PDA

Zobacz pełną wersję : Odległość budynku od drogi



Wozik
18-09-2006, 14:05
Podzielcie się swoimi doświadczeniami na temat odległości domu od drogi. Ile Waszym zdaniem powinna taka odległość wynosić i dlaczego?

Droga nie jest jakoś mocno uczęszczana, ale np. na przeciwko też będzie dom.

Marek30022
18-09-2006, 14:27
Ja mam 7 m i nie jest to dużo ale szkoda było działki, która jest z tyłu domu.

Wozik
18-09-2006, 14:28
Ja mam 7 m i nie jest to dużo ale szkoda było działki, która jest z tyłu domu.

A ile tej działki Ci zostało, jeśli można wiedzieć?

Marek30022
18-09-2006, 14:30
Ja mam 7 m i nie jest to dużo ale szkoda było działki, która jest z tyłu domu.

A ile tej działki Ci zostało, jeśli można wiedzieć?
OK. 20 m. (bok działki 40 m)

Rom
18-09-2006, 14:30
Przede wszystkim musisz się zapoznać z "warunkami zabudowy" dla Twojej działki, bo to one reguluja sprawę odległości domu od drogi. Nie może być ona dowolna. U mnie warunki zabudowy mówiły że dom ma stanąc w odległości conajmniej 6 m od drogi. Ja dałem 7 m żeby swobodnie mógł się zmieścić samochód przed garażem, żeby nie wadził o brame.Myslę, że 7 metrów wystarczy. Ogród jest z tyłu więc i tak nikt nie będzie przesiadywał z przodu

Wozik
18-09-2006, 14:33
U mnie to minimum też jest 6 metrów. Myślę jednak o odsunięciu domu o 10-12 metrów. Wtedy zostaje z tyłu jakieś 27 metrów. Działka ma szerokość prawie 27, czyli daje to około 730 mkw ogrodu. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć.

Rom
18-09-2006, 14:45
No właśnie....odległość domu od drogi zależy od tego ile miejsca pozostanie z tyłu na ewentualny ogród.Jeżeli dużo to mozna spokojnie odsunąć się z domem od drogi, jeżeli mało to lepiej bliżej niej. No i zależy co to za droga i jaki jest na niej ruch. Woziku piszesz, że ruch na niej jest mały ale weż też pod uwage to co będzie za kilka lat, jeżeli jest to tylko droga dojazdowa do posesji to prawdopodobnie ruch się nie zwiększy za bardzo, jeżeli to jakaś droga przelotowa to juz gorzej, nie wiadomo jaki będzie na niej ruch w przyszłości.

Wozik
18-09-2006, 16:28
Ruch się na pewno nie zwiększy, bo to droga dojazdowa. Jednak sądzę, że 6 metrów to i tak za mało, niezależnie od tej drogi.

panda
18-09-2006, 19:43
Podzielcie się swoimi doświadczeniami na temat odległości domu od drogi. Ile Waszym zdaniem powinna taka odległość wynosić i dlaczego? Droga nie jest jakoś mocno uczęszczana, ale np. na przeciwko też będzie dom.
64 m (2/3 długości działki). Droga powiatowa o niewielkim natężeniu ruchu - dzisiaj, a co będzie za kilka lat? Dlaczego tak dużo? - bo od strony drogi robię zagajniczek żeby niedzielne wycieczki tubylców nie zaglądały mi do grila :) O tym że był to dobry pomysł z odsunięciem się to wiem już teraz chociaż dopiero zacząłem budowę - nowy wjazd na nową działkę działa jak silne pole magnetyczne - samochody dziwnie zwalniają, odbywają się tutaj przypadkowe wiejskie spotkania, matki z dziećmi w wózkach przychodzą tutaj na spacer. Jest fajnie, momentami czuję się jak kosmita :)