PDA

Zobacz pełną wersję : jaki polecacie regulator pokojowy .....



rumak1974
18-09-2006, 13:23
Mam piec na ekogroszek..chciałem w tym roku podłączyć sterownik temp. pokojowy (mam nadzieje że zaoszczędze w twen sposób troche węgla :) )
Co wg. was najbardziej będzie sie nadawało do takiego pieca - ew. jaki jest koszt takiego regulatora..

pawelurb
18-09-2006, 13:45
upewnij sie że mozna podłączyć, sterownik pieca musi chyba mieć taką opcję i styk przygotowany do podłączenia regulatora , mój ma oddzielny styk i w menu ma możliwość załączenia sterownika pokojowego ( wtedy sterownik pokojowy ma wyższy priorytet ) , sterownik mam Auraton 2005
http://www.auraton.pl/?auraton=2005 , koszt około 160 zł.

rumak1974
18-09-2006, 13:58
upewnij sie że mozna podłączyć, sterownik pieca musi chyba mieć taką opcję i styk przygotowany do podłączenia regulatora , mój ma oddzielny styk i w menu ma możliwość załączenia sterownika pokojowego ( wtedy sterownik pokojowy ma wyższy priorytet ) , sterownik mam Auraton 2005
http://www.auraton.pl/?auraton=2005 , koszt około 160 zł.


Hmmm mam najbardziej popularny sterwonik do pieca a mianowicie Geco cośta .... w wiekszości pieców taki sterownik montuja i tam chyba w opisie jest możliwosść podłączenia.
A tak na marginesie pod jaki piec masz podłączony sterownik i jak ci się to sprawuje w sensie oszczędnosci i pracsa pieca??

pawelurb
18-09-2006, 14:40
mam piec Eko-Tech Termo tech 26 KW ze stąporkowa , sterownik ST-77 firmy "tech" jak to działa jeszcze nie wiem, bo dopiero pierwszy sezon grtzewczy przedemną , narazie wszystko podłączone , sprawdzone i czeka na zime.

GL35
18-09-2006, 17:50
Nie wiem jaką pojemność wodną mają kotły na ekogroszek, ale jeśli dużą tak jak kotły miałowe, to zastosowanie regulatora pokojowego nie przyniesie Ci oszczędności.

pawelurb
18-09-2006, 22:07
Nie wiem jaką pojemność wodną mają kotły na ekogroszek, ale jeśli dużą tak jak kotły miałowe, to zastosowanie regulatora pokojowego nie przyniesie Ci oszczędności.

ja swój kupowałem faktycznie nie z myślą o oszczędnościach tylko o komforowej temperaturze w domu i możliwości jej sterowania automatycznego w ciągu doby , a regulator ma kilka programów , np. nie ma mnie w domu do 17 stopni, jestem to np. 22 , tu mogą być oszczędności , bo bez regulatora nie dałoby się uzyskać takiego cyklu.

Szymciuch
20-09-2006, 09:46
A co myślicie o regulatorach bezprzewodowych np.:

http://kotly.com/sklep/product_info.php?cPath=8_78&products_id=801

Czy do pieca na groszek można podłączyc taki regulator?
Czy w działaniu są takie same ja z kablem czy działają gorzej?

Pozdrawiam wszystkich " Groszko-maniaków" :P

lukol-bis
20-09-2006, 10:38
Jestem użykownikiem regulatora (programatora) bezprzewodowego, co prawda innej firmy i nie sądzę, zeby jego działanie mogło być gorsze od przewodowego, a ta bezprzewodowość daje niesamowity komfort. Przede wszystkim można to zainstalować od razu (bez wiercenia ścian i ciągnięcia przewodów) i można dowolnie zmieniać miejsce zaintalowania regulatora.
Z mojego punktu widzenia polecam takie rozwiązanie.
Ten konkretny regulator można kupić na Allegro trochę taniej - 40zł.
Pozdrawiam

niciacia
20-09-2006, 12:39
Kocioł na ekogroszek i "euroster 2005". Idealnie się układa im współpraca :)

Szymciuch
21-09-2006, 10:47
Niciacia a czy ten regulator ma możliwość powieszenia go na ścianie?? (jakieś uchwyty)