PDA

Zobacz pełną wersję : działka pod szeregówki



dyzmund
18-09-2006, 20:30
Zastanawiam się nad działką pod zabudowę szeregową. sytuacja wygląda nast.: jest ona oddalona o 70 m od drogi w której są wszystkie media a dokładnie jej część właściwa bo część działki to pas szerokości 5m i długości 70 m z przeznaczeniem na drogę do części głównej, która jest szerokosci 38 m i długości ok 170 m. Całość tworzy więc coś w kształcie drukowanej literu P, tylko brzuszek jest prostokątny :)

nie wiem czy warto z paru wzgędów:

- jak po budowie potraktować ew. powstałą drogę, co przypisać do każdej z powstałych po podziale działek - coś w rodzaju użytkowania wieczystego? Czy ew. sąsiedzi z działek obok mogą korzystać z mojej drogi (na mapie widać działki bez dojazdu i moja droga jest ich ew. ratunkiem - czy ktoś może mnie zmusić do udostępniania bezpłatnie wykonanej własnym trudem drogi.

- jak uzyskać pewność że napewno da się media podłączyć i nie brakuje mocy prądu, przekroju kanalizacji, wody gazu, linii tel. Poza tym czy można być pewnym ceny podłączenia bo mogą róznie traktować takie przyłącze, np jako rozbudowa sieci. Może mogą odmówić dostawy tłumacząc się, że nie mogą rozbudować sieci w tym rejonie?

prrzepraszam, że tyle spraw w jednym temacie ale są to pewnie typowe dylematy przed zakupem i ina pewno macie doświadczenia na tym gruncie ;)