PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie styropianem-jak prawidlowo wykonac?



Makary
18-09-2006, 08:59
mam znow problem - jak prawidlowo powinno byc wykonane ocieplenie scian styropianem? idzie mi o to, czy styropian ocieplajacy sciany zewnetrzne moze bezposrednio opierac sie na styropianie ocieplajacym fundamenty, czy potrzenbna jst pomiedzy nimi jakas przerwa (listwa)?
ja wlasnie wiem,ze listwa jest konieczna, natomiast panowie "ocieplacze" walneli bezposrednio jeden styropian nad drugi i twierdza, ze jest ok.
na razie zatrzymalismy wszelkie prace przy ocieplaniu i szukamy na ten temat informacji...

aru
18-09-2006, 09:14
jak zrobili dobrze to listwa zbędna - ona tylko ma ułatwić równe ułożenie styro

Duży Boban
18-09-2006, 09:34
Jak już dasz listwę startową to kup taką z kapinosem - wg mnie to jest główny sens dania takiej listwy.

Makary
18-09-2006, 09:34
jak zrobili dobrze to listwa zbędna - ona tylko ma ułatwić równe ułożenie styro

a nie idzie z ta listwa o jakas cyrkulacje powietrza? zeby pozniej nie okazalo sie,ze mieszkam w termosie i bedzie mi sie skraplac woda w domu i grzyb na scianie wyjdzie....

Geno
18-09-2006, 09:37
jak zrobili dobrze to listwa zbędna - ona tylko ma ułatwić równe ułożenie styro

a nie idzie z ta listwa o jakas cyrkulacje powietrza? zeby pozniej nie okazalo sie,ze mieszkam w termosie i bedzie mi sie skraplac woda w domu i grzyb na scianie wyjdzie....
Termosy mozesz sobie na półkę z bajkami odłożyć...Listwa jest po to aby w łatwy sposób i bez ryzyka rozpocząć izolację.

krzysztofh
18-09-2006, 09:43
Poważny powód dawania tej listwy to myszy, które lubią się zadomowić w warstwie ocieplenia.

18-09-2006, 09:48
Listwa zabezpiecza przed gryzoniami i ma zadanie ułatwić układanie styropianu (jak się ładnie przykręci to startuje się na równym poziomie). Trochę też wzmacnia naszą osłonę.
Jeżeli na dole będzie szczelina to jaki jest sens ocieplania skoro będziemy chłodzili mur?
Jeżeli dolne ocieplenie zostało prawidłowo wykonane (zabezpieczone przed gryzonami) to raczej nie ma sensu stosowanie listwy startowej (chyba, że tej z okapnikiem-bo wtedy zmniejszamy ilość wody odprowadzanej w okolice fundamentów). Ja bym się skusił na listwę z okapnikiem - będzie jak znalazł gdy zechcecie cokół obłożyć np. płytkami klinkierowymi...