PDA

Zobacz pełną wersję : jak to rozwiązać?



agnieszkakusi
18-09-2006, 08:04
Temat ten "podałam" juz w klubie budującym, ale za względu na to, że dział "wymiana doświadczeń" jest najbardziej popularny to pozwolę sobie skopiować to, co tam napisałam. No i do tego skopiowałam do działu o ogrodach. Może ktoś przeczyta i mi pomoże. W piątek robilismy wytyczenie budynku. A raczej robił je geodeta. No i wyszedł problem. Budujemy dom parterowy. Okazuje się, że jeśli ustawimy budynek wg. punktu zero to tył domu (od strony ogrodu) będzie bardziej wystawał tzn. wszystkie bloczki betonowe będą na zewnątrz tzn. ok 1,20m. Jesli będziemy chcieli to zakryć to będziemy musieli nawieźć dużo ziemi (koszty ). Poza tym za domem ogród będzie miał 17 m długości. Jeśli zrobimy skarpę z tarasu do ogrodu to zajmie nam pół ogrodu i będzie to teren niezbyt wykorzystany. Mąż zastanawia się czy nie posadowić budynku bardziej w ziemi, ale jak będzie wyglądał budynek parterowy "w dołku"?? Macie jakies pomysły? Jak mozna rozwiązać sprawę tarasu tak, żeby nie stracić ogrodu?

kef
18-09-2006, 08:50
Witam

Wg. mnie jesli chodzi o ogród to da się wybrnąć z tej sytuacji :) . Problem może stanowić front posesji. Z tyły zamiast usypywać skarpę na całej powierzchni działki można powiększyć taras. Chodzi konkretnie o obsypaniu go ziemią i zabezpieczeniu murkiem oporowym lub łatwiejsza metoda to zamiast muru metalowe klatki wypełnione kamieniami. Urozmaici się przy tym przestrzennie działkę. Łatwiej byłoby to wytłumaczyć z projektem w ręku.

Pozdrawiam

hanka55
18-09-2006, 10:04
o umocnieniach skarp i gabionach, pisaliśmy tu :D
Masz WSPANIAŁY materiał na niesztampowe zagospodarowanie terenu - tarasy schodzące w dół, wznoszący się podjazd i ścieżka. jej, aż Ci zazdroszczę takiego posadowienia budynku. Serio. :P
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75602&highlight=umocnienie+skarpy

agnieszkakusi
18-09-2006, 10:56
hanka55, ja tez bym się cieszyła gdyby nie to, że za domem została działka wielkości 17 x 25, a to nie jest zbyt dużo tym bardziej jesli chcę zrobic dla córki plac zabaw

kef
18-09-2006, 12:17
Moim skromnym zdaniem wystarczająco dużo.
No chyba, że ma tam być Neveland lub jakiś inny lunapark :wink:
Pozdrawiam

agnieszkakusi
18-09-2006, 12:28
Kef, to nie będzie Neverland...zobaczymy co ustalą dzis na spotkaniu kierownik, geodeta i majster.

hanka55
18-09-2006, 12:48
hanka55, ja tez bym się cieszyła gdyby nie to, że za domem została działka wielkości 17 x 25, a to nie jest zbyt dużo tym bardziej jesli chcę zrobic dla córki plac zabaw

Qurczę, a co to jest plac zabaw?
Za "moich czasów" wystarczyła huśtawka i piaskownica... :lol:
Czy teraz mają być brodziki, zjeżdżalnie, trampoliny, diabelskie młyny i inne urządzenia z wesołych miasteczek?

Przecież dziecko bawi się w ogrodzie maxymalnie przez 4-5 lat, a później 10-cio latkę raczej nie bawi sadzenie babek w piaskownicy :o
I o ile huśtawka jest elementem ogrodów romantycznych i łatwo ją "wtopić" w pejzaż, choćby obsadzając pnączmi, to jakoś nie wyobrażam sobie wtopienia w krajobraz pozostałych elementów placu zabaw...

kef
20-09-2006, 18:07
Kef, to nie będzie Neverland...zobaczymy co ustalą dzis na spotkaniu kierownik, geodeta i majster.



No i uradzili coś ???

hanka55
24-09-2006, 11:49
Spadki i górki :

http://www.muratordom.pl/6917_4022.htm

I plac zabaw w ogrodzie :

http://www.muratordom.pl/6920_6084.htm