niezbedny element tego pomieszczenia) :wink:
no chyba ze przesuniemy te mala scianka miedzy 1 a 4 wtedy wejscie do gab znajduje sie w watrolapie - ale ja nie ejstem zwolenniczka takich rozwiazan - ma to sens gdy gabinet jest np miejscem pracy zarobkowej i np. przychodza Klienci itp.
normalnie jak kozystaja z niego tylko mieszkancy domu - nie ma sensu wywalac go " poza obreb " domu


zauwazylam natomiast brak lazienki kolo salonu czy kuchni (takiej gosciowej) w razie czego - jest jedna mala lazienka przeznaczona raczej do uzytku "prywatnego" mieszkancow (z tego pom 2 mozna by bylo moze cos wykroic?)
a pzoatym fajny i ciekawy uklad - podoba mi sie oddzielenie czesci prywatnej od "publicznej" :wink:
a czy pasuje do stron swiata i dzialki a przede wszystkim potrzeb mieszkancow - tego nie wiem :wink:

Coco
20-09-2006, 21:36
Zieloonooka i Eskimosie, bardzo dziękuję za uwagi,
faktycznie, gabinet ma słuzyć przyjmowaniu osób obcych.
Wejćie na działkę jest od strony wschodniej, działka przyjmuje kztałt prostokąta. Poszukuję domu parterowego ze względów zdrowotnych, poddasze może tu służyć np. w przyszlości któremuś z moich dzieci.
Chętnie poddam dyskucji ten projekt, bo mnie zaintrygowała bryła budynku.
Pozdrawiam serdecznie!

Coco
26-09-2006, 21:10
Podciągam temat, proszę o opinie.

Slawek25
06-04-2008, 17:11
Czy ktos ma jakies konkretne opine na temat projektu Anielka:

http://pprojekt.pl/projekt201-anielka.html

Pod warunkiem ze komus nie przeszkadzaja wykusze, schody na strych i brak komina czy jest cos nie tak z tym projektem, czy po prostu nie ma on zbyt wielu zwolennikow??

Dzieki,
Slawek

Bednarkixprt
10-03-2009, 16:28
Witam Jestem nowym użytkownikiem.razem z mężem zaczynamy budowę domu czy może budował już ktoś Anielke??Z pprojekt? Czy ktos moze powiedzieć cos na temat tego domku? Za wszytskie wskazówki dziekuje.

zombik
05-01-2010, 21:53
Podciągam temat. Bardzo podoba mi sie projekt Anielka II http://pprojekt.pl/projekt815-anielka_ii,opis.html, mam wiele pomysłów na przeróbki. Chętnie porozmawiałbym z kimś kto buduje ten dom lub sie przymierza do budowy.
Anielka II jest większa od Anielki i ma więcej fajnych szegółów. Mam w planie zlikwidować garaż i skrócić budynek o wystającą poza bryłę cześc garażu, dodatkowy dach i te dość masywne filary zastąpić delikatnym daszkiem, to powinno wpłynąć pozytywnie na koszt i wygląd budynku. W środku przeróbki takie jak przerobienie jedenej z łazienek na garderobę.

zombik
05-01-2010, 22:09
Witam
przymierzam sie do budowy Anielki II, czy zdecydowaliście się na budowę tego domu? Bardzro chętnie posłucham jakiś rad i sugestii.