PDA

Zobacz pełną wersję : budowa domu w Chwaszczynie



KlaudiaEwa
18-09-2006, 18:24
Własnie kupiliśmy z mężem działkę w Chwaszczynie ( Trójmiasto). Na wiosnę zaczniemy budowę - nis nas nie powstrzyma ,chociaż jest drobne "ale" - nie mamy projektu, pozwoleń,ekipy, itp. Może ktoś jest w trakcie budowy lub już wybudował w tej okolicy i ma numery telefonów do sprawdzonych ekip lub może podzielić się doświadczeniem?
Będziemy bardzo wdzięczni.

e.kala
18-09-2006, 18:42
Wejdź do grupy Trójmiasto, przeczytaj białą liste wykonawców (czarną też). Pytania zadawaj w tej grupie, uzyskasz przynajmniej część odpowiedzi na nurtujace pytania.

Oczywiście zacznij od wyboru projektu :lol: . Jeżeli chcesz zacząć na wiosnę to juz musisz ostro sie brać do "roboty". Przez cały czas czytaj forum, zadawaj pytania i na wiosnę będziesz dużo wiedziała.

Jeżeli to ty głównie będziesz budować to zapraszam do grupy budujących kobiet :D

KlaudiaEwa
21-09-2006, 14:57
Wejdź do grupy Trójmiasto, przeczytaj białą liste wykonawców (czarną też). Pytania zadawaj w tej grupie, uzyskasz przynajmniej część odpowiedzi na nurtujace pytania.

Oczywiście zacznij od wyboru projektu :lol: . Jeżeli chcesz zacząć na wiosnę to juz musisz ostro sie brać do "roboty". Przez cały czas czytaj forum, zadawaj pytania i na wiosnę będziesz dużo wiedziała.

Jeżeli to ty głównie będziesz budować to zapraszam do grupy budujących kobiet :D


Dziekuję za odpowiedz.
Będę budować głównie sama - mój mąż na większość problemów odpowiada-" sama zdecydujesz lepiej", tłumaczy go to , że dużo pracuje.
Mam dwa gotowe projekty do wyboru - róznica między nimi polega na tym , że jeden jest piętrowy, a drugi ma mieszkalne poddasze . Muszę wybrać jeden z nich lub zatrudnić architekta z Trójmiasta i muszę się spieszyć.

Alab73
21-09-2006, 16:43
Jeśli możesz zdradzić, ile płaciłaś za metr kwadratowy i czy działka jest uzbrojona? Szukam niewielkiej działki w tej okolicy. Może masz jakiś dobry kontakt?

KlaudiaEwa
21-09-2006, 22:29
Jeśli możesz zdradzić, ile płaciłaś za metr kwadratowy i czy działka jest uzbrojona? Szukam niewielkiej działki w tej okolicy. Może masz jakiś dobry kontakt?


Kupiłam 1300m2 za 80zł/m2. Uzbrojenie w drodze, tzn. jest woda, prąd, gaz , kanalizacja w przyszłym roku , wszystko ok. 100m od granicy działki. Bliżej są dwie inne, sprzedane. Na jednej z nich w przyszłym roku zaczyna się budowa. Mam 1000m do szkoły i niewiele dalej do sklepów.
Są oczywiście warunki zagospodarowania przestrzennego terenu , warunki zabudowy. O ile wiem , to osoba, od której kupiłam ziemię - właściciel ( bez pośrednika) - obecnie nie sprzedaje nic innego, ale mogę poszukać numeru.

raffran
21-09-2006, 22:31
Własnie kupiliśmy z mężem działkę w Chwaszczynie ( Trójmiasto). Na wiosnę zaczniemy budowę - nis nas nie powstrzyma ,chociaż jest drobne "ale" - nie mamy projektu, pozwoleń,ekipy, itp. Może ktoś jest w trakcie budowy lub już wybudował w tej okolicy i ma numery telefonów do sprawdzonych ekip lub może podzielić się doświadczeniem?
Będziemy bardzo wdzięczni.

A pochwal,sie gdzie w Chwaszczynie,moze bedziemy sasiadami?

Mały
22-09-2006, 21:15
Tam jest sporo ludków z okolic (Bojano, Koleczkowo, Gdynia, itp). Więc się nie martw - będziesz miała sporo doradców. Jak trza to i sam zajadę zlustrować teren ;-).