PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość drzwi balkonowych



toomas
18-09-2006, 11:25
Witam.
Mam taki problem.
W świetle konstrukcji mam 2300 mm, na wylewke idzie panel lub terrakota (niby wymiar typowy) a niestety producenci okien (tu drzwi balkonowe) maja wymaganie aby było 2340-2350. I co teraz zrobić? Moge zamówić wymiar nietypowy ale to kosztuje jakies 400 netto wiecej (Stolarka Wołomin). Macie jakis doświadczeie w takiej spawie? Czy takie drzwi z wymiarem 2310 mm (zewn oscieznicy) nie da sie jakos upchnąć :) Niestety jakbym był mądry wsześniej to bym dopilnował i zrobil jak trzeba. poraddzie cos jak możecie...

pozdrawiam.
Tomek

trach
19-09-2006, 11:09
A jak wysoko masz balkon ? - bo jeśli dobre kilka lub kilkanaście cm niżej, to uda się może zmniejszyć tańszym kosztem wysokość dolnej belki ościeżnicy (progu) drzwi - zwykle progi te są projektowane dość wysokie, aby zmniejszyć ryzyko wlania wody i wsypania śniegu do mieszkania.

toomas
19-09-2006, 11:26
[quote="trach"]A jak wysoko masz balkon ? - bo jeśli dobre kilka lub kilkanaście cm niżej, to uda się może zmniejszyć tańszym kosztem wysokość dolnej belki ościeżnicy (progu) drzwi - zwykle progi te są projektowane dość wysokie, aby zmniejszyć ryzyko wlania wody i wsypania śniegu do mieszkania.[/quoteChyba tym sposobem sie uda. Byłem i glądałem te drzwi i tak jak piszesz dolna belka jest wyższa niż w profilach oiennych i dzieki temu wejdzie :)) Dzieki za zainteresowanie

trach
19-09-2006, 12:05
Powodzenia, i napisz później czy Ci się udało - będzie podpowiedź dla innych.

Andrzej

toomas
19-09-2006, 12:45
Dzisiaj poszło zamówienie. Termin realizacji do 2 miesięcy. Kupiłem okna drewniane z Stolarka Wołomin. Zobaczymy jak to będzie wyglądało:). Dzięki temu, że przedstawiciel miał takie drzwi na stanie to je dokładnie oglądnąłem i doszedłem do wniosku, że mając praktycznie taki sam otwór w murze jak zewn wym ościeżnicy uda się to wsadzić, zakładając, że wpuszczę odrobinę drzwi w wylewkę (która będzie robiona po montażu drzwi). Napisze jak będzie po montażu.

Pozdrawiam
Tomek